0 oy
157 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (40 puan) tarafından
Kızlar bir kızım var üç yaş olcak bir ay sonra Rabbim nasip ederse ama sürekli hasta onbeş gün iyi diğer günler hasta kafayı yiycem çok üzülüyorum niye böyle oluyor benmi bakamıyorum diye kendimi sucluyorum artık dikkat ediyorum sürekli ama anlamıyorum en ufak soğuk alsa hemen hasta oluyor burnu akmaya başlıyor alerjik bu arada test yaptırdım küf polen alerjisi çıktı ama rutubet yok evimde doktora getirdigim zaman alerjik olduğu için en ufak mikroba karşı hasta oluyor beş altı yaşına kadar böyle olur diyolar ama bir anne olarak içim rahat etmiyor daha onbeş gün önce iyileşti bugün gene hasta üstüme geliyolar usutuyon diyolar üzülüyorum bakıyorum masaAllah arkadaslarimun çocuklarına Rabbim korusun heryere de gidiyorlar çok iyiler hani öyle pimpirik aman şöyle olmasın hasta olur diyen biride deilim sadece çok sık hasta olduğu için bidaz daha dikkatli bakıyorum kanında enfeksiyon çıkıyor mesela bağışıklık testi vitamin vs ne gerekiyorsa yaptırdım sorun çıkmadı artık korkmaya başladım sizinde böyle mi sürekli hastami çocuklar bağışıklık için kullandığıniz bişey varmı vitaminler fayda etmiyor uzun oldu hakkınızı helal edin 

5 Cevaplar

0 oy
(1,561 puan) tarafından
Esirgeyen göze çôp batiyor ayni durumdayiz malesef
(40 puan) tarafından
Korusamda oluyor korumasamda Inan dmkki diyorum içinde var hastalık ne yaparsam yapayım oluyor bnde şaştım uyku girmiyor gözüme
-Reklam-
0 oy
(740 puan) tarafından
İki çocuğum var toplasan 3 5 kere hasta olmuşlardır . Yaptığım tek şey hasta oldukları zaman direk doktora götürmedim . Evde doğal yollar aradım o şekilde iyi etmeye çalıştım. En son hasta olduklarında ise evde olacak gibi değil doktora götürdüm neyi olduğunu öğrendim baktım hemen antibiyotik yazdı yanında öksürük şurup vs antibiyotik almadım vermedim . Gorumcemin çocukları ise tam tersi hemen herşeye doktora gittiler sürekli ilaç vs ala ala bağışıklık düştü sürekli hasta olmaya başladılar . Ve çok üstüne düşmedim aman usumesinler sıkı giydirim aman dolaptan çıkan soğuk yoğurdu yemesinler vs yapmadım öyle verdim yedirdim masallah alıştılar yani 
(826 puan) tarafından
Antibiyotik bıraktığımdan beri duzeldiler benimkiler de . Böyle idrar yolu enfeksiyonu,  orta kulak enfeksiyonu gibi ağır şeyler olmadıkça asla kullanmamak lazim
(40 puan) tarafından
Doğrudur CNm ama malesef ne zaman evde beklesem sonuç dahada kötü oldu tıkandı alerjik olduğu için bekletmeye gelmiyor grip alerjiyi tetikliyor
0 oy
(826 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Öncelikle geçmiş olsun canım.  Bağışıklık güçlendirici kullan ben Zühre ana Kids macun kullanıp ,antibiyotik kullanmayı bıraktığım birde yemeklere pişirirken şu duayı 

Ve ma erselnake illa rahmetellil alemin

Okuduğumdan beri gayet iyiler çok şükür. 

Ama çok hastalık çekti benimkiler de 32 ve 19 aylık burnumdan geldi. 
(40 puan) tarafından
Sağol cnm benim Allah razı olsun inşaallah okuycam bu duayı
0 oy
(7,944 puan) tarafından
Canım kendinde diyosun alerji olduğu için demekki benimde oğlum var ama sık sık hasta olmaz şükür ama bu iki gündür oda öksürüyor bende burnuda akıyor inan hastaneye goturmedim.daha
(40 puan) tarafından
Cnm evet alerjik ama işte sürekli hasta olması da nrml gelmiyor iğnesi ilacı bitiyor bakıyorsun on onbeş gün en fazla iyi sonra gene başlamış içi dışı ilaç oldu
0 oy
(4,661 puan) tarafından
Benimde oğlum aynı alerji test yaildi ve doktorumuz verem sava dispanseri testi istedi ve ciğer filmj çektirdik ve alerjik olarak tetiklediğini ve sınırda olduğunu aşılarının tutmadığını anladı tekrar aşı yapılacak alerjisinin içe dönük tetiklediğini en az 14 15 yaşına kadar devam edeceğini ve sıkıştığı zaman kullanması gereken ilaç oldugunu söylediler bunları yazıyorum ki alerjik olarak gittimizde bunları öğrendik 
(4,661 puan) tarafından
Oğlumun hebatip b aşısı tutmamış ve bazı vücutlar tepki vermiyormuş tekrardan birinci dozu yaptırdık ve bize aşılar bitince yani 10 ay sonraya kontrol verdi alerjisi yüksek çıktı ev tozuna yumurta polen kakao gibi şeylere
(2,273 puan) tarafından
Bakırköy'de hangi doktora gittin canım
(4,661 puan) tarafından
Ceren can diye bir doktor
(40 puan) tarafından
Bende Bakırköy'de ceren hanıma gittim bana bir ay sonra veren testinide yaptır randevu al gel dedi ama o günden sonra asla randevu bulamadım verdiği alerji ilafladini kullanıyorum hala ama kontrole gidemedim sen sonradan alabildinmi tekrar randevu
(4,661 puan) tarafından
Ben randevu almadan 10 gün içinde gittim zaten verem savaş dispanseri testi 3 günde sonuç verdi kanda çıktı bize gelin dedi aşısı eksik olduğu için aile doktorumuza mail attı öyle yaptılar bize uzatmadilar randevular çok dolu

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 102 göst.
26 Nisan 2023 Aile kategorisinde Hlmeren (672 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 140 göst.
18 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 192 göst.
6 Nisan 2024 Diğer kategorisinde 2801 (174 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 156 göst.