0 oy
302 göst.
Diğer kategorisinde (108 puan) tarafından
Biz kaynanalarla birlik yaşyoruz ... 1 kızım var bir de hamileyim 6 aylık ... Artık ağırlaşdığım için falz çalışınca yoruluyorum ,şimdi geleyim konuya... Sabah 7de kızım kalkdı ve 8 de yatamızdan çıktık kahvaltı yaptıkdan sonra hemen işe koyuldum yemek mazemelerini hazırladım kıyafetleri ipe asdım falan derken 2 saat ayaktaydn durmadan can çekişerekde olsa işlerimi yapdım ,sonra biraz dinlendim ve kızıma banyo yaptırdım oda beni baya zorladı çok zorlanıyorum artık... Neyse evdede ekmem yokmuş işlerimi bitirdikden sonra geldim bakıyorum ekmek yok kaynpederi aradım ekmeyi ne zaman getirirsin diye.. bende para yok nasıl alayım dedi türkçe nasıl bilmiyorum bizim parayla bende 80 qəpik vardı biçey yaptım diyodu ama dinlemedim tmam dedim kapatdım telefonu ... Kaynanam da hastaydı bende yemek yerken ev ekmeksiz bırakılırmı hiç çocuk var evde en azından bana ya kocama deseydiniz para verirdik .. ben napayım hastayım dedi bende hayır sen bişey yap diye demiyorum zaten ekmeyi her kes yiyor sadece söyleseydiniz para verirdik alırdınız dedim ... Kocamı aradım ekmek gönderirmisin dedim kaynana da diyor pilav pişir ye bende yapmadım yani o kadar takatim yokdu artı da sinirim bozulmuşdu zaten neyse ,kocam aramış kaynanamı sizin gibi evebeyn olmaz olsun demiş .. dediyini doğru bulmadım açıkcası ama ben karışmam aralarında hall etsinler.... Zaten kaynanamda suç görmedim sadece en azından söyleye bilirlerdi biz para verirdik diye kızdım ev ekmeksiz bırakılırml hiç yani tamam kendisi yaşlı artı hastaydı bugün anlıyorum ama inanın hamileyim ve leş gibi sabahdan dolanıyordum kendisi en azından dinlene biliyor ben onuda isdediyim zaman diliminde yapamıyorum ki insanın canı acıyınca artı acıkınca birazda sinirli oluyor ama kavga ederek bişey demedim ... Kaynanama sadece haber vermedi diye kızdım,ama kayınpedere gibip parayla kumar oynuyor ama evine gelince param yok diyor... Bide telefonda ayrı laf etdi eve geldi ekmeyi almış bende parasınl getirdim sonra diyor ki bende 1 manat vardı onunla aldım ... Yine dinlemedim çekib gitdim sizce sinirlenmekde haksızmıyım... İnşAllah anlata bilmişimdir karışık yazdım biraz

