0 oy
1,299 göst.
Aile kategorisinde (1,390 puan) tarafından

Ben anne olamıyorum, yapamıyorum. Severek evlendim, bebeğim isteyerek oldu, hamileliğin güzel geçti. Hep sevdim istedim doğsun diye gün saydım. 

Doğdu.. 

Ama ben ağladığında, saatlerce susmayıp uyumadığında sakin kalamıyorum. Duvarları yıkasım üstümü parçalayasım geliyor. Bebeğime asla zarar vermem, sinirimi dönüp kendimden çıkarıyorum, oturup ağlıyorum sinirden. Bazen hızlı sallıyorum bebeğim sakinlesin diye. Onda bile kendimi yiyorum naptım diye.

İşin özü ben anne olduktan sonra çok aşırı sinirli bi insan oldum. Yapamıyorum öfkemi kontrol edemiyorum. 1,5 aylık oldu bebeğim ama bu sinir ilk zamandan başladı gün geçtikçe biter dedm bitmiyor.

Kızlar ben napıcam? Ben böyle bir anne-insan olmak istemiyorum. Bebeğim beni görüp korksun istemiyorum. Ağladığında beki bana en ihtiyacı olan zamanda ben sinirli olmak istemiyorum. Doktora mı gitmeliyim napayım akıl verin bana yardım edin.. :'(

26 Cevaplar

0 oy
tarafından
benim kızımın da susmadıgı anlar oldu , kendimi sabırlı zannederdim ama uykusuzluk da eklenince kötü oluyordu . oda degıstırıp bi sinirimi atıp kızımın yanına gelirdim ya da eşime çatardım , 7 aylık olacak yavas yavas pturuypr duzen . merak etme yasadıkların normal ama sen yıne de hızlı sallama kızını , 
(1,390 puan) tarafından
Hep öyle yapıyorum sakinlemeyr çalışıyorum. Eşime çatlıyorum dediğin gibi sürekli atışıyoruz. Hani biri kucağına alır kıskanır anne derler ya valla ben ohh azcık dinleneyim alsınlar diye gözlerinin içine bakıyorum.. Allahım inşallah çabucak geçsin ben bebeğimi çok seviyorum, sürekli dua edip Allahım bana sabır ver diyorum
-Reklam-
0 oy
(3,458 puan) tarafından
Yanında sana yardim edecek kimsen varmi
(1,390 puan) tarafından
Gündüz yok akşam eşim oluyor, bazen annem geliyor akşam
0 oy
tarafından
İnşallah atlatirsin ilk bebegin belki ikincide böyle olmazsin en güzel sey sabretmek onu yatırınca susmayınca gözlerini kapat dua et. Ben çok sinirli bir insanim hamileyken sinir krizi geçirip 34 haftada dogum yaptim sabirsizdim ama şuaan benden sabirlisi yok herşey zamanla bende tam tersi oldu yazdiklarinin inşallah gecer canım eger destek istiyorsan Bi pskolaga görün en azindan seni dinler 
(1,390 puan) tarafından
İnşallah çabucak atlatırım ben hiç böyle hayal etmemiştim. Ben öyle sabırsız bekledim ki bebeğim doğsun kavuşalım diye şimdi böyle olmak içimi yakıyor. Düşünüyorum son çarem belki yardımcı olabilir banw
0 oy
(649 puan) tarafından
Geçici bir donem olduğundan emin olabilirsin. Basta bende oyleydim suan 8 aylik olcaz hala uyku namına birsey bilmiyor üstelik calisan bir anneyim sabahlara kadar uyumuyorum işe geliyorum gec saate kadar calisiyorum ona ragmen alistim zor oldu ama oldu biraz sabretmek ve dua etmek gerekli o sana sen ona daha yeni yeni alışiyorsunuz canım bunun için kendini yiyip bitirme
(1,390 puan) tarafından
İnşallah çabucak geçerr.. Allah sana da kolaylık versin canım. Sürekli sabır çekiyorum sürekli
(649 puan) tarafından
Sabret dua et düzeleceğini düşün gerçekten gececek. Bende yalnız baktim bebegime hep alışmamız için yalnız kalmak istedim
0 oy
tarafından

