0 oy
441 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (283 puan) tarafından

Kızlar uzun zamandır okb ile ugrasıyorum her dönem farklı sıkıntılar farklı takıntılar artık tükendim resmen son 1 bucuk senedır felanda düşüncelerimi kontrol edemıyorum aklıma hep kötü şeyler kötü düşünceler kötü yaşanmış olaylar geliyo ve istemsizce bu olaylar hakkında beynimin içinde konusuyorum kınıyorum en son kötü bi olay duydum ve o olay aüreklı beynımın içinde ve olayı yaşayanı kınar gobı düşüncelerim var ve engel olamıyorum kendıme düşünmemek için cok ugrasıyorum ama olmuyo napıcam ben tedavı olmam gerek ama devlet ilaç verıp yolluyo özel cok pahalı sorum şuki bu olayı kendi içimde tartısıp kınar gibi oldum ya cok pişman oldum tövbe ettim ama cok korkuyorum rabbim affedermi halada olay beynımde hala olayla cebelleşiyorum ya umarım anlamışsınızdır beni :(

14 Cevaplar

+4 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Selamu aleyküm ben seni cok iyi anlıyorum okb dedigin vesvese en büyük düşmanımiz Allahtan mühlet istedi Allah mühlet verdi, oda bütün kullarini saptiracagim salih kullarin müstesna, onun tek silahi vesvese, vesvese ile herkese yaklasir bazi zayif yapili insanlar vardir vesveseye kapildimi okb olur yani vesvese hastası

2) tüm yüreğinle rahat ol o iç ses senin sesin gibi görünür ama içinde konuşan şeytanın vesvesesidir, ne o düşünceler, ne o konusmalar sana ait değildir, O YÜZDEN İÇİNDEKİ SES ŞEYTANIN DIR DE. VE RAHATLA

3) SEN O İÇİNDEKİ İSTEMSİZ KONUŞULANLARDAN SORUMLU DEĞİLSİN, sahih hadiste :

Müslümanlar Resûl-i Ekrem (asm)’e gelerek içlerinden, söylemeye dahi cesaret edemeyecekleri vesveseler geçtiğinden yakınırlar. Resülullah da bu durumun onlardaki kesin ve katıksız imana delâlet ettiğini, ümmetinin bu tür vesveselerden dolayı -telkin edilenleri yapmadıkları sürece- sorumlu tutulmayacağını bildirir. (Müsned, II, 255; VI, 106; Müslim, İman, 201-205, 211)

Bu yuzden sorumlu değilsin, bunun üzerinde durup tovbe etmenede gerek yok, sen gunahlariin, yanlislarin icin tovbe et, allaha yaklasmak icin dua et, Allahtan dogruyu, hakki iste 

Vesvese duyarsan

Hz. Peygamber (asm) Efendimizin Arafat gecesinde yaptığı duada, “Allah'ım! ... vesveseden sana sığınırım” sözü de geçer. (Tirmizî, Dua, 78)

Bunu sen kendin atlatmalisin seytanin amaci insanin kalbinde zerre kadar imanda olsa onun peşine düşmesi, senin yapman gereken dinini daha iyi ogrenip, saglam bir kulpa yapışmandır. 

(283 puan) tarafından
Yazdıklarınızı okuyunca içim bi nebzede olsa rahatladı rabbim raZı olsun neladar güzel üşenmeden yazmışşınız emek vermişsiniz inşaAllah emeklerniz boşa cıkmasın dualarınıza benıde katarsanız cok sevınırım
(283 puan) tarafından
Özelden yazsam sorun olurmu siZin için
tarafından
Özel mesaj atarak sormak istediklerinizi sorabilirsiniz, elimden geldiğince yardım etmek isterim.
(119,154 puan) tarafından
bu kimdi
-Reklam-
+1 oy
(1,138 puan) tarafından

Devlet ilaç verip gönderiyor ama zaten OKB de ilaç kullanman gerek.özele gitsen o da ilaç verecek.