9 Cevaplar

0 oy
(6,441 puan) tarafından
Bilemedim canım yani ev ekmeksiz olmuyorsa önce farketmedin mi yada kayınpederinde para yoksa eve siz ekmek almıyor musunuz bana söyleseydin falan diye kaynanana miye şikayetleniyorsun git 5dk al gel bakkaldan hem ağırlaştıysan temizlik yemek çocuğu yıkama
(108 puan) tarafından
Hayır canım bana demedilerki almıycaz söyleselerdi bilirdim sabah ekmek vardı her halde alırlar dedim ,zaten kapnpeder bakkaldan geçiyor o alır diye düşünmüşdüm sorunda o ya alamıyoruz deselerdi para verirdik ben habersizdim ... Temizlik yapmadım canım zaten işleride kaynana söyledi onu yap bunu yap diye oları yapdım o yüzden yoruldum kızıma aslında duş yaptırmalıydım işler yüzünden oyalandım
(6,441 puan) tarafından
Bence az az yap onu yap bunu yap diyeceğine kaynananın eli sakat mı yatalak mı yani bence yorma üzme kendini yemek yapıyorsan temizliği ertele yada çocuğunla ilgilen diğerlerini boşver
(108 puan) tarafından
Yok canım oda çalışıyor hastaydı fakat o yüzden hakkını yemiyim işte benim tek kızdığım şey sorumsuzluklarıydı sonuçda evde çocuk var en azından ya para isteye bilirlerdi ya da önceden almıycaz diye haberdar ede bilirlerdi
(6,441 puan) tarafından
Allah akıl fikir versin ne diyeyim baksana kendine hayrı yok kumar falan oynuyormuş
-Reklam-
0 oy
(9,011 puan) tarafından
Yani biemedim de ben o kadar laf yapana kadar kocamı arayana kadar ya kalkar kendim giderdim yada ekmeksiz birşeyler yerdim. 9 aylık hamile halimle pazara markette kendim çıkardım yanimda 1 buçuk yaşında oğlum la
(108 puan) tarafından
Eşim bakkala gitmeme izin vermiyor canım verse giderdim zaten haklısın ,,, fakat sinirlendiyim şey sonuçda evde çocuk var hamile kadın var düşüncesizliye sinirlendim bilmiyorum belkide abartdım bilemedim
(9,011 puan) tarafından
Sen dikkat edeceksin bitmeden isteyeceksin o zaman. Madem ev ekmeksiz kalmaz sen ilgilenen. Kimseden bir lokma ekmek beklemem. Ayrıca bakkala gitmene izin vermemek çok çok saçma
(108 puan) tarafından
Canım ekmek zaten hep alınıyordu sonuçfa ben çalışmıyorum ki ben alıcam ekmeyi fakat almayacaklarını bilmem için önceden haberdar edilmem gerekdi ... Yinede haklısın buda ders oldu artık daha dikkatli olurum .. canım hiç gitmediyim için dükkanın yerini bile bilmiyorum gerçi bide kaynpederun iş yeri oralarda diye zateb o alıyordu eşim aradı alıp gelmişdi ekmeyi bende parasını verdim halbuki telefonda param yok diyordu
0 oy
(3,397 puan) tarafından
Bana kızma ama yaşlı insanlara çok yüklenmişsin canım haksız gibi geldin bana
(108 puan) tarafından
Canım üstte yorumlarımı okurmusun neden kızdığıml anlatdm orda yinede belki çok abartdım ama kaynanama değil asıl kaynpederin yalancılığına ve sorumsuzluğuna kızdım
(3,397 puan) tarafından
Bak okudum senin sinirin neden bilio musun hamile halinle iş yapıp yorulmşsun yapma o kdar yorma kendini canına yazık o evi sen mi kurtaracan boşver iki canlısın sen
(108 puan) tarafından
Belkide canım belkide fazla abartdım bilemedim haklısın (
(3,397 puan) tarafından
Bebişini düşün boşyere strese girip üzme kendini canım Allah yardımcın olsun ❤️
(108 puan) tarafından
Cümlemizin canım Allah razı olsun
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Yani şunun şurasında bir ekmek meselesi nereye gelmiş valla hiç kimseye de minnet etmem kalkar bir makarna yapar yeriz illa hamur işi dersen bir pankek yapardım yani sonuçta hepimiz hamileyiz iş güç görüyoruz senin sinirlerin bozulmuş bence fazla yuklenmissin 
(108 puan) tarafından
Makarnada hamurda yoktu ya canım ama konu yemekden ziyade ekmekden ziyade haberdar ede bilirlerdi ekmeyi olar aldığı için ben almaycaklarını bilmiyodum o yüzden sormamışdımda alcakmısınız almıycakmısınızndiye ama buda ders oldu bana ,bide kaynpederim yalan söylemesine ve sorumsuzluğuna sinirlendim
(4,700 puan) tarafından
Ya haklısın ama eşin de ekstradan fazla tepki göstermiş yani
(108 puan) tarafından
Aynen ona bende üzüldüm yani babasına karşı haklı nedenleri var ama annesine o lafı demesi çok yanlış annesi olar için çok fedakarlık yapmış o yüzden bende doğru bulmadım yapdığını
(108 puan) tarafından
Yani kaynanam nerdeyse evi geçindiriyor eşimde destek tabii kaynpederde pazarlık yapıyor bazı şeyleri alıyor her ay yani kimseye haksızlık  yapmak deyil niyyetin fakat ... Kaynoeder çok sorumsuz ve yani detaya kadar inmek istemiyorum ama aile babası olamamış eş olamamış bir insa o yüzden yaptığı hareketleri sinirrimi zıplatıyir
0 oy
(2,728 puan) tarafından
Hayatımda gördüğüm en enteresan (EKMEK DAVASI)
0 oy
(58 puan) tarafından

Azerbaycanlisan canım sən qəpik manat :)harda qalırsız

(108 puan) tarafından
Bəli canım rayonda
(58 puan) tarafından
Mende azerbaycanda qusardanam
0 oy
(10,402 puan) tarafından
Abartmışım, eşin daha da abartmış. Ev ekmeksiz kalabilir ya biz de unutuyoruz bazen. Kayınvalidenin hele hiç suçu yok kadına seslenmene gerek yok yani. Madem fazla alın buzluğa atın çözdürüp yiyin. Ki en olmadı bir yumurta b3 kaşık un yarım bardak süt ile krep döndürür bu kadar uzatmazdım ben mevzuyu. 
(108 puan) tarafından
Üstdeki yorumları okurmusun canım,eşimin yaptığı banada yanlış geldi haklısın belki bende abartdım zaten kaynanama değil de kaynpederime kızdım nedenlerini yazdm canım az çok yukarıdakı yorumlarda istersen oluya bilirsin
0 oy
(3,248 puan) tarafından
Ehh qaynana qaynata hamisi beledi üreyim. Kefini pozma
0 oy
tarafından
Eşin eve akşam gelirken fazladan ekmek alsin her gün.  Aynı evde yasmak çok zor ama ekmek içinde garip olmuş bu kavga.
(108 puan) tarafından
Kavga olmadı aslında canım söyledim sadece diyer yorumlarıdı isdersen okuya bilirsin oralarda anlatdm olayı tam o yüzden

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 464 göst.
0 oy
5 cevap 597 göst.
25 Ağustos 2019 Diğer kategorisinde admin (133,635 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 123 göst.
15 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Livaa37 (11 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 270 göst.
29 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Havin06 (2,127 puan) tarafından soruldu