0 oy
94 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (286 puan) tarafından
Hayatım boyunca tartışmalarda onay alma beklentisi, bunun yüzünden daha çok tartışma yaşamak, bilene bilmeyene sırf kaygımı gidermek için çok soru sormak, kendi hayatımdan fazla gereksiz ayrıntı anlatmak ( güya şeffasım ya karşıdan da aynısnı bekliyorum.... Bunların hepsi OKB takıntı hastalığım yüzündenmiş arkadaşlar, hayatımda sorun çıkaran şeylerin tümünün sebebi OKB hastalığıymış, bunu 27 yaşında izlediğim geçmişinde OKB olan bir psikoloğun YouTube vidyosunu izlerken öğrendim, ve tüm hayatım bu yüzden mi kaydı, herşey bu yüzden miydi tüm çektiğim ızdıraplar, insanların bana takma kafana aman çok düşünüyorsun bu kadar analiz etme dedikleri zaman kendimi daha çaresiz ve ezik hissetmem..... Sanki evlatlık olduğunu yeni öğrenen bir çocuğun yaşadığı yüzleşme gibi acı şekilde vurdu yüzüme ve hayat boyu gelişme göstersem bile yine dönüp dolaşıp stres dönemlerinde atak haline geçiyor oluşum acaba hiç iyileşmeyecek miyim korkusu yaşatıyor.... Ağlamak istiyorum.... Yalnız mıyım, bilmek istiyorum 

2 Cevaplar

0 oy
(1,956 puan) tarafından
Ben varım bennnn. Ben de izlediğim videolar yaptığım araştırmalarla bu kanıya varmıştım. Daha sonra hem psikiyatri hem de psikolog bu tanımı onayladı. Çok zor hatta berbat bir durum. Başına gelmeyenin asla ama asla anlamayacağı bir durum. 
(286 puan) tarafından
Ben de lisede bu tanımı almıştım, Allah yardımcımız olsun
(1,956 puan) tarafından
Aminnnn
-Reklam-

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 445 göst.
9 Mart 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mina&19 (283 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 165 göst.
1 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mina&19 (283 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 148 göst.
6 Ekim 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ayze (33 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 167 göst.
22 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 525253 (93 puan) tarafından soruldu

380,154 soru

11,380,503 cevap

34,871 kullanıcı

...