0 oy
610 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar biz evde kalabalık bı aileyiz ben eşim bı oğlum. Var 2 yaşına gorctek yazın  evde eşimin kardeşleri ile  kalıyorum bide bı tane yigeni var eşimin annesi vefat etmiş 2 yıl önce ....şimdi sorum şu ...bı kaynım evlendi 2 hafta oldu bnde eşime diyorum ki bir kardesin ve yiğenim oraya gitsin 2 kardeşim bizd kalsın bnde yoruluyorim 3 yıldır bn baktım birazds o baksın ...eşim de hayır diyor hepsi sende kalsın haksızlık değil ki sence..evli olan kaynım kardesleirne gelin diyor ama bunlar da gitmiyor karisi soğuk mu yeni gelmiş utanıyor mu bunlardan bilemedim eltim ile aram da da yürüme mesafesi 3 dk falan geçen konuş açıldı dedim oraya da gidin kalın falan baktık kimse yanaşmıyor yok sen daha cana yakınsın bizimle ilgileniyor falan haksızlık değil mi bu  

22 Cevaplar

0 oy
(2,398 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Canım sen manyak mısın kovsana hepsini evden 35 yaşındaki kocaman herif ne işi var sizde bide içiyor Muş ne alaka bir gün sarhoş kafa bişey yapar Allah korusun 
-Reklam-
+3 oy
(10,297 puan) tarafından
2 haftalık daha bacım bi dur 
tarafından
Bnde geldigim gibi hepsine baktım eltimin eşine bile oda bakmalı diye düşünüyorum bizim sadece ev üstüne ev olmaz diye onun evini ayırdık varlığımız gerseyimiz bir
(10,297 puan) tarafından
Bir şey diycem sen çekmişsin aynısını hemen o da çeksin niye istiyorsun insanlar bir dur uyum sağlasın yani gidiş geliş kalma öyle olur. Bir de diğer eltin vefat etmiş olabilir sen neden kabul ettin ki ev ev üstüne. Herkes kendince düzen kurmak zorundaydı
+3 oy
tarafından
Kusura bakma da sen bu durumu kabul etmişsin ama eltin etmek zorunda değil 
+1 oy
(2,136 puan) tarafından
Ortada bı haksizlik yok.

Sen bu durumu böyle kabullendin diye başkasına da kabullendirmek zorunda değilsin.

Kimse kabul etmez başkalarıyla aynı evde yaşamayı.

Bı zahmet kaynın ev tutsun çocuğunu da yanına alsın.

Eşinin anne babasi yok mu ayrıca?

