0 oy
471 göst.
Diğer kategorisinde (467 puan) tarafından
Çok üzgünüm ama buna bizde dahiliz sanırım dogduğum büyüdüğüm yerden eşimin memleketine mardine gideceğiz ramazandan sonra sanırım. Nasıl yaparım nasıl alışırım bilmiyorum ama çocuğum yanimda onunla birlikte herşeyi asariz insallah Allah yardımcimiz olsun. Kimle konuşsam bunlar gitti diyor göç ediyorlar gerçekten tek sebebi deprem korkusunu? Umarım bir oyunun içinde değilizdir..

18 Cevaplar

+1 oy
(124 puan) tarafından
Sadece deprem değil bence İstanbul yasanacak gibi bir şehir olmaktan çıktı trafiği ayrı bela deprem olsa yarısından çoğunun öleceği biryer salgın desen en hızlı orda yayılıyor havası kötü kötüde kötü yanı aliskanliktan vazgeçmek lazim 
(467 puan) tarafından
Ah canim.insallah alışabilirim her ne kadar kötü yanları varsada bu canına yandigiminin Istanbul u terkedince anlıyorsun galiba
(124 puan) tarafından
Sende haklısın ne diyeyim
-Reklam-
0 oy
(3,669 puan) tarafından
Deprem den kaçmak, cözüm değil ecel her yerde var haa tabi ev kötü ise gidecek yer yoksa mecbur kalınıyor bazı, insanlarda artık koca şehirden yoruldu sanirim felaket üstüne felaket geçim zor Allah yardımcımız, olsun
(1,737 puan) tarafından
Depremden kaçmak tedbir şuanda 250 daireli sitede oturuyorum memleketimde 5 katlı binadan ev aldım en azından daha az enkazdan çıkabilme ihtimali daha mümkün .
Not:post sahibi ben değilim görünce yazayım dedim
(3,669 puan) tarafından
Canım tabii ki de imkan varken doğrusunu yapmışsın İnan benim imkanım olsa zaten deprem için değil bir saniye İstanbul'da kalmazdım ama maalesef yok
0 oy
(2,537 puan) tarafından
Mardin'de etkilendi depremden ama. Hem ecelden kaçamayız ki her türlü bulur bizi evet tebdir almak gerekir ama bu tedbir Mardin mi bilemedim. 
(467 puan) tarafından
Mardinden fay hattı geçmiyormuş evet çevre illerde olunca sallanıyor ama şu zamana kadar hiç yıkım olmamış
(2,537 puan) tarafından
Deprem olmasa başka bir şey olabilir orada da. Şehir terketmek zor olacaktır. Hele ki İstanbul gibi büyük şehirde yaşayıp büyüyen olarak.
(330 puan) tarafından
Tabiki ecelden kacilmaz ama eşegimi saglam kaziga bagliyim meselesi bu goz gore gore orda durmakta bana anlamli gelmiyo hele cocugun varsa belki olmezsin ama enkaz altinda gunlerce kalip o en kaz altinda allahim canimi al demektense tasinmak mantikli olum kalim allahin isidir karisamayiz tabi
0 oy
(3,069 puan) tarafından
Bizde istanbuldayiz Almanyaya taşinacagiz büyük ihtimalle
0 oy
(14,025 puan) tarafından
Oneceden hiç kiralık ev ilani göremezdik şimdi görmeye başladık galiba gerçekten birileri gidiyor
0 oy
(11,221 puan) tarafından
Rabbim herkesin ömrünü hayırlı kılsın hayırlı ölümler versin bundan kaçış yok ölümün bizi nerde ne şekilde bulacağını bilmiyoruz biz küçük şehirdeyiz koye taşınma fikrimiz vardı zaten yıllardır yazın taşıyacaktik da eşim 2 katlı ev yapcam diyordu şimdi tek kat yapmak istiyor yani bu deprem bize çok şey kattı diye düşünüyorum 
0 oy
(2,688 puan) tarafından
Merak etme ilk İstanbul'dan ayrılmak zor olur benm dogdugum büyüdüğüm 25 sene sora ayrıldığım yer tayin olduğumuz için 

Ama oradan çıkınca İstanbul'a dönmek istemiyorum ama İstanbul'u seviyorum ailem herşeyim orda hatıralarım anılarım.

