0 oy
123 göst.
Diğer kategorisinde (246 puan) tarafından
Benim 2.ci gebeliğim ilk gebeliğimi normal yaptım hamileliğim süresince elhamdülillah Bi sıkıntı yaşamadım şimdi 2.ciye hamileyim idrarda şeker çıktı çarşamba günü şeker yüklemesi yapılacak ve yarın Allah ımın izniyle detaylıya gircem şeker yüklemesi sonucuma göre anlaşılacak eğer şeker çıkarsa testimde ne gibi bi yol izliyor doktorlar ve sezeryan mı yapıyorlar bu arada 23+6 haftalıgım

12 Cevaplar

0 oy
(246 puan) tarafından
Bilgisi olan yokmu
-Reklam-
0 oy
(5,132 puan) tarafından
İdrarda şeker mi çıkmış? 

İlla olmuyor kontrol altına alınırsa
(246 puan) tarafından
Evet canım idrarda glukoz yani şeker çıktı ondan sordum
0 oy
(1,552 puan) tarafından
İdrarda çıkması farklı mı bilmiyorum ama bende şeker yüklemesinden sonra kan tahlili alınmıştı.. Dahiliye doktoru iyi demişti, kadın doğum doktoru yüksek demişti.. Yediğime içtiğime dikkat ederek düşürdüm, normal zamanında ve normal doğum olarak doğurdum.. Hafif yüksek çıkınca kendin bile hallediyorsun Allah'ın izniyle.. Biraz yüksek çıkarsa diyetisyene yönlendiriyorlar, daha yüksek çıkarsa doğuma kadar insulin iğnesi vuruyorlar diye biliyorum
(246 puan) tarafından
Yaaa umarım iyi gelir sonuçlarım yaa :(
(1,552 puan) tarafından
İnşallah gelir.. Zaten idrar herşeyden etkileniyor, bazı doktorlar da insanı panikletmeyi seviyor.. Sen stres yapma şimdiden.. Benim de kızım biraz üşütmüş bir kaç ay önce, idrarı kötü kokuyor diye sağlık ocağına gittim.. İdrarında şu var, bu var bir sürü bişey söyledi doktor.. Sonra da idrarda bunlar olduğuna göre böbreğinde bi sıkıntı olabilir dedi korkuttu beni.. Çocuk doktoruna yönlendirdi, o da hiç bişeyi yok deyip yolladı.. Bazı doktorlar felaket tellallığı yapmayı seviyor.. Tabi temkinli davranmaları da iyi ama insanı gereksiz strese sokuyorlar çoğu zaman
(246 puan) tarafından
İşte ben detaylı yaptırmıcaktım yaptırmak zorunda değilsin ama ben sonuçlarını görmek istiyorum yaptırmanıda tavsiye ediyorum en azından erken teşhis edilebilecek Bi durum varsa tedavi edebiliriz dedi o yüzden sonuçlarını görmek istiyorum dedi bide şeker yüklemesi yaptırıyorsun dedi işte yarın bende detaylıya gircem Allah n izniyle bakalım
(1,552 puan) tarafından
Evet detaylıyı tavsiye ediyorlar, bazı rahatsızlıklar anne karnında bile tedavi edilebiliyormuş, o yüzden önemli o.. Şekerde de bi sorun çıkmaz inşallah..
Şeker yüklemesinden sonra bir defa kan alınmıştı bende özel hastanede, biraz yüksek demişlerdi.. Normalde birer saat arayla üç defa kan alınması gerekiyormuş, devlet hastanesinde o şekilde alınınca sorun yok demişti ordakiler.. Sen de üç defa ver, öyle daha doğru sonuç alınıyor
0 oy
(4,392 puan) tarafından
Eger diyetle kontrol altina alinir ise nirmal dogum yapabilirsiniz ama sekeriniz innsulinle yuksel dozda seyrederse riskli gebelik grubuna girersiniz doktorunuz o anki durumunuza gore karar verir
(246 puan) tarafından
Anladım canım en son idrar verdiğimde işte şeker çıkmış geçen gittiğimde bidaha verdim glukoz bu sefer normal diyor bide şeker yüklemesi ne bakacaklar umarım geçmiştir
(4,392 puan) tarafından
Ozaman muhtemel negatiftir siz yine arada takip edip beslenmenize dikkat edin tatliya kaşara patatese pilava biraz ara =))
0 oy
(352 puan) tarafından
nasil anlasildi canim
(246 puan) tarafından
İdrar tahlili vermiştim glukoz değeri pozitif çıkmış 1 ay önce geçen yine verdim bu sefer glukoz değeri normal diyor umarım geçmiştir bide şeker yüklemesi yapılacak orda daha net anlaşılır umarım öyle bişeyim yoktur
(352 puan) tarafından
insaallah yoktur kuzum
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Ablamda da vardı 41yaşında normal doğum yaptı canım doktor daha iyi bilgi verir zaten sana
(246 puan) tarafından
Şeker yüklemesi sonucumdann sonra anlaşılır galiba canım inşallah yoktur
(2,651 puan) tarafından
İnsülin ve diyet uygulamıştı ablam inşallah yoktur canım içini ferah tut
(246 puan) tarafından
İnşallah canım zaten 1 ay önce verdim idrar geçende kontrole gittim ozaman söyledi idrarda çıkmış diye tekrar verdim bu seferde değer normal geldi ama lökosit değeri pozitif geldi
0 oy
(7,899 puan) tarafından
Ben geçirdim berbat bir hamilelik ve kuvez durumumuz oldu ama sezeryan olmadım eşimin teyzeside kardesimde gebelik şekeri geçirdi onlarda normal doğum yaptılar gebelikleri daharahat geçti bana göre korkma herkes aynı değil gebelik şekerin var diye stres yapma eşimin teyzesi normal bir hamilelik geçirdi kardeşim öyle benim ki kötüydü inşallah seninki güzel olur 
(246 puan) tarafından
Valla canım 1 ay önce idrar tahlili verdim glukoz değerim pozitif çıkmış geçen kontrolumde söyledi doktorum bidaha verdim idrar bu sefer glukoz değeri normal çıkmış umarım kendiliğinden geçmiştir bide bu sefer lökosit değerim pozitif çıkmış o ne demekse artık işte şeker yüklemesinden sonra anlıcaz umarım yoktur ama lökosit ne demek onu bilmiyom
(7,899 puan) tarafından
İnşallah yoktur cnm
0 oy
(11,507 puan) tarafından

