0 oy
288 göst.
Güzellik-Bakım kategorisinde tarafından
Merhaba hanımlar küçük bebeği olanlar dip köşe temizliğinizi kaç günde  yada ne kadar sürede yapıyorsunuz. Cam silme, Halı,  perde yıkama vs. Bunları ne aralıklarla yapıyorsunuz.  Bebeğim 5 aylık ve çok zorluyor beni. Sizlerden fikir alır öyle motive olurum belki

18 Cevaplar

0 oy
(1,022 puan) tarafından
Hali yikamiyorum camda silmiyorum 7. Kat korkuyorum yeni tasindik sayilir tasinirken temizletmistik kirlendi biraz ama.

Diger turlu gunluk temizligi 2 gunde bir her gun yaptigim oluyo. Perdeleri de tasinirken yikamistim bidaha ne zaman yikarim mechul :) bebegin kucuk daha buyuyunce hersey daha da zorlasiyo 13.5 aylik benimki pesimden ayrilmaz uykusu desen azaldi 
tarafından
Ay gerçekten çok sıkıntılı bi süreç. Hiç bişey yapamıyorum. Sabahları zor evi toplayıp silip süpürüyorum bide yemek yani. Yetiştiremiyorum. Çok huysuz bi bebeğim var ne yapcm bu şekilde bilmiyorum. Bende doğum öncesi halı cam hallettirmiştim. Ondan sonra bişey yapamadım. Nasıl olcak bilmiyorum
(1,022 puan) tarafından
Bebekle is yapmaya alisiyo insan zamanla bebekte alisiyo benim kizim supurgeyi gorunce asiri seviniyo alisti her gun her gun :) ama dedigim gibi buyuk temizlik yapmadim daha belki annem falan gelince yaparim o cocukla ilgilenirken gurbetteyim ben cok takmiyorum gelenim gidenim yok oldugu kadar kafasindayim
tarafından
Aslında bnmde öyle gelen giden sıfır Allah'ın kulu yok.  Yine de insanın canı sıkılıyo walla kirli zannediyosn. Yapmaya kalksan yapamıyosun . Öyle bi kısır döngü :)
(1,022 puan) tarafından
Yapma o zaman canim oturdugum yer temiz olsun yeter ben o kafadayim evi her gun temizlerim ama cam silme hali yikama noo :D
tarafından
:) bu gidişle bi süre daha öyle gözüküyo
-Reklam-
0 oy
tarafından
Merhaba canım mesela mutfak dolabinin içlerini mutfak esyalarini makineye atıyorsun ya dolap icleri bosaldikca sil. Hepsini dökme zor olur. Dış kapaklarını da ya yağ sökücü ile ya da bulaşık deterjaniyla sil. Buzdolabi ve banyo dolabini da o şekilde yap icleri boşaldıkca bosalan yeri sil. Halıları yikamaya veriyorum. Perdelerimi de sene de 3 kere yikiyorum. Camları da ya ayda 1 ya da 2 ayda bir siliyorum 
tarafından
Dedikleriniz çok mantıklı aslında. Üst üste birikmeden halletmek lazım. Bu bile motive etti walla sağolun
(1,272 puan) tarafından
O dediğinizde olmuyor bende inanın ocağı bile zor siliyorum silemediğim zamanlar çok olmuştur. 20 aylık bebek bide kızım 2. Sınıf öğrencisi hep Bi kosusturmayla geçiyor. Temizlik olarak Evi silip süpürme Bulaşık toparlama ve camasirlara  zorla yetisiyorum. Cam dolap silmem lazım nasıl yapacam bilemiyorum. Oğlum hiç durmuyor. Hep tehlikeli işler peşinde. Kızımın derslerini bile zor yaptirabiliyorum. Eşim geç geliyor işten. Yuvarlanıp gidiyoruz :)
tarafından
Aysenur95 rica ederim canim bu sekilde yap. Selin hanim benim kizim da 2 yasinda ben yapabiliyorum cok şükür. Kiziniz oglunuzla oynasa yapamaz misiniz
(4,170 puan) tarafından
Ayni ben o kafadayim:)iki banyom var. Bi gun bi tarafa girer banyo yapar temizlerim dusa kabini oteki hafta diger banyoya girer dusakabin. Fayans temziligi yaparim. Mutfak dolaplari oyle. Banyo dolaplari oyle. Cekmeceleri camasir katlayip yerlestirirken duzenler yerlestirirm . Camlari  ccktan once 15 gunede hi siler perdeyi iki ayda bi falan yikardim simdi mutfak camini bi  15 gunde siliorum cunku esim sigara icio orda balkon yok evimde diger camlar. Bi gun uyudugunda bi cam
Diger gun uyudugunda obur cam oyle garip duzensiz sacma sekilde yapiom iste iyi kotu:)halilar bi salonum yikanmayan hali onu da serdim krem rengi heryer de ucgun sonra kusmuk lekeleri var biraz daha lekelensin de oyle yikamaya veririm suan 10 aylik hala emekleme modundayiz . Yurusun de. Kusmasi azalir emeklerken mideye baski cok oluo pirt kusuo
0 oy
tarafından
Canıma yazık. Hiç dip köşe falan yapamam benlik değil. 
tarafından
E nasıl yapıyosunuz peki halı perde yıkamıyo musunuz hiç
tarafından
Halıyı yıkamacoya veriyorum. Perde 1 kere yıkadım senede yeter. 5. Kat cam silemem zaten. Dolap içlerine de nasıl denk gelirse sene de 2 kere falan anca.
tarafından
Kız ne güzel de yazmışsın hiç benlik değil ahaha :D bizim evde bir gelin ayşe var ( eşim ) her halta karıştığı için o yapmasın diye kendim yapıyorum
tarafından
Ay yok bizimki b.k götürse birşey demez :D rutin temizliği elbette yapiyorum ama dip köşe benlik değil. Annemde kemik erimesi çikti, kollar bacaklar bitti resmen. Şimdi daha da yapmam yani gördükçe. İlerde sıkıntı yaşamaktansa ne olacak dolap içleriymiş cammış önemli değil benim icin.
0 oy
(8,922 puan) tarafından

