0 oy
89 göst.
Diğer kategorisinde (64 puan) tarafından
2 cm acilma var sanci yok. Suyu sinirda dedi gelisimi durmus 38+4 su an. Harekette azalma var diye yatis yaptı suni vermediler yarin duruma gore bakariz dedi sizce suni verirler mi. Basina gelen var mi. Hastanedeyim şu an cok karisik duygular icersindeyim kalca ve bel agrisi cok duramıyorum hic

6 Cevaplar

0 oy
(11,086 puan) tarafından
Suyun sınırdaysa yarın doğumu başlatırlar. Allah yardımcın olsun hayırla sağlıkla al kucağına evladını 
(64 puan) tarafından
Amin insallah gozumun yasi durmuyor eve git derler diye psikolojim bozuldu. Eve yollarsa ozele gideyim diyorum birde orda baktirayim sizinde zor olmus normal sezeryan hic fark etmez sağlıkla gelsin artik tek temennim o
(11,086 puan) tarafından
Benim zor olmadı bilinçsizlikten oldu. Anlattım çünkü sen bil ona göre sakin kal. Yatış vermişler artık sanmıyorum eve git demezler suyun az riske atamazlar. Sen dinlen lütfen ağlama ve uyumaya çalış.
(64 puan) tarafından
Hic uyku gitmiyor gozume olan ağrılarım da gitti tamamen insallah suni verirlerde yollamazlar sanki git diyeceklermis gibi geliyor bana
(11,086 puan) tarafından
Diyemezler boşuna korkuyorsun canım. Suyun az riske atamazlar. Hadi dediler diyelim, git bi de özelde muayene ol sen de. Az sakin ol lütfen bitti bitecek az kaldı sabret
(64 puan) tarafından
Esimde öyle diyor yarin cikarirlarsa direk ozele götururum orda dogurursun canını sıkma diyor ama kuran dinliyirum bol bol rahatlarim inşallah. Ben olsam bende riske atmak istemezdim insallah doktor da oyle yapar
-Reklam-
0 oy
(4,568 puan) tarafından
sezeryan olursun galiba canım 
(64 puan) tarafından
Daha suni vermeden bebek bas asagi dogum pozisyonunda acilma 2 cm direk sezeryana almaz bence suni verir belki
(4,568 puan) tarafından
dpktora bağlı bizdeki hekim suyu azalana hic riske atmadan sezeryan yapardi
(64 puan) tarafından
Benim hekime kalsa eve git kendin dogurursun diyor
0 oy
tarafından
Rabbım yar ve yardımcın olsun bir avazda kurtarsın inşallah canım 
(64 puan) tarafından
Alla razi olsun rabbim sizinde gonlunuzden geceni nasip etsin. Dualarini eksik etmeyin
tarafından
İlk doğumun mu dua ederim tabi Amin cümlemizin inşallah
(64 puan) tarafından
Evet ilk biraz da ondan zor oluyor bende bilgisizim
tarafından
Hiç stres yapma sakin kal rahat nefes alıp verince bir sorun çıkmaz Allahin izniyle bol bol dua et doğum sırasında hemen atlatırsın inşallah
(64 puan) tarafından
İnşallah doğum evresine gelsek bi hayirlisiyla
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Suyun sinirdaysa yarın şunu verirler acilmanda varmış yarın alırlar sağlıkla al kucağına 
(64 puan) tarafından
Amin insallah dua edin lütfen ☺️
0 oy
(323 puan) tarafından
Ben 41 haftada sıfır sancı sıfır açıklıkla gittim artık günüm geçtiği için direk yatış verip suni sancı taktılar herkes suni sancı için çok kötü bilmem ne diyo ama bana sorarsan hiç değil. İlk başlarda hafif hafif belki 10-15 dk aralıklarla 10-15 sn sürüp geçiyodu zaman ilerledikçe sncı sıklığı arttı 10 dkya felan düştü. 11de suni sancı taktılar 3 gibi çektiler 4 gibi suyum geldi 4den sonrada kendi sancılarım geldi akşam 9 buçukta doğum yaptım. Dua okuyun bol bol ben rabbiyesir duasını çok okudum ve çok kolay geçti doğumum. Dilimde hep o dua vardı. Sağlıkla alın kucağınıza.
(64 puan) tarafından
Allah razi olsun. Yengeminde acilma hic yoktu suni verdiler iki saatte dogurdu. Benim icin neyi bekliyorlarsa artik. Dua edin bana da insallah bende yarin kurtulurum
(323 puan) tarafından
Ne yaptınız doğum gerçekleşti mi inşallah iyisinizdir?
(64 puan) tarafından
Çok zor oldu allah kahretsin devlet hastanesindekileri bir gun gozlem iki gun suni sanci yapildi sabah 10 da takip 4 de kestiler ne gelen oldu ne giden uc gunun sonunda bebegin kalp atışları 100 un altina dustu nst de ustelik sürekli takip de yapmadilar ciktim ozele geldim yarim saat bile surmedi yolla birlikte ozeldeki doktor bakti direk acil sezeryana aldı çocuğun suyu bitmis cok yormuslar 3 saat doğumdan sonra oksijen aldı. Beni hastanede susuz ac biraktilar ani sezeryan olur diye ama ctesi oazar doktor gelmek istemiyormuş telefonla haberleşti sürekli ebelerle allahindan bulsun çocuğumun canindan olacaktik. Stres aclik korku susuzluk sütüm bile daha yeni gelmeye başladı mama ile takviye etmek zorunda kaldik. Cok rezil oldum. Ahirette iki elim yakalarinda hepsinin
(323 puan) tarafından
Yaa çok geçmiş olsun. Çok sorumsuz davranmışlar bende devlette yaptım doğumu ama ben hiç bi sıkıntı yaşamadım. Vicdansız insanlar.  İnşallah bundan sonraki süreçte sağlıkla büyütün bebeğinizi.
0 oy
(1,279 puan) tarafından

