0 oy
157 göst.
Diğer kategorisinde (1,805 puan) tarafından
Hanımlar bu 2. Gebeliğim ilkinde böyle bir sorunum yoktu nadiren sabahları hafif oluyordu ama bu çok başka sabahtan akşama kadar hatta gece uyku sırasında bile çok şiddetli bulantım oluyor şiddetli derken gerçekten şiddetli ağrıyla beraber nefes aldırmayacak kadar oluyor ne kadar zorlasam da kusamıyorum sadece bulantı ve öğürme olarak kalıyor çok yıprattı beni ne ilaç ne leblebi kahve yok tuzlu şeyler falan fayda etmedi bunun başka bir nedeni olabilir mi acaba bu kadar olmasının?

13 Cevaplar

0 oy
(1,764 puan) tarafından
Benim 3.gebeliğim kızımda çok rahattım oğlum da mide bulantısı kusma vardı ve bunda da aynı senin dediğin gibiyim ilaç bana da fayda etmiyor. 
(1,805 puan) tarafından
Mahvoldum yaa devamlı devamlı çok rahatsız ediyor
-Reklam-
0 oy
(7,043 puan) tarafından
Doktora gittin mi değerlerin falan nasıl? Kimi gebelikte oluyor yani ne bı nedeni nede çözümü oluyor. Benim ilkte coktu bulantım. Şuan ikinci bunda o kadar bulantım yok
(1,805 puan) tarafından
8 haftalık canım bebek göründü zaten bir sorun yok şimdilik ama bu bulantıyı çözemedik
(7,043 puan) tarafından
Aa öyle mi bende tam 9 haftalık oldum bugün. Maalesef olmuyor ya çözüm oğlumda çok çektim bulantı. Şimdide var ama çok şükür daha az
0 oy
(2,732 puan) tarafından
Bnmde 2. Gebelik en azndna ilça alınca geçiyordu ilkinde 2bunda ilça da fayda etmiyor öğütme bulantımbitti şmdi midem ekşiyor gece uykudan uyandırıyor 
(1,805 puan) tarafından
Berbat bir şey gerçekten Allah yardımcımız olsun
(2,732 puan) tarafından
Amin cnm ya 20 haftalık olduk ne zmn geçer bilemiyorm
0 oy
(3,605 puan) tarafından
İlaç kullanmalısın yoksa geçmiyor maalesef çok şeyler denedim yeşil elme ve limon yiyebilirsin bastirsin diye tabi limonu çok yeme
(1,805 puan) tarafından
İlaç fayda etmedi yaa serum bile verdiler olmadı geçmedi ama limonu denedim sen söyledikten sonra biraz aldı bulantımı ekşi ekşi de hoşuma gitti kız mı olacak acaba
(3,605 puan) tarafından
Ekşiyle tatliyla alakası olmuyor genelde ama ben 2 hamileliğimde 6 aya yakın bulantı yaşadım limon ve elma ile bastırıyordum poşet poşet ekşi elma bitiriyordum artık ilaçta kullanıyordum benim ikiside kız
0 oy
(7,744 puan) tarafından
Lütfen artık şu gebelikteki mide bulantısına tıp bir ilaç bulsun çok iğrenç birşey bende kızımda günde abartısız bazen 5.6 defa kusardim serumlar la 5 ay doldurdum kan kusmadigim kaldı kimse bana inanmadı naz dediler oğlumda daha iyiydi bulantılar o bulantılar beni hamilelikten soğutuyor 
(1,805 puan) tarafından
İlk bebeğimde sabahları hafif olurdu kahvaltı yapınca geçerdi bu gece gündüz durmuyor
(7,744 puan) tarafından
Benimde ilki oyleydi
0 oy
(418 puan) tarafından
18 haftalığım hala devam ediyor kusmaktan boğazlarım tahriş oldu hep doktorum nadir olur diyor ama bende anlamadım ya 
(1,805 puan) tarafından
İlkim böyle değildi çok zor Allah yardımcımız olsun
0 oy
(3,242 puan) tarafından
Bende öyleydim doktorum mide bulantısı için ilaç vermişti prilam dr kullanmıştım 7 ay boyunca 
(1,805 puan) tarafından
İlkinde kullandım da buna fayda etmiyor
0 oy
(13,787 puan) tarafından
Olabiliyor ben ilk oğlumda çok çektim ikinci oğlumda midem bulanmadi...hapla duruyordum İnanki öyle bir şeylerle bastirilcak gibi değildi serum yediğimde oldu 
0 oy
(279 puan) tarafından
Bana doktor prilam yazmıştı gece 2 tane içip yatıyordum.Ama ilacı bir gün içmesem eski halime donuyodum.
0 oy
(3,333 puan) tarafından
Ben de oyleydim ikinci gebelik ilac bana iyi geldi sukur
0 oy
(1,737 puan) tarafından
Bana kemoterapi hastaları için olan bulantı hapı verilmişti öyle geçmişti kusmadan geçirdiğim öğün yoktu 
0 oy
tarafından
1 cocugum var yani ilk gebeliğimde 4 ay midem bulandı sofradan kalkmadan lavaboya koşardım 4 aydan sonra mide yanması basladı 
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Ayyyyy Dr bana bulantı iğnesi vermişti canım 

Hekimine danış

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 76 göst.
0 oy
2 cevap 118 göst.
19 Ekim 2021 Aile kategorisinde ❣2 Prenses Annesi ❤ (531 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 109 göst.
8 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 39 göst.

374,663 soru

11,206,683 cevap

34,509 kullanıcı

...