+1 oy
493 göst.
Diğer kategorisinde (291 puan) tarafından
Herkese selam kızlar devlette hemsire olarak çalışıyorum hatirlayan olursa da sürekli calismak istemedigimden bahsederim iki cocugum var biri 6 yasinda biri 1.5 ikisi de krese gidiyorlar annem vefat etti kayınvalidem uzakta başka bakacak kimsem yok yani. O yüzden mecburen krese gidiyorlar. Bu ara hicbir ise ve cocuklarima da yetmediğimi düşünüyorum isten eve gelene kadar saat 5 oluyor yemek bulasik derken 8. Zaten çocuklar 9da yatıyor ha birimiz is yaparken birimiz mutlaka ilgileniriz çocuklarla. Oyunlar oynar hafta sonu aktiviteler yaparız ama yine de çalıştığım icin icim hic rahat değil.istifanin esigindeyim bu ara kendimi hep yetersiz hissediyorum cocuklarima karsi bazen geliyor kızıp bagirip çağırıyorum yorgunluktan hatta ikinci ilk dogdugu zamanlar büyüğe bi kac kere vurdugum bile oldu ama o kadar zor günlerden gectim ki. Simdi bunların vijdan muhasebesi beni öldürüyor icimi kemiriyor. Esim de benim gibi memur yani ben isi bıraktığımda cocuklarim bu maddi şartları saglayamayacak. Sizce anneleri yanında olup daha düşük sartlarda yasamalari mi yoksa bu düzende devam edip iyo şartlarda yasamalari mı. Siz olsaniz ne yaparsınız uzun oldu kusura bakmayn

25 Cevaplar

+1 oy
(13,866 puan) tarafından
Bence toparlanana kadar bir süre ücretsiz izne ayril. Tamamen istifa edip birakma işini. Çocuklarin düzeni oturunca ve sen dinlenince tekrar çalişmak istersin ve devam edersin. 
(291 puan) tarafından
Onu da düşünüyorum ama baslamak zorunda kalırsam da çocuklara umut olur mu diye üzülüyorum anne bi var bi yok
tarafından
En mantıklısı bu
(7,717 puan) tarafından
Kesinlikle hak verdim. Hiç istifa edilir mi kız bu sebepten. İleride çok pişman olursun öyle olursa
-Reklam-
+1 oy
(31 puan) tarafından
Ücretsiz izin şansınız varsa izne ayrılın. Devlet memuru olmak zor. Ülke ekonomisi de malum işi bıraktığınızda bir süre size iyi gelecek ama sonrasında tek maaşla geçinmek ve sürekli evde olmak sizi zorlayacak. 
(31 puan) tarafından
Çalıştığınız için anneliğinizi sorgulamayın lütfen. Çocuklarınızın geleceği için çalışıyorsunuz. İlerleyen zamanda neler olacağı hiç belli değil kendi hayatınız ve çocuklarınızın refahı için istifa etmek gibi büyük bir karar almayın bence. Daha planlı yapın evdeki işleri. Eşiniz destekse sırayla yapın. Destek olmuyorsa 2 günlük yemek yapıp 1 gününüz boşa çıkarın. Bulaşık konusunda daha büyük tabaklar kullanıp birkaç çeşit yemeği aynı tabakta sunun. Herkesin bardağı belli olsun çok bardak çıkmasınlar. Arada ev işleri için yardımcı tutun. Bazen bırakın dağınık kalsın oturun dinlenin, çocuklarınızla vakit geçirin.
(291 puan) tarafından
Eminim hepimizin tek amaci cocuklarimizi sevgiyle büyütmek ama hicbirimiz bunu tam anlamıyla yaptigimiza inanmıyoruz. Ne yapsak yetmiyor gibi düşünüyoruz. Umarim benim cocuklarim da mutludurlar
(291 puan) tarafından
O kadar haklısınız ki "canem" ben o birak daginik kalsin olayında sinifta kalıyorum hep. Yardimcim var iki gün geliyor esim de destek ama ben başaramıyorum nedense
(31 puan) tarafından
Siz her şeyi tam düzen, dört dörtlük olsun istiyorsunuz anladığım kadarıyla ama bakın yorulmuş, bunalmışsınız. İstifa gibi büyük karardan önce bence biraz işleri akışına bırakmayı deneyin o zaman da böyle hissederseniz yeniden düşünürsünüz.
(291 puan) tarafından
Umarim birakabilirim deneyeceğim
0 oy
(123 puan) tarafından
yani ben olsam bırakmazdım işi ülkenin durumu malum hiçbirşeye güç yetmiyor evet zor bir durum çocuklar herşeyden önemli ama onların geleceği de önemli bence tek maaşla yapılabilecekler var iki maaşla yapılabilecekler var,oluyormu olmuyormu bilmiyorum ama eğer imkanınınz varsa ücretsiz izine ayrılın bir süre deneyin eğer fikriniz değişmezse ozaman istifa edersiniz
(291 puan) tarafından
Aynı şeylerden korktuğum icin bırakamıyorum işte bende büyük çocuğuma sorsan şikayetçi degil durumundan okulunu seviyor arkadaslarini seviyor ama küçük de cok küçük kıyamıyorum tabi isi birakinca buyugu de o okuldan mecbur alacağız taksiti yüksek biraz kafamda deli sorular yani
0 oy
(5,634 puan) tarafından
çalşımayan bir anneyim ama benim düşüncem kendimi çocuk olarak düşünecek olursam ben annem babam yanımda olsun isterdim aç susuz kalmazlar ya ne var sanki her şeyin en iyisini giymesin ler her istedikleri alınmasın daha iyi varlığı da yokluğu da bilmiş olurlar ama güçlü bir aile bağına sahip olurlar 

