0 oy
1,022 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
yoksa benmi çok hassas olduğum için üzüldüm. kızlar eşimle boşanmak üzereyiz 8aydir ayrıyız eşimde şiddet küfür hakeret vs herşey vardı. anlaşamadık ben babamın evine geldim iki küçük çocuğumla birlikte.. geçenlerde sulh davası oldu daha boşanma davamız görülmedi işte kaynım güya bu iş böyle çok uzayacak deyip anlaşmalı boşanama için bizi bir yere çağırdı işte diyor ki sen artık bizim namusumuz degilsin artik babanin namususun, iste bu isi uzatmayin biz oglani evlendirecegiz işte sende git evlen, sonra işte 3yil kaldin hiçbirşeyde hakkin yok demesi.. sizce bu ifadeleri daha boşanmamış kadını bunları demesi sizce normal mi? benim çok ağrıma gitti.. 

25 Cevaplar

0 oy
(3,669 puan) tarafından
Maddi olarak bişey almadan asla bırakma onlar bu kadar rahatsa  birazcık rahat batsın onlara
-Reklam-
0 oy
(672 puan) tarafından
Bir tane çöpünü alma kaç Bi an önce kurtul aç kal ama onların biletini isteme zaten ne güzel anlaşmalı boşanalım demiş kurtul bi an önce 
0 oy
(302 puan) tarafından
Canım ayaklarının üzerinde dimdik durmak ve iki evladın için kendini düşünüp sağlığını psikolojini iyi tutmak zorundasın. Malesef ki böyle insanlar var seninde başına gelmiş gönül isterdiki tabiki yuvanız yıkılmasın kim yuvası yıkılsın diye evlenirki hiçbirimiz bilemeyiz evlendigimizde neyle karsilasacagimizi. Evlilik bir kumardir ya kazanırsın ya kaybedersin. ALLAH sana iki tane evlat vermiş onlara sımsıkı tutun. Arkaya dönüp bakma gecmişinle yüzleş ama geçmişe takılı yaşama. En başta eşin seni sevseydi zaten sana şiddet uygulayıp eziyet edip içki şişelerinde mutluluk aramak yerine senin koynunda olurdu. 3 senelik evliliğinde sana yapmadığını bırakmamış seni o evden gitmeye zorlamış. Seni sevseydi sana yaptıklarını yapmazdı diyelim ki o anlık yaptı bir hata yine seni sevseydi kapına çiçeklerle gelir binlerce kez özür diler affetmezsen ailesini seni ikna etmek için gönderirdi. Görüyoruz ki arkandan bir zil takıp oynamadığı kalmış. Üstelik kendi çocuklarınıda görmemezlikten gelmeside cabası. Anlaşmalı boşanalimda kurtulayım bir kuruş mal mülk vermeden derdine girmiş acı ama gerçek. Evet yaşadıkların çok ağır hiç haketmedin sen bunları ama bunları kabullenip hayatına odaklanmak zorundasın. Elle tutulur bir yanı yok tutsan elinde kalır. Emin ol kaynini yanina konusmaya gonderende eski esindir. Hiç kimse durduk yere dur ben şununla gideyim konuşayım demez. Belliki sen gittikten sonra aile toplanmış hersey konusulmus. Ne yapmak istedigi sorulmuş madem öyle başkasıyla evlendirelim seni denilmiş kabul edilmiş bekleyende varmış akillarinda biride varmış o olmazsa bu olur diyerek ailecek karar almışlar kaynida senin yanına konuşsun diye göndermişler. Bunlarin hepsi planlı programlidir. Erkekler kendi hayatlarını bir kadın olmadan idam ettiremezler sürdüremezler. İllaki bugün yada yarın zaten başkasıyla evlenirdi hiçbir erkek tek başına yemek yapıp ütü yapıp hayatımi yalniz geçircem demez. Bizim Türk toplumumuzda aman bi gelin alalım da bize hizmet etsin yarın birgün yaşlandigimizda da bize baksın zihniyeti vardır. Üzülerek söylüyorum tüm yaşadıklarını kabullenip kendine yeni bir sayfa açıp silkelenmen lazım. Eğer evleri varsa evlatların için ev talep et. Nafaka talep et , anlaşmalı boşanipta altın tepsiyle rahat bir hayati onlara sunma. Kaç senelik evli olursan ol sen onlara evlat vermişsin. Kızlık hakkını sana takılan kızlık altınlarını iste mahkemedede vermek zorundalar. Hiçbirsey için korkup pes etme. Alman gerekenleri al gerisini Allah'a havale et. Gelen gideni aratır seni mumla ararlar bundan şüphen olmasın. Kimsenin ahı yerde kalmaz. Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste diye boşuna dememişler. O öyle dedi bu böyle dedi şu şunu dedilere bakmadan yapman gerekenleri yap canım. 
0 oy
(270 puan) tarafından
Donuna kadar al alabildiğine sonra tekmeyi bas. İletişim dahi kurma .belli ki hazırda biri var adam evlenecek.  Çekişmeli olmadan sana para kaptırmadan bedavadan anlaşmalı boşanma kagidi imzalatmaya çalışıyor ca.kallar 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 200 göst.
8 Ekim 2021 Aile kategorisinde Sevdatanesi (86 puan) tarafından soruldu
0 oy
40 cevap 598 göst.
29 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Esmosum (7,806 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 201 göst.
7 Mart 2024 Aile kategorisinde heygirls (420 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 125 göst.