Benim bir 20 aylık bi de 2 aylık bebeğim var. İkisi de hiç uyumuyo. Gündüz uyudukları bir saatte ancak yemeğimi yapıyorum. Diğer bütün işleri akşam eşim işten gelinceye veya haftasonu. Haftasonu da eşimle biraz vakit geçirmek için çoğu şeyi haftaiçi halletmeye çalısıyorum. Gece onda onbirde bile cam silmişliğim var benim :D

tarafından
Hamaratız maşallah:)
(8,922 puan) tarafından
Mecbur canım birisi yapacak bu işleri. Tek çocuk varken yine kolaydı. İkisiyle hiç yapılmıyor.
0 oy
(11,266 puan) tarafından
Hali perde ben sürekli yapmıyorum halinin üzerinde battaniye var zaten bebeğim hep yerde olduğu için perde de doğum öncesi yikanmisti bahar yıkarım tekrar çünkü ben utulemeden yapamıyorum perdeyi o da zaman alıyor günlük işleri yap yeter bence canım onlar büyük işler 
0 oy
tarafından
Bir ay önce bende bununlà ilgili POST açmıştım şimdi ondan daha kötüyüz depremde hiç yanımdan ayirmadgm için çok alıştı odadan bile çıkamıyorum tv telefon da alışık değil izlemiyor onu yanımda tutup kandirdikca bir gün orayı bir gün burayı yapiyorum ama asla aynı gün yetişemiyorm bende birtek ben mi böyleyim diyordum ama çocukla gerçekten hepimiz aynı haldeyiz :) ben babaannesini çağırıp öyle yapıyorum artık 
0 oy
(2,369 puan) tarafından
Ben sürekli yapıyorum öyle dip.kose yapmıyorum mesela Ramazan gelecekya perdeleri camları halıları bir halleder çıkarım sonra üç ay sonra camlar temizse yapmam kapıları silerim bir ayda bir bir ayda bir murfak halısı silerim bir ayda bir mutfak sandelyeleri hergun ev supururum murfak dolaplarıni iç dış iki hafta da bir dolapları haftada dökerim 
0 oy
(672 puan) tarafından
Cam silme halı silme  daha sık ama perdeler 3-4 ayda yıkardım ben bide yanına gelecek biri varsa onla yap ben çocukla yapılan işten bişey anlamam Bi ona git Bi ona git 
0 oy
(27 puan) tarafından

Benim 3 yaşında ve 40 günlük iki kızım var. 3 yaşındaki kızım kendş halinde takılıyo yenidoğan bebeğim ise sürekli kucak istiyor. Ben de onu kanguruya koyup hergün evin görünen yerlerini süpürüp paspas çekiyorum. Hafta sonu eşim evdeyken de altları süpürüp siliyorum. Perdeleri en son doğuma yakın yıkamıştım. Camlarımı da doğumdan 1 hafta önce silmiştim ama şuan kirli. 3. Kattayız silemiyorum. Çokta kasmıyorum. Strese sokmuyorum kendimi. Yarın büyüyecekler ve benim de evim herkesinki kadar temiz kalacak ama onların bu zamanları geri gelmeyecek. Büyüdükleri zaman bana yarım da edecekler. Ben anın tadını çıkarmaktan yanayım. Rabbim yardımcımız olsun annelik zor zanaat :)

0 oy
(915 puan) tarafından
Valla eskiden haftada bir yapardım halı yikama haricinde çocuk olduktan sonra ne zman vakit bulursam ki bulamıyorum eşim süpürüyor ben siliyorum toz alıyorum yallah
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Bebeğim 9 aylık dip köşe bana göre silme süpürme :D 2 güne bir evimi süpürürüm silmeyi de haftada 2 kez yaparım ama evim çabuk tozlandığı için her gün üstten toz alırım.

