0 oy
1,074 göst.
Diğer kategorisinde (769 puan) tarafından

Normalde kızımı emzirerek uyutuyorum şu bi kaç haftadır sallayarak uyutuyorum arada bir yani, kendi kendine uyuyan bebiş varmı gerçekten  bilgisi olan:ermm: kötü bişi yapıyorum hissine kapılıyorum alışmasın diye düşünüyorum falan 

13 Cevaplar

0 oy
(3,458 puan) tarafından
Benimki memede de uyur kendi kendinede ama arada uyumuyor ayağımda sallıyorum. Ama genelde beşiğinde ninni söylüyorum beşiği sallıyorum öyle uyuyir
(769 puan) tarafından
Benim kızımda hep memede uyur ama bazen memeden kaçıyor emmiyor bende sallamaya başladım uyuya kalıyor mırıldanarak
(3,458 puan) tarafından
Beşiğinde salla bence ayağına alismasin
(769 puan) tarafından
Tamam canım sağol
-Reklam-
0 oy
(3,798 puan) tarafından
Linc edicek ne var ki canm her anne istedigi gibi uyutur Benim kızım kendi kendine uyuyor yaklaşık 1 aydır hep sallardim 1 aydir sallamiyorum beşiğine koyuyprum kendi uyuyor tabi alışması  2 haftayi buldu
(769 puan) tarafından
Bende çok istiyorum kızım kendi başına uyusun ama çok nazlı bebiş cadılık yapıyor emziriyorum öyle uyuyor genellikle belli ediyo yani bazende istemiyor sallıyorum, nasıl yaptınız benim kızım 5 buçuk aylık daha nasıl alıştırabilirim
(3,798 puan) tarafından
Tam 6 aylikken basladim bende bir gece salladim agladi emerken uyumadi ama uykusuzluktan çıldırdi resmen tmm dedim bende seni uyutmaya calismiycam yatirdim beşigine 40 dk ağladi bende yannda oturdum hic almadim uyudu ertesi gün 20 dk da uyudu sonra git gide kisaldı ve artk hic aglamadan yatirdigim gibi beşigin içinde bi sağa bi sola dönüp uyuyo
Malesef aglatmadan olmuyo canm başka turlu öğrenmiyolar kesinlikle tavsiye ediyorum araştırın intermettenden uygulayın uyku kalitesi bile yerine geldi gece hic uyanmiyo sbahaa kadar ben uyurken alip emziriyorum
(769 puan) tarafından
Maşallah nazar değmesin canım ben yapmaya denesem eşimle kavgalık oluruz zaten biraz ağlasın hemen susturmaya çalışıyolar bebek bu illa ağlayacak ama işte gerçi bu bebeğin iyiliği için sağol canım denicem bende bunu
(3,798 puan) tarafından
Insallah basarırsın canm gercekten bebek eskisinden mutlu oluyo uyandiginda
(769 puan) tarafından
Bazen ağlayarak bazen mutlu uyanıyor belli olmuyor düzen iyi olur aslında inşallah
0 oy
(366 puan) tarafından
Valla canım Benimki de normalde emzirerek uyuyordu taa ki diş dönemine gelene kadar tek çarem sallamak oldu bunada yapacak bişey yok maalesef 
(769 puan) tarafından
Benim kızımda da var diş belirtileri ateş hariç
(366 puan) tarafından
Benimki 2 diş çıkarttı üstten geliyor şimdide
(769 puan) tarafından
Maşallah canım inşallah tez zamanda geçer sıkıntısı
0 oy
(48 puan) tarafından

Hangimiz sallanmadık çılgınlar gibi :P:D:D 

Uyumuyısa mecbur sallıycan napcan ben sallıyorum keşke kendi kendine uyusa

(769 puan) tarafından
İşte bende onu diyorum canım bi tüyo arıyorum her bebekte bir değil bakalım nasip
(48 puan) tarafından
Uyku eğitimleri var ama ben hiç denemedim 14,5 aylık benim oğlan bakalım ne zamana kadar sallanmayı istiycek
(769 puan) tarafından
Bende araştırayım bari o zaman
(48 puan) tarafından
Bebeğimiz uykuyu çok  sevecek diye bi kitap var çok övüyorlar ama ben çok kararsız kaldım yapamam diye almadım ona bak istersen
(769 puan) tarafından
Tamam canım sağol
0 oy
tarafından
düzenlendi