Ozaman annene ver anne baksın sen kendine gelene kadar bebeğin psikolojisini bozdukdan sonra bir anlamı kalmıyo çoğu şey için ailenden yardım iste destek olsunlar eşinle Paylaş bebeklikden başlayıp erişkinliğe geleceği aşamaya kadar beyninde yer ediyo çünkü kolay değil farkındayım biliyorum yaşadım destek şart 

(1,390 puan) tarafından
Annem çalışıyor. Ben böyle paralanırken annem 2 günde Bi akşamları iş dönüşü uğrayıp bebeğimi görmeye geliyor. Eşimde sürekli geliyor bu bizim bebeğimiz biz büyütcez diye laf  yapıyor. İki sallıyor elim ağrıdı şöyle oldu diyor ben napayım sabahtan akşama tek başımayım diyorum... Çok zorlanıyorum rahime
tarafından
Ahh kuzummm biliyorum bilmemmi hiç geçecek sabır demesi kolay ama geçecek benim bu ikinci oğlum biliyon ilkinde çok zorlandım ikincisininde abisinden az kalır yanı yok hani napalım ama dayanmakdan başka care yok bi gelseler şöyle 6 ile 7 yaşına inan çok rahatlıyosun yengemden biliyorum
(1,390 puan) tarafından
İnşallah canım benim o zamanları görürüz şuan öyle uzak geliyor ki.. Sabır çeke çeke büyütcez bakalım
tarafından
Ee napak gülo elden bişey gelmezki ama allah var bir elinkörü demedim ikinciye bi iki kez sadece kusduğu için sinirlendim ama hiç bağırmadım geçecek diyorum bende rahime sakin ol kızım unutcaksın bu günleride diye
0 oy
tarafından
Acil psikolojik tedavi alman lazim bu normal degil cocuguna fiziksel siddet uygulamiyor olabilirsin bu sartlarda duygusal siddet uyguluyorsun o da zeka gelisimi basta olmak uzere bebegin butun gelisimini etkiler eşin yardim etmiyor mu hic sana benim esim cok agir bir iste calisiyor sabah seki aksam 11 saatlerine kadar iste yine de geceleri ben sut sagiyorum o ilgileniyo uykusuz kaliyor gunduzleri  bebegimle komple ben ilgileniyorum tek basima butun isimi gucumu tek basima yapiyorum ama yalan yok esime cocuga bak desem geceleri yorgunluktan ölse de yardim ediyor 
(1,390 puan) tarafından
Evet farkındayım psikolojik şiddet uyguluyorum ve kendimden nefret ediyorum. Ediyo sözde ama.. 2 dk sırtımı koysam yok örtüyü getir yok şunu götür
0 oy
tarafından
Zamanla bu durum sabira doncek canım başta bizde oykeydik inan ki sabahlara kdr beşik salladım agkadi durdu bir okutun bebeğinizi ben öyle fayda gördüm gece uykusu başladı 2 aylıkken canım okunmasinda faydası olfu yani 

Şimdi her agkadigunda niye agliyo biliyorm cozuyosn zamanla emin ol sonra süper anne olcaksn
(1,390 puan) tarafından
Tamam canım okutucam. Allahom inşallah Bi an önce sabıra dönüşür
tarafından
Dönüşür merak etme bnm bebiş büyüdü artık agliyo ama sabrını tasircak kdr deil her bebj zamanla duzeliyo siz okutun onu
Tiksinmesi var mı uykuda ürküp kalkıyo mu
(1,390 puan) tarafından
Evet var canım. Çok sıçrıyo hep kundak yapıyorum o yüzden
0 oy
(5,436 puan) tarafından

Bende aynı durumdaydım ama geçmişte yasadiklarim doğum da annemden yediğim darbe falanmı yapmıştı beni öyle blmym kendime hakim olamıyordum zamanla astım, nasıl aştım bi derdim varsa güvendiğim biriyle paylastm içime atmadım zamanla astm cnm ama bizde insaniz bazen oluyor malesef :(

