0 oy
199 göst.
Diğer kategorisinde (640 puan) tarafından
Ben öğretmenim kızlar ama atanamadım. Hep hayalimdi kendi paramı kazanıp annemi babamı umre veya hacca göndermek istiyordum. Babam çok çalışıp çabaladı bunca zaman bizler için başkalarının işinde çalıştı, milletin pis tuvaletlerini temizledi. Hep bizim için çabaladı. Kayinbabam da tam tersi bunca zaman Hep yan gel yat doğru düzgün çalışmamış. Eşim çalışmış bilezik yapmış eşya almış düğün parasi biriktirmiş Hep yemişler. Esim babasının yanında yaşlı görünüyor resmen.Hep başkalarının verdiğiyle gecinmisler. Evlerine sürekli misafir gelir herkes eli kolu dolu gelir çalışmadığı halde evleri mutfagi Hep dolu doludur. Kayinbabam açıkça söylemek gerekirse tam bir yalakadir. Misafirlere afedersiniz bi qgzina yedirmedigi kalır. Kaynanami zamanında çok dövmüş sen benim misafirlerime karışırsan hee gün döverim seni diye Hep gözünü korkutmuş.Kaynanqmin iki kız kardeşi gitti geldi umreye. Yine gelen bi misafire ağlamış onlar gitti bi benim hanım kaldı diye. O da umreye gönderiyor şimdi onları. İnsanlar ne şanslı babam duyunca sevindi ama bi tık kırıldı. Çok üzülüyorum bu hayatta istediği tek şey. Her şey nasiptir ama hani zoruna gidiyor insanın. Hani bu kadar çalışıp çabalayıp bizim için keşke okumasaydim diyorum onlar da hayatını yaşasaydı. Gorumcemi bile bi başkası dershaneye gönderiyor iki senedir bi başkası da her ay para gönderir. 18 yaşında ama bi hiydiginj bi daha giymez ne bileyim ben de okudum ama öğlenleri ac dururdum mesela. Biraz uzun oldu ama icimj dökmek istedim hakkınızı helal edin

7 Cevaplar

+1 oy
(1,210 puan) tarafından
Adam misafirlerini güzel ağırliyor demek ki hep misafir olduğuna göre bence bu kadar takma içten de kıskanıyorsun gibi geldi bana herkes güzel hayat yaşamak ister 

İnşallah senin annene babana da gitmek nasip olur 
(640 puan) tarafından
Kıskanmak değil kuzum hani insanlar bi şeyleri emeksiz elde ediyorlar ya ona karşıyım ben ama tabi nasip. Kendim de öyle mesela sabahlara kadar ders çalıştım üniden dereceyle mezun oldum ama kopyayla sınıf geçen girdi bi yerlere biz hala bekliyoruz.
(1,210 puan) tarafından
Hiç sorma o durum bizde de var herşeyin hayırlısı olsun inşallah
-Reklam-
0 oy
(914 puan) tarafından
Nasibini yer herkes
0 oy
(5,603 puan) tarafından
Ne dememizi bekliyor sun ki her kes nasibini yer babana da nasip olur inşallah Allah geciktiriyorsa güzelleştiriyor dur yada nasibinde yoktur 
0 oy
(1,248 puan) tarafından
Asla böyle şansım olmadı 
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Ben seni anladım canım ben de okumayı çok istedim özel derse gidiyodum haftada iki bir saat şeklinde oda ne şekilde kreşe giderdim çalışırdım 700 TL para alırdım onu da hocaya verirdim sabahın 7 sinde kalkar 8 de hocaya ordan koştur koştur kreşe giderdim en fazla iki ay dayandım buna daha fazlası gelmedi elimden her gün hasta oluyodum hocam bile kızım senin bünyen bunu kaldirmaz dedi bir sekilde taksit yapalım sonra öde dedi kıyamadım babama işten de çıktım okumayı da bıraktım çok istekliydim hocam derdi sen pdr oku işini ben halledecem diye nedense o dönem piskolojim bozuldu baktım zenginler ne kadar rahat okuyor dedim hiç bişey yapmadan oturdum 
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Kaç yasında ewlendin mesela onu cok merak ettim 
0 oy
(5,831 puan) tarafından
Bazı insanlar çok nasipli gerçekten ama ben şuna inanıyorum 

Çevrendeki Bi insanın iyi olduğunu gördüğün zaman onu kıskanmak yerine gıpta ettiğin zmn Allah daha çok veriyor. Ha ama fesatlık edersen kıskançlık edersen Allah elindekini de alıyor ve hiçbirşey sahibi olamıyorsun bu sefer isyana giriyorsun onların var benim yok diye daha da günaha girmiş oluyorsun bir kısır döngü

Ben bunu çevremdeki birçok insanda gördüm iyi halini de kötü halini de. Boşveer onların var da bizim yok diye üzülme Allah daha çok versin de. Allah bize de versin olmayan herkese versin de. Şükret. Bak gör o zaman rabbim ne kadar rızıklandırır sizi yeterki kalbindeki niyet iyi olsun 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 358 göst.
12 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Pasaninannesi44 (492 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 1,010 göst.
28 Eylül 2021 Aile kategorisinde Meyross (427 puan) tarafından soruldu
+2 oy
19 cevap 694 göst.
14 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Kuzucuklarin annesi (2,592 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 1,591 göst.
4 Haziran 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,206 soru

11,351,313 cevap

34,822 kullanıcı

...