0 oy
634 göst.
Diğer kategorisinde (15 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Arkadaşlar daha önce de konu açmıştım siteyi ablamda gördüğümü söylemistim. Fake diyen bir iki kullanıcı var ama fake değilim. Soruma gelirse şöyle ;

Ben 24 yaşındayım. Evlenip yuvamı kurmayı düşündüğümü ama uygun biri çıkmadığını söylemiştim daha önceki sorumda. Geçen gün bir arkadaşım birini tavsiye etti. Nişanlısının yakın arkadaşıymış iyi birisiymiş,karakteri filan. Nerede yaşadığını,mesleğini sordum. Benimle aynı yaştaymış.Resmine bakmak istedim. Ve hoşlanmadım. Yani karakteri iyi birisi olduğu resimden bile anlaşılıyor ama her şey karakter mi ki acaba. Sonuçta yaşam tarzı, görünüş olarak içime sinmesi de önemli değil mi? Bu şekilde birkaç kişi daha oldu. Kafama uymuyor diye hiç görüşmeden bitiriyorum. Ve o gün bir Türbeye gitmiştim.Oradaki Allah dostunun hürmetine dua ettim Allah'a. Sadece vesile kıldım dua ederken oradaki Allah dostunu. Türbeden çıkınca direkt arkadaşım böyle biri var diye iletişime geçti benimle. Biraz şaşırdım bu duruma ama o kişiden olumlu enerji alamadım.

Görüşmek istememe sebebim de şu;  zaten bana uygun değil bir de görüşüp konuyu neden uzatayım ki diye düşünüyorum.

İçime sinmediği için bu şekilde adayları reddetmem yanlış mı acaba ? İçime sinen,olumlu hissedebileceğim biri denk gelecek mi orası da ayrı konu tabi.Bir insan bu kişiyle evlenirim diye nasıl karar veriyor

26 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Zaten kararınız belli.  kararınızı net olarak  vermişsiniz son cümleniz de. Hersey açık net ortada .  Daha bize neden soruyosun ki . biz ne desek boş.
(15 puan) tarafından
Sormak istediğim şey şu;  yani hep böyle olunca acaba ben mi çok ayrıntıya takılıyorum diye düsunuyorum
-Reklam-
0 oy
(244 puan) tarafından
Bence şans vermelisin belki sevcen anlaşacan keyfine göre binini bulman zor kimse dört dörtlük değil hemen Red etme 
0 oy
(112 puan) tarafından
Bencede insan ilk görüşte hissediyor .Ben eşimi ilk gördüğümde hissetmiştim bir şeyler olacağını oysa o niyetle görüşmedik tesadüf denk geldik .Sonra rüyama girmişti. Evlendik ilk enerjiyi almadiysan gerek yok görüsmeye
(15 puan) tarafından
Bende de bazen öyle oluyor. Tesadüf denk gelince insan bir olumlu hissediyor. Tabi öyle hissettiklerimle de tanışacak ortam bulamadık
(112 puan) tarafından
Biz instagramdan konuşmuştuk sonra ama ortam bulmak zor olabilir sosyal medya dışında
0 oy
(9,007 puan) tarafından
Bir kere yüz yüze konuşmak d da fayda var belki bir cumlesi bir kelime bir bakışı gülüşü veya davranışı etkileyecek seni fotoğraf dan ne nekadar anlaşilir bilemedim 
0 oy
(68 puan) tarafından

İçine sinmeme sebebi nedir ki? Yakışıklı olmaması mı hayat tarzı farkı mı?

İlkini bilemiyorum, çok da önemli bir kriter değil zira doğumdan sonra kadınlar gerçekten eskisi kadar güzel ve parlak olamıyor maalesef. O yüzden eşiniz çocuktan sonra hep sizden daha hoş olacak :)

Hayat tarzı farklı ise, aman ha bulaşma. aman. Eşim olmasa da ailesi benden farklı. Evlerden ırak diyorum farklı tarzlar. İyi insanlar diye düşünüp görüşüyorum, o kadar. Yoksa sağda solda tanısam pek muhabbet edeceğim tipler değil.