Canım en hayırlısı ve sağlıklısı ile doğsun bebeğin. Benim başıma geldi. Suyum geldi, kanamam başladı hastaneye gittik sancım yok, açılma 2 cm di 15 dk bir nts ye alındım. 1,5 saat falan bekledik. Sancı yok açılma en son 3,5cm di. Doktorumu aradık geldi. Bebeğim kakasını yapmaya başlayınca sezaryene aldılar. Çok şükür şuan 15 aylığız, darısı sana canım.

Allah yar ve yardımcın olsun, sağlıkla gelsin bebeğin<3 

(64 puan) tarafından
İnsallah bende sag salim kurtulurum. Benim suyum gelmedi azalmis dedi ama sızdı muhtemelen su. Ben sızdı ic camasirim iki gundur çok islak diyorum hemsire olmaz olsa anlarsın diyo ya zaten anladim diyorum olmazz diyor. Hemsire mi beni sevmedi ne anlamadim. Doktor nisanin gelmiş demisti iki gun once suyum cok iyiydi jole gibi sey geldikten sonra sinirda dedi
(1,279 puan) tarafından
Sen ferah tut içini, olabilir damla damla sızmış olabilir. Hastanede olman çok iyi bu konuda için rahat olsun. İnşallah bu gece son, yarın bebeğinle kavuşacaksınız. İyi şeyler düşünmeye çalış, dua et. Allah kolaylık versin sana, takipte olman güzel. Benim cahil cühela eş çevrem beni hep korkutmuş aman sezaryen sonrası çok zor bilmem ne valla şuan doğum yapacak olsam sezaryene koşa koşa giderim. Her doğum farklı, her hikaye farklı. Sen sakın duyduklarına kafayı takma, çok güzel bir kavuşma olacak ona odaklan. Hayallerine hayaller ekle uyuyup dinlenmeye çalış, miniğin geldiğinde annesini çok dinç görmek ister. Ayrıca kötü enerji yayma seni görmüş sevmiştir  belki paniklemeni istemiyordur.
Şuan en doğru yerdesin, dinlenmeye çalış uyku tutmazsa odada turla, squat yap doktorlarına güven canım :)
Sana dualarımda yer vereceğim.

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 505 göst.
23 Aralık 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kubraa0990 (54 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 565 göst.
28 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde elis (2,011 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 43 göst.
0 oy
11 cevap 91 göst.

376,780 soru

11,275,729 cevap

34,665 kullanıcı

...