0 oy
436 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kizlar eşimle 10aydir ayriyiz ikimizde karşılıklı dava açtık. Simdi esim başka bir kadinla birlikte olsa beni aldatmis oluyor mu? Ve ben bunu isbatlasam mahkemeyi etkiler mi?

11 Cevaplar

0 oy
(12 puan) tarafından
Elbette ki hala evli durumda iseniz aldatmış sayılır.
tarafından
Oh cok şükür sagol canim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yok canım ne aldatması 
tarafından
Gittiği bir yer var orda arkadaşıyla paylaşım yapmış ama masada kiz cantasi var ama gorunurde birsey yok.
tarafından
Kız dalga geçiyordum . Birlikte olursa diyosun ama dediğin şekile göre tam bı delil sayılmaz
0 oy
(250 puan) tarafından
Tabi ki de delil
0 oy
(1,103 puan) tarafından
Tabiki tazminat hakkı doğar. Evlilik birliği devam ediyo sonuçta. Bosanma gerçekleşmediği takdirde zina oluyo.
0 oy
tarafından
Nikah varsa hala  aldatmis sayılır.
0 oy
(1,689 puan) tarafından
Canım öyle bişey varsa mutlaka ispatla mahkemeye ver. Aldatmis oluyor tabiki. Hakkında hayırlısı olsun tez kurtulursun inşallah.
0 oy
(497 puan) tarafından
İspatlatsan mahkemeye delil olarak sunarsın tazminat davası acarsın 
0 oy
(239 puan) tarafından

Yok canim olmuyor yeni duzenlemeyle arastirabilirsin internette dava acildiktan sonra sadakat zorunlulugu kalkiyormus

Yargıtay, eşlerin boşanma davası açtıktan sonra da “sadakat” başta olmak üzere evlilik birliğinin devamıyla ilgili yükümlülüklerinin devam ettiğine ilişkin önceki içtihatlarını değiştirdi. Yargıtay 2. Hukuk Dairesi’nin ilke kararlarında “dava tarihinden sonra gerçekleşen olayların kusur belirlemesinde dikkate alınamayacağı” belirtildi.

Böylece özellikle uzun yıllar süren boşanma davaları süresince tarafları bağlayan sadakat yükümlülüğü de ortadan kalktı. Yeni içtihada göre, boşanma davası açıldıktan sonra tarafların başka kişilerle ilişki kurmaları nedeniyle tazminat, nafaka ve velayet konularında aleyhte karar verilmeyecek.
tarafından
Oyle mi kotu oldu bak bu avukata birsey soruyorum cevap yok
(239 puan) tarafından
Degistir avukatini bi suru avukat var ne demek cevap vermicek neye yariyor o zaman
0 oy
(497 puan) tarafından
Evet canım boşanma davası son bulması gerekiyor tamamen boşanana kadar evli sayılıyorsunuz ve seni aldatmış oluyor 
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Evet zinaya girer kullanabilirsin
0 oy
(1,101 puan) tarafından
Oluyo tabiki etkiler o kadınada zina davası acarsn kazanırsın

İlgili sorular

0 oy
31 cevap 1,247 göst.
29 Aralık 2023 Aile kategorisinde Ahsenbennn (1,787 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 765 göst.