0 oy
430 göst.
Aile kategorisinde (340 puan) tarafından
Arkadaşlar merhaba 

Eşimin ailesiyle birlikte yaşıyoruz biz babasıyla birlikte al sat işi yapıyorlar bir yandan da küçük isletme olarak eşimin üstüne bir dükkan var. Çok fazla kar etmese de damlıyor en azından diyoruz ordan da eşim bir yandan dükkanı işletiyor bir yandan babasına yardımcı oluyor . 

Benim sorum şu ;

Görümcem evlendigimizden beri (biz evlendikten 6 ay sonra evlendi kendisi ) 

Benim babam size bakmak zorunda mı senin çocuğunun giderlerini doktor masraflarını doğum paranı benim babam karşılamak zorunda mı diye defalarca kez cümleler kurdu çok zoruma gidiyor bu dedikleri geçen hafta da en son yine aynı cümleleri kurup "babama diyeceğim böyle devam ederse bana da baksın bana da bakmak zorunda " tarzında cümleler sarf etti. Görümcemin evlendiği adamı aile istemedi görümcem istemedikleri halde evlendi ve adam evlendiklerinden beri kendini sevdirmek yerine daha çok nefret ettirecek davranışlarda bulunuyor . Ben görümcemin bana söylediği lafları kimseye soyleyemiyorum ortalık karışacak çünkü kayınvalidemler yada eşim duyarsa. Sizce ne yapmalıyım çok zoruma gidiyor konuştuğu cümleler belki diyorum kendince haklı olabilir fakat ben evlenirken (kaçarak evlendik eşim Urfalı ben izmirliyim ve düğünlerde gelinlere takılan altinlardan hep övgüyle bahsederler ) benim koluma bir bilezik takılmadı sadece yuzuklerimix alındı kayinvalidemde bir kolye zinciri varmış onun için sadece uç beğendim takıldı görümcem de kendi kullandığı çeyrekli bileklikler oluyor ya ondan taktı ve bizim aile arasında nikahimiz olduktan sonra gorumceme babası yüzük aldı üstüne görümcem evlendi ona Trabzon kelepçe yapıldı evi düzüldü100.000 harcama yapıldı üstüne kocasıyla araba aldılar o Trabzon kelepçeyi kayınpederim satmasinlar diye parasını vermiş demiş ben alıyorum sonra kızının doğum gününde tekrar kızına hediye etmiş bunları hep yeni öğrendim ben beni de ilgilendirmez ama kendisine de yapılırken bu tür şeyler ve bana yapılmazken neden böyle laf yiyorum? Ben evlendikten sonra üç beş kenara bişey koyup 4.5 gram altın yapıyordu kuyumcuya gittim kayınpederim bilezik begen kendine dedi yatırımlık 8 gram bilezik aldım üstüne 4 gram kayınpederim koymuştu o bile gözüne geldi görümcemin sonra zaten satıldı gitti  çok uzun yazdım kusura bakmayın bana akıl verin :(

