0 oy
302 göst.
Aile kategorisinde (34 puan) tarafından
Bu 4. Hamileliğim 1 kızım var 4 yaşında 2 düşük yaptım kalpleri durdu kürtaj oldum bu hamileliğimde 14 haftalık oldum çok belim ağırıyor kalçalarım ağırıyor doktor iğne ilaç verdi bi sürü onları içiyorum sabah akşam. Nenem annem halam komşularım bile kaynanam kim duysa Hamileliğimi düşük tehlikem olduğunu uzan dinlen sakın iş yapma bırak evin işlerini boşver diyorlar. İyide kimim kimsem yok 4 yaşında bir çocuğum daha var evde yemek yapılmasa ne yiycez evi süpürmesem pislikte mi oturalım 9 ay hepsi uzağımda arayıp anca moralimi bozuyorlar iyiliğimi istiyorlar anlıyorum ama hergün hergün herkesten aynı şeyleri duymaktan bıktım. Tuvalte yıkamayayım çamaşır bulaşık evin işi gücü yemek her şey bana bakıyor mecbur yapıyorum ben yapmıycam da kim yapacak inler cinler periler mi yapacak. Eşim çalışıyor yoruluyor haftada 1 gün evde ne yapsın adam yaa diyorlar ki ona yaptır adam tüm gün çalışıyor zaten 