benim babam bizden uzaktaydı hep bize daha iyi bir hayat vermek için verdide çok şükür kimseye muhtaç olmadık yokluk görmedik hiç ama hep gözümüz babası yanında olan arkadaşlarımızdaydı babam gelince misaifr sanıyor duk utanırıdk yanına gitmeye :-(:-(16 yaşımdan sonra babamla aynı evde yaşamaya başladım bazen o kadar çok sarılmak geliyor ki içimden ama utanıyorum 
(291 puan) tarafından
Bende cocuklarim açısından bakinca ayni sizin gibi düşünüyorum ama ikmkanlar da kısıtlı bi türlü karar veremiyorum
(5,634 puan) tarafından
Hayırlsı olsun inşallah
(291 puan) tarafından
Amin teşekkür ederim
0 oy
(48,671 puan) tarafından
kaba tabiriyle devlete kapagi atmisken bırakma 
(291 puan) tarafından
O kadar da ugrastim ki atanmak icin ama cocuklar olunca isler değişti işte
(48,671 puan) tarafından
evet canim cocuklarla zor oluyo elinden tutanin olmadığı icin daha da zorlaniyosun ama hep küçük kalmayacaklar ki zaten alışmıştir onlar bu düzene sen izin alabilirsen al kafani dinle biraz
(291 puan) tarafından
İzin hakkim çok az birak basla daha zor olacak çocuklar için. Büyüyünce düzelir umarim hersey
0 oy
(590 puan) tarafından
Bnde çalışıyorum

İşsiz kalırsan kafayı yersin

Maddi sıkıntı çok daha. Zor olacak çocukların biseyler istediğinde alamadığınız,egtmlerini vs isteklerini istediğin gbi karsilayamadiginda kocanın tavri değiştiğinde...kimseye güven yok esininde garantisi yok seni yarı yolda bırakmayacağını...insanlar ise girmek için can atarken bu soru bana biraz yersiz ve saçma geldi yada yasinizmi küçük anlayamadım.bn ucretsze bile ayrılmadık evde durmak çalışan insana daha zor.. tabi çok zenginsen maddi olarak sıkıntın olmayacaksa bilemem 