Kardeşleri niye sizinle yasiyor.?
tarafından
Anneleri yok hiç görmemişler babaları da koyde başkasıyla evli
+1 oy
(6,285 puan) tarafından
İyide bacım bunların hepsi koca adam yani kendilerine ev tutsunlar senin ailen böyle bişeye nasıl müsade ediyor. Doğru değil ki onlarla yaşaman? 
(1,138 puan) tarafından
Bence de onlar toplanıp kendilerine ev tutsunlar yani onca kişi gayet te gecinirler bu nasıl saçmalık şaşırdım
0 oy
(933 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun kaç yaşındalar
tarafından
büyük kaynım 35 digerileri 25 20 ve 15
0 oy
tarafından
Daha 2 haftalık evli biraz zaman geçsin sonra giderler samimiyet olursa 
tarafından
Umarım
0 oy
tarafından
kardeşi çocuğuyla sizin evde mi kalıyo yani
tarafından
Evet eşi vafat etmiş bazı coocuklari köyde biri de burda kendisi de çakışıyor burda
tarafından
OHA OHA OHA kocaman adam ne halt arıyo sizin evinizde ya küçük olsa neyse, çocuğu olmasa neyyyyse kocaman adam ya. defolsun gitsin ev tutsun. çocukları dağıtmış 4 bir yana, yemek sizden yatak sizden takılıyo. maaşını çocuklarına yolluyo mu bari? kaynın zeki çocuk valla ben de almam. onun kardeşi ama eşinin hiçbir şeyi değiller. 2 yaşında çocuğunuz var, anneliğini tadamadan bunlara hizmetçi olmuşsun. hiç mi annen teyzen yok kızım arka çıksınlar sana
tarafından
Maaşını gönderiyor köye ..köyde de görümcem bakıyor 3. Tanesine..yazın ev tutucam diyor ama biomiyorim içip içip eve geliyor geceleri
tarafından
valla fazla merhamet enayiliktir. kocana bence söyle kardeşiyle konuşsun en azından alkollü eve gelmesin, alkollü adamın ne yapacağı belli olmaz
0 oy
(6,516 puan) tarafından
Yani sende haklısın canim ama daha iki hafta olmuş kaynın evleneli biraz zaman geçsin öyle bı daha de bakalım 
tarafından
Sağol canım insallah öyle olur ama gelin hanım pek sıcak değil böyle de olursa kimsenin gideceği yok
(6,285 puan) tarafından
Gelin akıllılık ediyor kabul etmesin. Sende kabul etme ev tutsunlar yaşasınlar
(1,138 puan) tarafından
Yani daha 2 hafta olmuş sıcak olması beklenemez.ki olmasa da yeri yani aklını kullaniyor onun başına kalırlar
0 oy
(618 puan) tarafından
Ama iki haftalık evliler kabul etmezler ki
tarafından
Bizim sadece evlerimiz ayrı varlığımız birliğimiz bir yani bnde kalıyorlarsa onda kalmak zorundalar diye düşünüyorum sonuç da eşi de bende kaldı ona da bn baktim
(618 puan) tarafından
Şimdi kendimi o yeni gelinin yerine koyunca emin ol kabul etmem  ama dediğin gibiyse en azından 1 ay sonra alırıim birisini
(1,138 puan) tarafından
Onda kalmak zorunda değiller.kadin kabul etmek zorunda değil.sende kalmak zorunda da değiller ve sen de kabul etmek zorunda değilsin ama kabul etmişsin
0 oy
(441 puan) tarafından
Canım durumun çok zor. Ama daha 2 haftalık evlilermis ister istemez insanlar çekinir biraz zaman geçtikten sonra gitmeleri gerekir. Neden kendilerine ev falan tutmuyorlar?
tarafından
Eşim anneisni hiç görmemiş kardeşleri de yanında kalsin istiyor
(441 puan) tarafından
Ama bu şekilde evliliginiz zarar görür ki. Sonuçta kaynın kaç yaşında adam eminim rahat edemiyorsundur bir süre sonra sen patlarsin. Cocugun varsa yarın öbür gün büyüdükçe oda isticek odasında özel takılmak isticek . Yada kayninin çocuklarına yapamicahiniz sadece kendi çocuğunuza gücünüzün yeteceğini seyler isticek ne yapacaksınız kayninin çocuklarına yapamadığınız icin çocuğunuzu mu mahrum bırakacaksınız ev ev üstüne olmaz.
0 oy
(3,333 puan) tarafından
Sende eltinde bisey yapamaz. O kocan kayinlarin toplanacak canim, bi ev tutulacak. Bir kisi degilki kac kisiden bahsediyorsun. Evlenmeden önce biliyormuydun boyle olduklarini. Neden kabul ettin. Sonradan olduysa bu durum, neden tepki koymadin. Misafirlikte yasta yeteri kadar sürdü demen de yeterli.