Benim gebelik şekerim vardi normal dogum yaptim sadece 5 kilo aldim diyet yaparak ve insulin kullandim 4 ünite kizimda da bir sorun olmadi kilosunda falan. Suyu da yükselmedi. Dikkat edersen hiç bir sıkıntı olmaz Allahin izniyle.

0 oy
(7,640 puan) tarafından
Şeker çıkarsa önce diyet veriyorlar. Ben ona çok güzel uydum ve hiç öyle kötü bir durum olmadı tam tersine git gide normale geldi şekerim daha sonra diyeti de bıraktım. Normal doğum yaptım. Doğumdan sonra her ihtimale karşı diyet yemeği verdiler hastanede de sürekli kontrol ettiler şekerimi. 
0 oy
(1,526 puan) tarafından
Benim 2 hamileligimde de seker vardi. Diyetle normal seviye de ilerliyodu. Sezeryan denmedi bana hic. Normal dogurdum ikisini de. Cocuk sekerden dolayi kiloluysa sayet suni sanciyla normal dogum yaptiriyolar. Ama ben almanya da yasiyorum. Orasi biraz farkli olabilir
0 oy
(140 puan) tarafından
Hayır sezeryan olmuyor normal doğum eğer bebek çok gelişecek kilo alabilecek gibiyse 38 haftada suni sancı veriyorlar 39 veya 40 beklenmiyor
0 oy
(479 puan) tarafından
Bende gebelik şekeri çıkmıştı doktor sezeryan olur büyük ihtimalle dedi ama benim 2 hafta önden gidiyor demişti 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 52 göst.
22 Mart 2024 Diğer kategorisinde Simsek21 (1,320 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 48 göst.
22 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nur29 (157 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 81 göst.
9 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde fatma0445 (1,055 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 58 göst.
28 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Sena00 (17 puan) tarafından soruldu

377,752 soru

11,306,052 cevap

34,733 kullanıcı

...