0 oy
168 göst.
Diğer kategorisinde (2,681 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
İnsanların yaptığı günahlar hatalar Allah katında yazılmıyormuş Allah bütün günahlarını affediyormuş yani ne günah işlerseler işlesinler Allah onların günahlarını affediyormuş doğru mu öyle bir şey var mı Ben doğru diye biliyorum engelli oldukları için tüm günahları affoluyormuş

8 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Zihinsel engeli ben yazılmıyor diye okumuştum 

Ama bedensel engeli olanın günahı yazılır sonuçta mantığı aklı çalışıyor 
(2,681 puan) tarafından
Aynen ben gördüm bı adamın ayaklari yok namaz kılıyor bedensel oldumu günahı olurmus
-Reklam-
+1 oy
(119,224 puan) tarafından
zihinsel engelse evet ama bedensel engelse hayir yani bende oyle biliyom
+1 oy
(87 puan) tarafından

bir kimse zihinsel engelliyse o kimseye hiçbir sorumluluk yoktur. İbadetler ve yasaklar konusunda bir mesuliyeti olmayacaktır. 

Ancak bedensel engelliler her şeyden sorumludur bizim gibi namaz , oruç vs. Günah konusuna gelince o Allah'ın bileceği iş. Akli dengesi iradesi  olmayan ve bilmeden günah işleyen bir engelliye Allah merhamet eder diye düşünüyorum. 

(1,138 puan) tarafından
Yani en mantıklı yorum.cevaplara çok şaşırdım gerçekten.kolu bacağı olmayan birsuru insan neler neler yapıyorlar.sirf kolu bacağı yok diye herşeyi yapabilirler mi yani.
(2,681 puan) tarafından
Ya bitanesi biliyorum ya çok kötü bir insan ya zihinsel değil yuremiyor ama her yeri oynatıyor vala herkesin günahına giriyor iftira atıyor
0 oy
(2,870 puan) tarafından
Bilemedim ki belki de Allah  günahları yüzünden bu engeli layık görmüş te olabilir 
tarafından
Bence bu çok doğru bir yorum olmadı dlcocuk kalıp engelli olan var doğuştan engelli olan var
(2,870 puan) tarafından
Canim onlar farklı tabiki doğuştan olanlar veya çocukluktan olanlar zihinsel olanların bence de günahı olmaz diye düşünüyorum
0 oy
tarafından
Eğer zihinsel bir engel varsa zaten melekler kizz
(2,681 puan) tarafından
Zihinsel değil bir zihni var masalah
tarafından
Açıklamaya yazılmamış bedensel engel diye yazılsa ona göre cevap verirdik
0 oy
(1,291 puan) tarafından
Dinimiz adalet üzerinedir  ve zihinsel engelli olmadığı sürece öyle bisey asla olamaz benim mantığıma  zıt en azından o engellinin mükafatını öbür dünyada alır diye biliyorum 
(2,681 puan) tarafından
Zihinsel engeli değil desteksiz yürümüyor ama bütün kötülülukleri yapiyor
(1,291 puan) tarafından
Öyle bir dünya yok
0 oy
(704 puan) tarafından
Zihinsel engelli birinin zaten aklı selim değildir bilincli karar vermez sevabi gunahi bilmez.Ama bedensel engellinin  affi olamaz bence kafasi yerindeyse bedeni ne alaka niye silsin gunahlarini
(2,681 puan) tarafından
Bitanesimi biliyorum ayaklarından desteksiz yürümüyor ama bir dili var her yeri karistoyor

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 64 göst.
7 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Minik20 (5,291 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 2,217 göst.
14 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Deryaengiin (388 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 364 göst.
27 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Ozgen (916 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 122 göst.