0 oy
262 göst.
Aile kategorisinde (2,562 puan) tarafından

Sorum yukarda <3

10 Cevaplar

+1 oy
(2,355 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
İki dil anlıyor . Kürtçe ve Türkçe konuştuk ikisini de anlıyor ve ne dersek yerine getiriyor. Yani direk öyle pek kelimesi yok henüz babasına dönüp baba demiş değil. Ama acıkınca gelip mama  diyor bana. Soylettigim zaman kedi,mama,dede,nene,anne,baba,mama,git,gel,havhav,miyav,vs. Filan söylüyor tekrar ediyor yani. Sofra bezini filan hemen içeri getiriyor bir şeyler taşıyor . Böyle yani sadece bize dönüp anne baba diye cagirmamasi canımı sıkıyor biraz o da zamanla düzelir sanırım. Yalandan gulmeleri var:)) çok komik. Birde topu ona atıyorum sanki top ona çok sert çarpmış gibi yapıp kendini yere atıyor ve yüzünü tutuyor sanki top ona çarpmış gibi ağlama numarası yapıyor:))) 
(2,562 puan) tarafından
Maşallah guzuya bzizim kide bayilmayi öğrenmiş kafasını eğip dilini dışarı cikariyo ☺️
(2,355 puan) tarafından
Maşallah yaa ama nasıl tatlı oluyorlar inan öyle şeyler yapınca gülmekten gidiyorum ben:))
-Reklam-
+1 oy
(5,575 puan) tarafından

yürüyor koşuyor bağırıyor trip atıyor oyuncak fırlatıyor her şeyime ortak oluyor:-):-)

Anne baba nene dede gitti bitti elma diyebiliyor şu an lık burun nerde diyince burnunu gösteriyor aferin diyince alkış yapıyor uykusu gelince battaniyesini alıp geliyor meee diyor meee uykusu geliyor demek :D

bunlar var aklımdakiler 

(2,562 puan) tarafından
Hırçın mi peki sinirleniyomu herşeye vurmaya calisiyomu sinirlenince
(5,575 puan) tarafından
hemde nasıl annecim ne oldu diyorum bağırıyor sıkıyor kendini titriyor sinirden eline bir şey veriyorum tutup atıyor elimi itiyor kafasını vurmaya çalışıyor
0 oy
(75 puan) tarafından
Yürüyo koşuyo açıktığında söylüyo çişini yapınca çiş diyo derdini anlatcqk kadr konuşabiliyo 
(5,575 puan) tarafından
maşallah Allah nazarlardan korusun
(75 puan) tarafından
Amin hepimizinkini
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Yüruyo kosuyo bolca düşüyo benimle kavga ediyo dikkat çekmek için herşeyi yapıyo anne baba dede nene kedi deli karga gakgak cikcik diyo kedi gibi heryere benimle geliyo uykusu gelince odaya kendi gidip beni bekliyo saklambaç oynuyoruz bazen saklanıyo aklımdakiler bunlar canım ☺️☺️☺️
0 oy
(3,198 puan) tarafından
16 aylik olucak haftaya, acikinca mama diyo, yakalamaca oynamayi saklanmayi cok seviyor, kedi merakı sarmis surekli kedi diyo:) evdeki herkesin adini kendince sõyluyor, ustumuzu giysek hemen diş kapiya kosuyo bay bay diyo yani hadi cikalim demek istiyor☺☺
0 oy
(7,619 puan) tarafından
Oğlum 2 gün önce 18 aylık oldu çok hareketli 9 aylık olduğundan beri baba 16 aylık oldugundan beri anne diyor aba (abla) deyde(teyze) suya meme diyo birşeyleri elime verip aç diyor ver kalk bunları söylüyor
(2,562 puan) tarafından
Maşallah canim
0 oy
(13,824 puan) tarafından
Benim kucuk 14 aylık düşme numarası yapıp ağlamayı öğrenmiş nerden ogrendiyse çok gülüyoruz☺️simdikiler çok fena 
tarafından
Oyyy yerim onu kıvırcık kafam ☺️☺️☺️
(13,824 puan) tarafından
☺️☺️çok fena cok
(2,562 puan) tarafından
Bizimki de bayılma numarası yapıyor kafasını eğip dilini çıkarıyor ☺️
(13,824 puan) tarafından
☺️☺️fenalar simdikiler maşallah hepsine
0 oy
(279 puan) tarafından
18 aylik baba ,anne, meme,dede,dur ,hadi gel,hadi gidelim,mama ,Allah,Allahüekber diyo.Namaz kilacagimiz zaman seccadeyi getiriyor.Hadi gidelim diyince ayakkabısını,Babanı uyandır diyince gidip kaldırıyor Kapı kapalıysa vuruyor .Bay bay yapıyor.Kendince namaz kılıyor. Bir şey isteyince AA diyor.
0 oy
(280 puan) tarafından
Beni hayattan bezdirdi guzel oglum. Bol bol agliyor, kuduruyor. Oturmak nedir bilmez. Yatmadan yatmaya toto yer goruyor. Her seyi anliyor. Iyi aksamlar iyi gunler dedigimizde bile el sallar. Butun organlarini bilir, gosterir. Kelime sayisi bu ay biraz daha artti.  Ama bizim konusma biraz geriden geliyor sanirim. Elma ari ayi anne baba mama meme abece gak mee möö abi aba simdilik aklima gelen bunlar. Ama bu ay beni cok zorluyor. 
0 oy
(187 puan) tarafından
Yürüyor koşuyor kaçmayı öprenmiş mesela suçlu oldugu an kaçıyor uykusu geldiği zaman nennen diyor acıktıgında mamma diyor hamileyim g

Eliyor karnımı öpüyor bebi diyor kelimeleri pek fazla şükür gitti bitti anne hala dede teyze dayı hav meg mini mini babaneainin ismi hatüce hatti diyor gözde diyor bana da bu aralar anne demeye başladı annanene diyor mamane diyor teyze diyor yani birde dıgıl dıgıl demeyi. Öğrenmiş birde pipisini gösteriyor ük ük diyor kakasını yapınca eg eg

Diye gaziyor birde inat benim oplan istediği olmalıymış

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 82 göst.
25 Ocak 2023 Aile kategorisinde Birhilall (1,070 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 46 göst.
0 oy
8 cevap 137 göst.
9 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Dilansbyyyy (194 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 137 göst.