0 oy
61 göst.
Aile kategorisinde (74 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Merhaba arkadaşlar 38 yaşındayım. 13 aylık bebeğim var. Gebelikten önce düzenli adet döngüm vardı ovulasyon testiyle yumurtlama takibi yapıp hamile kalmıştım. 2.bebek düşünüyoruz yaşım itibariyle beklemek istemiyorum bebeğim emiyor dogumdan sonra adet olmadım, adet görmeden yumurtlama takibi nasıl yapılır hamile kalmam mümkün mü

3 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ovulasyon testi ile yumurtlama takibi yapabilirsin.

Adet olmadanda hamile kalınabilir.neden kalinmasin
(74 puan) tarafından
Adete göre yapılıyor ovulasyon testi adet bitiminde başlanıyordu  yapımına. Simdi hic adet görmüyorum o zaman her gün mü yapmam gerek ovulasyon testini
-Reklam-
0 oy
(6,254 puan) tarafından

Valla Rabbim ol diyince oluyo bana kısır diyen doktora 2 ay sonra hamile gidip kapak yapmıştım ;)

(74 puan) tarafından
Ona şüphe yok. Ama gayret, tedbir, çaba bizden gerisi Allahtan inşallah.
(6,254 puan) tarafından
Benim adetim hep sıkıntılıydi ilk gebeliğim hemen oldu, ikincisinde senede bir adet görüyordum en sonuncusu 6 ay adet görmedim doktora gittim artk interlife bölümüne git dedi yönlendirdi,olmaz dedi tedavi gör dedi sonraki ay hamile kaldım,madem çocuk istiyorsunuz hiç korunma ama bu süreçte ilaç vb şeylere dikkat et
0 oy
(6,369 puan) tarafından
38 yaşında ikinci çocuk çok zor olmaz mı. Bende geç anne oldum yaşım 30 üstü olduğu için ikinci çocuk düşünmüyorum açıkçası ruhen ve bedenen yoruluyorum sabrım da pek yok. Cesaretinize hayram kaldım. 
(74 puan) tarafından
bir çocuğun sorumluluğunu almak, yetiştirmek her yaşta zordur, bu yaşlarda bu sorumluluğu almak daha zordur fakat eşim de ben de istiyoruz Allah güç versin sabır  versin inşallah
(6,369 puan) tarafından
İnşallah canım allah gönlünüze göre versin. Benim eşimde istiyor cesaret edemiyorum valla. Hakkımızda hayırlısı.

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 139 göst.
8 Kasım 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 323 göst.
6 Ocak 2023 Aile kategorisinde Annelikguzel (1,618 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 18 göst.
0 oy
9 cevap 123 göst.
31 Mart 2023 Diğer kategorisinde Gurbett (310 puan) tarafından soruldu