0 oy
1,252 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (875 puan) tarafından
ilk kez böyle bir soru soruyorum bu konu da ama doktora sormayı unuttum eşimle 2 aydır hiç yakınlaşmadık bebeğe bir şey olur diye bebeğinde kalbi durmuş 3 haftadır haftaya pazartesi kürtaj randevum var bebek kendi kendine düşmedi böyle bir durumda ilişkiye girmemde bir sorun olur mu? herhangi bir kanama yok bir şey yok tedirginim doktora yazdım da ameliyatta olduğu için görmedi daha 

19 Cevaplar

+6 oy
(13,838 puan) tarafından
Psikoljk.olarwk zaten kendimi kötü hissederdim ben bilgim yok 
(13,838 puan) tarafından
Helal olsun.ama böyle kendini tuketirsin  Vardır bir hayr sagliksizlardi olmadı Rabbim verdi O aldı kendini üzme böyle .ben hastanede yaptım düşük zaten sürekli hemşireler basimdaydi kanamam çöktü onu takip ediyorlardı yani gozumuzun önünde oldu düşük evet et parçası beyazımsı göz çukurların görmüştüm idrar kutusuna koyup doktora götürdük dua et cnm kendini üzme böyle evet zor ama bu da imtihan
tarafından
Sağol canim
(13,838 puan) tarafından
İlk bebeğin mi
tarafından
Hayır gülüm ilk değil 4.bebegimdi ama spiral takılıyken  hamile kaldım.
(13,838 puan) tarafından
Hayırlısı inşallah
-Reklam-
+3 oy
(2,466 puan) tarafından
Öyle bi durumda ilişki düşünmezdim bence sizde bekleyin 
(875 puan) tarafından
zaten bekliyorum sadece merak ettim
+1 oy
(4,859 puan) tarafından
Bilgim yok bu konuda ama azıcık daha sabredin ya ne olur ne olmaz
(875 puan) tarafından
yok illa yapmak için değil ben kendim merak ediyorum saolsun eşim hiç böyle bir şey sormadı bile
+1 oy
(48,761 puan) tarafından
kanama yoksa olur diye düşünüyorum ama insanin icinden gelmez ki 
(875 puan) tarafından
ay inanır mısın her şeyi yapıyorum ama olmuyor aklıma bu geldi buraya sorayım dedim ama beni ne ilan ettiler yani
(48,761 puan) tarafından
sorma şeklin yanlış anlaşılmaya müsait olmus açıklamamissin sebebini esin zaten iki ay beklemis adam bu sureci mi bekleyemicek yada sen bu durumda iliski istemezsin zaten dusunememisler
(875 puan) tarafından
eşime söylesem hani yapsak bir şeyler diye çok kızar ama burdakiler sanki çok istiyoruz da öyle söylesem daha çok tepki alırım dite yazmadım öyle
(48,761 puan) tarafından
hormonlardan isteyebilirsinde esinde teklif etmis olabilir kötü lanet bişey degil ki
(875 puan) tarafından
ay öyle olsa bu sefer neler söylerler ama öyle bir zamanda ilişki insanın aklının ucundan geçmiyor ki
0 oy
(2,359 puan) tarafından
Kürtajı neden bu kadar çok bekletiyorlar ki canım öyle bi durumda hemen kurtaj olunuyor ki bebek zehirlemesin anneyi diye
(875 puan) tarafından
ya işte bu hafta ilaçla denedik düşürmeyi olmadı düşmedi randevular dolu diye haftaya pazartesi verdi
(2,359 puan) tarafından
Anladım canım çok geçmiş olsun sorduğun soru hakkında bilgim yoktur.
0 oy
(5,368 puan) tarafından
Bilemedim biz 9 ay bekledik bişey olur diye 
(875 puan) tarafından
işte eşimde hiç yaklaşmadı bir şey olur diye hala da yaklaşmaz ama ben merak ettim
tarafından
Bebeğe birşey olacağından değil zaten bebek öldü karnında düşük yapamadı kürtaj olacak bu arada ilişki olsa sıkıntı olurmu diye sormuş canım yoksa bebek yok
(5,368 puan) tarafından
Bende zaten bilemedim dedim yani karnında cansız bebek var enfeksiyon mu olur hastalık mı olur aslında bakarsan bence öyle daha riskli. Tabi genede doktora sorsun bu tıbbi bir konu burda doğru cevap bulmak mümkün değil
(875 puan) tarafından
ya enfeksiyon değil kanama olur mı
tarafından
Kanamayı bilemeyiz ama şuan çok hassasın arkadaş doğru söylüyor canım enfeksiyon kapabilirsin
0 oy
(672 puan) tarafından