İs önemli bayanın ekonomik özgürlüğü çok önemli

Aklınızı başınıza alin
(590 puan) tarafından
Bizde aynıyız.cift maaş anca geçiniz çok lüks yaşamıyoruz.fkt bebeklerine iyisini alıyorum bez mama vs.bide tek maaş çok zor olur. Standart çok düşer.tek maaş geçinen lerce Allah yardım etsin
(291 puan) tarafından
Katılıyorum ben bakıcı denedim evde olsun uykusu bölünmesin falan diye ama yeme icme uyku düzeni yoktu bi parka bile çıkamıyordu site ici evimiz sadece asagi inecekti yani o konularda anlasamadik. Kresin tek eksisi cok hasta oluyor bende kıyamıyorum
(291 puan) tarafından
Bebe2020 amin bu dönemde bir maas gerçekten zor bizim ev kiramiz yok bi de ona rağmen böyle
(590 puan) tarafından
Bzdede yok kira bide kira olsz yandik
(291 puan) tarafından
Ben bu konuyu biraz rafa kaldirayim en iyisi
0 oy
(486 puan) tarafından
Yoksulluk kavga dövüş getirir derler. Eşiniz yetişemeyecek ve siz kavga etmeye başlayacaksınız. Is ciddi boyuta binebilir. Eminim siz yetmeye çalışıyorsunuzrur. Bence ışten gelince yemek yapıp çocuklarınız ile ilgilenin. Evi çocuklar yattığı zaman toplayabilirsiniz. Büyüdükçe onlarda sizi anlayacaktır. 
(291 puan) tarafından
Anlarlar mı acaba umarim anlarlar 10 yil sonra karsima cikip bizi iyi okullara göndermeseydin kiyafet oyuncak almasaydin da yanimizda olsaydin derlerse yikilirim
(486 puan) tarafından
Bir sure ücretli izine ayrılabilirsin. Yorgun oluyorsun biliyorum ama kırmamaya çalış. Hem gurbette değilsin ki. Yanındasın yine. Uzak yerde çalışsan  bu cümleyi kurabilirlerdi ama her gun görüyorsun
(291 puan) tarafından
Ücretsiz cok az hakkim var birak basla o daha kötü olabilir çocuklar icin. Umarim dediginiz gibi olur beni anlarlar büyüyünce
(486 puan) tarafından
Sevgini gösterdiğin sürece bi sıkıntı olmaz :)
(291 puan) tarafından
Göstermeye çalışıyorum elimden geldiğince insallah yetiyorumdur
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Canım imkanın varsa ücretsiz izine ayrıl derim ben. 
(7,118 puan) tarafından
Yıllarca emek vermişsin mesleğini eline almıssın bence istifa edip yazık etme fakat yine de sen bilirsin.
(291 puan) tarafından
Teşekkür ederim yorumunuz için iyice düşünüp kafa yormam gerekecek bu konuya:(
(7,118 puan) tarafından
Onların geleceği için çabalıyorsun sen de unutma. Rabbim gönlüne ferahlık versin canım.
(291 puan) tarafından
Amiin Allah razı olsun..
(7,118 puan) tarafından
Cümlemizden canım.
0 oy
(1,279 puan) tarafından
Yani canım çalışmanı tavsiye ederim ama çalışırken kendini de evlatlarını da yıpratıyorsan eğer böyle çalışmanın içine s*çarlar. Herşey para değil ama çoğu şey para olan devirde o ayarı tutturamayacaksan, mutsuz birer çocuk yetiştirdiğini düşünüyorsan eğer yapacak şey belli. Benim yengem maşallah 4 çocuğunu da ebe olarak büyüttü. Çocuklarının bakıcısı vardı, icapçı da oldu gece eve gelemediği de ama maşallahları var Çocuklarının. ne sevgiden yana eksik büyüdüler ne de istediklerine ulaşmaları zor oldu. bu arada amcam da devlet memuru. Ya da diğer yengem ve amcam onlar da ..  Yani sen kendin için bir psikolojik destek al, evlatların için vicdan azabı çekip sinirle onlara patlama. Patlayıp pişman olma. Dengeyi oturtabilirsin, kaliteli zaman geçirmeleri yeterli, yanında olup gelişimi için bir şey yapmayan anneler de tanıyorum. O yüzden mutlu olmak için bir kendini gözden geçir. Çalışırken ev düzenini devam ettirmek ve çocuk bakmak daha zor bence. Allah kolaylık versin.
