0 oy
181 göst.
Diğer kategorisinde (314 puan) tarafından
Hemşire olan var mı aranizda bu bölüm zor mu hanımlar bitirmesi kolay mı ve sizce hemşirelik mi ebelik mi 

6 Cevaplar

0 oy
(119,456 puan) tarafından
aah hemsirelik hayalimdeki meslekdi ama H bile olamadim
(119,456 puan) tarafından
ne bilim 2 coxukla kimsem yok burda basim dara dustunde al su cocuklara bak diycek hos esim var o okudu aldi diploma ama o zaten belcika dogumlu hani ben gecti gibi yaa
(197 puan) tarafından
Tam tersi burda daha kolay cnm Hatta bir arkadas Gesundheit und Pflege Assistenten yapti sonra 1 yil examen yapti hemsire hos kiz diyor hemsirenin Isi bile Almanyada zor misal turkiyede hemsiler asla hasta alti degismez Ama Burda bazen bas hemsire bile degisio maalesef
(483 puan) tarafından
TR de hasta altının değişmediğini kim söyledi:)
(197 puan) tarafından
Turkiye dekiler oyle diyor
(483 puan) tarafından
Yogun bakim hemsiresiyim değiştiriliyor
-Reklam-
0 oy
(11,217 puan) tarafından
  • Iki kiz kardesimde hemsire neden ebelik secmednz dedigimde ebeligi daha kapsamli ve yorucu bulduklaei icin bide ilerleme sansin yokmus. Ama hrmsireöikte bas hemsire felan olabiliosun

(314 puan) tarafından
Yok ebeler de vekil ebe ve başhemşire olabiliyorlar
(11,217 puan) tarafından
Bilmiorum ama benimkiler stjda cok dilleri yandi o goruntu hep cekilmez diyorlardi:)
(314 puan) tarafından
28 yaşında okula başlıcam sence bunun için yaşlı miyim otuz birde mezun olcam. Dürüst cevap ver hiç uzulmem
(11,217 puan) tarafından
Hahaha 34 yasindayim ve baska bir ulkede dil ogrenip uni okuyacam bnce sen cevap ver ben yaslimiyim: D
(314 puan) tarafından
Yok degilsin kız içim ferahladi sgshsh
0 oy
(3,398 puan) tarafından
Hemşirelik Bnce tabi çalşmkta gerekio şükür kardeşim mezun olduktan sonra atandı
0 oy
(2,537 puan) tarafından

İkisi de zor :D hiçbir zaman hastanede çalışmak istemezdim. Ebelik daha kolay ama her an doğum olmuyor sonuçta 

0 oy
tarafından
Kişisine göre değişir o canım. Benim görümcem hemşirelik okuyor. Şu an 4. Sınıf. Bir doğumhane de bir de çocuk sağlığında staj yapıyor her hafta değişiyor. Doğumhane de staj yaptığı zamanlar psikolojisi iyi olmuyor çocuk sağlığında gayet iyi oluyor. Ebe olmak bana göre değilmiş gerçekten diyor. Şimdi de evlenirsem çocuk doğuramam orada yaşananları gördükten sonra hamile olursam o anlar hep gözümün önüne gelir diyor. Ama çocuk sağlığında daha iyiyim çocuklardan kan alıyormuş filan hemşire olduğumu orada anlıyorum diyor. Kişisine göre değişir. 
(314 puan) tarafından
Peki kaç yaşında. Ben 28 olcam çocuklarla okuyacağım için biraz utanıyorum
tarafından
Neden utanıyorsun canım okumanın yaşı yoktur. İyi yapıyorsun insan sürekli kendini geliştirmeli bence. 23 yaşında daha küçük.
0 oy
(483 puan) tarafından
B3n sana azcik anlatayım sen karar ver zor mu kolay mı 

Lisans için 4 sene okumak lazım  dersler genelde 8 17 olur yani hafta içi vok nadir bos günlerin olur her sene bir tane ana ders olur ana ders demek baba ders demek yani cerrahi Dahiliye kadindogum psikiyatri dersleri branş dersleri yani bunların hem pratiği hem teorisi var pratikte staja çıkman lazım arti teorikte geçerli bir puan alıp ikisini ort alınır ana dersten kaldığın zaman genellikle sene uzar yada yaz okuluna bi miktar para verip yazın ay m i dersi alirsin ama kesin yaz okulu olacak diye bir durum yok hocanın insafına kalmış 

Okul biter atanmak istanbul gibi büyük şehirlere cok kolaydır zbaska şehire gitmek için 4 sene çalışıp tayin istersin onun haricinde yerinden kipirdayamazsin gün aşırı 24 yada genellikle gün aşırı 16 8 gidilir hergun ya çalışırsın ya nöbete gidersin ya mesaidesin 

Her alanda valisabilirsin iş alanın cok geniş işsiz kalmazsın ama cok bos bir hayatın da olmaz 

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 273 göst.
4 Nisan 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,877 soru

11,403,183 cevap

34,941 kullanıcı

...