(15 puan) tarafından
Ben de öyle düşünüyorum.Kendi kendime düşünüyordum kibirli miyim yoksa diye ama haklısınız. O kadar sene emek verdik eğitim için. Hâlâ da emek veriyorum atanabilmek için. Karşımda kisi de bunla uyumlu olmazsa sıkılmış hissederim
(68 puan) tarafından
Ben anlıyorum seni :) Endişen olmasın haklısın bu tereddütlerde :) Eşim de ben de mühendisiz, hayata biraz daha analitik bakıyoruz. Her şeyi optimize etmeye çalışıyoruz. İkimiz de dil biliyoruz, matematik kafalıyız. Eşim üstün zekalı, sosyal hayatta zorlanıyor ama ben çok seviyorum fazla zeki olmasını. İçten içe hayranlık duyuyorum. Bizim gibi düşünmeyen de vardır ama ben çok iyi anlıyorum seni :) Gönlünden geçen hayırlı olur inşallah
(15 puan) tarafından
Amin inşallah. Ben diyetisyenim mesela. Gelip de günde 7 Litre su içmek iyi mi diye soran biriyle nasıl uyumlu olabilirim ki. Cidden böyle bir soru aldım bu arada. Yani insan her şeyi bilmeyebilir bu normal ama bazı soruların da mantığı var.  Sağlık alanında olan bir insanla daha uyumlu olurum gibi. Bakalım inşallah kafama göre birini bulabilirim. Bu süreçte, şunla tanış gibisinden tavsiyeler de beni zorluyor biraz. Acaba onları kabul etmeyip ben kendim denk gelmek istiyorum mu desem. Çünkü birisiyle tanıstırmalar çok mekanik oluyor gibi
(68 puan) tarafından
Yine klişe olacak ama seni anlıyorum :)) Bana da bir erkek arkadaş adayı 3/4 mü büyük 4/3 mü demişti, oyyhh dedim ağlayarak kaçtım :) Mesleğin çok güzel ve bir sağlıkçı kesinlikle tamamlayıcı olur. Mühendisle de iyi bir ekip olursunuz bence ama :) En hayırlısı olsun hakkında
(15 puan) tarafından
Hayırlısı inşallah. Tavsiyeleriniz ve iyi dilekleriniz için teşekkür ederim ♡
0 oy
(712 puan) tarafından

Bazı kimseler fotoğrafa pek gelmiyor fotodan enerji alınacağına çok ta emin değilim. Görüşebilirsin. Bende eşimi ilk önce fotoğrafta gördüm arkadaşımın ailesi vesilesi ile. Hemen karar verme ama bak çok iyi biri gerçekten fln  demişti. Bende tmm madem dedim. Akşama ilk görüştüğümüzde "aman allahım işte bu" demiştim :D

(6,369 puan) tarafından
Saç nedir ya saça takılmak nedir yani ektirir olur biter. Yüzü güzele kırk günde doyulurda gönlü güzele kırk yılda doyulmaz. Şimdi benim eşimin saçları dökülmeye başladı boşayayim mi yani
(712 puan) tarafından
Ahahah denizimsi, Aynn öyle benim eşim de ektirmisti saç ona ramen çok yok ama nedense benim gözüme hiç batmadı sanki ben topmodel miyim de ne bekliyom   :D
(712 puan) tarafından
Belli oluyor tabii canım herkesin kendine göre bi standardı vardır. Ama nasip olunca herşey standardın dışında kalabiliyor. Merak etme nasibin gelince hiç kaşı gözü okdr çok takmıyorsun. Daha çok kendisini tanımaya çalışıyorsun
(15 puan) tarafından
Herkesin hoşlandığı seyler farklıdır. Evlendiğimizde dökülür normal bir şey. Ama şu an öyle bir seçim yapmak istemiyorum tercihen
(6,369 puan) tarafından
Tabi senin tercihin canım umarım saçı uzun aklı kısa birine denk gelmezsin
0 oy
(6,369 puan) tarafından
Öncelikle yaşın daha küçük evlilik için acele etmene gerek yok. Ve bir fotoğrafa bakarak olmaz demek yanlış. Önce görüş konuş gözlemle beden diline bak. Aile yapısını sor. Hayatını sor. İçine sinmezse ikinci buluşmayı yapma. İçine sinerse de iyice tanı arkadaş ol hemen evlilik düşünme. 
0 oy
(13,825 puan) tarafından
Ne sen onun resimden iyi biri oldugunu anlayabilirsin ne de dış gorunusunu beğenip mutlu olacağının garantisini verebilirsin ...insanlar tanıyor da tanıdıkları gibi olmuyor evlilik basit bir şey değil...dış görünüş de her şey demek değil her şey geçici yani  hayırlı insanlar çıksın karşına insallah
0 oy
(1,103 puan) tarafından
Takıldığın ayrıntılar ailesini ekle adaylarının. Ne kadar anacı. Ailesi ne kadar görgülü. Yarın aynı eve girince nasıl olcak bunlar çok önemli. Dış görünüşe aldanma. İlk evlendigim adam çok yakışıklı ve bakimliydi. Evlenince içinden lagam çıktı. Boşandım. 2. Evliliğimde karakter seçimime çok dikkat ettim. tipi aman aman biri değil ama yaptığım en doğru tercih . Bana toz kondurmaz. Haksız bile olsam. Ağzından bir tane argo kelime çıkmadı 2 seneyi geçti. Benim kararlarıma değer verir. Yani bunlar cpk önemli 
(15 puan) tarafından
Evet haklısınız
0 oy
(1,944 puan) tarafından
Sohbet etmeden nerden bileceksin ki en azindan ilk gorüşme yAp ona göre karar ver devamına. Ilk izlenimlerin payi büyük olur 
0 oy
(3 puan) tarafından
Soruyla alakasız bir tavsiyede bulunmak istiyorum . Öncelikle meslek sahibi olmadan evlenme aile büyüklerinde söylemiştir sana klişe gelebilir fakat bu çok önemli birşey.  Sonra paran yok diye rezil olup kalıyorsun. çoğu kadın gibi. Ikincisi yasin daha erken gibi ben 23 yaşında evlendim pişman oldum. 27 28 ideal bence. 3. Sü kültürlü bilgili olmasina cahil olmamasına çok dikkat et . sonra cahillikten senin ömrünü yiyip bitiriyolar
(15 puan) tarafından
Mesleğim var.atanmaya calısıyorum
0 oy
(1,408 puan) tarafından

