0 oy
376 göst.
Aile kategorisinde (7 puan) tarafından
Arkadaslar daha öncede bahsetmistim postlarimda ama kapattim . Kaynanam onlara gittimizde benim ailemde kalmami sadece esimin onlarda kalmasini istiyordu, bizde ogunden sonra mesafe koyduk, ne onlar ariyor ne biz.

Cunku eltimgile iyi davraniyorlar barindiriyorlar bizede sasirmislar nasil dalacaklarini.siz olsaniz bunlari ararmiydiniz?esim arkamda ara desem.arar arama desem aramaz.

Esimin akrabalari ne der diye surekli dusunuyorum hep aklimda böyle samma dusunceler,siz olsaydiniz takarmiydiniz?

18 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ya çok düşünüyorsun gereksiz düşünüyorsun ne güzel eşinde arkanda sende hayatına dahil edip dert edinmek istiyorsun herhalde akrabalarıni ben niye düşüneyim onlar düşünsün gelinleri ile gecinemiyorlar kendileri utansın ben niye utanayim daha iyi hiç kimseyle muhatap olmazsin
(7 puan) tarafından
Evet canim walla bos dusunce ler ama ne bilim haksizlik ediyorlar Oyuzden zoruma gitmiyor deil. Sence bunlari bayramda arayalimmi yoksa gerek yok mu
tarafından
Yani ben karışmam ama ben ilk bayramda kaynanani ne aradım ne gittim çünkü hak etmişti sonra o geldi beni yanlış anladın diye bazen kötü de olmak lazım ki iyiliğini de görsünler
-Reklam-
0 oy
(1,752 puan) tarafından
Yani benim onlara gitmemi istemiyorlar diye dert etmem. Akrabalari da düşünmesi gereken sen değil kaynannagiller. Genelde gelin bizden çıkmasın derler seninkiler de tam tersi boşver bu dert edilecek kafaya takılacak bir şey değil.
(7 puan) tarafından
Aynen canim bunlardaki rahatlik kimsede yok.sence bayramda arayalimmi yoksa hic aramiyakmi
(1,752 puan) tarafından
Eşin arasın. Ailesi sonuçta eşin konuşurken seni sorarlarsa sende ya konuş yada eşin desin selam söylüyor oda.
(7 puan) tarafından
Tamam canim öyle yapariz cok Tesekkur ederim, ama simdi kaynanam hem beni hem esimi engellemis.kayinpederim sadece esimi engellemis
(1,752 puan) tarafından
Engellemişse eşin de arayamaz ki. Ama ailesi diye hani o gün arasın dedim. Engellemisler yine de şansını denesin en azından eşine dersin sen aradın üstüne düşeni yaptın. Rica ederim canım.
(7 puan) tarafından
Tamam canim
0 oy
(7,358 puan) tarafından
Bazen takıyom eşim kızıyo kafaya takıyon diye bişey demiyom
(7 puan) tarafından
Ben de aynen
(7,358 puan) tarafından
Eşim olmasa dayanılmaz birileri
0 oy
(1,559 puan) tarafından
Kim ne derse desin bu dünyaya kim ne der diye yaşamaya gelmedik. İnsanların ağzı hep konuşur dosdoğruda olsan yine konuşur seni kusurlu çıkarırlar. O yüzden desinlere yaşamıyoruz kimin ne dediği önemli değil kendinizin lütfen kıymetini bilin biri ne der diye kendinizi değersizleştirip alçaltmayın lütfen sizde insansınız yazık etmeyin kendinize haketmeyen kimse için değmez çünki
