0 oy
391 göst.
Diğer kategorisinde (569 puan) tarafından
Kızlar ya biz maraşla elbistan arasında oturuyoruz iki depremi de çok şiddetli yaşadık bir ay babamgile gittim bebeğimle inanılmaz artçılsr yaşıyorduk hala da yaşıyoruz eskisi kadar olmasa da. Kayseride oluyor hissediyoruz maraştq Göksunda vs. Hep bizi de etkiliyor Ama ben evin içinde tek duramıyorum atlatamiyorum korkuyu eşim vardiyalı çalışıyor arka odaya gidemiyorum bebeğimi uyutuyorum birşey olur korkusuyla yanından ayrılamıyorum tuvalete gidemiyorum namaz kilamiyorum elim bir yemeğe Bi işe gitmiyor nasıl atlatacam bilmiyorum  Eşim ev buldu zemin kat zaten bu evden taşınma fikrimiz vardı evde çatlak flan olunca bir de ikide bir ya eşim yokken birşey olsa bebeğimi aşağı kaçıramasam korkusu var. Bilmiyorum acaba taşınacagim evde yine bu kadar korkacak mıyım nasıl yapacam bilmiyorum gözümüze uyku girmiyor sürekli hazır vaziyette oturuyoruz yatıyoruz. Rabbim kimsenin başına vermesin bir daha böylesini yaşatmasın etkilenen olduysa hakkınızı helal edin. Dua edin bize de bir an önce bitsin bu depremler. Bu korkuyla yaşamak çok zor normal hayata devam ediyor gibi yapsak ya olmuyor 

