0 oy
156 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (660 puan) tarafından

Eltime 3 sene önce emes hastasi denildı ilaç kullanıyo artık nasl bi ilaçsa içince çocuk gbi şen sakrak içmeyince yada saatini kaçırınca suratsiz ve herseye bi kulp

buluyo gbi konuşuyo ilactandir diyip susuyorum  bazen anlatiyo doktr yorulmicaksin uzulmiceksin evine misafir gelse kendi çayıni kendi almali diyomuş surekli basi agriyo halsiz,  simdilik bi tedavisi yokmus ömur boyu ilaç tedavisi oluyomus aranızda bilgisi olan var mı dogal yollarla kendini dinç tutmak için ne yapabilir . Aklıma siz geldiniz belki bi fikir alırız.eltim ama 2 tne cocugu var uzuluyorum  rabbim saglik versin herkese..

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
Allah şifasını versin ya hiç yok duymadım da
(660 puan) tarafından
Amin cnm eltimde çıkana kadar bende bilmiyodum
-Reklam-
0 oy
(17,721 puan) tarafından
Kaynım ms hastası evet aynı böle anlattığın gbi tedavisi yok o yüzden elinden geldii kadar seslenme hasta sonuçta atak filan geçiriyo kaynım aksıyo yürürken üzülüyorum gencecik 
(660 puan) tarafından
Aynen ya eltimde genc onun atagida yuzu uyusup eli ayagi tutmuyo
(17,721 puan) tarafından
:( çok zor yazık
0 oy
(1,550 puan) tarafından
Evet dedikleri doğru ve fazlası da var. Kortizonlu ağır ilaçlar kullanıyorlar. İlaçlara rağmen kısmi felç yaşayabiliyorlar. Çok anlayışlı olmak lazım 
(660 puan) tarafından
Aynen cnm inslh daha beteri olmaz buna da sukur diyoruz
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Ömür boyu bu sekılde olucak dinç olamaz canım dediklerin normal şeyler kendini dinç olmak için zorlarsa daha kötü olur 
(660 puan) tarafından
O da öyle soyluyo ama bi umut işte
(4,061 puan) tarafından
Zorlamasin kuzum o şekilde yaşamaya alışacak mecbur geçmiş olsun çokk çok
0 oy
(1,428 puan) tarafından
Beşki sebep olur kuzenim karabuğday yiyerek kurtuldu evet tedavisi yok bunu her akşam içti doktora gittiğinde çok çok az kaldığını söyledi msin
(2,252 puan) tarafından
Nasil canim tam olarak
(1,428 puan) tarafından
Sıcak suya mı koyuyodu yada kaynatıyo muydu bilmiyorum akşamları içiyodu
(660 puan) tarafından
Aa tamam cnm teskkurler
0 oy
tarafından

Evet çocukluk arkadaşım MS hastası ve 8 yıldır bununla mücadele ediyor. Asla senin dediğin gibi bir olayı yok bu Hastaligin. Sadece stres olmamasi gerekiyor. Çayını kendi alsin falan filan eltin azıcık uflemis size :blink: arkadaşım her hafta hastanede yatıp kortizon Aliyor ve denge kuramıyor bu kadar ileri derece iken doktoru bol hareket et vücudun hantallasmasin sofra toplarken bardakları bile teker teker götür dedi :ermm: ama asla stres olmamasi gerekiyor stres anında beyinde yaralar çoğalır ve bayılır atak gecirir Allah göstermesin engelli bile kalabilir.

tarafından
Ve de o ilaç benm dediğim ilaç ise evet oksitosin içerdiği için mutlu olması cok normal. Ama içmediği zaman halsizlik yorgunluk asla yapmaz 8 yıllık tecrübe ile sabittir
(660 puan) tarafından
Bende anlamiyorum ki cnm ama bazn öyle bi konuşuyo ki kızıyorum ama ster olmasin diye bişey demiyrum onun atakları uyuşukluk yapiyomuş oyle diyo
0 oy
(2,252 puan) tarafından
Cok kotu bir hastalik yengem de oyle malesef stres ve yorgunluk cok etkiliyor gercekten caresi de yok. Yengem hep yorgun hep kötü ama şen şakrak oluyor derken oyle ileri boyutta olmuyir hic. Malesef de caresi yok
(660 puan) tarafından
Rabbim yardımcılari olsun inslh ya
(2,252 puan) tarafından
Amin canım

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 256 göst.
18 Mart 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ebruli44. (20 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 60 göst.
4 gün önce Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde mys62 (1,755 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 185 göst.
0 oy
1 cevap 66 göst.

379,231 soru

11,351,823 cevap

34,822 kullanıcı

...