0 oy
199 göst.
Diğer kategorisinde (1,447 puan) tarafından
Yaş farkı olunca sorun yaşayanlar var çevremde 4 5 yaş arası olupta çok zorlanıyorum diyen. Ikinciyi istiyorum bi ara veriyim diyorum bi birlikte büyürler simdi başla denemeye diyorum ama korkuyorum ay bilmiyorum kafam çok karışık kizlar bana fikir verin. Sizler nasıl geçti 2. Çocukla süreç. 2.5 yasinda oglum. 

14 Cevaplar

+1 oy
(12,474 puan) tarafından
Birinci çocuk konuşmaya düzenli yemek yemeye başladığında tuvalet alışkanlığı kazanıp bezi bıraktığında ikinci çocuk düşünülmeli bence. Bu kişiden kişiye değişir ama bakım ihtiyacı azalmalı ki iki çocuk arasında ilgi ve kıskançlık sorunu olmasın ikinci çocuğa bakım için birinci çocuğa ilgi için zaman ayrılmalı. Çok fazla yaş farkı olmasını desteklemiyorum biri çocukken biri ergen olmamalı ki ilgi alanları oyun ihtiyaçları vs de benzer olsun aralarında kuşak farkı olacak kadar yaş olmasın tabi bunların hepsi benim fikrim ve kişiden kişiye değişen durumlar ailenin ekonomik durumu evliliğin huzurlu ve mutlu olması ve özellikle annenin kendini hazır hissetmesi de önemli durumlar tsbiki 
(1,447 puan) tarafından
Tuvalet aliskanligimiza yok yaza başlıcam diğerleri mevcut çevremde 5 yaş farkı olup kıskançlık yaşayan var huy değiştiren var
(12,474 puan) tarafından
Yani senin planlaman bana mantıklı geldi tabi tek çocukluyum ben tecrübe sahibi değilim ama çokta dış dünyayı algılamadan kardeş var fikrini benimsetmek daha kolay olur gibi
-Reklam-
0 oy
(6,138 puan) tarafından
Benim tek çocuğum ve ve ikinciyi düşünmüyorum çok yıprandım tükendim kendime vakit ayiramiyorum. Ama çevremden gördüğüm kadarıyla kimi diyor arayı açmayın rahata erince tekrar sil baştan başlamak zor olur berabere büyür çıkarlar kimi de diyor ilk çocuk kendi ihtiyaçlarını karşılaynca az çok yardımı dokununca yapın yani 5 yaş ideal. Bana kalırsa tek çocuk:)
(8,198 puan) tarafından
Valla bacım bende tovbeledıydım Allah bılıyo ya sonra cocugum gelenın gidenin arkasına aglayıpta yalnız kalınca ikinci de olsun diyoruz şimdi bakalım nasip
(6,138 puan) tarafından
Allah hayırlısı neyse onu nasip etsin canım
0 oy
(13,825 puan) tarafından

27 ay araları büyüğüm üç buçuk olacak kucugum 14 aylık yuvarlanıp gidiyoruz:D

0 oy
(2,328 puan) tarafından
Benim oglum 5 yasinda oldu 2.yi mayista doguracagim. Suan herseyi anladigi icin hic kiskanclik yapmiyor. Hatta kiyafet falan birlikte seciyoruz. Ismini de o koymak istiyor. Kucuk yasta hem ilkinin ilgisini bolmus oluyorsunuz hemde anne icin iki bebek zor. Bende o yaslar diye dusunmustum ama iyi ki ertelemisim ki benim cocugum zor bir cocuk degildi. Eylulde anaokuluna da baslayacak, yarim gun evde olmayacagi icin cok zorlanacagimi dusunmuyorum. Benim cevremde yas arasi olup kiskanclik yapan cok nadir cocuk var. Genelde az yaslarda kiskanclik daha fazla oluyor.
0 oy
(3,743 puan) tarafından
Bnmde 2.5 yaşında 

Daha emzirmeye devam ediyorum 

Bide yeni yurudu biraz rahatsızligo vardı 

Bnm yaşım 27 bı sende daha düşünmüyorum yaşıtlarına ulaşsın diye daha özel egitime gidecek 