18 Cevaplar

+1 oy
(4,651 puan) tarafından
Gelelim sırayla yardımcı olalım deselermis keşke 
(34 puan) tarafından
Herkes başka şehirde arayıp beynimi ağırtıyorlar anca nenem bana yakın ama arabaya atlasa 3 saat hastayım diyip duruyor
(4,651 puan) tarafından
Nene ne gelene kadar anne yada kaynana yardımcı olabilir yada.yardimci olcak birini gönderebilirler.
-Reklam-
0 oy
(1,743 puan) tarafından
Canım benimde tehlikem var doktor iğne verdi progestan fitil verdi.. benim bide 3 çocuğum daha var.. ama mecbur yormuyorum kendimi eşim haftasonu yapıyor .. büyük temizlik içinde bir tanıdığımı çağırcam.. eşine kıyamıyorsun ama şurada doğuma kadar yapacak bebeği kaybetmek daha kötü .. içindeki canı düşün bırak eşin yapsın onlar bizden daha dayanıklı erkek sonuçta.. zaten eşimde bana yaptırmıyor kızıyor bi süpürge tutuyor bir vileda yapıyor yetiyor şimdilik.. ve dediğin gibi benimde kimsem yok .. annem vefat etti kaynanam yaşlı kız kardeşim felanda yok .. 
(34 puan) tarafından
Eşime üzülüyorum yoruluyor çok haftada 1 gün evde işmi yapacak uzan dinlen diyorum ama halimi görüyor kendi de yapmıyor ne yapayım çok çaresizim
(1,743 puan) tarafından
Canım benim eşimin işide ağır.. haftasonu 12 ye kadar uyur dinlenir sonra bir kahvaltı yapar eline süpürgeyi alır süpürür siler toplasan 2 saat sürer... Yapacak başka bişey ..o sadece yorulcak ama sen bebeğine sahip çıkacaksın.. bence sen söylemediğin için yapmıyordur.. söyle haftasonu beraber bari yapalım kendimi yormayım de..
(34 puan) tarafından
Tamam bu akşam söyliycem Pazar günü yapalım diye etrafı toplarım toz alırım oda süpürüp silsin
0 oy
(1,629 puan) tarafından
Anlıyorum seni kuzum en az yemek yap öyle ewe girme temizlik iş güç canım bende senin durumundan 3 kere geçtim kuzum sadece tuvalet bide yemek yapardım oda basit şeyler zor kimsen yok anlıyorum ama karnında kiide dusun bi biraz böyle idare et allahın izniyle iyileşince yaparsın kimsesizlik gurbet çok zor kuzum anlıyorum seni imam dört duvar arasında eşim ve çocuklarım dan Baska kimseyi görmüyorum 
(34 puan) tarafından
Bende aynı durumdayız kimsem yok eşim kızım ben çok sevdiğim komşularım vardı her zorluğa koştum ama bana gelince kimse kapımı açmaz oldu zor günde dost düşman belli oluyor inanki
0 oy
(1,737 puan) tarafından
Desteğin yoksa yada eşinden destek alarak kendi başınıza idare edemiycekseniz çocuk sahibi olmak çok mantıksız geliyor bana senin en büyük destekcin eşin olmalı. Allah aşkına çalışıyor flan deme.  Benim eşim ilk çocukta otogarda çalışırdı gece nöbetleşe bakardık  sabah işe giderdi akşamda çamasir katlardi.   Çocuk sadece senin değil aynı zamanda eşinde asla üzmek istemem ama eşine acıma yarın bur gun o çocuğun ekmeğini oda yiyecek Allah nasip ederse. Oda babalığı için fedakarlık etmeli. Yapanlar çok.  Yapamaz deme
(34 puan) tarafından
Canım işi ağır eşimin hergün geliyor inanki başım ağırıyor diyip duruyor ilaç içiyor hergün
(5,598 puan) tarafından
kocanısnn yapamadığını nerden biliyor sun adam gündüz işe gidiyor akşam geliyor hadi akşam yardımcı oldu diyelim gündüz bu kadın bir şey yemiycek mi çocuğuna yemek vermiycek mi bazen saçmalıyor sunuz gerçekten
(34 puan) tarafından
Kimse anlamıyor beni canım gerçekten ne yapacağımı şaşırdım çocuğum durmuyor cama bakıyor çocukları görüyor dışarıyı istiyor bn çocuğu eve hapis mi edeyim 6 ay napayım  şimdiye kadar hep evdr zaten deli oldu çocuk evde tablet izleye izleye oyun istiyor bnm le onunla da ilgilenmem lazım
(5,598 puan) tarafından
boş ver sen her kesi dua et bol bol Allah yardımcın olsun inşallah
0 oy
(481 puan) tarafından
Canım benim de 29. Haftamda mıydı ne erken gebelik riskim olmuştu benim de yanımda yarsimci olacak kimsem yoktu doktor yatacaksin ayağa kalkmayacaksin hep dinleneceksin demişti zaten ayakta biraz dursam yorulacak olsam kasıklarım karnım ağrımaya başlıyordu eşim de her gün çalışıyor iki günde bir nöbete gidiyordu hala öyle ama yapacak birşey yok bı hafta kadar eşim yardımcı oldu yemek yapmadım temizlik yapmadım sonra biraz normale dönmeye başlayınca artık mutfağa girmeye başladım ama öyle ayakta değil sandalye çekiyordum altıma atıyorum biber patlıcan doğruyorum hep oturarak yaptım öyle meşakkatli yemekler yapmadım pratik hemen olacak yemekler yaptım temizlik işine yine eşim bakıyordu zaten evi süpürse yeter gerisi her türlü hallolur bir aya yakın sabrettik böyle sonra normale döndüm zaten sonra da doğum geldi ama seninki doğumun gelene kadar olan bı olaysa eşinle konuşmalısın bu durumu ki senin değil eşinin sana demesi gerekirdi bak doktor böyle diyor oturacaksin artık bebeğimiz söz konusu diye 4 yaşında bebeğin varmış onun için pratik yemekler yapabilirsin oturarak ben böyle çözüm buldum başka da bilemedim canım ya inşallah atlatırsın bişey olmadan ama eşinle konuş can yani bu iki kere düşük yapmışsın zaten hiç riske atmamaniz gerekiyor
0 oy
(7,248 puan) tarafından
Doğru dediniz bu hafta sen gel diğer hafta sen gel uzaktan yapmayla olmuyo bu işler desene kız 
(34 puan) tarafından
Her biri başka ildeler canım ama nenem yakın 3 saat istese gelir ama hastayım diyip duruyor
(7,248 puan) tarafından
Uzaktan demekle olmuyo de sende canım hemde yapma haftasonu eşin supursun silsin tamam biraz idare edersin öyle
0 oy
(915 puan) tarafından
1 hafta biri 1 hafta biri gelse olmazmiymis açıkça soyle uyanma gelsinler yapsınlar 
0 oy
(2,688 puan) tarafından

Benim eşimde çalışıyor sabah geceden çıktı geldi makineyi boşalttı kahvaltısını hazırladı yedi yattı.

İse giderkende yemeğini ısıtır mutfağı toplar gider.