27 Cevaplar

+2 oy
(3,690 puan) tarafından
Biz değil sen kusura bakma, görümcenin de olduğu aile ortamında eşini muhatap alarak dön ve bana böyle böyle söylüyor de. Eşine bunu babasının yanında söyle ki babası ne düşünüyorsa söylesin, muhtemelen kırıcı konuşmaz. Olan görümcen olur o da ağzını birdaha açamaz. 
(4,176 puan) tarafından
Ozaman de gorumcene bana soyleme babana yada abine soyle neden karailiyorlar ihtiyaclarimizi neden. Bakiyorlar bize anlatsinlar bana sorma de. Yiyosa abisine babasina sorsun alsin cevabini. Sana yuklenip seni bunaltmasina musade etme yeter
(3,690 puan) tarafından
Ölenle ölünmüyor, kardeşleri ölmüş diye sen de suspus eziyet çekmemelisin.
Ayrıca
Eşine ufaktan çıtlat. Daha sonrası basit, görümcen bu hadsizliğini yinelerse ona aynen şöyle söyle '' abin dediki bir daha sana böyle söylerse ona söyle arasın bana söylesin bakalım derdi neymiş'' azıcık fırıldak çevirin yahu.
(340 puan) tarafından
Viy gi ben bunları desem gorumceme tüm aileyi üstüme salar kendi bişey dememiş gibi üste çıkar :D
(3,690 puan) tarafından
Sana bir sır verem mi? Benm lanet görümce de aynısını yapar:D
(340 puan) tarafından
Bide anne babasının yanında bazen görümce diyorum da diyo ki benim gibi görümceyi op de başına koy sana bı gorumcelik yaparım görürsün gününü :D sütten çıkma sanki tövbe yarabbim :D
-Reklam-
0 oy
(1,552 puan) tarafından
Gorumcene dönüp hayırdır sana noluyo de önce bence eğer birlik oturuyosaniz ve işte birse evet yapmak zorunda kimse aksini iddaa edemez ozmn evimi ayirsinlar de 
(340 puan) tarafından
Ev ayırmayı da ne eşim ne kayınvalidemler istemiyorlar bundan4 ay öncesine kadar aynı evdeydik şimdi dublex evde oturuyoruz öyle olduğu halde hala laf söylüyor
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Kendi baba abisine desin o zaman. Baba sen.onlara.bakmak.zorubda değilsin desin ya da abisine eşine yakinbabam size bakmak.zorunda değil desin. Bakalım ne cevap alacak.baba ve abisine diyemiyor yüreği yetmiyor sana mı söylüyor. Sen ve esin kayinbaban kayinvaliden bu durumdan rahatsız değil.ise ona ne oluyor. Bunu bana değil abine ya da babana söyle de.bakalim ne cevap verecek
(340 puan) tarafından
Evet babasına da kardeşine de söyleyemiyor ve söyleyemez de ondan dolayı bana konuşuyor zaten onların 1 ayda geçindiği parayla eşim bass amfi alıyor hobisi eşimin bu çok zorlarina gidiyo karı koca ikisinin de ben eşime daha önce söyledim ablan benim yaşadığım hayatı yaşamıyor şuan ondan benden nefret ediyor diye eşim yanlış düşünüyorsun demişti ama eminim buna
(4,651 puan) tarafından
Himm esinde kardeşine konduramiyo sanırım bu tarz şeyleri
(340 puan) tarafından
Evet çok iç içe buyumusler hiç ayrı kalmamislar ondan dolayı konduramiyo hiç bir şeyi ama bilse neler konuşuluyor arkasından o da şoka girer :(
0 oy
tarafından
Ya ne söylüyorsa niye söylemiyorsun anlamıyorum şu tv lerde herşeye maruz kalıp susan kızlar oluyor ya o moda girmeye gerek yok sende cevabını ver görümcenin derdi onların size bakması değil kendi babasından otlanamaması siz aynı evde aynı iş yerinde çalışıyorsunuz elbetteki kesenizin ortak olması normal bana kalsa ortak olmaması lazım ama olabilir de yani bence eşine söyle kayınbabana falan söyleme ötek şeyleri karıştırma maalesef ki kız la gelin aynı olmaz kıyaslama kendini 
(340 puan) tarafından
2 sene önce 20 yaşında en küçük kardeşlerini motor kazasında kaybettiler ve ev halkının gerginlik kaldıracak durumu olmadığı için susuyorum malesef yoksa bende biliyorum hakkı olmadigini ama bunu eşime söylersem daha kotu olacaklar iki ucu boklu değnek kısacası evet biliyorum bizim yaşadığımız hayatı yaşayamamak sorunu
0 oy
(119,338 puan) tarafından
esin duymali bence
(340 puan) tarafından
Bencede ama korkuyorum yapacaklarından
(119,338 puan) tarafından
birak o korksun
0 oy
(3,585 puan) tarafından