Yasim geç bnm senin kaç bide eşin yardimci olursa düşün derim
0 oy
(1,248 puan) tarafından
Valla bnm.kizimla oglum arasnda 1 bucuk yas var oglm 18 gunlk daha ve asiri kiskaniyi huyszlniyi surekli yanimda pesimden syrilmiyo hastanede yattim diye cok kustu yuzume bile bakmdi hastanede bklesydim diyirum keske 
(1,248 puan) tarafından
Pismn deglm.ama zor oluyo uykuszlgiu tamamn gozden cikarmn gerekiyo ilgiyi birinciden kesmemen gerekiyo bnn ile yapmama. Ragmn kiskanclgi var
0 oy
(8,953 puan) tarafından
Oğlum 2.5 yaşında kızım 9 ..

Kızımla sorun yok ama sanırım ara uzun olduğundan mı oğlum mu zor bilmiyorum ama çok zorlandık 
0 oy
(2,405 puan) tarafından
Kızım yedi buçuk aylıkken oğluma hamile kaldım oğlum Melek oldu Hamd olsun kızım şuan bir buçuk yaşında bazen hemen olsun istiyorum araları fazla olmasın diye bazende kendini az toparla sonra ikinciye niyet et diyorum kendini ne zaman hazır hissediyorsan o zaman çocuğa niyetlen bakan sensin çocukla ilgilenecek ikisine de yetmeye çalışan sen olacağın için sen ne zaman hazır hissediyorsan o zaman başlayın 
0 oy
(118,892 puan) tarafından
suan 3 gas ve 1 yas hem anami hem avradimi aglatiyolar ☺️☺️ sende yap hemen benden daha mutlu huzurlu yasamaya hakkin yok sjsjsj ben yaniyom hulyosda yapsin oda yanson
0 oy
(512 puan) tarafından
Benim ilki 3.5 yaşında ikinci 6 aylık ilk başta zordu tabiki ama bu zorluk 2.5 dan fazla her yaş aralığında olur bence.Benim kız tuvaletini öğrenmeye başladığında ikinciyi istiyordum nasip de oldu şükür kardeşi doğduğunda 9 aydır tuvalete gidiyordu yemeğini yiyordu tabiki kıskançlık yaptı ama azaldı şimdi.Bana göre normal bir yaş aralığı ben ortak paylaşımları da olsun biraz yaş farkı da olsun istedim tam oldu.Herkesin kendi tercihi sen nasıl istiyorsun ona göre karar vermen lazım
0 oy
(1,074 puan) tarafından
Ben 2. Çocuk yapacak olsaydım eğer en az 4 yas koymak isterdim araya. Hatta 5 yas. Çünkü ilk çocuk kendini baya kurtarmış oliyorm yemesi içmesi oynaması uyuması. Kuzenimin kızı var 5 yasinda oğlu var 2 yasinda. Kızı baya kendi işini kendi görüyorum kuzenime zorluğu çok yoi
0 oy
(7,837 puan) tarafından
İkisinin arası 3 yaş 7 ay var Maşallah kızım konuşuyordu tuvalet eğitimini almıştı ve çok usluydu laftan anlayan bir çocuktu oğlum dogdugunda kızım beni zorlmadi şimdi oğlum 3 buçuk yaşında anamı aglatiyo kızımın tam tersi bir çocuk inat gıcık dediği dedik herşey benim olsun diyen diyen laftan anlamayan sürekli herşeye saatlerce ağlayan bir çocuk ve en önemlisi hala konuşamayan bir çocuk onun için çocuk yapmaya korkuyorum  
0 oy
(197 puan) tarafından
10 yaş var aralarında her yönden destek kızım bana yeri geliyor kardeşini koruyor dikkat ediyor elim kolum ayağım benim Rabbim yokluklarıyla sınamasın.Bence kimseye sorma kendin nasıl istiyorsan öyle herkesin farklı tecrübesi cnm
0 oy
tarafından
hamile kaldigimda oglum tam 2 yasina yeni girmişti şuan oglumm 34 aylik digeri 3 aylik ben pişman degilim eminim kişa kadar ikisi arkadaş gibi olacaklar raabbim uzun ömürler versin yeterki 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 91 göst.
16 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Kaserap (13 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 229 göst.
10 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 38 göst.
11 Ocak 2024 Aile kategorisinde Nazlihilal44 (4 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 96 göst.