Eşin destek olmalı çalışsa da mecbur bu sıra bunu yapacak sana şu zor zamanlarda olmayacak ne zaman olucak.. benm düşük tehlikem gözükmüyor  ama ikiz gebelik ve  önceden 3 kere yaşadığım için    tedbirli davranıyorum arada kalkıp yemek yapıp mutfağı topluyorum ama genelde eşim de iş.

Eşinden mutlaka destek al sana göre ayarlasin kendini 

Allah yardimcin olsun

İnsanların lafı bitmez yat hiç kalkma bilmem ne doktor sana ne oneriyorsa onu dikkate almaya çalış maksimum seviyede.. birileri gelmiyorsa eğer idare etmeye çalış canm zaruri seyelr dışında çok uğraşma.
(34 puan) tarafından
İnan çok uğraşmıyorum yemek çamaşır asıyorum bulaşıkları boşaltıp diziyorum 10 günde bir evi süpürüp siliyorum ama kızım durmuyor hergün park istiyor evde durmuyor camdan çocukları gördü mü başlıyor anne dışarı diye
0 oy
(163 puan) tarafından
Eşiniz h.sonu evi filan süpürsün en azından, bi kaç ay h.sonunu size ayırsın her şeyi tek başınıza üstlenmeyin. Bi çok kötü tecrübe de yaşamışsınız, bu kadarcık fedakarlık yapsın bi zahmet. Diğer işleri de seyreltin normalde 2-3 günde yaptığınız işi haftada, on günde  bire düşürün ev azcık pislendi diye kimse ölmez ama Allah korusun bebek tehlikeye girer
(34 puan) tarafından
Öyle günlük bi şeyler yapmaya çalışıyorum dinleniyorum da
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Eşine kiyamıyorsun ama bebeğiniz için mecbur yorulacak hem sen de çalışmıyor musun evde senin işin daha zor hem çocukla ilgilen hem temizlik yap yemek yap.

Erkekler kadınlardan daha dayanıklı olurlar eşin yapayım demiyorsa sen iş buyuracaksın hiçbir şey bebeğinin sağlığından önemli değil 
0 oy
(11,093 puan) tarafından
Ne olursa olsun böyle bir durumda eşine iş düşüyor. Çeşitli çözümler üretilebilir ama hiç ağır çalışıyor kıyamam falan demiceksin. Ne iş yapıyor bu kadar ağır merak ettim doğrusu..  Tamam bi tek yemek yap aparatif gerekirse her gün kahvaltı ye bi çorba yap sadece ama kendini yormaaa doğru söylüyorlar kendini üzme
(34 puan) tarafından
Arıza işleri yapıyor ev ev gezip arıza işi yapıyor yaparken telefonla iş yeriyle konuşup yapıyorlar kayıt ediyorlar faln diyor ki belki 100 kişiyle muhatap oluyorum telefonlar susmuyor hafta sonu bile arayıp duruyorlar
(11,093 puan) tarafından
Ben de sandım taş taşıyor. Kusura bakma ama eşin ağır iş mi görmemiş. Tamam kafa yorgunluğu çok başka anlıyorum bak cidden anlıyorum. Ama eşinin de seni anlaması lazım. Eşinin kalkıp yapması lazım. Tamam her erkek ev işlerinde yardımcı değil ama şu an normal bi durumda değilsiniz. Ortada size emanet edilen bi bebek var ve onun sağlığı için çabalamalısınız, hem de kendi sağlığın için.
0 oy
(3,340 puan) tarafından
Kaç çocugun  var cnm  kiz kardeşin  yokmu yardıma gelsin 
(34 puan) tarafından
1 kızım var 4 yaşında kız kardeşlerim ailem memlekette okuyorlar kızlar
0 oy
(352 puan) tarafından
hangi ildesin canim sen
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Canım vallaha doktor eşiğin aşağıda kanaman başlayabilir dedi bana herkes iş yapma diyor ama kaynanam alt üstüz bari kızına bir çorba yapayım demiyor çamaşır asıyorum haftada bir silip süpürüyorum her gün düzenli yemeğimi yapıyorum ne yapayım kimseden kimseye fayda yok ama düşüncede kimse bir bardak su beklemesin benden 
(34 puan) tarafından
Bnde artık seninle aynı düşüncedeyim canım zor günümde anladım bnde herkesi kaynanam da memlekette kızıyla alt üst oturuyor torununa bakıyor bize gelince ortada yok güya tek oğlu var
(6,441 puan) tarafından
Seninki yine uzak ben alt üstüm doğum yaptım yemek getirmedi iki lafından biride senin sütün yok koydu bide köye gitti şimdi oğlan olacak çocuk bide kocasının adı olacak diye güya ölüyo bitiyo ama 19 gün aramaz inmez nasılsın diye 5gğn oldu yeni arıyo griptin nasıl oldun diye kız napıo diye aşağıya inip gelemio yaaa
(34 puan) tarafından
Aaaa yazıklar olsun ya kız senin durumun benden de zor yaa valla Allah yardımcımız olsun
(6,441 puan) tarafından
Amin inşallah bakalım bu doğumda beni neler bekliyor:)
0 oy
(7,768 puan) tarafından

