0 oy
259 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (20 puan) tarafından
Emes hastasiymis kuzenim 22 yaşında yeni teşhis kondu aranızda bu hastalığı atlatan yada geçiren var mı doktor öneriniz nedir teşekkürler şimdiden 

10 Cevaplar

0 oy
(13,838 puan) tarafından
Geçmiş olsun postun çıksın 
-Reklam-
0 oy
(600 puan) tarafından
MS kalıcı diye biliyorum 
0 oy
tarafından
Geçmiş Olsun canım Allah Şifa versin inşallah 
0 oy
(790 puan) tarafından
Rabbim şifa versin insallah erken fark edilmiştir ömür boyu ilaç kullanacak zor bir hastalık 
0 oy
(5,412 puan) tarafından
Geçmiş olsun ms nın tedavisi yok sadece ilerlemeyi yavaslatiyolar. Kuzenimin eşinde var geçen sene cıktı atak geçiriyor Allah yardım etsin çok zor bi hastalık 
0 oy
(7,842 puan) tarafından
Sorunun altinda bu hastaligi arastiranlar olmus bi bak isdersen bide Allah şafi osmiyle sifasini versin gencecikmis daha insallah kolayligini versin Allah gecici olmayan bir hastalik ilac kullanacak agir ilaclar 
0 oy
tarafından
Bende optik nevrit var genelde optik nevrit geciren kişilerde ms hastalığı görülüyomuş emar çektirdim başka testler falan yaptılar suanda doktorlar araştırıyo ms mi degilmi diye insallah bisey çıkmaz kuzeniniz içinde acil şifalar diliyorum bu hastaliğın ağırı var hafifi var agırı mesela faik öztürk safiye soyman çifti var onun oğulları tekerlekli sandalyede o da ms ama serdar ortaçda ms normal hayatına devam ediyo nükhet duruda ms di bazıları hafif atlatıyo bazıları zor 
0 oy
(1,408 puan) tarafından
MS hastalığı geçen bi hastaşık değil maalesef. Hamamda var hiç bir yerine vurmadı. Ama ataktan sonra ayaklarına vuruyor annemin amcasının torunu çok geç yaşta tutuldu bu hastalığa Allah acil şifalar versin 
0 oy
(4,547 puan) tarafından
Kuzum kardeşime 2 ay once ms tanisi kondu ozelden sorabilirsiniz merak ettiklerinizi 
(20 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun peki belden sıvı alındı mı hiç
(4,547 puan) tarafından
Canim uzun seruven anlatiyim ben hemsireyim allahinda izniyle herseyini en ince ayrintisina kadar yaptirdik bir sabah kalktiginda parmak uclarinda baslayan 1 hafta boyuunca tum vucuduna yayilan uyusukluk hissi oldu bu plagin yada sinir zedelenmesinin yerine gore degisiyor sikayetler beyinde plak varsa konusma bozuklugu dengesizlik omurilikte varsa uyusukluk hissizlik goz sinirinde varsa girme bozuklugu gibi
hemen hastanede mr çektirdik beyinde ve omurilikte lezyon cikti yatisi yapildi noroloji servisine prednol1000mg aldi 5 gun. Toplam 12 boyuncada mr lar cekildi belden sivi alindi eeg emg sep veb göz doktoru ramotoloji dahiliye endokrin diyetisyen hepsi gordu behcet dusunuldu ms dusunuldu behcet testimiz negatif cikinca şupheli ms tanisiyla taburcu olduk ordan cikinca ozel profosorede goturdum oda supheli ms tanisi ile takip edecegiz dedi susn ilac baslandi onu kullaniyor
0 oy
(5,760 puan) tarafından
o nasıl bir hastalık 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 243 göst.
3 Aralık 2023 Aile kategorisinde Sevgi cicegi (4 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 158 göst.
31 Mart 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hudam (660 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 139 göst.
6 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Bayannn1 (1,140 puan) tarafından soruldu
+1 oy
1 cevap 82 göst.

381,524 soru

11,422,471 cevap

34,980 kullanıcı

...