(1,559 puan) tarafından
Valla canm bnm o senin vicdanına kalmış bişey. Şahsen ben 4 yıl oldu ne bayram nede başka bir gün kaynanamın yanına ne giderim nede ararım hiçde kusura bakmasın ettiklerinden utansın
(7 puan) tarafından
Anladim canim, esin ararmi peki
(1,559 puan) tarafından
Eşim öyle telefonda değil de yanına gider bayramlarda kızımıda yollarım giderler birlikte. Hastalndığında gider götürür hastaneye
(7 puan) tarafından
Anladim canim, ama bunlar hem esimi hem beni engelemisler.yani kaynanam  ama kayinpederimin sadece esim i engelemis ve uzak sehirlerde yasiyoruz sence ne yapim
(1,559 puan) tarafından
O zamn hiçbişey yapma cnm demekki sizle görüşmek istemiyorlar beni istemeyeni ben hiç istemem der yoluma bakarım zorlamanın üzerine gitmenin Bi anlamı yok siz mutlu olmaya bakın bence birbirinizin değerini kıymetini bilin. Bende konuşmak istemediğim kişileri hep engelliyorum Bi insan engelliyosa demekki görüşmek istemiyor hiç tatlı canını sıkıp kendini huzursuz etme
0 oy
(20 puan) tarafından
Swni istemeyeni asla isteme. Dik dur. Gelini eve almamakta ne demek ! Demek ki seni istemeden aldılar. Bende eşimin ailesi ile görüşmüyorum. Babamı arayarak n kızını istemedik.ta baştan dediler. Ben Kocamın ailesinide yedi sulalesinide sildim. 3.5 senedir görüşmüyorum. Eşim bazen onlarla ilgili konusur kızımla. Kalkar giderim. Bende onların adı geçince yemin ederim kusma hissi geliyor. Gidip kusuyorum öyle rahatlıyorum. Asla asla görmek duymak istemiyorum. Senin.arkanda esin var en azından bende oda yok. Eşim yanımda olsa bu kadar tiksinmezdim belki. Şimdi 34 haftalık.hamileyim. inşallah onları.gormem diye dua ediyorum... kendimi asla ezdirmem. İstenmeyen yerde de asla durmam.  Eşimin akrabalarının bir suçu olmadığı halde geçenlerde halası hastanede seslendi arkamdan geldiler yürüyüp gittim. Zamanında evime ailemi koymayan kocanın kan bağı olan kimseyle.muhattap olmam. Benim.nefretim öfkem.umarim Birgün sonra erer. Bu kadar öfkeli olmamim sebebi ise benim hep Altan alıp onlara insan.gi b i davranıp beni ailemin yanında istemdiklerini söylemeleri. Kapindaki kopeg de desen tavır alır. Hiçte kafana takma. Seni istemeyeni isteme !!!! 
(20 puan) tarafından
Bayramda ogullari n arasın. Senin ne işin var. Asla kıymetini bilmeyecekler !
(7 puan) tarafından
Evet canim zaten ben hic aramam,ama esimide engelemisler,yani hem beni hem esimi whatsaptan, iste bi ev telefon arayabikir esim.sence arasinmi esim yoksa iyi bir ders verip hic aramasinmi
(20 puan) tarafından
Sen asla karşıma, ne ara de nede arama de. Sen bilirsin karışmıyorum de. Yarın birgun seni suçlar.
0 oy
(1,271 puan) tarafından
