0 oy
230 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Bu hafta misafirim var 4 kişilik menü istiyorum bir sonraki hafta 9 kişilik bir menü istiyorum sizden 

Akşam Yemeği menüsü kızlar 

14 Cevaplar

0 oy
tarafından

En İyi Cevap
Kızlar 

Garnitürlü pilav 

Havuç tarator 

Kesin yapıcam dediğiniz gibi aynı menüyü çoğaltıcam şimdi bunun devamı lazım bana tatlıyı eşim halledecek 
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Öyle çeşit çeşit yapmanın anlamı yok ya deprem oldu 1 hafta arabada orda burda uyuduk o zaman anladım dünyanın ne kadar boş olduğunu akşama kadar 1 tas mercimek çorbasıyla durduk hamd olsun bi çorbayla da doyuyoruz yani lafım sana değil bacım ama burda her misafir menüsü olunca çeşit çeşit şeyler yazıyorlar ne gerek var yani yemeğini çorbanı biraz fazla yaparsın  yeter yani 
tarafından
Cnm haklısın onu bizde anladık zaten evde tek çeşit yapıyoruz ama biz gitiğimde çeşit çeşit yapan insanların önüne tek çeşit ayıp olur
0 oy
(270 puan) tarafından
Bende bekliyim bebek gormeye gelicek 2aile yemekli
(270 puan) tarafından
Agzlariyla soyleyenlere ne diyiceksin canm mecbur
(9,009 puan) tarafından
Bebekle ben kendime zor hazırlıyorum siz getirin bende yiyim dicen de olmaz işte. Dusuncesizlik
tarafından
Banada yemeğe gelmişlerdi
(48,695 puan) tarafından
bebekli insana yemekli olarak bebek gormeye gidende akil.yok yap makarna yeter ☺️☺️☺️
(270 puan) tarafından
Vallah 10 gun olmuştu dogum yapali agziyla soylemisdi esimin teyzesi hafta sonu yemeye geliyoruz diye ben anlamiyorumda iste ne diyicen su an kizim 3bucuk aylik gelen yemek istiyor
0 oy
(1,279 puan) tarafından
Çay yanına mı yemek mi?
tarafından
Yemek
(1,279 puan) tarafından
Mercimek/yayla çorbası
Biber dolması/börek
Güveçte kaşarlı köfte/Mantarlı tavuk sote
Pirinç pilavı/ kremalı penne
Kabak-havuç karışık tarator
Mevsim salatası
kremşantilive haşhaşlı revani/porsiyonluk köstebek pasta
2 tane menü oluşturdum bakalım ortaya meze ekleyebilirsin tabi  biri daha samimi sohbet havasında genç işi biri daha geleneksel sayılır :)
tarafından
Sağol cnm benim 2 ailede geleneksel aileler havuç tarator ve garnitürlü pilav kesin yapıcam 9 kişilik yemekte ama devamı bişeyuyduramadım
(1,279 puan) tarafından
Güveçte kaşarlı köfte ya da patlıcan kebabını şık ve lezzetli buluyorum bence bir düşünebilirsin.
tarafından
Tm cnm sağol
0 oy
(985 puan) tarafından
Yemek ,çay ? Çay ;ıslak kek Poaça yoğurtlu salata mantılı kurabiye 

