0 oy
1,021 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
yoksa benmi çok hassas olduğum için üzüldüm. kızlar eşimle boşanmak üzereyiz 8aydir ayrıyız eşimde şiddet küfür hakeret vs herşey vardı. anlaşamadık ben babamın evine geldim iki küçük çocuğumla birlikte.. geçenlerde sulh davası oldu daha boşanma davamız görülmedi işte kaynım güya bu iş böyle çok uzayacak deyip anlaşmalı boşanama için bizi bir yere çağırdı işte diyor ki sen artık bizim namusumuz degilsin artik babanin namususun, iste bu isi uzatmayin biz oglani evlendirecegiz işte sende git evlen, sonra işte 3yil kaldin hiçbirşeyde hakkin yok demesi.. sizce bu ifadeleri daha boşanmamış kadını bunları demesi sizce normal mi? benim çok ağrıma gitti.. 

25 Cevaplar

+2 oy
(5,353 puan) tarafından
Dertleri para bir lira hakkın varsa al acıma. Herseye de hakkın var hayatını mafetmisler daha ne hakkı acıma agrina gitmesin artık onlar el sen kendini çocuklarını düşün al nafakani
-Reklam-
+1 oy
(6,512 puan) tarafından
Geçen aynı postu açtığında da dedim bacım hiç ağrına gitmesin koşarak uzaklaş onlardan nafakanı al Yeter 
tarafından
ama yediremiyorum kendime tamam boşanma davasını ben açtım ama keyfiyetten açmadım aklima geldikçe üzülüyorum yani bir insanı hayatından çıkarmak ne kadar kolay
(6,512 puan) tarafından
İşte bizde bunun için diyoruzki sana seni ilk fırsatta hemen boşayabilen biri ilerde de aynısını yapar
Yahu sen gider gitmez boşanma bile olmamış adam hemen birini bulmuş bile
(265 puan) tarafından
Hem boşanma davasını açıp hem de insanı hayatından çıkarmak bu kadar kolay mı demeni anlayamadım. Sanki gerçekten boşanmak için değil de yapma etme tamam bundan sonra senin dediğin gibi olsun desinler diye dava açmışsın gibi geldi bana.
tarafından
evet boşanma davası açtım ama boşanmak çok zor birr durun ve ben boşanma davası açmak zorunda kaldım eşim hiç barışmak istemedi yani iki çocuk var ne olursa olsun bir kere bile olsa bunu talep etseydi ama yine boşansaydık hiç istememiş olmak çok zoruma gidiyor abisi de öyle ileri geri konuşunca
0 oy
(10,384 puan) tarafından
E çıkmışsın oradan ne namusu hem namus senin ya kimsenin namusu olmaya gerek yok. 3 yıl olayına gelince ona mahkeme karar verir. 
0 oy
(3,163 puan) tarafından
Canım iki çocuğun var tabiki herşeyden almak zorundasın 
0 oy
(4,216 puan) tarafından
Ne biçim insanmış o bence bir sadaka ver kurtuldugun için böyle zihniyetlerden 
0 oy
(1,369 puan) tarafından
O kim oluyormuş ya. Evlenirken karıştıkları yetmiyor bosanirken de karisiyorlar 
0 oy
(10,972 puan) tarafından
Haddini bil deyus deseydin.sus bakayım sen hakikaten artık sen kimsinde konuşuyorsun deseydin ya
0 oy
(457 puan) tarafından
Nafakanı al ve süründür net.  Sen nafaka alma hak talep etme diye ypıyor sindirmeye çalışıyor
0 oy
tarafından
Allahım şu düşünceye acayip sinir oluyor bizim namusumuz ailenin namusu filan. Herkesin kendi namusu kendine kocayı, aileyi ilgilendirmez. 
0 oy
(11,298 puan) tarafından
Diğer postlarini bilmiyorum ama anlaşılan pislik bi aile hiç bi seyde hakkin yok ne demek ben olsam anlaşmalı boşanmazdim çocukların var yarın malı var mı bilmiyorum ama çocuklarının rızkını başkasına yedirmeyecegini nerden biliyorsun malları başkasının üzerine yapsa sana kalmasını bırak yarın öldüğünde çocuklarına bile kalmaz neyi var neyi yok bilmiyorum tabi bide mehir i verdiler mi senin verecekler mi iyi düşün her şeyi boşanıyor kurtulabilirsiniz ama çocuklarını da düşünmek zorundasın canım 
0 oy
(660 puan) tarafından
Niye ağrına gidiyor. Boşansan da sen bizim namusumuzsun şunu bunu yapamazsın dese daha mı iyiydi herkes yoluna demiş sevin bence. Ha bana göre namus kadının kendine aittir sen kimsenin namusu değilsin ama böyle düşünmeleri daha iyi. 
tarafından
işte bende onu diyorum yani ortada benim namusum olacak bir durum yok
(660 puan) tarafından
E onlar da bizim namusumuz değilsin demiş zaten. Sen acaba ayrılacak olsan da eşinin hemen birini bulmuş veya bulmak istiyor olmasına mı bozuldun
0 oy
(340 puan) tarafından
Boşanma olmadan eşinle yaşadığın evi terk ettiysen ve herhangi bir darp raporun falan yoksa pek bişey talep edemezsin malesef ama yaptığı çok saçma bişey gerizekalı herif ya iki çocuk babasını nasıl hemen evlendiriyon hayırdır iki evladiyla bu kadın kaldiramamis gitmiş tövbe yarabbim ya
tarafından
darp raporum var ayagimi kırdı doktor raporumda var ve evet evden çıkarak büyük bir hata yaptım kimse bana eve git yada evden çıkma demedi
(340 puan) tarafından
Tövbe yarabbim çok geçmiş olsun umarım hakkını alırsın istediğini almadan asla anlaşmalı boşanma evragi imzalama . En azından çocukların için nafaka ve kendin için tazminat alman gerekir psikolojik ve fiziksel şiddet var sonucta. Ve bu kadar erken evlenecek olmasına bakılırsa seni aldatmıştır da o karakter yoksunu
0 oy
(48,695 puan) tarafından
o öyle derken esin napti.sus pus oturdu mu
tarafından
eşim yoktu biz başka yerde konuştuk
(48,695 puan) tarafından
bir daha arabuluculuk yapmak isterse buluşma onunla
0 oy
tarafından
Bırakma hiç bir hakkini dahi herseyini al siktiri koy
tarafından
öyle yapacağım zaten ama çok zor bir süreç
0 oy
(826 puan) tarafından