Halıları yılda bir kez yıkamaya gönderiyoruz, perdeleri de yılda 2 kez yıkarız ben yıkarım eşim aşar. Camı hiç sorma ayda bir yada 2 ayda bir siliyorum ama pencere ağzı tozunu her silmede alırım 
0 oy
(671 puan) tarafından
15 günde bir cam silerim 

Halıları yıkamam sadece mutfaktaki halım yıkanabilir halı onu atarım makineye geri kalanı kirlendikçe halı yıkamaya veririm 

Evde sigara içen yok perdelerim yeni zaten 2-3 ayda bir yıkarım çünkü temiz kalıyor 
0 oy
(227 puan) tarafından

Benim icin bebeğimle geçirdiğim vakitten daha önemli bisey yok valla oglumda cok hareketli maşallah gunde 1 kere 2 kere uyur oda 10 dk kendime bile gelemem hic takamam temizligi falan misafir geleceğinde daha detaylı yaparım hergun aksam mutfagi toplarım hizlica bi silerim heryeri sonra robot supurgeyi atar kaçarım :D

0 oy
(899 puan) tarafından

1. Bende biri 2 buçuk yasdiğeri 6 buçuk ay olmak üzere iki tane var. Bı akşam tuvalet banyo cifledim sonraki gün mutfak dolapları sonraki gün buz dolabı sonraki gün gardroplari sonra hafta sonu da eşin vardı camlar perdeler yıkanabilir halıları makinede yikanmayanlari yıkamaya verdik kapıları sildim koltuk sildik supurduk sildik yerleri değişti nevresim vs her şey yıkadık gece 1 de bitti işimiz sonraki gün de eşim balkonları yıkadı bı kat supurduk evi bitti bir hafta sürdü 
0 oy
(3,159 puan) tarafından
Ben bebeğim küçükken yaptığım her temizliğe bin pişmanim keşke onla daha fazla ilgilenseydim diye. Ama şöyle yapabilirsin günlük işlerini tertemiz yaparsan dip köşeye gerek kalmıyor ben hergun olmasada haftada bir cam içlerini kapıyı silerim. Mutfak dolaplarında dışını yağlı bişey yaptığımda mutlaka yagcoz ile silerim o yüzden dip köşeye gerek kalmıyor pek. Her gece yatmadanda makineye çamaşır bulaşık atarım sabahta sererin gece yatmadan da katlar koyarim. Klosetide hergun gece mutlaka kopuklerim durlarim. O yüzden çok isim olmuyor. Böyle bir düzen kurduğum için 
0 oy
(7,019 puan) tarafından
Oğlum doğduğundan beri 2 kere yapabildim birinde Mevlüt okutcsktim 3 aylıktı 10 gün sürünce kardeşimi çağırdım Allah aşkına gel çocuğa bak işlerimi bitireyim diye ikincisi de 9 aylıktı çocuğun çok yükü kalmadı hergun 1 oda yaparım diye giriştim atak varmış gece sabaha kadar çocukla sabah akşama kadar eble uğraştım 10 gün sürdü üstüne çocuk usuttu 40 dereceye kadar ateşi çıktı şimdi tobe ettim aslında bi daha istiyo ev güzel bi temizlik ama yok yaza inşallah 
0 oy
(4,652 puan) tarafından
valla kuzu Allah yardimcin olsun hele zorsa asla yapamiyon 4yil önce nasil temizdim tasindik urfaya arkm geldi yavrum annelikten degil temizlikten istifa etmissin dedi .d.d simdi annemdeydim hergun iki defa supururum ama dip kose yapmiyoruz annemde birakti cunku masal hic durmuyor evde 6kisiyiz iki katli dun iki ara bir derede babamin rras kopugunu aynaya dokmus.d buyusun oyle temizlerim hele urfada iki ay tektim hic bisry yapamaz olmustum .d
(4,652 puan) tarafından
suanda balkonda sigara iciyorum elini yalayop yalayip cama suruyor.d
0 oy
(9,247 puan) tarafından
5 aylıkken 15 günde bir yapradım şimdi 18 aylık günlük süpğrsem kar

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 579 göst.
6 Nisan 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 139 göst.
4 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Ikraybukem.23 (81 puan) tarafından soruldu