0 oy
121 göst.
Aile kategorisinde (1,074 puan) tarafından
Kizlar merhaba hayirli kandiller hepinize.

Kizim 13.5 aylik ramazanda 14.5 olcak yaklasik ben hem oruc tutucam halim kalmaz diye hemde kizim bu aralar asiri fazla emmek istiyo gogus uclarim sizliyo artik dokunamiyorum bile bu yuzden ramazana kadar emzireyim diyorum gunah olur mu acaba ramazanda? kizimi sutten mahrum birakmak gibi geliyo vicdanim el vermiyo ama elbet birakicak bi gun daha da bagimli olmadan kessem?

4 Cevaplar

0 oy
(1,697 puan) tarafından
Ayette belirtildiği üzre eğer anne/baba ortak karara varırsa ve çocuk normal yemeklerden güzelce yiyorsa kesebilirsiniz deniyor. 2 yıl emzirmek zorunlu olarak söylenmiyor
(1,074 puan) tarafından
Yiyo canim ama soyle ki yemek yerken bile mama sandalyesinden inip benim kucagima gelip emmek istiyo ucu bucagi yok yani surekli istiyo hatta dun aksam esim dedi artik birak verme her istediginde diye ben bes dakkada bir bile olsa veriyodum sonucta garezim yok kizima ama yani ortak karar dedigim gibi bizimkisi
(1,697 puan) tarafından
Bakara 233. Ayeti oku canım. Eğer bu artık senin hayatını zorlaştırıp sana zulüm verecek hale geliyorsa hayır emzirmek zorunda değilsin. Çünkü artık sütten ayrı gıdalarla da yaşayıp büyüyebilecek zamanda.
(1,074 puan) tarafından
Yemek yemesi guzel yiyo ama emdigi bi yerine yaramiyo kilo alimi cok yavas alt sinirda. Gece beslenmesini kesmistik bu bagimlilik surecinde gene alisti beni gordugu an uyku muyku kalmiyo babasi bakiyo her uyanmasinda. Sabah besten sonra bidaha uyutamiyo babasi bende yanima alip emziriyorum 6.30 larda kalkiyo memem uyusmus oluyo full agzinda bi sure aciyo. Bide besten sonra full emdim demiyo salona gecince bidaha istiyo emziriyorum diger memeyi actirip hamur gibi oynuyo cimcikliyo
(1,697 puan) tarafından
O artık işi eğlence boyutuna getirmiş. Bu bağımlılığı durdurman gerekiyor diye düşündüm. Anne olarak vicdanın ne isterse onu yap. Ben günah/din boyutunu açıkladım kendin de araştırabilirsin hakkında hayırlısı☺️
(1,074 puan) tarafından
Cok tesekkur ederim canim icimi ferahlattin bazen dayanayim biraz daha diyorum ama uykulari da etkilendi cok ramazanda da ben dayanabilir miyim bu tempoya diye tereddut ettim o yuzden sordum sagolasin :)
-Reklam-
0 oy
(2,367 puan) tarafından
Sütün varsa sırf dayanamıyosun diye keseceksen evet günah bence iki yaş  emzirme var Kuran'da bir daha düşün derim sabret kuru meyveleri çok ye geceleri yumruta haslanye sahurda tutarsın ben dayandım tuttum yaşında kestim iki 
(1,074 puan) tarafından
Sutum alti aydan beri yaramiyo kizim cok zayif kilo almiyo fazla alt sinirda boyu kilosu belki diyorum bu kadar emdigi icin alamiyodur yaramiyo cunku sutum mama icmedi ben emzirmeye devam ettim hala da emiyo ama yemegin basinda bile istiyo artik surekli
(11,216 puan) tarafından
2 yas erkkler icin kiz bebekleri icin 18 ay.
(1,074 puan) tarafından
Bilmiyodum canim ben sanirim o kadar bekleyemiycem ya
(2,367 puan) tarafından
Ozan.sen bilirsin kuzm
0 oy
(5,175 puan) tarafından
Yok kiz ramaznla ne alaka nezaman haziraa paikljik kes. Ben kisi 22 ayda kestim ama cok gec kalmisim. 15 aydan sonra bagimlilik emmesiydi oglan suan 9.5 aylik.   15. Ayda kescem insallh
(1,074 puan) tarafından
Biliyorum senle konusmustuk  bi postun altinda :) yemek yerken bile istiyo dun esim evdeydi gordu yani ne kadar sk emdigini aksam verme artik bu ne boyle dedi bende bitti kizim falan diyince anladi bidaha istemedi bugunde her meme dediginde vermedim sanirim bu sekilde yavas yavas biraktircam
(5,175 puan) tarafından
Hafi hayirlisi. Darisi basima:))
(1,074 puan) tarafından
İnsallah canim laftan anladikca daha kolay bakalim bugunden itibaren azaltmaya calisiyim olursa o zaman tamamen keserim
0 oy
(11,216 puan) tarafından
Ben dun kestim ramazana rahat girim diye. Benimki tam 18 aylik oldu. Hakkini ictigi icin icim rahat. Zaten ek gida da alii inek sutude icio o yuzden ben keyfi olmustum onun icin
(1,074 puan) tarafından
Uyku egitimimiz vardi bozuldu sabah erkenden ayakta surekli emmek istiyo markette pazarda her yerde eli yakamda bende o yuzden dusunur oldum artik. Dun esimde gordu aksama kadar surekli emdi durdu aksam oldu artik verme dedi cunku yemegini yedi gayet guzel emmeyi keyfi yapiyo dedigin gibi.

Sen nasil kestin zor oldu mu
(11,216 puan) tarafından
Benimki zaten artik sık emmıo. Inek sutune gectık bıberonla verıorum yarı suyla karstrıp. Gecede hupturık mamalardan verıom rlıne yıyıp yataga gırıo babası pış pış yapıo uyuyordu sadece sabaha dogru uyanıo istıodu onuda bu sabah uyanınca su verıp gecstrdım yanı cok düşkün dgldi artık bu arslar bıberonada alıştıgı için aramıodu
(1,074 puan) tarafından
Biberonla sadece su iciyo kizim ihlamur , sut vereyim dedim icmedi zaten mamayi da o yuzden reddetti altinci ayinda. İnek sutu icmiyo ama yogurt kefir falan iciyo yiyo. Benimki duskunlukten dolayi kesmek istiyorum eskiden boyle degildi disleri gec cikti pespese dis doneminde bu hale geldi

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 240 göst.
24 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Mevah (1,629 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 287 göst.
30 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Alpedo (19 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 216 göst.
16 Şubat 2023 Aile kategorisinde 3mhnads (2,072 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 405 göst.