0 oy
2,239 göst.
Diğer kategorisinde (388 puan) tarafından
Kızlar iyi akşamlar normal doğum yapan günahları affedilir falan diyorlar silinirmiş yani doğum esnasında Allah bilir tabi bi kaç yerde okumuştum ve kulağıma da geldi öyle. peki sezeryanda da öylemi acaba sonuçta oda doğum 

21 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Sancısız doğumun sevabı
Sual: Kimi sancısız, kimi de sun’î [yapay] sancıyla doğum yapıyor. Kimi de sezaryen yoluyla doğum yapıyor. Bunlar da doğum sevabı alıyor mu?
CEVAP
Doğum hangi yolla olursa olsun, Müslüman kadın doğum sevabı alır.

Dinimiz islam adlı bi siteden aldım canım yazıyı. Zaten normal doğum diye belirtilmemiştir eminim senin aklında öyle kalmıştır.

(388 puan) tarafından
Olabilir canım aklımda öyle kaldı demekki sağol paylaşmın için
tarafından
Rica ederm canım
-Reklam-
+6 oy
(3,560 puan) tarafından
Sezaryen doğum yapanlar anne değil 

Sezaryen doğum yapanlar cehennemlik

Sezaryen doğum yapanlar kolaya kaçıyor

Sezaryen doğum yapanlar ağrı sızı çekmiyor.

Biz zaten doğurmuyoruz biz ne yapıyoruz ki altı üstü çok basit bıçak altına yatıyoruz ne var bunda kolaya kaçıyoruz evet Allah beyin versin böyle düşünenlere!!!!!
(857 puan) tarafından
Ece linam seni tebrik ediyorum ne kadar güzel yazmışsın evet sezeryanda zor ama şöyle bir kafada var sezeryan olan aylarca toplanmaz şöyle böyle ben gayet iyiyim 2 gün  tek başıma yürüdüm tabikide ağrım oldu ama ilaçla geçti
(3,276 puan) tarafından
Sezeryan doğum yapanlar 1 gün yatıyor kalkıyor normal yaşantısına devam ediyor birileri başka yerlerinden ameliyat olsa 3 4 gün yatıp kalkıyor sezeryanın neresi kolay normal doğumda şancı çekiliyor sezeryanda ameliyattan sonra acısı bu pis zihniyerliler bitmiyor bi
(472 puan) tarafından
+++++++++++++++++++++++
(2,479 puan) tarafından
Çok doğru söylemişsin canım artıladım ne kadar cahilce bir düşünce Allah akıl fikir versin böyle insanlara gerçekten
(472 puan) tarafından
Ben sezaryen doğum yaptım dedim herhalde ben ölüyorum o acı çok fenaydı. 4 günde baya iyileştım ama o gün 4 ay gibi geldi dedim ben kesin sakat kaldım. Acaba dökulmuşmu günahlarım puhahah
+3 oy
tarafından

Yok onlarınki  kaliyor:D

(13,202 puan) tarafından
Valla bak yeni aklıma geldi doktor bile dedi sen dopurmuyon biz alıyoruz diye :D
tarafından
Acısını  sen mi cekiyorsun deseydin sonradan. 7 kat kesiyorsun sonucta deseydin
(13,202 puan) tarafından
Ukala bir doktorum vardı demedim 5 ay oldu hala zonkluyor hele bu karda kıvranıyorum resmen
tarafından
Doktor onemli tabi
(13,202 puan) tarafından
Öyle tabi
+2 oy
(1,329 puan) tarafından

Normal doğum yapanların ki sezeryanlilara paylaştırılır canim:D

0 oy
tarafından
Hadi yatta uyu sjjsjjs uykulusun sanırım
(388 puan) tarafından
Hahah valla öyle biraz :)
0 oy
tarafından
Yok kız hurafe onlar
(388 puan) tarafından
Öyle mi dersin bilemedim bak :)
tarafından
Dinen böle bir ayet yok edilen dualar ilk gününe Kefaret deniliyor oda ani acı çektiğin için ama hem normal deneyip olmadı doguramadin mi sedyeyle koştur koştur sezaryana alınıyor onlara ne denmeli 16 senelik hafizim 6 sene cami de görev yaptım hep bu soru hep bu soru hurafe sen duani et rabbim den hayırlısını iste
(1,929 puan) tarafından
Canım.maşallah hafız olmuşsun ama şunu unutmuşun eskilerde sezaryan doğum Varmıydı bi araştır istersen
0 oy
(4,725 puan) tarafından