Öncelikle gorumcene diyeceksin ben senin stres topu muyum gelip bana anlatıyorsun git babana söyle git içini babana dök sonracevini de ayiracaksin işini de ne ev bir olur ne kese babasininetegi altında durursa ne birikim yapabilirsiniz ne bir şey sahibi olursunuz 
(340 puan) tarafından
Yok tam tersi parayı tutmayan benim eşim babası daha oğluna birikim yap diyor asla da karışmaz babası yaptığımız harcamaya evet kimseye konuşmadığı şeyleri bana soyluyor
(3,585 puan) tarafından
İste babasına guvendigi için yarın Allah korusun babasına birşey olsa perişan olur
(340 puan) tarafından
Evet bende hep bu yüzden eşime kendi ayaklarin üstünde dur birikim yap sermaye arttır diyorum her zaman
0 oy
(302 puan) tarafından
Canım senin görümcenin içinde tavuk ayağı varmış. Bende İzmir'e gelin geldim kaçarak evlendim. Bende senin gibi bir yüzük ve nikahla evlendim. Fakat görümcemden ALLAH razı olsun çok ama çok iyi bir insan benim bütün gardirobumu doldurdu şuan hamileyim kendiside evli ve çocuklu olmasına rağmen doğacak oglumuzunda gardirobunu kiyafetlerle doldurdu. Alma dediğim halde alıyor. Senin görümcen fesatmış çok. Her türlü kötülüğü bekle ondan. Ve kendini bütün yazdıklarını okudum çok üzüldüm. Benim eşimin ailesinin maddi durumu yoktu. O yüzden bize bişey yapamadılar fakat senin eşinin ailesi besbelli sen izmirden gelin gittin onlardan değilsin diye seni bedavaya getirmiş. Kendi kızlarına gelince etrafa caka satmak için yağdırmışlar. Seni kıskandığı çekemediği apaçık ortada. İki seçeneğin var. Ya o sidiklinin ağzının payını verirsin sana ne söylerse onu bir güzel çırpar silkeler şaşalatırsın. Yada kocana herşeyi söylersin sonra kollarını bağlayıp karşıdan izlersin. Gözlerini boyoz gibi açıp görümcene bakacağına ağzını aç iki laf et canım. Ezdirme kendini ,sende ağaç kavugundan çıkmadın. Ayrıca doğu gibi bir yerde bedava gelin almışlar herkes otursun önüne baksın. Sen gelinsin tabiki sana yapılacak ne varsa sen onların soyadını taşıyorsun. Görümcen ise el kızı onların soyadindan çıkmış. Deyiverseydin ya senin soyadın ne kızım sen bu soyaddan çıkalı bir hayli oldu babam bana bakmayacakta kime bakacak sen ele karıştın bak yarın birgün çocuk dogursan soyadı başka olacak ben dogursam ailenin soyadı devam edecek diye. Bak ne güzel koyardı bu laf ona o zaman. Hanimefendilik yapma kim ne hakediyorsa cevabını ver. Üzülüp kirilacagina birak onlar üzülüp kırılsın bu kadar iyimser olma. Sana o söyledikleriyle ağzına çok güzel laf vermiş. Sinirden üzüntüden konuşamiyorsan eşine söyle. Gerekirse yüzleş. Bilsinler kimin kaç ayak olduğunu. 
(340 puan) tarafından
Bacım bizimkiler urfadan İzmir'e tasinmislar 6 sene önce yani İzmir'de yasiyoruz fakat gelenekler devam ediyor. Kızlarının ikinci evliliği olduğu halde isteme nişan yapıldı damadın ailesinin memleketinde kına gecesi düğün yapıldı falan düşün. Çok şükür maddi durumumuz yerinde bı eksiğimiz yok eşimde anne babası da el üstünde tutarlar bı şeyden asla mahrum bırakmazlar görümcemin de bu zoruna gidiyor bence .
(302 puan) tarafından
Görümcenin zoruna gidiyor belliki sende ezdirme kendini. Lafını söyle yada eşine haber ver bu durumdan. Yoksa bir ömür devam eder bu şekilde.
0 oy
(1,351 puan) tarafından
Ortalık karışırsa karışsın valla susma hemde kayinbanni ve eşinin yanında söyle bilsinler 
(340 puan) tarafından
Ondan sonra aile faciası :D
(1,351 puan) tarafından
Yok kız biraz ağız dalaşı olur ama herkes içindekini kusmus olur :Dd
(340 puan) tarafından
Bizimkiler onu yapmiyolar işte hele hele kardeşleri öldüğünden beri anne baba da dahil kimse kimseye hiç bişey demiyor herkes kendi içinde yaşıyor herşeyi ondan facia dedim ya
0 oy
(11,076 puan) tarafından
Şu alındı bu takıldı böyle şeyleri umursamam ben. Ama bir yaşıyosunuz keseniz ortak buna senin yapabileceğin ne var ki görümcen sana çemkiriyo. Babasına çemkirsin. Sen de susma artık anlat kocana ailesine, bu nedir arkadaş atma içine bilsin herkes. 
