0 oy
529 göst.
Diğer kategorisinde (321 puan) tarafından

Arkadasımin bitanesi kuran okurken durum atmış. İbadet edince birinin gözüne sokmamız mı lazım bende okuyorum ama durum atmak hiç aklıma gelmiyor okurken :D

19 Cevaplar

+11 oy
tarafından
Olaya nerden baktığınız önemli ben bazı arkadaşlarimdan görürüm okuma isteğim artar.

Orasını burasını açıp durum yapanlar rahatsız etmez ama böyle şeyler rahatsız eder oldu!!!.
tarafından
Canımsın Elif'im ❤️❤️
(7,036 puan) tarafından
Seymam özele bakarmisin kuşum
tarafından
O kadar haklısın ki karşımda olsan böyle hırpalarım seni omzuma alıp gezdiririm. O derece gaza getirdi yorumun:))))
tarafından
Rahime abla ya ☺️☺️❤️
tarafından
Hemen bakıyorum canım
-Reklam-
+4 oy
(12,513 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Birebir Arapçasını okurken paylaşmıyorum. Mesela meal, tefsir, hadis okurken ya da dinlerken etkilendiğim şeyleri paylaşıyorum bazen. Belki birileri okur, etkilenir ve bir şeyler değişir diye..

Birkaç tane de burda paylaşayım okumak istersen.. Kalpleri yalnız o bilir ne niyetle paylaştı onu bilemeyiz. Keske en büyük problemimiz bunlar olsa. 

image

image

image

tarafından
Ağzına sağlık Betül üm❣️
(12,513 puan) tarafından
❤️❤️❤️❤️❤️❤️
+3 oy
(6,165 puan) tarafından
Instagram da Bir çok hafiz var kendilerini, yüzlerini değil de okudukları dini kitapları ve Kur'an veya Kuran'dan sure paylaşıp mealini yazıp bilgilendiren. Bunun neyi rahatsız ediyo sizi bilemedim gerçekten :) bide arkadaşının dedikodusunu gelmiş yapıyosun burda...
tarafından
Ağzına sağlık canım ❤️
(6,165 puan) tarafından
❤️❤️❤️
(1,032 puan) tarafından
Selda sana da + veremedim kalp vermeye geldim ☺❤
(6,165 puan) tarafından
Benden de sana ❤️❤️ cnm
+1 oy
(2,870 puan) tarafından
Ay vallahi  artık millet duayı bile gösteriş haline getirmişler 
(321 puan) tarafından
Bende öyle düşündüm çok çirkin birşey onu Allah için okumak lazm kullara gösteriş yapmak için değil
0 oy
tarafından
İbadetin gizlisi makbul 
0 oy
(1,720 puan) tarafından
İbadetin gizlisi makbul kitap okurken neysede kuran okurken gösteriş gbii geliyor 
0 oy
(8,863 puan) tarafından
Ben de bazı arkadaslarımın durumuna bakınca çok şaşırıyorum. Yine kuran okuyunca atanı anlarım. Benim bir arkadasm ayasofyaya gitmiş namaz kılarken çekilmiş bir fotosunu atmıştı. Sjjsjsjs
(321 puan) tarafından
Ahahhahha çok tuhaf yanı gormeden içindeki tuhaflık hissini hissetmiyor insan
(8,863 puan) tarafından
Namaz kılarken poz mu verdi naptı diye çok düşünmüştüm sjsjsj bunları yapanlar da koca koca adamlar hiç mi eşi dostları yok napıyosun sen ne saçmalıyosun demiyor mu acaba
(48,634 puan) tarafından
☺️☺️☺️
0 oy
(1,891 puan) tarafından
Ben seviyorum öyle fotoğrafları ya içim açılıyor 
(321 puan) tarafından
Kız hepimiz insanların ibadet etmesine seviniyoruz ama ben okuyorum bak diyip gözümüze sokmaya çalışılması tuhaf gizlisi makbul ibadetin
(1,891 puan) tarafından
Doğru gizli olması gerekiyor
0 oy
(11,236 puan) tarafından
Sağ elin verdiğini sol el bilmesin derdi eskiler simdi ne sagimiz kalmış ne solumuz
0 oy
(867 puan) tarafından
Kur'an olurken ya da namaz kılınaca tesbihle birlikte seccadeyi çeken benimde var öyle bi arkadaşım vaov ne kadar imanlı bi kız dememizi mi bekliyo bilmiyorum
0 oy
(1,022 puan) tarafından
Atmam asla allah biliyo kulun bilmesine gerek yok ayrica o kurani kerimden utanirim foto cekip atarken 
0 oy
(5,603 puan) tarafından
alsıdna bakış açısı çok önemli kimsi gerçekten gösteriş amaçlı yapıyor kimsi de başkalarına da ilham olsun diye yapar benim hoşuma gidiyor ibadet ile ilgili paylaşımlar saçma sapan kahve keyfi gezme tozma yada hediye durumları göreceğime o tür durumları görmeyi tercih ederim ( benimde aklıma gelmez asla paylaşmak)  kitap okuyunca paylaşırım hoşuma giden kısımları 
0 oy
(3,880 puan) tarafından
Heeee dün  benim bi arkadaşim da atmıştı.  Yaninda bitki çayları  önünde  kuran. Niyeti her ne ise Allah kabul etsin 
0 oy
(3,635 puan) tarafından
İbadetin makbulü gizli yapılandır. Amaaa kahve, teşhir, pasta, düğün, dansla kıyaslarsak bu bir sosyal medya savaşı.. Paylaşmakta lazım. Ameller zaten niyetlere göre şekillenir. Okadar  gereksiz resim yükleniyorki beynimize, Kur'an la gözlerimizin de tövbe etmesi lazım. 
0 oy
(2,537 puan) tarafından
Keşke durumlar hep Kur'anlı olsa bir kişi bile görünce okumaya kalksa ne güzel durum yapana. Herkes her özelini koyarken sorun yok Kur'an olunca hemen gösteriş. 
0 oy
(2,537 puan) tarafından
Düğüne kafeye gidip boş foto video atanlar normal mi geliyor kuran atana göre. Ben kuran okuyan birinin durumunu hikayesini görünce mutlu oluyorum onun niyeti göze sokmak olsa bile birini bile Kur'an'a teşvik etse ne kadar güzel bişey 
0 oy
(48,634 puan) tarafından
cuma günü camiden atiyo erkeklerde bende resim cekip atmam
0 oy
(8,965 puan) tarafından

Benim aklıma gelir :D

Sonra senin dediğin gibi düşünür vazgecerim 

0 oy
(1,197 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Son günlerin modası bu. Namaz kılıp dua edip Kur'an Kerim okuyup durum atiyorlar. oysa ibadetin gizlisi makbuldur. Hep o fenomenlerin özentisi bunlar. Fenomenlere  ayrı ayar oluyorum zaten. Tabi bir de orasını burasını yediğini içtiğini giydiğini çekip atanlar var ya... Allah ıslah etsin hepsini. 

İlgili sorular

0 oy
23 cevap 610 göst.
5 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 267 göst.
30 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Nick.degistim.bende (572 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 420 göst.
4 Kasım 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,242 soru

11,352,014 cevap

34,822 kullanıcı

...