Birebir yasadim kayinvalidem aradi oglum gelin  esin babasi gilde kalir sen bizde falan mesafe koydum arama  esim konusur ama katismsm konusmasina  ailesi sonucta
(7 puan) tarafından
Esin arkanda durmadimi canim?benimki onlara dedi esim gelmezse ben de gelemem ,sonra mesafe koyduk,ikimizide engellemis,bu ne yapmaya calisior sence
(1,271 puan) tarafından
Biz gitmedik zaten bu sefer annesi kocasini alip bize  gelecek orucu bizde gecirecekmis bi rahat vermedi
(7 puan) tarafından
Hahaha anladim canim,biz uzak yasiyoruz gelemez
(1,271 puan) tarafından
Kiz bende uzak oturuyorum niye yakinmi oturuyorum turkiyenin o ucundan o ucuna gelecekler
0 oy
(441 puan) tarafından
Bence zamana bırak. Benim eşimde kız kardeşi ile görüşmüyor yaşadığımız bir takım olaylardan sonra. Ne konus derim ne konusma neredeyse 1 yıl olacak cunku konuşuryeni sorun olursa sen dedin de konustum diyebilir konusma dersem de  Allah korusun olumlu dunya vicdan yaparim. Ha ben konuşmam evime de bir daha almam o ayrı. 
(441 puan) tarafından
Esin arkanda duruyor diye tabiki. Onların yanında olsaydı sorun olmazdı seni ezseydi.  İstediklerini vermeyince tepki veriyorlar bi sekilde
(7 puan) tarafından
Evet canim aynen cok haklisin.peki sence bundan sonra nasil bir yol izlemeliyiz,yani aramalimiyiz bayramda falan yada iyi bir ders vermek icin hic aramamak mi lazim,sen olsan ne yapardin
(441 puan) tarafından
Benzer durumu yaşıyorum ablası ile ne arıyorum ne soruyorum eşimde aynı şekilde.  Bence adım atarsanız suçu siz kabullenmiş olursunuz. Ne kadar büyüklük sizde kalsın adimi siz atin deseler de bu iş hep böyledir.  Ve ne kadar yok deselerde biz evlat ayrımı gelin ayrımı yapiyoruz . Eminim o eltinin kocasının üzerine titriyordu seninkini de kullanmaya çalışıyorlardır o yüzden sen de kiymetsizsindir.  Ben hep bunu gördüm.
(7 puan) tarafından
Aynnneeen öyle canim, kaynimi el ustunde tutuyorlar sanki kucuk bir bebek gibi.benimkinide menffaat icin,iste verirsen kar,vermesen bizede gelme. Yani sen simdi söyle bacim bunlara en iyi cevap nedir?bunlari ararmisin bayramda ,yoksa hic aramayarak
(441 puan) tarafından
Ben aramam. Zaten bi sorun oldu mu devamı da olur kesin konuşsanız ileride sorunlar devam eder yani
0 oy
(1,670 puan) tarafından
Asla takmam 
0 oy
(11,166 puan) tarafından
Elin ne dediği benim umrumda olmaz ne eşimin akrabası köylüsü ne benim akrabam köylüm herkes evin içindekini bilmez huzursuzluk çıkıyorsa yapılması gereken yapilmali
0 oy
(4,613 puan) tarafından
gorusmuyoruz hic biriyle
0 oy
(330 puan) tarafından
Basiniza gelen enn guzel sey haberiniz yok gitme derdi yok gitmezseniz aa bak hic bize gelmiyor kusmuyorlar etmiyorlar  sal gitsin kim ne derse desin.