Gidip kalıp geliyorum ama yaşanacak yer olmaktan çıktı bı nebze Anadolu yakası yaşanacak yer Avrupa yakası tıklım tıklım sende alışırsın bı zaman sora ben üstüne 2 şehir daha değiştirdim nasipde neresi varsa orası olur şuan 32 yaşındayım alıştım bir şekilde.
0 oy
(2,398 puan) tarafından
Herşeye rağmen İstanbul aşktır burdaki rahatlığı başka şehirde bulamadım küçük şehirlerde rahat hareket edemem
0 oy
(13,824 puan) tarafından
Çevremden yok ama geçenlerde bir teyzeyle muhabbet ettim o da öyle söyledi herkes gidiyor dedi
0 oy
(629 puan) tarafından
Benim işim taksici her gün İstanbul trafiğinde şu an güneş enerjisi kursuna kayıt yaptırdı ğer iyi bir iş bulursa eşimde tanbul'dan taşınmayı düşünüyorum
0 oy
(12,903 puan) tarafından
Yani gittigim yerde nasıl bir hayatım olacak o da benim için önemli 
0 oy
(7,184 puan) tarafından
Benim tarafımdan kimse gitmiyor bende hiç gitmeyi düşünmüyorum :) 
0 oy
tarafından
Benim de çevremde çok insan gitti memleketine. Gitmesi gerekenler burada gitmemesi gerekenler şehir değiştiriyor. Güzelim memleket mültecilere göçmenlere kaldı valla çok üzülüyorum. Oturduğum apartmanda sayılı Türk var çoğu yabancı uyruklu asansörde Türkle karşılaşınca gözlerimizde ki mutluluk paha biçilemez :) 
0 oy
(1,737 puan) tarafından
Bizde taşınıyoruz. İstanbul'un nüfusu bir ülkeden fazla mesela Azerbaycan'da 10 milyon nüfuslu ama İstanbul sadece. 20 milyon. Olası afet durumunda her binaya 1 kepçe 1 kepceyede 24 saat enkaz kaldırma için 3 operatör gerekir bir uzman kabaca hesap yaptı İstanbul'da can kaybını en aza indirmek için 7 milyon afed kurtarma elemanı gerekli kapasitesi çok fazla ve yaşlı bir şehir kentsel dönüşüm yetersiz kaldı hala ortalıkta 30 yasidan büyük binalar var dış cephe yapiyorlar anlaşılmıyor dışardan tedbir amaçlı bizde gidiyoruz. Birde Esenyurt'ta oturuyorum yakınımda asansorune bindigim sitede suriyeliydi sanırım asansöre binen kıza tecavüz etti tüylerim ürperiyor o asansöre binince kızlarım içinde İstanbul'un güvenli olmadığını düşünüyorum İstanbul'un ırkçı asla değilim ama yabancılardan arındırılması lazım. Esenyurt'ta biz azınlık sayılırız artık Suriyelilerin tabelaları dolu .. 
(4,946 puan) tarafından
Eşimde ordulu :) bizde ev olsa oraya gidecektik amin Allah razi olsun. Ordunun neresine fatsa mi
(1,737 puan) tarafından
Yok canım Fatsa yakın ama bize. . Ünyeye tasiniyoruz. .SU.
(1,737 puan) tarafından
Topraktan aldık biz ama çok pahalı piyasa acayip dengesiz
(4,946 puan) tarafından
Bizde aybastının koyundeyiz. Biz dedigimize bakma kayinpederim evi orda yani yoksa bizim birseyimiz yok. Istanbuldaki ev bizim satip oralar gitsek kaynana yakin olunca rahat vermez bilmiyorum ah ah.
Rabbim.size afiyetler yaşamayı nasip etsin. Ünye de guzel sakin .
(1,737 puan) tarafından
Benimde kayınvalidem var memlekete gidince bizimle yaşayacak alzaymie kendisi ama bakacağız yapacak birşey yok kayınpederim yeni vefaat etti.   Burda benimle yaşamıyor ama orda benimle olacak
0 oy
(276 puan) tarafından
Büyükçekmece deyiz nisbeten az katlı müstakil bahçeli yapıları var ... geçen biri ev bakıyordu Esenyurttan taşınmak istiyorlarmış 5 katlı riskli binada oturuyorlarmis .. işten dönünce baba diyor kızım ev buldun mu sen bizi hic sevmiyor musun bu evde bizi yasatiyorsun diyormus ..abla eve gitmek bile istemiyorum diyordum bahçedeki sobali müştemilatta bile kalırız ne olur diyordu 2goz odalı bir yer adamın ailesi 4 kişilik...

Üzüldüm...
0 oy
(1,597 puan) tarafından
Doğru millet evini satılığa çıkardı ve bir suru kişi gitti... Kirali evler bulmak zordu şuan fazlasıyla kiralık evler var fakat kira bedeli 10 15 bin TL...
0 oy
(3,761 puan) tarafından
Ben İstanbul'dan Ankara'ya gelin old 3 senedir buradayım alışamadım 

İlgili sorular

0 oy
26 cevap 969 göst.
3 Mart 2023 Diğer kategorisinde yvz (682 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 485 göst.
13 Kasım 2023 Aile kategorisinde RecoCo Minikco (2,684 puan) tarafından soruldu
+1 oy
15 cevap 1,186 göst.