(291 puan) tarafından
Ahh helal olsun yengenize. Kaliteli zaman gecirdigimizi düşünüyorum ama cocuklar ne düşünüyor onu bilemiyoruz tabi.
(1,279 puan) tarafından
Sen de yapabilirsin bunu, küçücük yaşta annelerinin yorulduğunu gördükleri için çamaşır katlarken de, temizlik yaparken de, sarma sararken de kız erkek demeden hep annelerine yardım ettiler en büyüğü üniversiteyi bitirecek Allahını izni ile.. anneler güçlüdür, yetemiyorum bence her anneye en az bir kere oluyor, ama çocuklarını yıpratma. Vicdan azabı çekme, daha çok sarıl.
Ben ücretsiz izindeyim ve sana şöyle diyeyim maddi manevi çalışmamak daha fazla insanı yoruyor en basiti özgüvenin azalıyor..
(291 puan) tarafından
Benimki de gecer umarım bu yetmezlik duygusu. Maddi sıkıntı diye bisey olmasa da evlatlarımızı kendimiz büyütsek keşke :((
0 oy
(128 puan) tarafından
Bence şuan ki ruh haliyle böyle bi karar verme :( Bende öğretmenim özelde çalışıyordum doğum izni hakkı vermelerine rağmen yok bana o yetmez deyip istifa edip çıktım bebeğim 2 yaşına girecek yeniden iş arama süreci filan çok yorucu geliyor ama yıllarca çalışmaya alıştığım için evde kalmak çok yordu beni artık. Ev işleri için haftada 1 günlük biriyle anlasın sil süpür toz al ütüler halleder sende günlük dağınıklık toplayıp yemeği halledersin kalan vakit çocuklarla size kalır zaten birkaç yıldan sonra çocuklar kendini idare edecek yasa gelir hersey daha kolay olur 
(291 puan) tarafından
Öyle ya hic bitmiyor o işler ona ragmen de ne ev toplu duruyor ne ben dinleniyorum. Biz de mümkün mertebe ben veya esim mutlaka ilgilenmeye çalışıyoruz. Umarim mutludur çocuklarımız
(128 puan) tarafından
Bitmiyor bitmiyor ben artık 5 yaşına kadar kendime zaman verdim ev istediği kadar dağılabilir :) Sonra zaten yaptırmak istediğimiz tadilatlar filan var hepsini halledip evin düzenine odaklancam dağınıklık topluyorum süpür toz al yemek yap filan derken yetiyor şimdilik büyük temizlik için de birini çağırıyorum 3 ayda bir her yer kirklaniyo napalim valla olduğu kadar
(291 puan) tarafından
Bende bi öğrensem o birakma işini herkes daha mutlu olacak da nasl yapacağım onu bilmiyorum.
(128 puan) tarafından
Şimdi anlatıyorum:) Mesela yardımcı salı günü gelecek diyelim pazartesi günü hicbir sey yapma baktin ev isleri gozune batiyo süslen püslen cocuklari hazirla cikin disari saatlerce hatta yemeği de dışarıda keyifli yeyin sonra gelince bi banyo yapıp girin yatağa onlarla birlikte sende uyu ertesi gün zaten sen gelene kadar işler halledilmis olur birkaç defa bunu yapınca alışırsın bence dene
(291 puan) tarafından
Kesinlikle deneyecegim :))
0 oy
tarafından
En azından 6 ay ücretsiz izne ayrıl Bi dene bakalım nasıl oluyor bana kalsa ben istifa etmem şuan bende ücretsiz izindeyim eşim tek maaş kira derdimiz olmamasına rağmen yine de arada zorlanıyoruz borç ödüyor mesela ekstra bişi alırken şu ay alırız bu ay alırız muhabbeti üstelik 1 çocuk sana tavsiyem istifa etmemen bu devirde geçim çok zor