(1,390 puan) tarafından
Bilmiyorum içime çok atıyorum kimseyle konuşamıyorum. Eşim ayrı annem ayrı bunaldım çok
(5,436 puan) tarafından
Onlarda etkiliyor işte cnm :(
0 oy
tarafından
Bol bol vela havle vela kuvvete illâ billahil aliyyul azim çek canım benim şeytanın vesvesesi bunlar hep benim büyük kızımda çok zor büyüdü allahım neler çektim gece ağlarım gündüz ağlarım uyku yok yemek as yok gelen bi laf eder giden bir laf eder kimsede gel.sen az oturda biz ilgilenelim azıcık dinlen demez ben bakara suresi açarak vela havle çekerek atlattım o zor günleri sanada tavsiye ederim canım annelik çok mübarek çok kutsal bir mertebe sen bunun bilincinde ol şeytana fırsat verme seni vesveselendirmesine izin verme bebek bu ağlaya ağlaya buyur ya bir derdi vardır ya da yapı olarak huysuzdur ama sen de bu kadar gergin ve sınırlı olursan bebeginede yansır bu sakin ol sinirlenme her şey olacağına varır hızlı sallamakla kızıp sinirlenmekle olmuyor ancak kendine edersin bu şekilde sen yıpranırsın 
(1,390 puan) tarafından
Tamma canım okucam teşekkür ederim. Biliyorum şeytan vesvesesi bunlar sürekli okumaya çalışıyorum ben de
tarafından
Rica ederim canım benim birde ilk çocuk her zaman sıkıntılı olur çünkü sen ilk defa anne oldun bilmediğin şeyler yani el kadar çocuğun dilinden anlamak zor gerçekten kendini suçlama hepimiz aynı yollardan geçtik hepimiz zorlandık zorlaniyoruzda ben iki kız annesiyim ama hala daha zorlaniyorum çoğu set de ") bazen bende oturup ağlıyorum allahım aklım yokmuymuş evlendim bide çocuk yaptım daha doymadım bide ikinciyi yaptım diye "D hahahahahah ama sonra diyorum ki iyiki evlendim Iyi ki doğurdum bu sipalari evlat dünyanın en güzel şeyi
0 oy
(10,378 puan) tarafından
Lohusa sendromu canım sanırım bunun tanımı yavaş yavaş geçer diye umalım olmadı destek almaya çalış
(1,390 puan) tarafından
Sanırım canım. İnşallah geçer yoksa bend e düşünüyorum destek almayı
(10,378 puan) tarafından
Ama kendini kötü anne ilan etme sakın insanız düşüş ve kalkışlarımız oluyor eşine ruh halini güzelce anlat destek iste hatta bi müddet alabilirsen yarım gün yardımcı al annen gelebilirse gelsin seni yargılamadan yardım etsin gelen
0 oy
tarafından
Evet doktora gidip bir uzmandan destek almalısın bence  M. Senin içinde bebiş içinde. Belki koliktir, sen sakin olursan o sende sakinleşecek. Böyle olmka senin elinde değil tabiki ama ikinizinde en güzel anları böyle heba etme. Yardım alman en doğrusu olacaktır. 
(1,390 puan) tarafından
Haklısın teşekkür ederim yorumun için
0 oy
tarafından

Hiç tecrübem yok cnm bilgim de yok ama inşallah duzelirsin:)

0 oy
(1,816 puan) tarafından
İnşallah atlatırsın canım depresyona giriyorsun bence annenden ve ya kaynanadan yardım istemelisin en azından uykunj alabilirsin
0 oy
tarafından
Geçecek hepsi sadece az sabır lütfen. Hiç bir çocuk kolay büyümüyor. 
0 oy
(21 puan) tarafından
Lohusalık sendromu canım..geçip gidecek inşaAllah..bol bol Kuranı Kerim ac dinle..Kuran ruha şifadır..her sinirlendiğinde salevat çek..Rasulullah sav efendimiz üzüntüye sıkıntıya düşen beni hatırlasın buyuruyor sende sinirlendiğinde salevat getir inşaAllah.çok işe yarıyor kendi kendine bu böyle devam etmeyecek gececek de..hepimiz yasadık bu sendromları gectı gitti cok şükür..inşirah suresini oku bol bol..bak nasılda hersey yoluna girecek inşaAllah..psıkolojik destek almak istersende muhakkak islami hassasiyeti olan birinden almanı tavisye ederim..Allah yardımcın olsun inşaAllah kardeşim...
0 oy
(2,865 puan) tarafından
Hmm eşin destek olmuyor mu yada çevrende sana yardım edebilecek biri?? Yani şunu anlıyorum ben. Eğer eşi veya bir başkasında destek almayan, çoçuğa tek başına bakan kadınlar daha çok yıpranıyor daha çok tahammülsüz ve mutsuz oluyor malesef. Öncelikle eşinle paylaş sana yardımcı olsun yükünü hafifletsin duygusal olarak da bunu sağlaması Lazım. Yani burda ki en büyük rol babalarda bitiyor aslı da. Eğer kadın mutsuz tahammülsüz ise sorun anne de değil babada. Yani sen çok iyi bir annesin canım kendinde kusur arama. Kusur çevrende sana destek vermeyenler sana yardımcısı olmayanlarda. Doktora gitmek istiyorsan git mutlaka iyi gelecektir emin ol. 
0 oy
(497 puan) tarafından
Kendi kendinizi regüle edemiyorsanız bir yardım alın uzmandan.