Yemek:garnitürlü pilav ,fırında tavuk patates kırmızı yeşil biber ( patlıcan ) et le yaparsan baharat salça damak tadına göre kullan yağ mercimek çorbası,salata yoğurt tatlı da muhallebili kadayıf kuplarda veya borcam da gelin pastası afiyet olsun 
tarafından
Sağol cnm pilav evet garnitürlü yapmayı düşünüyorum ama tavuk biraz basit sanki tavuk çok sevmiyorlar sağol yinede
(985 puan) tarafından
O zaman yapabilirsen et yemeği yap tavuğu çıkart aşırı güzel fırında yapacaksın ama veya eti kavur saç kavurma gibi
tarafından
Saç kavurma 9 kişi için çok et gider ya
(985 puan) tarafından
İlla et olacaksa karışık yap patates patlıcan soğan  domates salça  yeşil biberle hem çoğalmış da olur
0 oy
(9,009 puan) tarafından
Mercimek çorbası taş kebabı pirinç pilavı salata yoğurtlu meze yapabilirsin ortaya koz biberden. Yada havuç tarator falan
tarafından
Olabilir sağol cnm
0 oy
(3 puan) tarafından
Çok yorma kendini bir çorba mercimek çorbası kolay olur yanına güveç yapabilirsin sebzeleri kızartırsın kolay olur güvece boşaltır fırına verirsin pilav salata belki bir yoğurtlu meze tarzı bir şey yeter gibi çok teferruata girme 
tarafından
Sağol cnm benim
0 oy
(3,526 puan) tarafından

1.menü: Hünkar begendi,Garniturlu pirinc pilavi,sarimsakli un çorbasi, Haydari

2.menü; çökertme veya kağit kebabi,meyhane pilavi,süzme mercimek corba,ezme salata,börek tarzi bi sey 

(Tatli isinden anlamam hazirciyim tatlida ;)
tarafından
Sağol cnm havuç tarator ve garnitürlü pilava karar kıldım şimdi 9 kişilik yemek için devamı gelmedi 4 kişiliğe beişey bulamadım
0 oy
(48,695 puan) tarafından
ayni kisiler degillerse ayni menüyü cogalt
tarafından
Yok ayrı kişiler
0 oy
(2,537 puan) tarafından
Yarın benim de var cuma günü kardeşim ve gelinimizin doğum günü erken sürpriz yapacağım. 

Fotoğraflı pasta yaptırdım

Mercimek köftesi

Patates salatası

Yoğurtlu kapya biber

Kıymalı çıtır börek

Kabak tatlısı

Zeytinyağlı

Bu kadar yeterli diye düşündüm iki onlar birde annem ve bekâr kardeşim olacak. Kızımla birlikte 5 kişiyiz 
tarafından
Afiyet olsun menün güzel
0 oy
(15,235 puan) tarafından
İki hafta da aynı menüyü yap kişi sayısına göre ayarlayıp.

Mercimek çorbası 

Buğu kebabı 

Pilav 

Barbunya 

Salata 

Havuç tarator ya da yoğurtlu pancar 

Kıbrıs tatlısı ya da kedidilli pasta ya da kumlu pasta 
tarafından
Sağol cnm benim
0 oy
(1,948 puan) tarafından
Mercimek çorbası pilav karniyarik salata yoğurtlu meze ortayada tercihe göre zeytinyağlı biseyler yapilabilir.
tarafından
Sağol cnm
0 oy
(933 puan) tarafından
Yapma şansın varsa

Mercimek ,tarhana yada yayla çorbası 

Pirinç pilavı , bulgur pilavı yada patates püresi

Et sote , tavuk sote , karnıyarık , fırında tepsi yada güveç 

Mevsim Salata, havuç tarator, mor lahana tarator , yoğurtlu kapya biber közlemesi 

Şekerpare, revani 

Bunlardan kombin yapabilirsin canım
tarafından
Sağol cnm benim
0 oy
(279 puan) tarafından
Ezogelin çorbası,pilav,yaprak sarmasi,fırında besamel soslu patates oturtma,havuc tarartor.Yaprak sarması yerine börek olabilir.
tarafından
Sağol cnm benim

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 225 göst.
28 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde denizimsi (6,375 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 283 göst.
23 Mayıs 2019 Diğer kategorisinde 1kız1oğlan annesi:) (673 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 256 göst.
13 Mart 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde 241224 (5,184 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 104 göst.

380,241 soru

11,384,227 cevap

34,884 kullanıcı

...