0 oy
277 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Okulda felan çok erkeklerle konuşan bir insan değildim sevgilimde olmadı eşimle de görücü usülü evlendim. Eşimle sorunlarımız var. Ben bunu anlatamıyorum mesela ben bir konuda haklıyım diyelim nlatmaya çalışırken eşim birkaç kelimeyle kendini haklı çıkarıyor bende kalıyorum öyle şimdide içinde ne var ne yok döktü haksız olduğu konular vardı yine kendini hep haklı çıkarttı. Yok anlatamıyorum kendimi keşke bazı insanlar sessizkende anlayabilse. Sessizlik içinde kopan büyük fırtınalar kopabiliyor. Siz siz olun eşiniz sessizkende ne anlatmak istediklerini düşünün. Tavsiyeniz var mı bazen kalbim dayanmıyor içe ata ata 

12 Cevaplar

0 oy
tarafından
O sana bisey dediginde hemen cevap verme biraz düşün kafanda ayarla kur cümleyi yapıştır :))) bu zamanla pat pat hazır cevaba dönüşür
-Reklam-
0 oy
tarafından
Tavsiyem ıcıne atma :D bam bam bam onlar dusunsun erkeklerle konusup konusmamanın ozguvenle alakası ıcındekı beynini yiyen dusunceşerı diline dök gıtsın ıcınde kanser olacagını dilinde konser olsun rahat ol kımse feriştah tohumu degıl sayıdır herşeyi :D
0 oy
(239 puan) tarafından
Canm senin yapin boyle car car konusamazsn mektup yaz icini dok onun cebine koy 
(1,439 puan) tarafından
Bende konuşamıyorum mektup ta aklima gelmisti geri saçma diye dusundum.ayni evde olunca olur mu ki
(239 puan) tarafından
Olur niye olmasn ha konustun ha yazdin sen yaz icini dok o okusun anlayacaktr yavas yavas seni
0 oy
(441 puan) tarafından
Bende olay ne ise önce içinde o olayı sindir sınırını öfkeni at. Çünkü sinirli iken isteyende doğru cümleleri kuramazsin.ardindan eşinin yanına gitmeden otur cümlelerini düşün ne diyeceğini onun ne diyebileceğini ondan sonra git konuş. Ve bence kişisel gelişim.kitaplarina yönel çok faydasını goreceksin
(441 puan) tarafından
Korkuyor musun eşinden yani yanlis anlama olabilir. Ben eşimden degil ama babamdan çok korkardım biraz otoriter biriydi. Ama sonra sonra korkumu yendim usturuplu bir şekilde derdimi anlatmaya başladım.
tarafından
Yok aslında korkmuyorum  nasıl desem erkek kafası mesela diyorum ki eşime 500 TL para verdi kızlara bişey al diye ben bunu aldım dedim bunla ikisine de bişey almak lazım kumbaraya attım biriktirelim sonra alalım bir takım olmuş 200 250 TL ee birine alıp diğerine almakta istemedim ve ben bunu dile getirdiği de mırın kırın etmişim parayı beğenmemiş oysa ben onu mu dedim ki bir takım olmuş 250 TL ikisinde ihtiyacı var ben ne anlamda söyledim o ne anlıyor
(441 puan) tarafından
Ben böyle bir şey yaşasam derdim ki demek istediğimi anlamıyorsun galiba yada işine geldiği gibi çeviriyorsun. İyi bir takım 250 300 tl  birine alıp birine almamak olmaz biriktirdim ikisine bir alalim dedim ne var bunda. Parayi beğenmiyor olsam bu para neyime yetecek al bu parayı bi tarafına ... yap derdim.
tarafından
Diyorum yok beğenmiyorsun mırın kırın ettin diyorsun diyor bende en sonunda bişey demedim
(441 puan) tarafından
Ay Allah sabır versin  zor isin
0 oy
(1,138 puan) tarafından
Bazı insanın yapısı öyle oluyor sanırım.ama o yönünü gelistirebilirsjn bence belki terapi ile.
0 oy
(1,439 puan) tarafından
Bende kendimi ifade edemiyorum özellikle kaynanama karşı baskın karakterli insanlara hep eziliyorum her yerde böyleyim zor durum ya 
0 oy
(48,508 puan) tarafından
esin anlamak istemedigi icin anlamıyordur yoksa kirk dilde güzelde anlatsan yine isine gelmiyosa anlamaz
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Hiç kimsenin sessizlikten anladığını sanmıyorum yada sessizlik asilliktir falan gibi zırvalıklara aklına ne geliyorsa bam bam yüzüne söyle hemen bir saysın bin işitsin yani içine atarak sessiz durarak yada o anlasın diyerek olmaz 
0 oy
(183 puan) tarafından
Bak şimdi ne güzel yazmışsın kendi anlatmışsın ve herkes de çok güzel anlamış seni. Demektir sen istediğinde kendini anlatabiliyorsun. Eşinle konuşurken o baskın olup seni konusturmuyorsa beni dinle de ve sen onu susturup konus ya da konuşarak olmuyorsa çekil odana mesaj yaz ona. İstediğinde burda yazdıkların gibi kendini anlatabilirsin. İnşallah sorunların çözülür en yakın zamanda. 
0 oy
(467 puan) tarafından
Aynı bende senın yazfıklarının aynısı hiç erkek sevgilim falan olmadı görücü usulü evlendik eşim fransaya gitti bana söylemedi bile şimdi söylesem tabi başka konularlada hemn iki cümle ile haklı çıkarıyor 
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Kişisel gelişim kitapları alabilirsin canım yardımı olur elbet
0 oy
(7,662 puan) tarafından
Bunun zamanında sevgilinin olup olmamasıyla alakası yok ki. İletişim problemin var bence senin. Özgüven eksikliğin de var. İçine kapanık bir yönün de var. Bunları ancak kitap okuyarak yenebilirsin

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 139 göst.
4 Ekim 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Fatma1112 (285 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 240 göst.
25 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Yni.anne (36 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 227 göst.
17 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Esmeee (108 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 357 göst.

378,370 soru

11,325,660 cevap

34,778 kullanıcı

...