Erkeklerin vay haline :D

(388 puan) tarafından
Hahah evet
0 oy
(1,755 puan) tarafından
Çektiğin acılar günahlarına kefaret oluyordur inşallah çünkü srzaryendede gayet acı çekiyoruz:))
(388 puan) tarafından
Yani onda da acı var sonrasında doğum anında olmasa da :)
0 oy
(2,075 puan) tarafından
Doğum sancısıni çekerken ettiğin dualar kabul olurmuş diye duymuştum bende. Hani öyle bi acı ki aklına dua etmek gelmez diye denildi herhalde. Doğruluk payı ne bilmiyorum
(388 puan) tarafından
Bende bunu bilmiyordum olabilir canım
0 oy
tarafından

Niye normal doğum yapınca ALLAH onları daha mi çok seviyo :D

Neden neden neden bu sezeryanlilar napmış ki oda doğum yanı çocuk niye doguyo

(388 puan) tarafından
Yani normalde olması gereken adı üstünde normal doğum ondan galiba bilemedim :)
0 oy
(2,479 puan) tarafından
Hiç inanmam böyle şeylere kafanızı böyle şeylerle doldurmalarına müsaade etmeyin insanların ben bunu kuzenimden duymuştum ilk onada söyledim sezaryen olan anne değil mi yani o ne öyle 
(388 puan) tarafından
Yani orası öyle tabi ama normal doğum daha farklı tabi
tarafından
Neresi farklı normal doğumun. Ben kaç saat sancı çektim 9 cm açılmayla mecburi sezaryen oldu.ordan çıkamadı bebeğim ama sezaryen sonrası ağrısını ben çektim narkozu ben attım. Normal doğum diye belirtildiğini sanmıyorum o zman epidural taktırıp normal yapanlarda doğurmuş sayılmasın. Ne saçma düşünce ya.
(2,479 puan) tarafından
Hiç farkı yok bence ikisinde de çok acı çekiyorsun ikisinin de adı doğum ikisinde de anne oluyorsun ben normal doğum yapmış biri olarak söylüyorum bunu düşüncen yanlış onu da geçtim o zaman günah işleyip işleyip normal doğum yapalım silinsin bu mu yani
0 oy
tarafından
bende oyle biliyorum lakin dinen degilde mantiken dusunursen normal dogumda canli canli bir iskenceye katlanir gibi bir aci cekiyorsun tabiki bunun bir mukafati illaki vardir. sezeryanin acisi zamana yayilma oldugu icin yani kesilen bir yerin agrisi onun mukafatida farklidir. tabiki cennet annelerin ayaklari altinda ama evladini duzgun yetistirebilen annelerin yani sonuc olarak dogumla gunahlar silinse bile cennet garanti olmaz malesef
tarafından
3 sezeryan olan biri icn oglumda 72 saat yanin3 gün sanci cektim ustune suni sancı verildi ateşim cıktı dislerim biribirne vurdu 3gun boyunca alttan muayne olundu sabh aksam sonuç sezeryan oldu 2ci gebelikte 1 hafta cektm sanciyi evde 34te başladı 35te acil sezeryna alindim iç dikslerm acilmya başlamış sancidan dolayı 3cu 32de oldu 1gun çektim sancıyı doktorum dikislerimin patlicagini söyledi ve 2saat yoğun bakimda kaldim bebegm 28ngun.kuvezde yatti benim 3kez dislerim patladı 4aydir iş yapsam dikslerim sizliyo
tarafından
maksat sezeryan degil aslinda cekilen aci. insanin bu dunyada cektiklerinin bir mukafsti illaki olur cnm Allah kolaylik versin
tarafından
Benm anladgm kadaryla öyle normal dogum yapip aci cekiliyo sezerynda bişey yok gbisnden algı olusuyo canm okuduklarmdan ben bunu anladim normal dogum yapanin gunhlari siliniyormus baslik zaten
tarafından
evt yani genelde normalde daha acili oldugu icin algi oyle ama her turlusunun acisinin mukafati farkli evt bazi sezeryanlar cok rahat bazilari normalden daha agir yani buna tabi normal de normal diye bakmamak lazim. her yasanilanin bir karsiligi oldugu gibi bunlarinda vardir illaki
tarafından
Aynn cnm
0 oy
tarafından
Sezeryanla dogum yapmamismi oluyo bu dunyaya geln cocuk ne ozamn ve dogum esnasinda bir kısmı siliniyo diyor hocalar oda namaz kılıp ibadet eden hamilelern 
(388 puan) tarafından
Yani canım sonuçta oda adı çekiyor doğum sonrası bencede öyle olmalı mantıken
tarafından
Ve sezeryan bir ameliyt ve 10 yildr bel sırt agrm var benm smdi 3cu bebekten bas ağrısı kaldı bna 50gun hiç araliksz bas ağrısı cektm emara girdm tomografiye girdm nöroloji doktoru gördü beni normal olsaydı tek sezeryan kesfedilmeseydi suanda ben dahil bebekler ve anneler ölürdü sezeryan mecburiyet olanlar icn kurtarici bir durum ve zor bir olay ben 3cundede zorluk cektim neyazikki demkki rabbim böyle uygun görmüş bizlere normal dogum yapamicakmisz demkki
0 oy
tarafından
Öyle birşey yok . Çekilen acının mükafatı vardır belki ama onun karşıligida evladının sağlıklı olması bence 
(388 puan) tarafından
Tabi önemli olan sağlıklı olması
0 oy
tarafından
Kimin günahının silinecegine Allah karar verir o bilir biz ne bilelim canm Kuran ı okudum böyle bi sey gormedim uydurmadir 
(388 puan) tarafından
Büyük ihtimalle öyle canım o zaman
0 oy
(119,436 puan) tarafından
Bence o dogru bisi yani ben gecen sene gunahlarimi sifirladim diye saglam.gunahlar islemistim
(388 puan) tarafından
Alla seni güldüm buna :)
0 oy
(12,494 puan) tarafından
Ne kadar acı çekersen mükafatı o kadar olur gerek normal gerek sezeryan 
(388 puan) tarafından
Aynen canım katılıyorum
0 oy
(1,929 puan) tarafından

