0 oy
984 göst.
Diğer kategorisinde (680 puan) tarafından
Dün ablam haberlerde görmüş herkes memleketlerine gidiyormuş teyzemde istanbulda yaşıyor Ben de yakında yanınıza geleceğim Çok kişi gitti diyor İstanbul'da bilmiyorum ben İstanbul'da çok merak ediyorum o güzelim şehir terk edilir mi böyle bir şey söz konusu mu orada evler kentsel dönüşüme girdiği için belki insanlar geliyordur

26 Cevaplar

0 oy
(2,562 puan) tarafından
Bende gördüm haber lerde
(680 puan) tarafından
Kentsel dönüşüm varmış galiba
(4,305 puan) tarafından
Az once bende gordum hem deprem korkusuna hem millet gecinemioki istanbulda   Koyune kasabasina kacio
-Reklam-
0 oy
(2,693 puan) tarafından
Yeri olan gider benm ailem orda kimse biyere gitmiyor şuan ama evlerini yıkıp yenilemeyi düşünüyorlar 
(680 puan) tarafından
Evet bence de yenilemeleri lazım Deniz olduğu için nem çok Allah hepimizin yardımcısı olsun
(2,693 puan) tarafından
Yok deniz kenarinra degiller zaten de eski bina olduğu için nem alakalı bı durum değil
0 oy
tarafından
Ailem İstanbul’da yaşıyor onlarda yanımıza gelekler memlekete temelli burda yaşıcaklar artık 
(680 puan) tarafından
Yeni öğrendim canım evet İstanbul'da da deprem bekleniyormuş ben normal kentsel dönüşüm zannettim
tarafından
7nin üzerinde deprem olacakmış İstanbul’da ve yeşillik alan asla yok apartmanlar hep dip dibe evde deprem olsa kaçsalar dışarda başka binaların altında kalırlar rabbım göstermesin zaten artık yaşancak şehir değil İstanbul belediyeyi arıyorsun memlekete taşınacağım geçinemiyoruz burda diyorsun ücretsiz eşyalarını yaşıyorlar şehirden şehire
(3,113 puan) tarafından
Kız bunu her belediye yapıyor mu
tarafından
Geçen yaz annem gelmeye karar vermişti belediyeye başvurdu tarih verdiler gelecekti sağlık sorunları çıkınca erteledi yazın temelli gelcek
0 oy
(1,198 puan) tarafından
İstanbul'da çok büyük bir deprem beklenildiği haberi yayıldı insanlar evlerini boşaltmaya başladı 
(680 puan) tarafından
Ciddimisin cnm ben İstanbul'un her yeri normal kentsel dönüşüme giriyorlar diye geliyorlar zannettim
(1,198 puan) tarafından
Valla benim bilgim yok ama söylentiler bu şekilde kimseyi korkutmak istemem TV den internet haberlerinden konusilanlardan duyduğum kadarı ile
0 oy
(2,429 puan) tarafından
Sadece zaten gitme düşümcesi olan gitti hani bu olaylardan öncede gitme düşüncesi vardır bu olayla iyice karar vermiştir yoksa işi gücü bırakıp gitmek herkesin yapabileceği bişey değil 
(680 puan) tarafından
Canım vallahi üste birisi yazmış İstanbul'da deprem bekleniyor diye Ben bunu hiç duymadım bilmiyordum Şok oldum şu an ben normal kentsel dönüşüme girdi zannediyordum
(2,429 puan) tarafından
Yok gerçekten bekleniyor hatta herkes 7-17 Mart diyor hayırlısı İstanbul da deprem olsa ölen kurtulur yaşayan sefil rezil olur
(680 puan) tarafından
Allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah
0 oy
(10,573 puan) tarafından
Keşke gidebilsem bir yere burdan güzel şehir ama yaşam zor bence burda daha bı zor gibi geliyor bana güzelim köyüm var ama gidemiyorum senede bir gitsem şükür 
(680 puan) tarafından
Haddimi aşmasam niye gidemiyorsun ki cnm
(10,573 puan) tarafından
Eşimden dolayı senede bir kavgayla gidiyoruz ona kalsa hiç annemi babamı görmeyeyim
0 oy
(68 puan) tarafından
Evet benim arkadaşlarım da ya güvenli ilçelere gidiyor ya da şehir dışına. Açıkçası güzelim şehir demek için İstanbul'un kaymağını yemek lazım. Mesela Esenyurt'ta asgari ücretle üst üste yaşamak yaşamak değil, hayatta kalmak sadece. Böyle yaşamak yerine memleketimde, köyümde yokluk çekmeyi tercih ederim... O yüzden köyü, memleketi olan durmasın İstanbul'da. 
(680 puan) tarafından
Doğru diyorsun cnm
0 oy
(13,384 puan) tarafından
Valla bence de gitsinler o kadar insanı o şehir kaldıramıyor artık üstelik yerleşim planlamasında da sıkıntılar var binalarda da 
(13,384 puan) tarafından
Ben değilim canım bana göre yaşanacak değil gezilecek şehir İstanbul. Ablamlar yaşıyor Esenyurtta. O vesile ile gidiyorum. Ama hala köydeki ildeki akrabaları göç ediyor bu şehre ne olacak 40 milyon mu nüfusu
(3,113 puan) tarafından
Anladım canım esenyurt en kötü ilcelerinden zaten eşimin dayisi orda.. Her ilçesi boyle değil ama evet çok kalabalık
(13,384 puan) tarafından
Çok zengin olsam gidip çiftlik villa yalı alırdım ama 2+1 apartman dairesine sıkışacaksam küçük şehir daha iyi. Ben eşimi İzmire bile ikna edemiyorum kalabalık büyük şehir diye :)
(7,211 puan) tarafından
Kırk milyon ne kız yok daha neler :)
(13,384 puan) tarafından
Hem doğal nüfus artışı hem göç oluyor şu an için uçuk ama 10 20 yıl sonra k da olacak
0 oy
(1,623 puan) tarafından
İstanbul'un güzel kesiminde yaşamıyorsan bence hiç de güzelim bir şehir değil. O kesimde yaşamak için de aylık gelirinin en az bir 70-80.000 olması lazım.
(1,766 puan) tarafından
Ya ne yaptınız 70,80 biraz daha abartsaydınız
(1,623 puan) tarafından
İstanbul'un güzelliğini yaşamak için dedim zaten. 60 metrekare eve tikilip doğru düzgün dışarı bile çıkamayınca İstanbul'da yaşamanın bir anlamı yok. Orda yaşayıp deniz bile görmemiş insanlar var. Güzel yerlerindeki ev fiyatları belli. Bağcılar'da, Esenyurt'ta yaşayanlar sadece İstanbul'un çilesini çekenler.
(1,766 puan) tarafından
Yoo ben esneyurtta oturuyorum İstanbulun her yerini gördüm diye bilirim o kadar çok gelirim de yok yeterki insan istesin
(1,623 puan) tarafından
Güzelliğini yaşamaktan kastım bu değil. Sizin yaşam standartlarinizla Cihangirde, Beşiktaş'ta yaşayan birininki bir degildir tabii. Bana göre İstanbul'un kaymagini yemek için olması gereken gelir bu. Siz memnunsaniz ne mutlu.
tarafından
Doğru diyorsun shz. Ben de esenyurtta oturuyorum. Aşırı kalabalık bir yer insanları tuhaf. Belalı insan çok var ayrıca gezilecek bir yeri de yok
0 oy
(3,113 puan) tarafından
Bizde istanbuldayiz taşınmayı düşünüyoruz
(680 puan) tarafından
Ben de İstanbul'a bir kere görmeyi çok isterdim
(3,113 puan) tarafından
Gezmesi güzel yaşamak bir zaman sonra zor 8 senedir Istanbuldayim son 6 7 yıl çok çok göç aldı maalesef artık şehir bu kadar insan kaldıramıyor. Ama istanbula yerleşen kolay gidemiyor
0 oy
(4,589 puan) tarafından
Haberlerde gördüm ama çevremden kimseyi duymadım taşınmak isteyen 
0 oy
(27,446 puan) tarafından