Kendine çeki düzen vermeye çalış anneyiz, mecburuz 
(291 puan) tarafından
6 ayin sonunda da acaba cocuklari tekrar alıştırmak zor olur mu ona karar veremiyorum işte. Aynen bende kira derdim yok ama bu sartlari da sağlayamayız heralde kafam cok karisik ya
tarafından
Onları bırakmak her durumda zor ama iyi okula gitmeleri iyi beslenmeleri güzel giyinmeleri şu bu önemli bunların hepsi maddiyat
(291 puan) tarafından
Zaten bütün bunlar icin çalışıyorum tabi emegime de kıyamıyorum bazen cok emek verdim atanmak icin kac yıldır da çalışıyorum hadi cocuklarim icin emegi boşver diyorum ama o zaman da dediginiz şartları saglamak imkansız. Karnımız bi sekilde doyar ama bu sartlar zor. Cocuklarim hangisini isterdi onu bir bilebilsem keşke. Anne mi yoksa daha iyi şartlar mı
tarafından
Anne ister elbette ama mantıklı olmak lazım canım biz onların hep annesiyiz yanlarında her daim olacağız
0 oy
(6,344 puan) tarafından
Memur olmasaydın işi bırak küçük büyüyene kadar çalışma derdim ama memursun bu şansını iyi degerlendr işi bırakma inan bana bırakırsan çok pişman olursun. Burada bir kadın vardı bırakmıştı çok pişman olmuş tekrar kpss çalışmam lazım diyordu. 
(291 puan) tarafından
Bende pisman olmaktan ve maddi sıkıntıdan korkuyorum çünkü hic ev hanımı olmadım para sıkıntısı da yasamadim hani zengin degiliz ama kendimin hep vardı baba evinde de aynı atanmadan önce de özelde çalıştım hep simdi para düşünmek nasl olacak onu da bilmiyorum
(6,344 puan) tarafından
Ben memure değildim ama küçüklüğümden beri özel sektörde çalıştım hep param oldu her istediğimi aldım sağ olsun eşim de parasız birakmaz beni ama 2 yıldır çalışmıyorum insanın kendi parasi gibi olmuyor canım. Kızım 1 buçuk yaşına gelince yani yaz bitince bende işe gireceğim. Ev hanımı olmak çok sıkıcı
(291 puan) tarafından
O kadar özeniyorum ki bende ev hanımlarına otursam evimde yemegimi yapsam çocuklarıma baksam parka götürüp oynatsam. Okula göndersem onlar gelene kadar kek kurabiye yapsam ödevlerini yapsak ama hep hayal olarak kalacak bunlar benim icin galiba esime bi yerden miras falan kalmadığı sürece :))
0 oy
(13,066 puan) tarafından
Yani işin zor kısmını anlatmışsın bence. Benim daha ilk çocuğum gurbette 1.5 yaşında oğlum var 30 kusur yaşındayım öğretmenim ve çok zor atandım zaman zaman benimde aklımdan geçmiyor değil ama iki üç yıl sonra bu çocuklar zaten okula başlayacak ve sen evde oturacaksın kimse de sana ne devlet memurluğuna ne o maaşı imkanları vermeyecek. 
(291 puan) tarafından
Orası öyle tabi Allah sizin de yardimciniz olsun
(13,066 puan) tarafından
Amin canim hem bütün annelerin hem ayrıca çalışan annelerin yardımcısı olsun
0 oy
(4,653 puan) tarafından
kuzum ilk once hakkinda hayirlisi olsun ben de atanamayan hemsireyim esim uzman cavus maddi olarak zor surecler bekliyor bizi ama ben calismayi istemiyorum kizimin cok saglik problemleri oluyor bakacak kimsem de yok benim ama ucretsiz izne ayrilmani tavsiye ederim bir süre ücretsiz izne ayril esinle o donemde nasılsıniz çocuklara nasil geliyor ondan sonra kararini ver bence
(291 puan) tarafından
Bakalm biraz daha dusunecegim ucretsiz alıp cocuklarun da kafasını sürekli karistirmak istemiyorum ya
0 oy
(11,266 puan) tarafından
Canim bak benim anne babam memur değil yeri geldi ikisi gece çalıştı sabaha kadar evde tektim yeri geldi bayramda çalıştı babam annemde evdeydik birini görsek birini göremedik ellerinden geldiğince ilgilendiler evet ama hep biri eksikti ama sizin farklı izinleriniz var tatilleriniz var eğer kendin bunaldiysan bi müddet izne ayrıl ama şuan hayat şartları eskisi gibi değil biz para hesabı yapmazdık sanki nesil öyle değil her şeyi istiyorlar akılları zehir gibi
(291 puan) tarafından
Benim annem çalışmazdı ama durumumuz da hic iyi değildi cocuklugumda cok şeyden eksik kaldım icime batan hâlâ bi cok sey var. Ben olsaydim şunu düşünürdüm ama annemin isi olsaydi çalışsaydı da bizde o zorlukları çekmeseydik. Hani hic kizmazdim yani çalıştı bizi bıraktı diye. Cocuklarim da benim gibi düşünürse sorun yok ama aksini düşünürse çok üzülürüm
0 oy
(3,730 puan) tarafından
Ben istifa etmezdim ki radyoloji teknisyeniyim atanmak da isterim şu an yani devlet memuru olmak çok çok zor bence sen bi süre izin al evde dinlen bu buhranı atlat sonra işine de evine de yetersin ki emin ol mesela ben şu an evdeyim yapılmayan hiç bir iş bitmiyor başına geçmeyince hiç bişeye yetemiyosun ve hiç bir zaman mükemmel olmuyor. Yani ev hanımı olsam herşeye yetiştirim diye düşünme yine yetişilmiyor
(291 puan) tarafından
Eminim öyledir ev isi çok nankör asla bitmiyor. Siz de istiyorsanz atanirsiniz insallah
0 oy
(360 puan) tarafından
Maddi açıdan sıkıntı yoksa izne ayrilabilirsiniz 
(291 puan) tarafından
Yokta var gibi bisey benimki. Esim memur baska da bi gelirimiz yok. Bi sekilde geçiniriz tabi ama bu şartları saglayamayiz tabi
0 oy
(4,170 puan) tarafından

