0 oy
92 göst.
Diğer kategorisinde (887 puan) tarafından
Kızlar 4 yaşında oğlum ve 3 aylık bı bebeğim var yaşlı bakımı mezunuyum ve ne basvurdugumu bile unuttuğum bı kurumdan  geri dönüş aldım ve nasip olursa bir hafta on güne ise basliycam .ne gibi zorluklar bekliyor beni komşum parayla bakicak çocuklarıma bebeğim h emiyor hem mama alıyor .iş yeri süt biriktirmeme izin vericem gün boyu süt sagip ertesi gün biriktircem akşamlarında gecede emecek .sizler nasıl bı süreç yaşadınız biraz ihtiyacımız var bı  bir bucik yıl filan çalışmayı düşünüyorum tecrübelerinizi paylasirmisiniz benimle.

5 Cevaplar

0 oy
tarafından
Allah yardımcın olsun inşallah canim postun üste çıksın 
(887 puan) tarafından
Sağol canım
-Reklam-
0 oy
(360 puan) tarafından
Çalışma saatleri önemli. Ben de bebeğim 3 aylıkken işe döndüm ama haftada 4 gün öğlene kadar gidiyordum. Sabah okula gitmeden önce süt sagiyordum sonra emziriyordum. Saat 9-10 gibi sagdigim sütü veriyorlardı. Eğer sizin çalışma saati uzunsa gece bir kez süt sağın sonra gitmeden tekrar sağın en azından iki kez sizin sütü içmiş olur.
(887 puan) tarafından
Sabah 7 buçuk öğleden sonra 3 arası calisicam
(360 puan) tarafından
Çok sıkıntı olmaz o zaman inşallah
0 oy
(1,429 puan) tarafından
3 aylık bebek yatağında yatar sütünü içer biraz oynar uyur, onda aklının çok kalacağını sanmıyorum ama dört yaşındaki çocuk hareketli bakacak olan kadın ikisine birden bakabilir mi bilemedim.usluysa oturur oyun oynar inşallah çok problem olmaz.eve gelince senden ilgi bekler büyük çocuk evin yemeği temizliği falan derken çok yorulursun işte.benim en çok zorlandigim parçaya bölünmek kendine zaman ayiramamak ve vicdanen yetemiyorum hissi oluyor.ama yapacak bir şey yok inşallah kolaylikla atlatirsiniz
(887 puan) tarafından
İnşallah cnm oğlum biraz hırçın ve benden hiç ayrilmiyo bı yandanda onun için istiyorum bu işi biraz ayrı kalmaya alışsın hem ben eve destek ölüm hem o anne bağımlılığından kurtulsun çünkü evde olduğum müddetçe kıyamıyorum her dediğini yapıyorum en azından benimde mecburiyetin olursa yavaş yavaş alışır başkalarıyla da vakit geçirmeye diye düşünüyorum kreş düşündüm aylık 7 8 bin istiyorlar anaokulu henüz küçük diyor almiyo bakıcı olacak ablamiz komşumuz tanıdığı bildiği insan daha çabuk adepte olur diye düşünüyorum inan ne nasıl olacak bende bilmiyorum
0 oy
(2,847 puan) tarafından
3 ay çok küçükmüş benim kızım 7 aylıkken başladım annem baktı bir buçuk yaşına kadar sağlık sorunları nedeniyle bakamadi daha bende komsuma verdim 3 yaşına girer girmez de kreşe verdim cok rahatim şu an çok şükür.. 
(887 puan) tarafından
Küçük ama günümüz şartlarında da iş istedigimiz zaman bulunmuyor bulmuşken geri çevirmekte istemedim büyük oğlum için kreş düşünüyordum ama kreşte 7  8 arası para istiyor .siz ne kadara kreşe yazdirdiniz ve hengi sehirdesiniz
(2,847 puan) tarafından
Sivas merkezdeyiz Eylül'de verdim erken kayıt olduğu için 2500 veriyorum bi arkadaşım yeni yazdırdı 4500
(887 puan) tarafından
Hmm 4500 bile bizim buraya göre iyiymiş 7 bin kresmi olur ya
(2,847 puan) tarafından
Büyük sehir mi orası
(887 puan) tarafından
Evet adana
0 oy
(590 puan) tarafından
4 yaşındaki çocuğu kamu kreslsrine versen.dger çocuğa komşun daha uygun baksa.

Bnde çalıştım ewe kamera taktım izledim çok şükür bi sıkıntı olmadi
(887 puan) tarafından
Kamu kreşleri nasıl oluyor cnm özeller çok fahiş fiyatlar istiyor bu kamu dediklerin adana seyhanda var mı fiyat aralığı nedir bilgin var mi
(590 puan) tarafından
Daha uygun alıyor kamu kresleri
Adana'daki tek tek kurumları arayın kresiniz varmi diye ücret sorun
(887 puan) tarafından
Ay çok sağol cnm

İlgili sorular

0 oy
41 cevap 2,735 göst.
4 Ocak 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 190 göst.
12 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Eylem Asya (333 puan) tarafından soruldu