0 oy
385 göst.
Aile kategorisinde (626 puan) tarafından
Sevgi gördügünüzmü ailenizden büyürken ben görmedim neyazıkki ve sizce görmediğim sevgiyi çocuğuma verebilcemmi

31 Cevaplar

0 oy
(1,369 puan) tarafından
Sevgi görmedim ama çocukluğumdan beri annelik bu değil diyorum anneme bakıp. 3.siniftaydim farkettigimde. Arkadaşlarımın annesine benzemiyordu çünkü. Saçımı taramiyordu beslenme koymuyordu okula aç gidip aç dönüyordum. Hiçbir doğum günümü bilmedi özel gunlerime gelmedi okulumun her zaman en iyisiydim sürekli dereceler getirdim kompozisyon yarışmalarında birinci oldum burslar kazandım özel okullardan teklif aldım fen lisesine gittim. Hiçbiri asla onu memnun etmeme yetmedi. Herşeyi de o bana sadece aferin desin diye yapmıştım. Yıllarca sebebini sorguladım bu yüzden okul öncesine yöneldim eğitim ve aile temalarina yüklendim. Şimdiye kadar bulduğum tek ipucu anne doğum yaptığında 28 günlük süreçte ya çocuğu kabul eder ya reddedermis. E doğu ailesinde 4.kiz olarak dünyaya geldiğini düşünürsek tam bir hayal kirikligiyim onun için galiba kabul edemedi. Bu durumdan korktum.haliyle. anneme benzeyebilme ihtimalinden. Çok şükür öyle.bir.sey olmadı. Kızımı bağrıma bastım onunla.gurur duydum ona çok iyi baktım simartmadan nasıl sonsuz sevgi verilirmis onu öğrendim ve uyguladım. Anneligimin alnından öpüyorum. Annemi de.affettim. onu başkaları harcadı o da çocuklarını harcadı. Yapacak bişey yok. Allah çocuklarımızın bahtını güzel eylesin. Umarım hep çok ve güzel sevilirler
-Reklam-
0 oy
(2,011 puan) tarafından
Hic ama hic gormedim simdi 2 cocugum var elimden geldigince göstermeye çalışıyorum 
0 oy
(3,359 puan) tarafından
Annemden yana sıkıntı yoktu da babamdan ablamdan hiç Sevgi anlayış hiç bir şey görmedim saolsunlar annem vefat ettikten sonra kafa kalka kalka sevmediklerini istemediklerini gösterdiler

Hatta çok net hatırladığım bir konu var o zaman 5-6 yaşında falandım müstakil evde oturuyorduk karşı eve 2 kızı olan aile taşınmıştı bunlar bana camdan ağrı hareket yapardı ben sinirlenir onlara bağırdım babam döverdi beni onların yaptığını görmezden gelirdi daha o yaşta Demir kapı vardı kafamı kapıyı sıkıştırıp kendimi öldürmeye çalışırdım düşün yani

O yüzden hiç bir zaman hakkımı kimseye helal etmiyorum..

Çok şükür iki oğlum var tamam yeri geliyor sinirleniyorum ama sevgime muhtaç etmiyorum 
0 oy
(6,512 puan) tarafından
İşte tamda bunun için çocuğuna sevgi göstercen ilerde senin gibi olmasın diye ( yanlış anlama lütfen)  

Verebileceğin bütün sevgini ver hatta kimseye vermedigin sevgiyi ona ver çünkü senden bı parca sen ne hissedersen oda onu hissediyor 
0 oy
(2,297 puan) tarafından
Babamda çok gördüm anneme hasret kaldım ama beni çok severdi  :(  abilerim ablalarım çok severek büyüttüler sağ olsunlar 
0 oy
tarafından
Ne sevgisi kuzum ya varsa yer yoksa kafayı koyar yatardik ne anneden ne babadan sevgi gördüm bazen evlatlarima gösterdiğim sevgiyi hissederken acaba biz evlat degilmiydik benim bu hissettigim aşkı onlar neden hissetmedi neden hissettirmedi herkes anne baba olamıyor maalesef 
(626 puan) tarafından
Hayatlari zormuydu
tarafından
Annem 25yasinda dedem onu 10cocuklu 55yasinda adama vermiş kendileri hiç mutlu olmadılar tabi bu durumda çocuklarında mutlu olması beklenemez
0 oy
(335 puan) tarafından
Çok şükür elhamdülillah en çok babam tarafından sevgi ile büyüdük sorunuza gelice de tabikide verirsiniz içinizde ne kaldıysa da fazlasini insan verir evladına 
0 oy
(4,683 puan) tarafından
Babamla huylarimiz çok benzer o yuzden anlasamayiz ama sevgisini gordum hala da goruyorum bisey demese bile bakisiyla anlasirim annemle oyle değilizdir acikcasi ne ben ona ne benim ona pek sevgim yoktur
0 oy
(402 puan) tarafından
Cok güzel sevgi gördüm annem ve  babam tarafından hâlâ da görüyorum ama gurbetteyim ne yazık ki çok zor oluyor 
0 oy
(7,962 puan) tarafından
Bende hiç sevgi görmedim bir kere bile hayatında annem babam beni öpmedi sarilmadi ama sevdiklerini bilirdim ne yazık ki göstermediler benim 2 çocuğum var kızım bazen diyo anne yeter beni sevdiğin o kdr sevgi veriyorum öpüyorum onlara beste yapıyorum yani uyduruyorum hep anneme diyorum görmediğim sevgiyi çocuklarıma verecem kızım 40 yasinada gelse yaşıyorsam öpecem 
(626 puan) tarafından
Hayatlari zormuydu peki
(7,962 puan) tarafından
Annemde babamda babasız buyumusler ikiside baba sevgisi görmemiş anneleride hayat mücadelesi yoklukla büyütmüş onları sevgi gormemislerdi  ama annemin hayatı daha zordu
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Orta derecede diyelim. Hep anne ve babamın boşanmasından korkarak büyüdüm. Huzursuz mutsuz bi evliliğin tohumlarıydık biz. Ne yazık ki korktuğumda başıma geldi sonunda. Ama hayırlısı diyelim ne yapalım 
(626 puan) tarafından
Peki fobilerin oldu mu.Bende huzursuz ortamda buyudugum icin fobilerim oldu
(2,387 puan) tarafından
Yok galiba ya

İlgili sorular

+1 oy
20 cevap 215 göst.
10 Mart 2024 Aile kategorisinde sweetlady (626 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 358 göst.
14 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Melekkk34 (6,859 puan) tarafından soruldu
0 oy