Valla ilk görüşte ısınan biriyim eğer ısınmadıysam asla olmazdı o iş. 6 aydada evlendik:D

(15 puan) tarafından
Aa aynı ben yaa. Peki bu süreçte adaylarla tanıstın mı yoksa fotodan mı karar verdin direkt
(1,408 puan) tarafından
Fotodan onayladım sonra da yüz yüze ben dedim bu adamla evlencem
0 oy
tarafından
Ben aşık olarak karar vermiştim ☺
0 oy
(11,295 puan) tarafından
Tipine bakarak evlenilecek kisi olup olmadığını anlayamazsın 
0 oy
(6,441 puan) tarafından
24 yaşındasın canım senin hiç çevren yok mu peki kendin tanıyabileceğin falan ayrıca hiç kimseyle tanışmadan oturduğun yerden kısmet gelipte evlenelim demez görüşeceksin bu bir yemek çay olur o an karar verirsin tanımaya yada uzak durmaya
(15 puan) tarafından
Arkadaş çevrem genel olarak kız
(6,441 puan) tarafından
O zaman dediğimiz gibi yap bir kere görüşmekle bişey çıkmaz
0 oy
tarafından
Üzümün çöpü armutun çapı diye dört dörtlük kimseyi bulamazsın eli yüzü düzgünse sıkıntı yok çünkü bende eşimi İlk gördüğümde hani hiç bir şey hissetmedim normal bir insandı benim için ama bana yaklaşımı sevgisi beni kendine bağladı o yüzden bir şans ver arkadaş olarak tani en azından kendin bile dört dörtlük değilken dört dörtlük arama neyde hayır olacağını bilemezsin 
0 oy
(547 puan) tarafından
Kafana göre yada tipine göre bakarsan hiç bulamazsın. Mühim olan birlikte bu yolda zorluklarla güzelliklerle karşılaştığınızda beraber göğüs vermek en başı saygı sevgi . 
0 oy
(659 puan) tarafından
Kuzum sana kendimden örnek vereyim. Eşimle 30 yaşında tanıştım senin gibi arkadaşım vesile oldu. Fotoğrafını ilk gördüğümde hiç beğenmedim ama o ara herkese şans verip bir çay iciyordum yaş da gelmişti malum. Ama şöyle bir durum var yaşı mesleği memleketi çok uygundu ailesi çok iyi diye duyum almıştım. Tek sorun gorunustu. Yani ilk görüşme de çok olumlu geçmedi ama ayıp olmasın diye bir süre konuşalım dedim sonra nasıl olduysa evlendik mutluyum. Tek sorun gorunusse bir şans ver ama mantıksal olarak da kafana uymuyorsa meslek eğitim gibi yasin çok genç daha çok aday çıkacaktır karşına acele etme 
(15 puan) tarafından
Evet meslek egitim olarak uymuyorlar malesef
0 oy
(776 puan) tarafından
Derdin ne bu kadar kafaya niye takıyorsun evliliği acele niye
0 oy
(15,235 puan) tarafından
Görüntü olarak içinin isinmadigi birine şans verme derim. Sonu kötü olur her halükarda bence . İkiniz de boşa zaman kaybetmiş olursunuz. 

İlgili bir soru bulunamadı

380,194 soru

11,382,098 cevap

34,879 kullanıcı

...