:) linc edecek bişey goremedim

14.5 aylik hala emerek uyuyor

(769 puan) tarafından
Amin inşallah canım şimdi tek korkum diş çıkması nasıl olacak bakalım
tarafından
ilklerde ates oldu bizim simdi azi disleri cikiyo ates yok cok sukurde acıyor ya uyumuyor geceleri
(769 puan) tarafından
Yavrum ya kıyamam geçmiş olsun canım
tarafından
sağol canim seninde bebegin gazli falan değilse uyku egitimi vermeye basla simdi tam zamani buyudukce olmuyor
(769 puan) tarafından
Tamam canım benim sağol
0 oy
(497 puan) tarafından
Linç edecek ne var bunda ?

Benimki de gündüzleri emerek uyur, dalamazsa ayağa alıp 2 dk sallarim uyusun diye. Ama çok alistirmayin ve kafasını karıştırmayın.
(769 puan) tarafından
Yani ben bunları yaparken hata yapıyorum düşüncesi ile yazdım ve öyle düşünürler linç ederler gibisine gereksiz düşünmüşüm kusura bakmayın, teşekkür ederim canım yorumun için
(497 puan) tarafından
Rica ederim canım :)
0 oy
(1,567 puan) tarafından
Amaaam uyusunda nasil uyursa uyusun modundayim ben. Her yolu uygularim :)
(1,567 puan) tarafından
Yani bizim nasil buyudugumuz belli degil zaten cok sukur ayakta sallanmaya bagimli kalmadik yada besikte . Sonsuza kadar emzik emmiyoruz sonsuza kadar memede degiliz bi gun mutlaka normale donecek hersey hayirlisi ile insallah. :)
(769 puan) tarafından
Kesinlikle haklısın canım teşekkürler :) yani illa geç veya erken normale dönecek
(1,567 puan) tarafından
Yani canim benim. Cokta kuralci olmaya gerek yok. Az ince ayagimda salladim uyuttum kizimi yatirirken uyandi simdide emerek uyuyo. Gunduze kucagimda omzuma yatirdim ninni soyleyerek uyuttum :) bazen de babasi erik dali aciyo oyle uyutuyo :D
(769 puan) tarafından
Yok canım kuralcılık değilde belirli bir düzen daha iyi olabilir ama işte bebişlerimiz bazen yanıltıyor
(1,567 puan) tarafından
Yok canim ne duzeni.  Bebis bize degil biz ona uyacaz mecbur. Duzen kurmaya bende çalıştım ama kizim ne zaman ve nasil uyumak isterse oyle oluyor sonuc olarak.
0 oy
tarafından
Bebegin kucukse cok sallama canim hem gozleri hem beyni icin egerki hic durmuyorsa gozlerini kapatki gozlerinde kayma olmasin 
(769 puan) tarafından
5 buçuk aylık yok hafif şekilde salladım canım
tarafından
Bisey olmaz o zaman
0 oy
(1,491 puan) tarafından

Benim kide emerek uyuyor karnı tok ise sallayarak uyut sorun olmaz ama aç kalmasın yeterki:'(

(769 puan) tarafından
Öyle tabi canım duruma göre davranıyorum bende
(1,491 puan) tarafından
Benim oğlum alıştı şuan 1 yaşında ama hayatta uyumuyor meme almadan bende kıyamıyorum bide hamileyim bırakmam lazım bende uyumadan önce karnını bir güzel ek gıda ile doyuruyor um sonra memeyi bir iki alıyor uyuyor şimdilik elimden gelen bu benim de bakalım :(
(769 puan) tarafından
Sağlıklı olsun üzülme canım kötü birşey değil yaptığın bende öyle düşündüm ama değil
(1,491 puan) tarafından
Bakalım hayırlısı canım inşallah benim oğlum emmeyi bırakır artık
(769 puan) tarafından
İnşallah canım benim
0 oy
(2,865 puan) tarafından
Sallayarak uyutmak kötü bişi değil ki. Aksine faydalı bi durum sallamak. Tabi öyle deli gibi değil.

Bunla ilgili makale okudum ben bebekleri sallamak özellikle denge için çok faydalıymış.

Hatta şöyle açıklim sana. 

İç kulak bölgesinde bulunan vestibüler sisteme ait kristal ler hareketi, bu bölgenin çalışması için gereklidir. Hareket etmek için bu sistem çocukların her hareketi ile uyarılır. Yani hareketsizlik bu sıvı kristallerinin yapısını bozar. Hareket şart sallamak da iyi geliyor. 
(769 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım benim bazen gereksiz düşünüyorum abartıyorum düzene girsin istiyorum ilk bebek tecrübesizlik herşeyin daha iyi olsun hissi bilemedim çok düşünüyorum bazen aslında çokta düşünmemek gerek
(2,865 puan) tarafından
İnan bana çocuktan önce bende dahil hepimiz asla sallamıycam asla şunu yapmıycam asla bunu yapmıycam dediğimiz ne varsa yapıyoruz. Bende derdim ki sallamam asla. Ama öyle olmuyor sonra araştırdım sallamak aslında çok faydalı sağlıklıymış. Emzik de asla vermem dedim 1. Aydan sonra mecbur verdim. O kurallar bebek doğana kadar yani. Kuralları anne değil bebek koyuyor yani:)
(769 puan) tarafından
Öyle canım yapmam dediğim birçok şeyi yaptım kurallardan çok düzen olsun istedim ama işte alıştığı emziği mene reddi yaşıcaz diye bıraktım şimdi çok pişmanım
0 oy
(3,024 puan) tarafından
Oglum kendi kendine uyuyor uyku egtimi verdim ayrica linc eden gelsin onu topluca linc ederiz cunku sordugun soruda linc edilcek bisi yok bacim ❤️❤️❤️
(769 puan) tarafından
Siz nasıl verdiniz uyku eğitimini canım önceden nasıl uyurdu kaç aylık tı ve ne kadar sürede alıştı, yani ben bunları yaparken hata yapıyorum düşüncesi ile yazdım öyle düşünülür diye canım
(3,024 puan) tarafından
Canim 40 cikana kdr salladim sonra uyku egtimine kundakliyarak.basladim emzik emiyor  once pis pis pis diye basladim aninda kestim sallamahi karnini tam doyurdum ve yanina bende yattim 1.5 haftada alisti hergun ayni saatde o da yatirdim ve 1.5 aylikken duzene girdi uykusu sua  4.5 aylik olcak
(769 puan) tarafından
Maşallah canım benim ne güzel bende 3 aya kadar kundakladım eski beşik ler olur ya onda büyüttüm ilk 2 buçuk ay zaten hep emerken uyudu farklı bişi yapmadım şu 2 haftadır emerek uyutmaya çalışırken istemiyor uyumak sallıyorum bazen uyur bazen uyumaz bende başlarım uyku düzeni için inşallah
(3,024 puan) tarafından
Nekadar erkej okadar iyi cnm
0 oy
(21 puan) tarafından

Emzirerek uyutabiliyordan sallama derim bebişlerimize bilmediği alışkanlıkları biz kazandırıyoruz aslında..ama baş edemiyorum uyumuyor diyorsan da dünyanım sonu değil ya sallayabilirsin..malum biz de sallanarak büyüdük ;))

(769 puan) tarafından
Tamam canım sağol yorumun için :))
(21 puan) tarafından
Rica ederim canm..her bebek kendi annesine özeldir..ebeveynliğin bir standardı yoktur..selametle...
0 oy
tarafından
Bencede sallama canım emzik emiyorsa göğsünle aynı işlevi görür zaten hemen hemen emzikle de uykuya dalar kendiliğinden sallamak bana göre bebeği sadece sarsmaktan mayıştırıyo başka bişey değil 
(769 puan) tarafından
Emzik kullanmıyoruz maalesef

İlgili sorular

0 oy
31 cevap 1,199 göst.
0 oy
6 cevap 573 göst.
0 oy
5 cevap 467 göst.

379,454 soru

11,359,179 cevap

34,835 kullanıcı