2 haftalik degil 2 yillik gelin olsa ne yazar. Kimse kimseye bakmak hizmetini görmek zorunda degil. O eltin evlenirken dönüşümlü ebeveynlik yapacagiz diye konustunuz mu elti kabul etti mi. Ki ondan böyle bisey bekliyorsun
tarafından
Evet kabul etti kaynım dedi bize d sana da gekcekler kalacaklar
(3,333 puan) tarafından
Gelin kabul mu etti. Kaynim dedi diyorsun.
(3,333 puan) tarafından
Aslinda suc eslerinizde. Sen o kadar haklisin ki, gercekten zor bir süreç ama malesef aileleriniz bunu görmüyor. Sizde kabul ediyorsunuz belki de mecbur kalıyorsunuz. Halbuki net konusup cizginizi cekseniz, kimseyle aranizda kötü olmaz. Sizde kendi hayatınıza bakarsiniz
tarafından
Kaynım eşiyle bunu konuşup evlendi yani kız durumu biliyordu
0 oy
(50 puan) tarafından
Bana çok anormal geldi açıkçası ne sende ne eltinde kalmları gerekmez. 35 yaşındaki bir ev tutacak çocuklarını toplayacak bekar kardeşlerini de alacak onlar baksın yiğenlerine. 

Büyük kaynım nasıl rahatsız olmadan kalıyor hadi o kalıyor eşinin rahatlığı da garip hepsini geçtim senin ailen eşşek kadar adamların senin evinde kalmasına birşey demiyor mu bir de alkollü... Allah yardımcın olsun kardeşim inşallah kendileri akıl eder de giderler yok öbür eltin almaz hiç kimse almak zorunda değil...
0 oy
(3,819 puan) tarafından
Daha 2 hafta olmus neyın aceleai ki bu belki kız kaunınla böyle bi durum olcaksa evlenmeyız felam demıştır, kaynın söz vermiştir. 
tarafından
Hayır durumu biliyordu kız  öyle evlendi ama şimdi kararı değişti ise bilemen
0 oy
(5,786 puan) tarafından
Herkes kabul etmez bunu canım belliki senin başına bela olmuşlar sende izin vermişsin ama eltin bunu kabul etmeyebilir sen kendini feda ettin diye o da etmek zorunda değil yani eşiyle başbaşa bir yaşam sürmek istiyor olabilir hakkı da sonuçta. Sende kendi açından çok haklısın ama eltin de kabul etmezse hakkı Allah yardımcınız olsun 
0 oy
tarafından
Madem zoruna gidiyor en başta kabul etmeyecektin.

Sen ettin diye oda etmek zorunda degilki
tarafından
Haklısın
0 oy
(48,601 puan) tarafından
kaynanalik yapiyosun suan
0 oy
(1,091 puan) tarafından
Kaf yaşında kayinlarin. Bi tane yeğeni var diyorsun bosandimi. Yani zor bi durim ama kimse kimseyi kabul etmek zorunda değil. Durumları varsa ayrı eve ciksinlar
tarafından
35 yaisnda olan eşi vefat etti çocuğu ile bizde .. diğerleri 26 20 15
0 oy
(2,226 puan) tarafından
Bakmak zorunda değil . 

Herkes başının çaresine baksın 
0 oy
(195 puan) tarafından
Canım kusura bakmada ben yapıyorum oda yapsın ben katlanıyorum oda katlansın dıe bisey yok. Sende bukadar Sorumluluğa gitmeseydin keske şimdi kendine kurtuluş eltini görüyorsun ama istememe hakkı var. Bakma zorunluluğu yok. Evet sen çok yüce gönüllü yapmışsın ama ağır gelmeye başladıysa yükünü hafiflericek olan eltin değil kocan. Bukadar adamla ayni evde olmak zaten normal değil. Bide şu var sen bunca zaman bunu yasamiisin Bi kere sesin çıkar yeter dersin vay bizi istemio olur Bi anda kötü olursun aile ilişkileri maalesef hep bu hüsranla sonuçlanıyor.. 
tarafından
Çok haklısın teşekkür ederjm

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 122 göst.
13 Mart 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 324 göst.
30 Mayıs 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 145 göst.
30 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,031 puan) tarafından soruldu