Evet zor zamanlar ama geçecek.

Siz bu kadar stresli olunca bebeğinize de yansıyor. Ofkenizin sebebini bulun öncelikle.

Size yardım etmeyen eşinize, anne / babanıza mi kizginsiniz gerçekten ? Yoksa bastırılmış duygularınıza ( özellikle bebek ve çocukluk çağında ) mi kizginsiniz ? Öncelikle bunu bulun.

Örnek veriyorum. Eşim bana tam anlamıyla istediğim gibi yardımcı olmuyor, 2 dk ilgilenip yeniden benim ilgilenmek bekliyor. Bu durumda ben kendimi zayıf hissediyorum beni görmüyor anlamıyor. Bu sebeple eşime kizginim ama çözüme kavusmadigi için ve bebeğim de savunmasız olduğu için ondan cikariyorum bütün sinirimi.

Emin olun gerçekte sizi yoran, kızdıran şeyi bulursanız kendi kendinizi dizginlemeyi öğrenirsiniz.

Bebeginize ağlasa da zirlasa da olumlu yaklasin konuşun onunla. Sakinleştirmeye çalışın. 
tarafından
Deniz ya yine tam 12den vurmussun dun gece bende farkettim gece 2 ye kadar uyumadi kizim oyle aglioki elimden bi kaza cikacak daha oncede iki kez oldu bu raddeye gelmem gozum donecekti o kadar ofkelendimki ona  

Oan fatkettim ofke hissediyoeum kizgin bile degilim ofke bu ofkemi eger daha oncesinde esime veya kayinvalideme yonlendirmissem bagirio cagirmissam gece bebegimle mukemmel ilgileniorum ama kizmis ve icimde kalmissa bebege ofke duydugumu fatk ettim

Kesinlikle yasanmislikla alakali dogumumda cok kotuluk yapti kayinvalidem hala onun hesaplasmasi benimle asamiyorum

Ama nedenini bulmak iyi hissettirdi bana
(497 puan) tarafından
Evet kuzum malesef nedenini bulamadığımız şeyler yüzünden öfke patlaması yaşıyoruz. Öfke başladığı anda ortamdan kendimizi uzaklaştırıp sebebini bulsak her şey bitecek aslında. Bende bazen kendimi regüle edemiyorum ve hiç suçu olmayan alakasız birine kızıyorum :( ama sebebi aslında o kişi değil. O gün muhakkak başka bir şeye sinirlenmiş oluyorum ama iş işten geçiyor :(
0 oy
tarafından
yorgunluktan canim benim bende kizinca icim icimi yiyor bizde insaniz gucumuz tukeniyor bazen
0 oy
tarafından
Bebegin aglarken dua oku kulağina yada kendin icin surekli icinden bida gecicek buda gecicek diye surekli soyleen besmele cek bi derdi olmasa aglamzki annesi sakin ol onun sana ihtiyaci var ben 3. Bebegime dogum yaptkm 16 gun once hic zoruma gitmiyor aglamasi susmamasi ... bu gunler gececek ve icinde yara kalmamasi icin bebegini cok sev ve cok cok kokla 
0 oy
tarafından
Severek yaparsan bu güzel bişey yani annelik seveceksin 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 122 göst.
21 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Masel (1,119 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 271 göst.
27 Eylül 2023 Aile kategorisinde Merve atabay (153 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 119 göst.