0 oy
338 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (10,042 puan) tarafından
Kizlar size birsey sorucam simdi bizim bi evimiz var kentsele gitti simdi yapiliyor onun ustunu oduyoruz. Esimde hep bi ev daha alma taraftariydi. Arabamiz var simdi satsak 800.000 falan eder bide bankada altinlarim var dugunden falan ustunede yapip koymustuk 400.000 kadarda onlar ediyo. Toplam 1.200.000 tl. Yapilan evimiz 2+1 ve anneme yurume mesafesi 10 dakka falan ama yokus annem zorlanir gelmekte ve esim yurtdisi calisiyor. Bebegim var 50 gunluk suan oglumda 2.5 yasinda. Eylulde falan bitecek evimiz kiz 8aylik falan olacak iste. Bende anneme daha yakin(suan arka sokagindayim herseyime kossr saolsun) bi ev istiyorum. Ve 3+1. Bi kiz bi oglan diye ilerisi icin. Esimde altinlarini verirsen alalim bi ev daha annene yakin diyo ama napsam bilemedim. Arkadasima anlattim diyoki ben senin yerinde olsam vermem altinlarimi olmasa ne olacakti kafam karisti. Siz olsaniz??

25 Cevaplar

+1 oy
(36 puan) tarafından
Altınlar boş boş durup kimseye faydası olmadıktan sonra niye var ki egoyu tatmin etmek için mi. Ben de verirdim hatta vereceğim. Arkadaşın neden verme diyo ev almanı mı istemiyor sebebi neymiş hani garip.
-Reklam-
+1 oy
(11,076 puan) tarafından
Altınları verip evi kendi üstüme yapardım. Annem de yakında ohh mis. Tabi bizde nerdeee o kadar altın. 

He bi de 2. Evi almak için arabayı satmak mantıklı mı bilemedim. Hiç evim olmasa tamam satarım ama 2. İçin satmam galibaaa. Çünkü çocukla arabasızlık çok zor çok
0 oy
(320 puan) tarafından
Ev sizin sonuçta kendinize yatırım yapacaksınız ki birtane daha varmış sonuçta çok ihtiyaç olursa onu satarsınız.
0 oy
(5,657 puan) tarafından

hiç düşünmeden veririm keşke olsaydı da şu an çıkarıp verseydim eşime ev alsaydı bize

2+1 evde iki çocukla rahatın olmadığı sürece ve ailene uzak sevemedin bir ev olacağına altınlarımı veririm 
0 oy
(1,032 puan) tarafından
Anneme yakın bi evim olması için dünyaları veririm 
0 oy
(13,090 puan) tarafından
Ev ikinizin evi sonuçta evlilikte iki tarafın yararına olan durumlarda para esirgenmesini mantıklı bulmuyorum. Üstelik çocuklarınızın geleceğine yatırım oluyor bu şekilde 
0 oy
(4,174 puan) tarafından
Ben verdim altınlarımi aldık evimizi, deprem oldu bitmişti 0 daire tkrr tadilat yapılacak. Tasinacaktik nasıp olmadi
0 oy
(2,405 puan) tarafından
Kayın babam ev alicaz dedi verirmisin dedi evde bir köşede duracağına evim olsun dedim hiç düşünmeden verdim ki o zaman ev ucuzdu borç harç edip arabasını satip iki daire aldık inan bankada duracağına başını sokabilecegin bir evin olsun hem diğer evi kiraya verirseniz onunla yavaş yavaş altınlarını da yapabilirsin mesela o şartlar eşine verebilirsin 
0 oy
(302 puan) tarafından
Ne sebeple vermezmis merak ettim. En iyi yatırım ev olur zaten. Seve seve verirdim niye vermeyeyim 
0 oy
(4,178 puan) tarafından
Altin olsa ne olacak olmasa ne olacak onemli olan ev. Biriken yine birikir alyin iyi kotu bi sekilde   
0 oy
(119,338 puan) tarafından
altin yerinde sayiyo 5,10,15 tl oynuyo tas catlasa ama ev oyle degil bugun 700 e alsan 6 aysonra 1 milyondan fazla eder
0 oy
(7,249 puan) tarafından
Keşke olsa veririm tabiki diğer evi kiraya verip ben alırım gelen parayla altın yap yap köy al sana yatırım 
0 oy
tarafından
İmkanın varsa al canım.benimde 3 artı 1 eve ihtiyacım var ama daha kendi bu evinizin borcunu ödüyoruz .aracımızda yok. Oda gerekli çocuklu aileye.esim  borcum bitsin araç lazım bize diyor.keske bizdede imkan olsa fazla odalı ev almaya
0 oy
(1,030 puan) tarafından
Valla ben verdim altınlarımı yazlık aldık he çok istiyorsan tapuyu üstüne aldırabilirsin hem altın yerine geri koyulabiliyor
0 oy
(1,088 puan) tarafından
Keşke altınlarım çalınmasaydi da bende ev kredisi için verseydim
0 oy
(48,690 puan) tarafından
altinlarini verip araba alan ikbos bu posttan ayrildi☺️
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Hemen al ev hiç dusunme ,, ama arabasız da olmaz sen kullanabiliyor musun ?
0 oy
(829 puan) tarafından
Valla benim eşim araba için istedi vermem dedim kaynım istedi eşim tarafi hepsi istedi vermedim eşime tek bir şartla veririm dedim bize ev alırsan veririm dedim yeter ki evimiz olsun . Kaynnamlarin alt katında oturuyordum herseyine koşardım ederdim misafirler gelse hepsi bizdeydi benim işim olunca kimse ilgilenmezdi ne huzurum vardı çok şükür annemler borcta olsa biraz altın verdiler benim altınları da bozdurup ev aldık borcumuz bitmedi ama başımızı sokacak bı evimiz herşeyine koştugum ve hiçbir zaman beğenmeyip arkamdan dedikodumu yapan kişileri çok görmüyorum 
0 oy
(295 puan) tarafından
Arkadasasina deki sen verme ...kafana yatiyosa ver tabiki cnm bn olsam verirdim
0 oy
tarafından
Ben olsam veririm ki verdimde araba aldık 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 155 göst.
20 Şubat 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Melekkk (10,042 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 199 göst.
8 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Ysmnynr (375 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 99 göst.
21 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Kederlianne (688 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 273 göst.
6 Mart 2022 Diğer kategorisinde Eymen kuşum (6,827 puan) tarafından soruldu

380,052 soru

11,377,003 cevap

34,863 kullanıcı