He yanında psikoterapi de öneriyorlar o ayrı ona para lazım evet.
Ben 1 sene ilaç tedavisi gördüm geçti şükür.
Delirecem gibiydim artık düşünmekten ne uyku kalmıştı ne yemek.surekli düşünüyordum.
Tedaviden sonra çok çok iyiydim bambaşka biri olmuştum valla.
(1,138 puan) tarafından
O ihtiyaç bende de vardı hala da var.
Ama bazı hastalıklar ilaç desteksiz düzelmiyor malesef.okb de bu hastalıklardan.
Çünkü beyindeki bazı hormonların eksikliğinden kaynaklı oluyor OKB
Bu ilaçlar da o eksikliği tamamlıyor.
Uyustursa bile kullanmanız gerek ki bende öyle bir etki yapmamıştı.
Aksine ilaç kullanmaya başladıktan sonra ben ise de girmiştim.
11 saat çalışıyordum.
Ona rağmen herkes pert şekilde çıkmaya hazırlanırken ben hala enerjik oluyordum.
Öyle uyuşukluk vs yaşamadım.
3 4 ay sonra zaten kendim düzelmeye başlamıştım baya baya.1 senenin sonunda da beni takıntılar ne düşünceler hiçbirisi kalmamıştı
(283 puan) tarafından
Konusmaya ihtiyacım var beynımı kemiren seyleri tek tek anlatmaya ıhtıyacım var ve bu hastalık hiç gecmivekmiş gibi böle böle ömrümü yicek gibi hissediyorum ilaçlarda kesin bi çözüm gibi gelmiyo en kısa zamanda doktora gitmeye calısıcam cok cok saolun içimi ferahlattınız
(1,138 puan) tarafından
Yani dediğim gibi ilaçsiz çözülmez.bu şekilde düşünürsen zaten üstesinden gelemezsin.
İlaç kullanmaya başla gerisi gelir inşallah
tarafından
İlaçları kullan rahatlarsın anlatsan ne olacak canım olayları anlatırken , tekrar tekrar yaşıyorsun aynı olaylari istersen 500 kere anlat ama ,en etkili tedavisi ilaç bendede var yıllardır düşünmemeye çalışıyorum ama ilaçları alınca zihnim gerçekten rahatlıyor ve yani hiç de beni ugrusturmuyor o ilaçlar daha dinc hissediyorum kullanınca ,rahatlamış hissediyorum
(25 puan) tarafından
Farkındalığı düşükse bir bireyin ( yanlış anlaşılmasın bu ben de olabilirim) olaylara farklı açılardan bakmayı başaramyorsa, takintiya sebep olan şeyin arka planında ne olduğunu görüp çözümleyemiyorsa bir uzmandan yardım almak kötü değil. Hatta farklı teknikler var tedavi için uygulanan. Sadece konuştum gönderdim olmuyor. Onun da dediği gibi iyi bir klinik psikologtan yardım alabilrse faydalı olacağına inanıyorum.
0 oy
(4,220 puan) tarafından
Geçmiş olsun öncelikle elimizde olmadan olan hicbieseyden mesul deiliz yanj günaha girmiyirsun merak etme tövbe etmye devam et devlet hastanesine git bence verdikleri ilaclar zaten böyle hastalıkların tedavisi için bende kullanıyorum eminim senin kendine verdiğin zarardan daha az zarar verir 
(283 puan) tarafından
Aklıma gelsin istemıyorum bilıyorum ki gelince  mutlaka bı yorum yapacam ama gelıyo işte gitmiyo beynimden tövbe esiyorum dua edıyorum ama cok korkutorumda :( saolun allah razı olsun
0 oy
(4,094 puan) tarafından
Gecmis olsun oncelikle rabbim affedermi diye dusunme ilk once sagligin onemli  . Cezai ehliyeti olanlar nasilki yaptiklarindan meshul degiller ceza almiyorlar hastaliktanoylr hastaliktan dolayi yapilan biseyden rabbim sorumlu tutmaz. Affedici bagislayicidir   Diye dusunmeye calis rabbim her durum icin kolaylik saglamis. Hastalikta hhamilelikte emzirmede. İbadetleri bile borc saymis kolaylik saglamis hastalik durumunda affedicidir boyle dusun ve ilk onca sagligini dusun
(283 puan) tarafından
Cok korkuyorum  nıye öle düşündüm diye niye kınadım diye kötü şeyleri düşünüp düşünüp pişman oluyorum engel olamıyorum kendime :( cok saoalun Allah razı olsun inşaAllah rabbim afeder
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Bende de var bu anlattıkların ama çok ileri derece değil acaba benimki de ilerler mi 