Büyük deprem orayı vuracak diye çoğu kişi çıkıyor 

0 oy
(11,426 puan) tarafından

Pandemide başladı bence bu göç bizim burda bile arsa alan oldu küçük yer tercih ediyorlar şimdi de depremden sebep az katlı bina istiyorlar yani ben oldum olası sevemedim büyük şehri:)

0 oy
(2,132 puan) tarafından
Bütün arkadaşlarım gitmeye çalışıyor, iş bulduğu gibi gidecekler. Burada olası bir depremde Dünya'da yaşanmamış bir felaket olur. Bina yıkılmasa kurtulsan bile gidecek bir boş alan yok. Ben doğma büyüme İstanbul'dayım. Kolay kolay gidemem ama gidenlere hak veriyorum 
0 oy
(3,771 puan) tarafından
Köyde evi olan gider emekliler filan merak edilecek bişey yok gezmesi bilen orada gezer kaldı yerdede 2 hafta annmlerdeydim bı yere çıkamadım ..3senedor Ankara'dayim yine aynı bı yere gidemiyorum 
0 oy
(15,322 puan) tarafından
O güzelim şehir mezarın olacağına dönülür tabi. Depremden korkusuna göcuyorlar. Kentsel dönüşüme giriyordur belki ama ne zaman tamamlanacak ne olacak belli olmayinca kırsala dönüş başladı bence. Aslında bir yandan da iyi bişey olur bence. Hem İstanbul çok kalabalıktı. Hem de kırsalda insan kalmadı. Tarım hayvancılık bitti. Oralara da belki can gelir biraz. 
0 oy
(759 puan) tarafından
Goc olsun da bi ev bulalım artık ya :D ev yok 
(3,113 puan) tarafından
Nerden bakıyorsun :)
(759 puan) tarafından
Güneşli meydan halkali sefakoy olabilir ama kiralar uçmuş gidiyor
0 oy
(17,907 puan) tarafından
Depremden korkuyo millet 
0 oy
(2,914 puan) tarafından
Evet doğru kentsel dönüşüm için hem 

Deprem korkusu ile 

Gidiyorlar
0 oy
(352 puan) tarafından
Burasının adı İstanbul gidenler olduğu kadar gelenler de oluyor gelenin sayısı gidenin sayısından fazla merak etme :)

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 475 göst.
0 oy
8 cevap 354 göst.
26 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 445 göst.
13 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Sevilremzi (220 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 409 göst.
20 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Rabianur (765 puan) tarafından soruldu