Yol canım ölmüş bebekle giren yok mu sanki ama sen doktoru bekle belki enfeksiyon gibi bişey olur 
(875 puan) tarafından
işte onu bilmiyorum bir de rahat olamam ama merak ettim
0 oy
(183 puan) tarafından
Yargılanacak bisey yok bunda. Gayet normal. Sadece Su an kendi düşebilir iliski bu kanala baskı yaparsa enfwksiyon kapma riski olabilir. Kurtardın bir hafta sonra genelde önerilir. Çok geçmiş olsun.
(875 puan) tarafından
doktor bugun baktı bebek çok yukarı da düşmez dedi ama merak ettim olabilir mi günah mı diye
0 oy
(245 puan) tarafından
O kadar süre karnında durması Allah korusun seni zehirlemez mi. Benim bildiğim bebek ölünce hemen alıyorlar. Yoksa anneyi zehirleyebiliyor. Yani bebeğin o kadar süre içinde durması çok tehlikeli.başka bir doktora daha mı danışsan acaba kürtaj tarihini.ilişki içinde biraz daha bekle bence. Başınız sağolsun canım. Allah bir dahakine sağlıklıca kucağınıza almayı nasip etsin inşallah
(875 puan) tarafından
iki doktora gittim canım bir süre anne karnında kalması sorun değilmiş belli bir zamandan sonra zehirliyormuş
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Canm kanım gitmiş onun üzüntüsünden ilişki hayatta aklıma gelmez bu soruyu düşünmen bile garip geldi bana kendi düşüncem 
(875 puan) tarafından
ne yapayım bir oğlum daha var 1 ay olmuş 6 haftalık kalbi durmuş kendimi kahredip mahvedemem mi mecburen öyle böyle yoluma devam edecem
(3,419 puan) tarafından
Kimse size yolunuza devam etmeyin vs diyemez ben dahil ama daha kalbi durmuş yavrum karnındayken de ilişki düşünmen tuaf bı aldır kendine gel yaparsın zaten...
(875 puan) tarafından
ben illa yapacam mı dedim günah mı veya ilişkiye girsem kanama olur mu diye düşünüyorum kürtaj olmadan tövbe Allahım ya ilişki düşünsem bu kadar zaman mı beklerim kendimce düşürmek için yol arıyorjm
0 oy
(6,456 puan) tarafından
Nasıl yani bebeğin karnında ölü sen ilişkiye mi girmek istyorsun. Yargılamak değil de anlam veremedigim için soruyorum. Yani o pskoloji ile ister misin ki. Ya da kürtaj olmadan iliski olunca belki kanama yoluyla düşük yaparım mı demek istedin. 
(875 puan) tarafından
hayır normal merak ettim ilişki olur mu günah mı ilişki yaşamak için değil emin olmak için sordum bir de belki ilişkiden sonra kanama olurda kürtaja gerek kalmaz çünkü içmediğim şey kalmadı düşsün diye
(6,456 puan) tarafından
Anladım canım sanmıyorum ama pskolojik olarak karnimda ölü bebekle sırf belki düşer düşüncesiyle bile aklımdan bunu geçirmezdim. Bence sende hiç düşünme böyle şeyler. Günah ya da değil birşey fark etmez.
(875 puan) tarafından
şuan bile psikolojim iyi değil ki çünkü bazen farkında olmadan karnımı okşuyorum işte kürtaj olmamak için mecbur düşünüyorum ki belki kanama olur diye
0 oy
(7,447 puan) tarafından
Bu soru aklıma bile gelmezdi..
(875 puan) tarafından
ya sen kafayı mı yedin böyle bir durumda cinsellikli mi düşünecem ilişkiden sonra kanama olur da belki kürtaja gerek kalmadan bebek kendi düşer diyorum sen hala ne diyorsun ya
(7,447 puan) tarafından
İyide bunu bu şekilde açıklamayan sensin direkt sormuşsun
(875 puan) tarafından
böyle açıklasaydım çok daha tepki gelir diye normal sormak istedim ama o da tepki aldı
(7,447 puan) tarafından
O daha çok tepki alır tabi Doğal olarak sonuçta bir acı yaşıyorsun ve bunu soruyorsun , Allah kucağını boş bırakmasın sağlıklı bir hamilelik nasip etsin inşallah soruna gelcek olursak cevabını bilmiyorum ama umarım kendi kendine düşer herhangi bir operasyona gerek kalmaz
(875 puan) tarafından
inşallah canım saol
0 oy
(13,887 puan) tarafından

Başta yazmış kadın yargilayacak olan okumasın diye ama yinede yazmışlar da yazmışlar:) 