Ben nisanliyken esim gel ev icine gitmeyelim dedi ben acaba ailesi ne der akarabalar ne der diye ayrilmadim suan hayatimin en buyuk pismanliklarindan birini yaşıyorum ne derseler desinler şuan unutulup gitmisti ama aklima tukureyim
(7 puan) tarafından
Dogrudur canim, ben ayri yasiyorum uzak sehirlerde, esim arkamda ama hala neden bunlari kafamda dusunuorum onu anlamadim.

Sen olsan bunlari ararmiydin bayramda beni ve esimi engellemis whatsaptan bi ev telefonu var iste
(330 puan) tarafından
Arzdim. Beni engellemisler me diye ariyim ki
0 oy
(302 puan) tarafından
Yazıyı okuyunca gözlerim boyoz gibi oldu. Kayinvalidenlere gidicen oğlum sen kal gelin gitsin anasında kalsın diyecek. İnsan namusunu dışarı atar mı ya. Demekki sizi hiç hazetmemiş hiç istememiş hiçte sevmiyor. Bunun şakası bile yapılmaz. Eşiniz tabiki sizin arkanızda durucak iyi karı sen git ananlara bende kayalim anamla derse zaten adam değildir. Kadına bak yaaa gelini gönderecek sonra oğlunu fişfikleyecek, doldurcak doldurcak dedikodunu yapacak ,kuyu kazmış resmen göz göre göre. Böyle insanlara güvende olmaz öteki odaya geçtinmi hemen arkandan oğlunu doldurmaya başlar. Birde hem suçlu hem güçlü kibre bak egoya bak utanmadan engellemiş. Engelleme yapmayida biliyormuş bak sen teyzeye sorsan yakın gözlüksüz önünü göremez engellemiş çok haklıymış gibi. Hiç anne evladını engellermi ya. Ne yazılar okuyorum burda her gün ne kaynanalar , ne eltiler, ne gorumceler ne insanlar var. Her gün başımıza gökten taş yağmadığına şükretmemiz gerekir. İnsanlar insanlıktan çıkmış. ALLAH sonumuzu hayır eylesin.
(7 puan) tarafından
Evet canim aynen öyle hem suclu hem guclu  yani kendini hakli göstermeye calisior.ama yemezler.
Ben diyorum bunlari bayramda aramasin esim?sence ne yapim canim
(302 puan) tarafından
Kayinvalidenin arayıp sizden özür dilemesi gerekir. Özür dilemek bir erdemliktir. Benim kayinvalidem yanlış bir söz kelime söylediğinde ki bunlar ufak tefek seyler böyle git burdan demez oğlunu kovar beni kovmaz. Yinede özür diler hatası oldugunda. Normalide olması gerekenide budur. Bu arada benim kendi annem babamda beni engelledi. Engelleme sebebi ise kafam açıktı tesettüre girdim diye engelledi. O gün bugündür benim için rahmetli oldular. Seven insan engelleyemez. Sevgisinden şüphe etmek gerekir. Demekki benim annem beni sevmiyormuş ki beni engelledi beni yok saydı. Bu yüzden dünyada var ama aslen olmayan ailem için rahmetliler diye bahsediyorum. Eşinin vicdanına kalmış. Eğer eşin arayıp bayramlaşmak isterse sen bilirsin de. Sonra kötü sen olursun. Hiç aralarına girme. Kocam isterse arasın istemezse aramasın. Lakin evden seni kovduğu için sen tamamen bitir kafanda ve hayatından sil canım. Bugün bunu yapan yarın neler yapmaz. Demekki sana sahip çıkmayacaklar, hasta olsan sana bakmayacaklar. Oğlunun yanında seni görmek istemiyor sidikli
(7 puan) tarafından
Walla cok haklisin canim, bide biz uzak sehirlerde yasiyoruz canim sadece 1 haftaligina yanlarina gittik cocuklarla, guya bana gunahmis ailesinin yanlarina gitsin dedi tatli dille.yani gerek varmiki,walla ben de kafama cok takiyorum,
(302 puan) tarafından
Sadece bir haftalığına gittin oldu olcak çocuklarınıda bırak kocanida birak git annene çok ayıp. Kafanada çok takma stres yapma.
(7 puan) tarafından
Evet canim, bide tatli dille diyor,ama esim kizdi dedi hayir ben nerdeysem esim orda diye.falan
Bizide engellemis,guya kendini hakli cikarmaya calisior
0 oy
tarafından
Hiç umrumda bile olmaz. 
0 oy
(8,965 puan) tarafından
Herşeyi düşünüp  kafaya takan ben :))

Ama bu fazla detay kız boşver onu kaynanan düşünse idi
0 oy
(12,904 puan) tarafından
Bir gelin yanlarımda diğer gelmiyor etmiyor derler ama işte gerçeği bilmezler insan da buna üzülür Tavsiyem dert etme günlerini heba etme onlar için
(7 puan) tarafından
Aynen walla öyle yapacak guya
(7 puan) tarafından
Sende öyle anladin dimi canim,
(12,904 puan) tarafından
Öyledir zaten İnsnaların ağzına laf
0 oy
(5,284 puan) tarafından
Böyle davrananlara koca  bir mesafe olurdu  . Kafama da takmazdim ayrimciliktan hiç hoşlanmam bu konu bana çok dokunuyor annem çok çekti bundan
(7 puan) tarafından
Evet canim resmen ayirim yapiyor,bende bunu kafama takiom zaten,yoksa onun skıcı evine cokta merakli deilim
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Banane eşimin akrabasından takmazdım aileside hakettiğini alıyor hatırlıyorum senin postlarını eşinin arkanda olması çok güzel mesafenin tadını çıkar 
(7 puan) tarafından
Öyle yaparim canim
0 oy
(418 puan) tarafından

Ne eşimin akrabalarını takıyorum ne de kendi akrabalarımı :D

(7 puan) tarafından
En guzeli canim, banada lazim biraz akil

İlgili sorular

0 oy
30 cevap 362 göst.
7 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Eda34 (298 puan) tarafından soruldu
0 oy