Ya onlar snn yanına gelecek ya sn onların tel çare bu :(

(34 puan) tarafından
Kızımı gittim kaynanamların yanında doğurdum son 2.5 ayı zehir ettiler doğumdan sonra kendimi topladım zor attım kendimi evime annemler köyde imkan yok orada zor şartlar
(7,768 puan) tarafından
Eşin bi kadın tutsa haftada bir temizliğe gelse
0 oy
(5,598 puan) tarafından
o kadar iyi anlıyorum ki seninkiler uzak en azından benimkiler burnumun dibinde olmasına rağmen kapımı açmadılar anca telfon da boş boş fikirler vermekle kaldılar 17 aylık oğlum var oda hastaydı kusuyor Du sürekli kimse yok kim bakacak tı ona daha küçücük mecbur kucağıma alıyor dum uyuyor Du yerde kucağına alma beşiğe koyma diyor lar o çocuğun Ne suçu var yerde mi uyusaydı 

iki hafta sonra düşük yaptım kaybettim bebeğimi :-(
(34 puan) tarafından
Bnde 2 düşük yaptım canım bakalım Allah sonumuzu hayır etsin nasipte varsa gelip doğar nasipte yoksa ben ne yapsam boş gerçekten elimden bi şey gelmiyor çok çaresizim
(5,598 puan) tarafından
rabbinden kendinden başkasına muhtaç etmesin inşallah dua et bol elinden geldiğince dikkat et kendine dediğin gibi gerisi nasip
(34 puan) tarafından
Dua ediyorum canım desteğin için sağol Allah razı olsun
(5,598 puan) tarafından
cümlemizden inşallah
0 oy
tarafından
Durumun varsa arada bı temizlikçi tutabilirsiniz yada eşin de tuvaleti temiz kullansın sen mskinya at as....süpürge işini o hafta sonu yapsın  yazık sana çocuğuna da 
(34 puan) tarafından
Durumumuz var aslında ama özelede gidiyorum riskli olduğum için doğumu orada olur büyük ihtimal biraz para olsun kenarda
tarafından
Anladım canım allah yardımcın olsun dedivim gibi kendini yorma bu sefer bişey olursa hem sen kendinj suçlarsin hem de başkaları.... temizliğini hafta sonu eşin yardım etsin ...gerisini kendin yavsca yap
0 oy
(399 puan) tarafından
Benimde düşük tehlikem vardı hatta bu yüzden bir hafta hastanede yatmistim düşük tehlikesini atlatana kadar hiç bir iş yapmadım sadece dağınıklığı toplardim bir yemek yapardım okadar haftada birkere eşim evleri süpürür dü çamaşırları yıkar katlardi diğer günler berbat durumdaydı ev bir yemek yapana kadar bile zor duruyordum ayakta ağrıdan çocuk olmasa yemeği bile yapmazdım ama mecbur çocuk olunca ister istemez ayakta kalınıyor benim bütün yakınlarım aynı sehirdeyiz kayın validem alt katımda oturuyor annem bir minibüse atlasa hiç yoktan haftada bir gelebilirdi ama kimse gelip yardım etmezdi lafa gelince evet yat kalkma yapma iş derlerdi banada çok şükür doğumunu kazasız yaptım kızım sekiz aylık oldu bile inşallah sende kazasız sağlıkla alırsın yavrunu kucağına canım Allah yardımcın olsun  
(34 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun canım herşey nasip bakalım ne olacak

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 127 göst.
9 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Azracan11 (871 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 1,187 göst.
18 Eylül 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 31 göst.
15 Mart 2024 Diğer kategorisinde Elif_6060 (31 puan) tarafından soruldu