Benim bilgim yok cnm ama  bekletmeleri iyi olmamış bu kadar uzun sürede sende çok daha fazla etkilenmişsindir:( tekrardan geçmiş olsun 
(875 puan) tarafından
evet çok içimde çok istediğim bebeği düşürmek için çabalıyorum bazen karnımı okşuyorum ama kendi düşsün dedik belki ilişkiye girsem kanama olur diye düşündüm ama tek bir kişi anladı beni
0 oy
tarafından
Başka hastaneye gidebilirsin
(875 puan) tarafından
iki doktora gittim canım
0 oy
(4,271 puan) tarafından
Ayy Allahim milley yine yargilamis. Valla bi uzuntu siz yasiyosunuz. Napsin bu insanlar olumsuz durumlarda yasmasinlar mi oturuo karalar ki baglasinlar, depresyona mi girsinler. Herkesin kafa dagitma sekli farkli. Kaldi ki iliski de dogal bi ihtiyac yemek gibi su gibi. Hayat devam ediyo yani. 

Canim bilgim yok ama doktorun cevabini bekle bence.
(875 puan) tarafından
yazmadı doktor tek bir kişi smacını anladı kanama olsun bebek düşsün diye düşündüm genel de ilişkiden sonra kanama olur bebek düşer ya allıma geldi benimde sorayım dedim millet beni ne ilan etti
(4,271 puan) tarafından
Ayy bosver canim ya, millet neler yapiyo ,gelmisler anca buradan laf yetistirirler. Bi de yazmissin yani basliga.
(875 puan) tarafından
yok boşverdim zaten
0 oy
(5,013 puan) tarafından
Bebek düşünce lohusa olmuyorsun 6 haftalıksa
(875 puan) tarafından
6 haftada kalbi durdu hiç gelişmedi zaten lohusadan ziyade belki kanama olur da düşür gibisinden
0 oy
(187 puan) tarafından
Cok gecmiş olsun.. benimde başıma geldı kalbi durmuştu ıkı haftadır hiç belirti yoktu sadec sürekli kaşındım oda normaldir dedim gece cok az kanama oldu hemn gittim doktora yatış verdi suni sancı başladılar öyle düşürdüm ıkı gün sürdü sonra içimi temızlemek için kürtaj yaptı doktorum. Bebegımun öldügünü bilmadan bi kac gun öncede ilişki oldu ama ne kanama ne bişiy olmadı. Bünyeye göre defişiyor gerci. Hastanede ebeler benı bol bol yuruttu hareketler yaptırdı skuat yap sıcak duş al eşin belini yularsan aşaga dogru ovalasın yuru bol bol. Neden yatış yapmadı size onu anlamdım. Benm kaşıntım o yuzdnmiş yavaş yavaş zehirlemeye gecıyor allah muhafaza beklemeyin cok 
(875 puan) tarafından
ilaçla düşürelim dedik olmadı o yüzden kürtaja karar verdik bakalım belki ilişki olur da kanama olur siye düşünüyordum
(187 puan) tarafından
Hayırlısı canım inşallah düşer bir an önce.
0 oy
(10,978 puan) tarafından
Canım benimde bebeğimin kalbi durmuştu .doktor bana dedi ki o sürede olmayacak.
(875 puan) tarafından
yani cinsel anlamda evet ama ben belki ilişkiyle kanama olur dite düşünmüştüm
(10,978 puan) tarafından
Kanama kontrolsüz evde olursa çok büyük risk.orada kontrollü yapıyorlar dakika başı bakiyorlar
0 oy
tarafından
Hem meraktan soruyorum demişsin hemde doktor ameliyatta diye koştur koştur burda post açmışsın?  Biraz çelişiyorsun kendinle. 
(875 puan) tarafından
ne alaka evet doktora sordum ameliyattaymış uzun süreceği için merak ettim ve buraya sordum neyle ne çelişti açıklar mısın lütfen
tarafından
Diyorsun ki ilişki yaşamak için değil de merak icin sordum. Ama aynı zamanda doktorun işi uzun sürecek diyorsun. Şimdi meraken sorduğun birşeyin cevabı 1 saat içinde gelse ne olur 1 gün sonra ne olur? Yeterince açik mi.
(875 puan) tarafından
ilişki olursa kanama da olur da kürtaja gerek kalmaz diye soruyorum o an onun cevabını merak ettim ki belki yaşayan vardır kanaması olup düşük olanı vardır çünkü ne denediysem düşmedi ilişkiyle düşer diye düşündüm kendimle neden niye çelişeyim sorum belli burda kimden korkup veya çekinipte çelişkili olacam

İlgili sorular

+1 oy
25 cevap 1,057 göst.
13 Aralık 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 756 göst.
5 Aralık 2019 Diğer kategorisinde ❤Berkay'ın Annesi ❤ (1,816 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 805 göst.
12 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Z.T.. (207 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 1,355 göst.
22 Kasım 2019 Diğer kategorisinde Nurtylan (28 puan) tarafından soruldu

381,497 soru

11,421,778 cevap

34,978 kullanıcı

...