(283 puan) tarafından
Korkutmak istemıyorum ama önlemini alın ilerliyo cnku :(
(2,387 puan) tarafından
Ayy Allah korusun
tarafından
Ilerlemeside ilerlememeside bizlerin elinde bu hastaligin nedenini ogrenip ona göre davranip beyinde bitirmekte var yahut buna kapilip ilerletmekte var
0 oy
(352 puan) tarafından
yalniz degilmisim bir ben boyleyim saniyordum okurjen kendi cumlelerimi okuyorum sandim
(283 puan) tarafından
Sizde dönem dönem farklı şeylre takılıyomusunuz yoksa temizlik takıntısı frlanmı
(352 puan) tarafından
surekli degisiyor
0 oy
tarafından
Çok iyi anlıyorum ilaç vs kullanmıyorum tamamen beyin uyuşturuyor bende öyle oldu yani. Panik atak var onun için aldım bir zamanlar. Fakat takıntım var birinin arkamdan konuştuğunu duymak uzun süre başımı ağrıtacak kadar kafamın içinde düşündürür. Bir olay olur takıntı haline gelirse hep istemsiz aklıma gelir düşünmek istemiyorum dediğim için daha çok gelir uykudan uyanır uyanmaz aklıma gelir canım sıkılır yani of zor
(283 puan) tarafından
Ah ah heleki düşünmek istemiyorum ya yatarken beynimde sabah gözümü açtıgımda beynımde dedgniz gibi içim sıkılıyo nasıl olcak böle cok zor bi durum
0 oy
tarafından
Instagramda barış muslu var onu takip edin ve uygulamalarını deneyin gerçekten rahatlarsınız. Benim anksiyetem hafifledi hayat kalitem arttı resmen. 
(283 puan) tarafından
Bakıcam onada cok teşekkür ederim
0 oy
(1,839 puan) tarafından
Bir an ben açtım sandım postu. Allah yardım etsin gerçekten başına gelen anlıyor.  Iyi bir doktor bulsam özel devlet fark etmez bir dakika beklemem. Korkma Rabbim içimizi biliyor. Onları istemeyerek düşündüğünü de biliyor. Ahh çok şey yazmak isterim. Çok yorucu bir durum.
(29 puan) tarafından
Ailenizde varmı takıntılı olan ben çocuklarimdada olur mu diye korkuyorum
(29 puan) tarafından
Ailenizde varmı takıntılı kişi
(1,839 puan) tarafından
Teyzemin torununda aynı problem var
(29 puan) tarafından
Teyzenizde varmi
(1,839 puan) tarafından
Hayır
0 oy
(29 puan) tarafından
Ailenizde takıntılı kişi varmi
0 oy
(3,608 puan) tarafından
Bakın okb beyinde salgılanan nörotransmiterler miktarı ile ortaya çıkan ruh hastalığıdır. Yani nasıl beden hormon fazlalığından azlığından hastalanıyor, farklı tepkiler veriyor. Ruh da böyle. Beyinde salgılanan dopamin, glutamat ve serotonin miktarı ile ilgili bunu da ilaç ve terapi ile düzeltebilirsiniz. Geçmiş olsun.

Vesvese değil bu yaşadıklarınız. Allah hastalığınızdan dolayı size günah yazmaz rahat olun ama tedavi olun 
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Beyninin içinde değil de direk evde kimse yokken kendi kendine konuş sanki birine anlatiyormus gjbj bir güre sonra iç seslerin susacak
0 oy
(287 puan) tarafından
Akupunktur tedavisini araştır canım, iyileştin mi bilmiyorum ama yazayım ne hastalıklar iyileşiyor akupunkturla. ( Arkadaşlar kaç yıl öncesinin yazısıymış ne yazıyorsun gündeme getiriyorsun deyip canımı sıkmayın benim, yaşamayan bilmez tedavi olmadıysa görsün denesin)

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 91 göst.
14 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Bbttnnmm (287 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 39 göst.
7 Mart 2024 Diğer kategorisinde angelmelodi (5 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 36 göst.
0 oy
6 cevap 167 göst.
22 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 525253 (93 puan) tarafından soruldu

378,392 soru

11,326,086 cevap

34,778 kullanıcı

...