0 oy
145 göst.
Diğer kategorisinde (1,288 puan) tarafından
3 yaşına geldi hala aptamil mama içen kızım var. Yemesi çok kötü zaten oralara girmeyim bile. Gece uykuya dalarken mama içerek uyuyor. Şimdi mamayı kesince biberonla yine ne içirebilirim kızlar?

7 Cevaplar

0 oy
(1,363 puan) tarafından
Canim biz 2yasinda emzigi biraktik biberona daha cok baglandi sonra 2yasinda süte gecireyim dedim verdim icmedi sevmedi sütü. Sonra bi kac gün biberonu istedi illa sonra bakti sevmiyo icemiyo istemedi. Sonra ayagimda sallayarak uyumaya alisti o sekilde uyiyor . Bu aralarda onu birakicaz gibi inaallah.

Ama sunu soyleyim mamayi birakinca iatahi bayagi artti
(1,288 puan) tarafından
O zaman şöyle mi yapayım cnm. Biberona biraz süt koyayım. Az bir miktar. İçerse içer içmezse de emzik gibi bırakır zaten. Gece beslenmesini nasıl yapıcam? Kızım gece mutlaka uyanır. Ne vercem çocuğa o zaman?
(1,363 puan) tarafından
Aynen canim aslinda gece beslenmelerine gerek yok organlarininda dinlenmesi gerekli.
Bizimki gece beslenmesini o zamanlar 1e dusurmustu uyaninca ya su iciriyodum ya da dalana kadar salliyodum . Bi süre sonra zaten deliksiz uyumaya baslar mamayi bulamayinca
-Reklam-
0 oy
(214 puan) tarafından
Çorbayı Sulandırıp Verebilirsin Canım yada yarı su yarı süt şeklinde verebilirsin benim kızım da süt içiyor devamlı akşam yatmadan çorba falan veriyorum 
(1,288 puan) tarafından
Biberonla mı sütü veriyorsun cnm? Kızım 3 yaşında
tarafından
Bıberonla mı verıyosunuz corbayı
(214 puan) tarafından
Evet canım benim kızım da üç yaşında malesef bıraktıramadım biberonu gece de kalkıp içiyor sütü
(214 puan) tarafından
Şuan yatmadan önce kendisi tabaktan yiyor ama küçükken veya sadece biberona alışık ise biberona biraz daha delik açıp ta veriyordum şuan biberondan sadece süt içiyor
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Ben süt veriyorum önce devam sütü verdim şimdi ballı süt veriyorum dişi çürür demişler biberon çürüğü mama zamanında da oluyor oldu da lekeli gibi 
0 oy
(4,935 puan) tarafından
3 yaşındaki çocuğa hala biberon ile mama vererek hata yapiyorsun ama hic bir sey yemiyor deme. O nir bebek daha senin onu yonlendirmen ile şekil alacak.  Bir tanidigimin kizi 4 yaşına girecek hala biberonla süt içiyor annesidw senin gibi hic bir sey yemiyor diyor cunku karni doyuyor onunla gerek kalmiyor yiyecege. Sen hic bir sey verme artik evet ağlayacak ama alisacak . Dişlerine de yazık 
(1,288 puan) tarafından
Tamam cnm. Peki sorum şu. Geve uyanıyor acıkıyor mama diyor burda ne yapmalıyım peki?
(1,103 puan) tarafından
Yatmadan önce doyurmalisin. Ya da yatmadan önce ballı süt verebilirsin. Gece aciktigi için değil cisi geldiği için uyanmali sadece
(1,288 puan) tarafından
Biberonla mı vermeliyim sütü peki? Uykuya dalış sırasında yani?
(1,103 puan) tarafından
Kız hayirrr. :) Su biberonu at çöpe. Bardakla ver. Bebek değil o artık. Sende şekillendir onu
(1,288 puan) tarafından
Hahah tamam cnm:)
0 oy
(179 puan) tarafından
Herkes ayrı bir yerden bakmış yorum yapmış. Ben taze anne olarak oğlum 4 ayına yeni girdi. Onun üzerinden örnek veremeyeceğim o yüzden. Ama şunu diyebilirim ben 7 yaşıma kadar biberonda süt içtim . Tabi ki yani ne gerek vardı abartı ve yanlış diyen çok olacak ama ciddi manada iştah sorunu olan bir bebekmişim büyüdükçe de geçmemiş iştah sorunu. Sadece pekmezli veya ballı sütü içiyordum uyku geçişlerinde. Dişler çürür diyenler olmuş benim dişlerimi gören herkes dişlerimi estetik yaptırdığımı sanıyor . Yani etkisi olsaydı olurdu demek istiyorum. Gebelik sürecinde bir diş kaybım oldu onun dışında dişlerim lekesiz ve beyaz . Çok açıklama yaptım ama sonuç olarak şunu söylemek istiyorum her çocuk başkadır , özeldir. Beslenmesinden huyuna kadar herşeyleri farklı ve onlar için en doğru kararı her zaman annelerinin verdiğini düşünüyorum. Mutlaka doktor istişaresi ile de hareket etmelisiniz tabi ki.  Kendi acizane fikrim eğer ki süt severse ve alerjisi yoksa keçi sütü veya inek sütünü orjinal bal veya pekmez ile verebilirsiniz bana bir zararı olmadı sizde doktora danışarak verebilirsiniz diye düşünüyorum 
(1,288 puan) tarafından
Çok teşekkürler öncelikle. Zaman ayırıp böyle detaylı bir şekilde yazdığınız için. Biberonla sade süt vermeyi deneyeceğim. Ya da pekmezde olabilir içinde. Zaten az bir miktar vereceğim. İstemezse kendi biberondan da tiksinir içmez zaten. İçerse de bir süre de böyle devam ederiz
(1,363 puan) tarafından
Canim iste biberonla beslendgin icin iştah sorunun vardi onu insan anlayamiyor. Benim kizimda arkadasimin cocuguda biberon beslenmesini biraktiktan sonra iştah problemini aştı.
0 oy
tarafından
Hıcbırsey su dısında, mama yerıne baska bırsey verırsen ona bagımlı olur, 3 yasında kocaman olmuş ıc suyunu yatır 
tarafından
E yanı tabı, hıc gozunde buyutme ınan daha guzel olur
(1,288 puan) tarafından
Tamam o zaman çok sağol cnm
tarafından
Rıca ederım canım aman dıyım mama yerıne sacma sapan karısımlar verme, benım kızm 29 aylık daha hıc sut vermedım oyle dıyım
(1,288 puan) tarafından
Bardakta süt vermedin mi hiç? Neden peki
tarafından
Vermedım, sütün yararlı oldugunu dusunmuyorum kalsıyum ıhtıyacını ayran,yogurt ve kefırden alsın ıstıyorum doktorumuzun onerdıgı de buydu, ılerıde laktoz ıntoleransı olur dedı
0 oy
(1,237 puan) tarafından
Süt ver canım yatmadan önce tok tutar 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 40 göst.
27 Kasım 2022 Diğer kategorisinde berkin (909 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 60 göst.
27 Haziran 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ysmnynr (375 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 92 göst.
29 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ysmnynr (375 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 76 göst.
25 Şubat 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Allizzwell11 (510 puan) tarafından soruldu

378,380 soru

11,325,774 cevap

34,778 kullanıcı

...