Keske. Memeurluk hakkin devrolsa  bana :))) hemsire degilim ogretmenim ama  calisir ogrenirim hemsireligi:)). Saka bi yana bence sabret zaten birbucuk yas olmus  3 yasindan sonra evde bile olsan cocugu krese okula yollamak gerekio anne yetemiyor. Cck 3 yas olunca zaten. Bagimsiz oluo biliosun bi tane daha buyutmussun:)ozaman ise guce de yetersin zorlamaz seni ufak . Yani bi bir birbucuk sene daha sabret bence

(291 puan) tarafından
Rabbim sana da nasib etsin inşallah verilen bisey olsa vereyim gerçekten :)) biraz daha bekleyeceğim bende bakalm kafam cok karişik
0 oy
(1,618 puan) tarafından
Doğumdan sonra 2 yıl ücretsiz izin hakkınız vardı keşke ise baslamasaydiniz. Şu an 24 aylık üstüne 8 haftalık olana kadar doğum kaynaklı izin hakkınız var. Sonra da hiçbir sebep belirtmeksizin 1 sene daha izne ayrılabilirsiniz. İstifa çok ciddi bir konu ve 2-3 yıl içinde pişman olma ihtimaliniz çok yüksek. 
(291 puan) tarafından
Dogum yaptıgm zaman ayrildim ücretsize ama tam bu zamların tavan yaptığı zamandı evimizin kredisi devam ediyordu esimin maasi tek başına yetmeyince baslamak zorunda kaldım maalesef. Bende pisman olmaktan korkuyorum zaten. Biraz daha bekleyeceğim bakalm
0 oy
(433 puan) tarafından
Sakın sakın istifa etme dünyanın binbir türlü hali var ilerde ne yaşayacağını bilemezsin ne güzel kendi ayaklarının üzerinde duruyorsun bu maddi özgürlüğü sakın bırakma
(291 puan) tarafından
Bi süre rafa kaldirmaya karar verdim istifa meselesini teşekkür ederim yorumunuz için
(433 puan) tarafından
Rica ederim

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 210 göst.
0 oy
5 cevap 191 göst.
21 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Ocakk (208 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 101 göst.
19 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy