0 oy
148 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından
Aklınıza ne gelirse corba olarak deniyorum tsriflere bakıyorum YouTube den instagram dan birebir aynısını yaptığım halde tadı güzel olmuyor kizlar çok yoruldum srtk güzel yemek yapamamaktan. Vallahi utanıyorum artık 2 yıllık da evliym hiçbir şeyi de eksik yapmıyorum eminim ama.olmuyor tadı güzel gelmiyor. O öylece çöpe gidiyor eşimde yiyemiyor zavallı. Şimdi bazinizcorbada ne var salçayı kavur suyu koy filan gibi şeyler söyler.kesin ama kizlar yemin ediyorum ki eksiksz yapıyorum tadı hicccc güzel değil kivami da offf çok mutsuzum gerçekten şu yemek konusunda 

8 Cevaplar

0 oy
(5,134 puan) tarafından
Biraz önce sürekli yaptığım çorba susak tatsız tuzsuz bişey olmuş döktüm yeniden yaptım 
tarafından
Ama bende sürekli oluyor bi hevesle girdigim mutfaktan bidaha kapısından geçmek bile istemiyorum artk. Eşime de mahcup oluyorum yani. Bukadwr mi beferiksizim diye düşünüyorum hep. Yemeklerimde aman aman değildir yanı. Bazen diyorum ki keşke.durumum olsa da sırf yemek yapimi için yardımcı tutsam.....
-Reklam-
0 oy
(11,416 puan) tarafından
Ben genelde tarifleri uymam sadece içine giren malzemelere bakarım canım yavaş yavaş öğrenirsin ama gene mi olmayacak diye korkarak başlama inan çok etkisi var bununda
tarafından
Evet ben hep böyle diyorum. Malesef ama.napaym korku var
(11,416 puan) tarafından
Korkma canım neden korkuyon yani ben mesela et tavuk yemem eşime yapıyorum ilk zaman sen niye yemiyon derdi zehir var diye dalga geçerdim  :)

Şaka bi yana yemediğim yemekleri bile yapamazdım pismezdi tadı nasıl zaten bilmem ağzıma almam söyle böyle diye diye öğreniyor insan
0 oy
(1,194 puan) tarafından

Kız benim yemeklerim  10 numara olur ama bende tatlı beceremem bir keki bile tarife baktiğim halde zar zor yaparım:D

0 oy
(11,086 puan) tarafından
Özenmeden yap o zaman güzel olur :) besmele ile mutfağa gir ve yemeği yapmaya başlamadan da besmele çek. Yaparken de sureler oku bildiğin. 3 ihlas okumak bereketlendirir diye kalmış aklımda kaynak yok kesin bilgi değil :) ama okurum genelde
0 oy
(2,369 puan) tarafından
Canım tavuk suyu falan kullan 

Ben 4 yıllık evliyim elbette benimde yaptığım bazı yemekler olmuyor ama elim neye değse çıkarırım yani oluyor sürekli kötü olacak ümidi ile yapıyorsun kötü oluyor sen herşeyi başarır en güzelini yaparsın sen güçlü kadınsın kendini motive et
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Ben de her yemeği güzel.yapamam.ya hatta biraz uğraştığını ağır yemekleri hiç yapamam. Bi ara yapma ara ver bakalım çorbaya. Başlarken besmele çek.yaparken  ihlas ettahuyyati oku. 
0 oy
(2,297 puan) tarafından
Hango çorbayı yaptın ki ?mercimek çorbasi dene cok beğeneceksn
0 oy
(3,745 puan) tarafından
Tavuk suyu ya da kemik suyuyla yapmalısın. 

Salçalı çorbalar yapınca domates rendeleyin içine mutlaka

Yoğurt çorbalarının yoğurduna 1 yumurta kırın ve blender dan geçirin, istediğin kadar ısıt asla ekşimez

Naneli çorbaların nanesini direk içine koyma, tereyağında kavur ve Üzerine dök.  Suyunu fazla koyma kıvamsız olur, kıvam katılaştıkça göz kararı kaynamış su eklersin.

Yağsız yavan çorbalar lezzetsiz olur, terayağı da kullan çorbalara.

Şehriye türü çorbalar yaparken ilk önce kavur ki daha sonra şişmesi, kıvamını bozmasınlar. 

Mercimek çorbasını mutlaka haşlayıp süzün, gazını alın ki acımsılık geçmesin çorbaya. 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 130 göst.
23 Eylül 2022 Diğer kategorisinde SuDuru (321 puan) tarafından soruldu
0 oy
51 cevap 1,124 göst.
17 Kasım 2021 Diğer kategorisinde LeylaDem (43 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 1,136 göst.
9 Temmuz 2020 Aile kategorisinde iklimaa (129 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 830 göst.