Normal doğum adı üstünde olması gereken doğum tabi doğrudur hatta normal doğum esnasında vefat eden bayanlar şehit makamına ulaşıyormuş tabiiki herşeyi eniyisi rabbimiz bilir.. sakın sezeryanla doğum yapan kardeşlerim hemen huylanmasınlar bazıları tercih bazıları ise sağlık konusunda mecbur oldukları için sezeryan ile doğum yapıyorlar şimdi demesinler  neden biz ayrıyız unutmayalım herşeyin en doğrusunu rabbim bilir<3

0 oy
(10,547 puan) tarafından
Allahım mm Kız ne alaka. İkiside doğum ikiside acı öyle bişey varsa herkes 20 30 çocuk dopursa herkes cennetlik olur cehennem kimin için var ya
(388 puan) tarafından
Aynen öyle canım
0 oy
(689 puan) tarafından

SEZERYANLA DOGURANLAR DOGURMADIMI SAYILIYOR 

SEZERYANLILAR INSAN KATEGORISINE ALINMIYORMI
SEZERYANLARIN DOGURDUGU EVLAT DEGILMI
sezeryanda narkoz aliyorsun bicak altina yatiyorsun
Bilmem farkindamisin sende sezeryan olabilirsin ve sende bir annesin ve bence bir anne boyle bir soru sormamalisij linci sevmem ama yapmak zorinda kaldim

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 173 göst.
31 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde rkelleci (81 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 170 göst.
14 Mart 2023 Diğer kategorisinde Miraysu (2,732 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 366 göst.
27 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Ozgen (921 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 117 göst.