Kadınlar da dizi dizi zaten boşanmış 2 çocuklu kart horoz bekliyordu :D

tarafından
bende aynısını dedim ama işte çok zor durumda olan birini sıcağı sıcağına bulup yaparlar
tarafından
Yapsalar ne olacak boşver sen bosaniyorsun aklında fikrinde o kalmasın aranız da bir bağ kalmiyorki eşinle  canim sen çocukların ve kendin için nafakani al ve hayatına bak boşver bu tip insanlarla ugrasilmaz hayatına bak kafana hiç takma bence
0 oy
tarafından
Nafaka tazminat ne buluyorsan al ortak taşınmaz varsa tedbir koydur satamasın manevi yönden çok zor Bi durum ama sen Bi annesin çocuklarını düşünmek zorundasın bu yüzden kırgınlıkları Bi kenara bırakıp akıllı mantıklı davranmalısın 
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Çok doğru bir karar verdiğinin kanıtı işte boş beleş insanlar, onlardan çok şey bekleme bir daha görüşme eğer mal mülk varsa iyi bir avukat tut herseyden hakkını ve çocukların hakkını al. 2 çocuk ve sana verilecek nafaka yi hesaplasin. Otur çocukların ile ye, onların kahrini mi çekeceksin . Evlenecekmis hihhh birinin başını yedi diğerini mi mutlu edecek sen pişman ol diye öyle demiş olabilir. Allah yardim etsin o eski  kocan ile evlenecek olana! Ama sen karışma kurtuldun sevin, Allah in seni kurtardığı insanlara geri dönme 
0 oy
(15,235 puan) tarafından
Essek gibi verecek nafakasını. Kimle evleniyosa da evlensin. O çocuklar sadece senin değil onun da çocukları. Çocuk olmasa boşver nafakayı defolsun derdim. Ama o çocuklara bakmak zorunda . Onlar seni kızdırıp para almayasin hak talep etmeyesin diye uğraşıyorlar. Gurur yaparsın da istemezsin diye. Hiç düşünme al parayı. Çocukların için 
0 oy
(738 puan) tarafından
Genel kanları bozuk bunların belli.Valla arkana  bile bakmadan kaç kaç bunlardan.
0 oy
(63 puan) tarafından
Gelini el gören pislik zihniyet işte bu 2 tane de yeğeni var ama bunlar böyle hepsi terbiyesiz oluyor.Al paranı hakkın olan bir şey varsa zaten ötesine el uzatılmaz ki.Bunalr hakkını da almasın diyor

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 199 göst.
8 Ekim 2021 Aile kategorisinde Sevdatanesi (86 puan) tarafından soruldu
0 oy
40 cevap 589 göst.
29 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Esmosum (7,744 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 199 göst.
7 Mart 2024 Aile kategorisinde heygirls (372 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 123 göst.