(340 puan) tarafından
Bacım bende umursamıyorum altınım olsa ne olur olmasa ne olur umrumda değil açıkçası ama kendisine bana yapilandan fazlası yapılıyor mesela ben öyle sürekli alışveriş yapan bir insan değilim öyle her gördüğümü istemem. Marka giyinen o bir dediği iki edilmeyen o çeşit çeşit kıyafetler ayakkabılar onun dolabında ben öyle şeyleri dert etmem evden zaten çok çıkmam çok çeşit kıyafetim olmasin ne olacak benim sağlığım yerinde olsun evlatlarım kocam sağlıklı huzurlu olsunlar gerisi umrumda olmaz ki benim :)
(11,076 puan) tarafından
E o zaman umursama laflarını ama anlat eşine
0 oy
(1,205 puan) tarafından
Ya böyle kendini üzmektense git söyle ben söylüyorum rahatsız yada şikayet ettiğim bisey oldukça 
(340 puan) tarafından
Benim eşim bunları kaldırabilecek bir adam değil sorun o zaten
(1,205 puan) tarafından
İlk sakin sakin eşinize anlatsanız güzel güzel konuşsanız
(340 puan) tarafından
Ben sakince anlatırım da sonunda o sakin kalmaz sorun orda zaten yoksa dinlemeye dinler ama sonrası kötü olur
(1,205 puan) tarafından
Yaa Allah yardimciniz olsun :-(
(340 puan) tarafından
Amiiin sağolasın bacım
0 oy
tarafından
Eşine söyle sana böyle baskı yapması baya baya saçma biliyor eşine söylemeyecegini direk baskı yapıp seni bunaltıyor 
(340 puan) tarafından
Evet ve ben söyleyemediğim gibi birde eşime kalkıp evden ayrılalım işini babanla ayır falan da diyemem asla
0 oy
(7,249 puan) tarafından
Sende suç var susarsan daha çok laf yersin mesaj atiyosa göster yok söylüyorsa bile dayanamıyorum artık de aç ağzını anlat eşine şunuda unutma olaki senin ailenden birisi böyle bı laf söyleyecek olsa eşin aninda yapıştırır yüzüne senin gibi susmaz bil o andada susma birliksek kese birse evet canım bakmak zorunda de sende 
(340 puan) tarafından
Mesaj atar mı kız deli misin sen evde bile kimse yokken söylüyor ki kimse duymasın diye benim eşime ailem böyle bişey demeye kalksa kocam karşısında ki kişiyi itin götüne sokar :D
(7,249 puan) tarafından
Heeeh aynı itin götüne onu sok bence :)) bide kaydını al öyle konuşacağını as bucuk anlarsın ya yalnızken filan konuşmaya başlayınca baş kaydını al kocanada dinlet
(340 puan) tarafından
Viy tam kan çıkar
(7,249 puan) tarafından
O zaman kesip çenesini oturacak bişey çıkmasın istiyosa sabır denemeyecek
0 oy
(240 puan) tarafından
İyi niyetli yakalsiyorsunuz o yüzden en basitinden bir daha söyleyince bunları neden bana söylüyorsun abin ve babana soyle de. Hatta eğer sen soyleyemiyirsan bekle ben çağırayım beraber söyleriz de
0 oy
(6,361 puan) tarafından
Hata senin sessiz kaldığın sürece ezilirsin 
0 oy
tarafından
Niye gorumcenin söylediklerini gizliyorum neden koruyorsunuz onu ben olsam söylerdim eşime en azından hem ona ne evlenmiş gitmiş niye karisiyorki sizin ailedeki para meselesine 
0 oy
(45 puan) tarafından
Tam olarakkk aynı şeyi yaşıyoruz bizde birlikte oturuyoruz ve bana da hiç bişey takılmadı ben de kaçarak evlendim yani seni şu an çok iyi anlıyorum herkes bir aradayken bana böyle söylüyor diye direkt şöyle yoksa daha çok canın sıkılır
(340 puan) tarafından
O kadar zor günlerden geçiyor ki kayınvalidem kayinbabam eşim hepsi birden 2 sene önce eşimin 20 yaşında kardeşi vefat etmiş motor kazasında antidepresanlarla ayakta kalmaya çalışıyorlar ondan dolayı hiç kimseyi üzmek istemiyorum eşim öğrense ablasını asla eve sokmaz oturduğumuz mahalleden bile geçemezler o derece yani ...
0 oy
(7,039 puan) tarafından
