0 oy
167 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,082 puan) tarafından
Kızlar kızım 11 aylık burun tıkanıklığı geçmiyor açıyorm akiyor da ama geçmiyor rahat nefes alamadığı için uyuyamıyor Bende uyuyamıyorm . Doktorda açacaksın başka bisey yazamam dedi ama kullandığım deniz suyu pek fayda etmiyor ne yapmam lazm akıl verin

10 Cevaplar

0 oy
(1,082 puan) tarafından
Yaklaşık iki haftadr tıkalı doktor ciğeri temiz dedi ama bi speyde yazmadı. Kulak burun boğaza götürmeli miym burnu da 1 haftadr akiyor. Kulak ve boğaz enfeksiyonu geçirdi ondan sonra böyle oldu ne yapmam lazm akıl verin nolur :( buhar makinesi kesin çözüm sağlar mi onu alcam
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bizde aynı durumdayız burnu tikaliyken ne kullansam fayda etmiyor
(1,082 puan) tarafından
Çok kötü durum. Asla rahat nefes alamiyor uyurken
tarafından
Başını dik tutmaya çalışın uyurken daha rahat nefes alır bide içeriyi sık sık havalandirin
0 oy
(1,891 puan) tarafından
KBB'ye götürdüm geçen hafta. Alerjik bir kızım var. Sürekli hasta,burnu akar,başım ağrıyor der. Doktor sinüsleri dolmuş dedi. Tedaviye başladı. 
(1,082 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun. Nasl bir tedavi
(1,891 puan) tarafından
Antibiyotik verdi,alerji ilacı vs yazdı. Sinüslerin açılması gerekiyor dedi
0 oy
tarafından
Canım serum fizyolojiği bir şırıngayı doldur bir burnuna ayakta başı önde eğik olacak şekilde sık ve hemen saniye geçmeden eğ ve sırtına biraz pat pat yap. Aynı işlemi diğer burnuna yap. Ama sıktıktan hemen sonra hiç vakit geçmeden eğ ve sırtına vur ihmal etme. Sonra aspiratörle aç. Şu ağızla çekilen Manuel aspiratörle. Çok iyi açılacak Allahın izniyle
(1,082 puan) tarafından
Agizla çekilen aspiratör yok ama denicem
0 oy
(1,082 puan) tarafından
..................
0 oy
(3,504 puan) tarafından
Gece rahat uyuması için soğanı ikiye bölüp baş ucuna koyabilirsin ben kızım tıkandığı zaman burnunu temizledikten sonra gece soğan kesip koyuyodum rahat uyuyodu 
0 oy
(437 puan) tarafından
Ya bebekler için olan viks kullanmayı denesen. Viks zararlı biliyorum ama sıcak suya 1 çay kasıgı atıp havluyla kapatıp buharını çekse açılır belki. Bu dediğim tamamen şahsi fikrim ben kendim nezle iken yaparım iyi geliyo 11 aylık bebeğe o yüzden bebekler için olan viks dedim. Bunu okuyup Bilen varsa zararlı derse yapma tabi ki de. 
0 oy
(1,082 puan) tarafından
...................i.
0 oy
(2,938 puan) tarafından
Udi hindi yağı burna damlatiyorlarmis açıyormuş ama ben denemedkm
0 oy
(612 puan) tarafından
Bebeğinizin tıkanıklığı geçti mi ? Kızım da aynı durumda iki haftayı geçti açılmıyor bir türlü. 
(1,082 puan) tarafından
Evet geçti. Kulak burun boğaza gittim antibiyotik alerji ilacı bide burun spreyi verdi. Kesinlikle kulak burun boğaza götürün derm bi
(612 puan) tarafından
Dün odanın camını açtım 21 kere düşürdüm dereceyi, okaliptüs yağı damlatıp koyuyorum, soğan kesip koyuyorum, Deniz suyu sıkıyoruz, aspiratörle çekmeyi de denedik. Daha ne yapabilirim bilmiyorum :(
(612 puan) tarafından
Peki bu ilaçları geçici mi kullanıyorsunuz mesela spreyi? Antibiyotik tek seferlik mi ? Teşhis neydi peki ?
(11,254 puan) tarafından
Dis dönemi ise eğer o zaman da tıkanıklık olabiliyor onun haricinde odanın nemi alerjisi varsa bunlar da etkileyebilir sürekli  olan bisi mi yoksa ara ara mi oluyor
(612 puan) tarafından
İlk kez bu kadar inatçı bı tıkanıklık oldu, normalde bikac güne geçerdi. Kızım üç yaşına girecek diş dönemi değil

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 91 göst.
0 oy
3 cevap 138 göst.
0 oy
5 cevap 82 göst.
12 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Selin&& (1,272 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 84 göst.

379,472 soru

11,359,682 cevap

34,837 kullanıcı

...