6 Cevaplar

0 oy
(49 puan) tarafından
Biz de pazarcıktaydık. Şimdi köydeyiz ev sağlam ama uyumaya korkuyoruz çadırda uyuyoruz
(569 puan) tarafından
Biz Tufanbeylideyiz biliyor musun bilmiyorum. Göksunun yanı ama adanaya bağlı. Göksun elbistan sallandıkca biz de sallanıyoruz inan psikolojimiz bozuldu ne banyoya girebiliyoruz ne uyuyabiliyoruz havalar da soğuk Allah yardımcımız olsun
(49 puan) tarafından
Allah hepimizin yardımcısı olsun artçılar iyice psikolojimizi alt üst etti
(569 puan) tarafından
Aynen öyle. Taşınacaz dedik ev başkasına verilmiş iyice canım sıkıldı ikinci kattan kurtulacam dedim sevinmiştim o kadar
(49 puan) tarafından
Artık ev bulunca hemen tutmak lazım. kirayı verene veriyorlar hemen
-Reklam-
0 oy
(224 puan) tarafından
Ayy cnm kacgun arabada uyuduk 1 buçuk yaşında cocukla ne kadar zor olduğunu düşün evim az hasarlı 15 gün sonra eve girdik şuan evdeyiz korkuyorum oğlumu uyutuyorum işlerimi halletmeye çalışıyorum ama hızlı hızlı geceleri zaten deprem çantası hazırlamıştım yanımızda Allah sonumuzu hayra cevirsin
(569 puan) tarafından
Amin inşallah canım bizim de arabada var deprem çantası. Ben de dediğin gibi sürekli korku içinde birşeyler yapıyorum üstün körü gece uyku uyuyoruz ama ayakta her an ayık gibi rabbim sonumuzu hayretsin
0 oy
tarafından
Geçmeye çalışıyor desem daha doğru hataydaydik depremde evim ağır hasarlı yıkılacak 3 gün arabada kaldık aç susuz annemlerin oraya geçtik 1 gecede orda derme çatma çadırda kaldık 4. Gün zor bela mazot bulup yola çıktık erzurumdayim şuan gözüm habire lambada gece karanlıkta uyuyamıyorum tuvalete yalnız gidemiyorum banyo yaparken acele acele yapıyorum kızımı biran bile tek bırakamıyorum daha atlatamadim atlatmamda zor görünüyor 
(569 puan) tarafından
Be de aynı anlattığın gibiyim canım gerçekten çok zor nasıl geçecek bilmiyorum her şey alelacele yapılıyor işlerimiz üstün körü yapılıyor ışıklar gece bile mutlaka girişteki en azından açık oluyor. Bilmiyorum napacam özellikle hava kararınca daha çok korkuyorum sizde de öyle mi bilmiyorum. Şu an eşim de yok evde sürekli de komşulara flan gidip gelmek istemiyorum alışmam lazım ama 10 gün oldu geleli hala aynıyım sanki. Şimdi de baktığımız ev başkasına verilmiş yine burda kalacaz iyice canım sıkıldı
tarafından
Evim yok o yüzden henüz yalnız kalmadim kayınvalidemlerdeyim eşim hatayda çalışıyor ailem orda cadirdalar gitmek istiyorum kızım var kalıyorum aklım orda bilmiyorum nasıl olacak
(569 puan) tarafından
Gerçekten öyle çok muallaktayiz ben de 1 ay kaldım babam gilde eşim şantiyede kaldı ama oruç geliyor hava soğuk dayanamadı mecbur dönmek zorunda kaldık tek başına evde kalamadı. Sabrediyoruz bakalım inşallah bir an önce bu artçılar da geçer
0 oy
(2,266 puan) tarafından
Bende Gaziantep'te oturuyorum evim 5.kat çok fena sallandık biraz ilerimde 6 bloklu site çöktü 2 çocukla o merdivenler in in bitmedi Allah bir daha yaşatmasın. Ev hasarsız ama 1 ay eve gelemedim 1 haftadır evdeyim ama korkarak oturuyorum arabaya her ihtimale karşı su, battaniye, çocuklara kıyafet koydum. Eşim mecbur işe gidiyor bişey olursa çocuklarla tek nasıl inerim nasıl yaparım inan düşünmek bile istemiyorum sürekli uykudan sallanarak uyanıyorum nefesim kesiliyor Allah içimize ferahlık versin inşallah 
(569 puan) tarafından
Amin inşallah canım Allah yaşatmasın bir daha hiç birimize. Ben de ikinci kattayim ona rağmen korkuyorum eşim yokken bebekle nasıl kaçarım diye. Bizim de arabada kıyafet battaniye su bebeğe de birşeyler koyduk duruyor Allah muhtaç etmesin kullandırmasin inşallah. İnan ben de korkarak oturuyorum sürekli aklımda o artçı da oluyor burda hissediyoruz
(2,266 puan) tarafından
Amin canım inşallah. 4.5 üstü artçıları burada bizde hissediyoruz allah yere göğe sakinlik versin durulsun inşallah
(569 puan) tarafından
İnşallah. Biz 3.7 den sonrasını hissediyoruz daha yakınız sizden. Göksunda olan hemen burayı da vuruyor
0 oy
(7,269 puan) tarafından
Biz Kayseri'de bu kadarcikla korktuk sizi düşünemiyorum rabbim yardimciniz olsun bunuda unutturacak dert vermesin inş
(569 puan) tarafından
Amin inşallah canım Allah razı olsun rabbim kimseye yaşatmasin
0 oy
(4 puan) tarafından
Öncelikle hepimize geçmiş olsun Allah bir daha yaşatmasın hiç kimselere deprem çok farklı bişey çok zor 7 sene Göksun da yaşadık iş durumundan dolayı gectigmz ekim ayın da Malatya ya memleketimize tayin istedik geldik bizde depremi Malatya da çok fena bi şekilde yaşadık evimiz orta hasarlı muhtemelen yıkılacak köye geldik bura da idare etmeye çalışıyoruz Malatyadaki ewim de yıkılacak Goksunda oturduğum apartmanda ağır hasarliyms yıkılacak cok üzüldüm Allah sonumuzu  selamete cikarsn hepimizn de insaAllah   

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 74 göst.
5 Kasım 2022 Aile kategorisinde est16 (463 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 127 göst.
12 Ekim 2021 Aile kategorisinde Dmraysegul (583 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 97 göst.
6 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Zelihaanne (819 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 114 göst.