Ah ah ben napiyim bacım kayinbabam bana 15 grdan bilezik yapti onu da almış getirmiş bana bile sectirmediler eltime 20 grdan yapmışlar kendisi beğenmiş bana 30 senelik daireyi yaptırdı sözde ben seçtim herşeyi ama herşey kendi zevklerine göre halıdan perdeye koltuktan parkeye hiç biseyi ben kendi istediğim gibi yaptırmadım eltim hanım diğer evi vereceklerdi oda yapılı şurası şöyle olsun burasiboye olun diye bi sürü masraf çıkarmış kayinbabam böyle olcana yeni ev alırım demiş 3 senelik daire aldı içi saray gibi her yeri yapılı benim evime 60.000 TL masraf yaptı eltime 950.000 TL'ye daire aldı benim nişanın evde oldu ona salon tuttular napiyim ne diyim düşünüyorum su zamanda şükür kira odemiyorun esyalarim 0 aç değiliz açık değiliz yok değil altınım da var bu zamanda bunları bulamayan da çok gelin var bi haksızlık yapıldıysa 2 gelin arasında değil eşimle kardeşi arasında yapıldı eşim bana niye yapmadınız ya da neden eşit tutmadiniz diye kendi ağzını acmiyosa banane öyle mi ama lafa söze gelemem bak kız nişanı attı gitti evlenmedi ama kardeşim gibiydi herşeyi paylasabiliyodum hiç sana şunu yapmışlar bana niye yapmiyolar şöyle böyle bi laf etmedi etseydi eğer eşime kaynanama söylerdim kaynanam sakin kadın uygun dille hallederdi olay çıkarmadan ki çıkarsa da çıksın böyle bi durumda baban benim çocuğuma bakmiyo benim kocan babasına destek oluyo da öyle bu işler donuyo tamam kese ayrılsın o zaman biz de kendi yagimizda kavrulalim de kayınbabama güvenerek mi yaptın çocuğu yoo kocan başında hiç minnet etme bak bacım yol yakınken tabiri caizse bi laf soylucem afedersin yılanı başını küçükken ezcen yoksa büyüyünce baş edemezsin 
(340 puan) tarafından
Bak şimdi bacım bizim evimize iş oldugunda ortalama 100 bin para geliyor bin şükür bir sıkıntımız yok. Eşimin altında tıngır mıngır giden bir tipo var kayinbabami geçen sene kardeşleri 3 milyon dolandırdı altında adamın Ford focus 2020 model 0 araba vardı dükkandan mal forkliftfalan  gitti arabası gittiğinden beri adam kiralık araç kullanıyor aylık 15 bin ona veriyorlar ama bizimkiler faize asla girmiyorlar ondan dolayı bir araba bir ev sahibi olalım derdimiz yok kısacası rabbim bı lokma ekmek versin evimizin gideri karşılansın fazlasında gözüm yok kim koluna kasasına ne kadar altın para koyarsa koysun umrumda da olmuyor açıkçası huzur olmadıktan sonra parayı napim :)
0 oy
tarafından
Şöyle biz aynı sitede Farklı binalarda oturuyoruz kaynanamlarla kese bir tek gelir eşimin işinden ve alım satım yapıyorlar birlikte benimkiler bekar bişey alınca kese bir kese bir ona göre diyorlar biz ayda 1000 harcıyorsak onlar 5000 harcıyor ve eşimin kazandığı para sen söyle eşine ben söyledim değişen bişey olmadı bişey olmaz dedi bana seninki seni hesaba akıp arkandaysa söyle hata herkesin içinde söyle bilsinler
(340 puan) tarafından
Kız bizimkiler bu olayı bilse gorumcemi maf ederler sorun orda ve benim eşim ayda ortalama tek şahsi 20-30 bin harcıyor ev hariç
0 oy
tarafından
Sonucta esinle kayınpederin ortak Bi iş kurmuşlar görümceyin yaptığı sacmalık birlikte calıstıkları için harcamalarda birlikte olmalı görümcen bekar olsa haklı ama evlenmiş evi ayrı yani Allah yardımcın olsun 
(340 puan) tarafından
Evet sağolasın :(
0 oy
(590 puan) tarafından
Sen başta hata yapmışsın kaçarak evlenerek.hem diosun gorumcemin evlendiği adamı istemediler nasıl istememiştir senden çok taki takılmış bide ödül vereceklerdi herhalde istemeleri nese. Kendini ezdiriyor olabilirmisin.kizina takabiliyolarsa bnce sana daha çok yapılmalı hersey bide erkek tarafı.. 

Susup durma söyle bana söyleme babana abine söyle de onların olduğu ortamda.sen hep idare ediyorsun içine atıyorsun hasta olursun

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 202 göst.
18 Kasım 2022 Aile kategorisinde Annelikguzel (1,618 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 247 göst.
26 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Bbg (1,737 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 254 göst.
0 oy
10 cevap 266 göst.
9 Ekim 2023 Aile kategorisinde Zuhalll (736 puan) tarafından soruldu

380,042 soru

11,376,581 cevap

34,862 kullanıcı

...