0 oy
484 göst.
Diğer kategorisinde (6,374 puan) tarafından
Ramazanda 19 haftalık olucam kızlar yani Nerdeyse 5 ayıma ve 6.ayıma denk geliyor oruç tutmak istiyorum ama bebek için ne kadar doğru bilmiyorum oğlumda tutmamıştım emzirirken de tutmadım baya zor oldu sonrası. Şimdi de biriktirmek istemiyorum. Gün aşırı mı tutsam acaba siz hamileyken nasıl geçirdiniz ramazanı

27 Cevaplar

0 oy
(9,247 puan) tarafından
Bende o haftalarda tuttum 2 gün sonra sistit oldum doktorla görüş
-Reklam-
0 oy
(956 puan) tarafından
Benim doktorum ilk 3 Aydan sonra oruç tutulmasını önermiyor bebekte besin yetersizliği suyunda azalma tansiyon gibi hayati risk olusturacak durumlar oluşabilir dedi kronik rahatsızlık varsa ilk 3 ayda da onermiyor 
0 oy
(3,850 puan) tarafından
Hamileyken hiç bir ramazanda tutmadım ben, sonra da tutamam diye parasını verdik. Doktora  sormadık bile, ikiz gebeliklerde açlık ve susuzluk büyük riskti çünkü. 
(2,697 puan) tarafından
Parasını verince de tutmak gerekiyor sağlığın elverince cnm eğer sagliğin tehlikedeyse artık hep hiç tutamicaksan parası geçiyor ama geri sağlığın yerine geldi gayet iyisin üstüne borç yine
(3,850 puan) tarafından
Parasını verince de mi tutmalıyız? Vallahi ilk kez duydum. Sağlık problemim yok ama bunca çocuk ve iş arasında cenaze gibiyim halim kalmıyor.
(2,697 puan) tarafından
Evet canm tutman gerekiyor seneye yayarak tutmaya çalış
Filtre olayı tamamen elinden gücünden gelmeyen insanlar için bizler tutabiliriz bir şekilde
Yine vermişsin iyi yapmışsın ama borçların üstüne kalıyor ayda birer kez de olsa tutmaya gayret etsen yarım sene tutmuş olursun şimdi bende de ikiz gebelik var tutamicam ama borcumu daha sora seneye yayıp tutucam mecbur
(3,850 puan) tarafından
Ay hiç duymamıştım, hemen tutmaya başlayayım ramazandan sonra. Çok sağolun. Ayda bir haftada tutarım arayı açarak. Namaz borcum var zaten, oruç borcunu da kaldıramam herhalde.
(2,697 puan) tarafından
Rica ederim canm bir an önce borçlarımızı eda ederiz inşallah allahm kolaylık versin
0 oy
(913 puan) tarafından
Hamileyken de tuttum emzirirken de tuttum şimdi yine emziriyorum nasipse yine tutacağım İnşaAllâh:)
0 oy
tarafından
Bir sıkıntı yoksa bn tuttum hep 27.hsftama denk gelmişti hepsini de tutmuştum
0 oy
(11,114 puan) tarafından
Dene bikaç gün. Baktın dayanıyosun tutarsın. Yok yapamadın bırakırsın. 

Ben tutamıyorum mesela hamileyken oruç tutarsam ayağa bile kalkamıyorum
0 oy
(1,624 puan) tarafından
Hamileliğim güzel geçmesine rağmen ben tutmamıştım doğumdan birkaç ay sonra ara vermeden çok şükür tuttum

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 88 göst.
26 Mart 2024 Diğer kategorisinde Sibel akarrr (604 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 118 göst.
6 Mart 2024 Diğer kategorisinde Emirhann (92 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 356 göst.
22 Mart 2023 Diğer kategorisinde irmikmoms (439 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 103 göst.