0 oy
476 göst.
Aile kategorisinde (588 puan) tarafından
Eşim iki kardeş benim on aylık bir kızım var görümcemin de 5 yaşında kızı var. Kızı doğduğundan beri kayınvalidemde kalıyor görümcem çalışmamasina rağmen gece gündüz kayınvalidem baktı hala daha aynı anne baba olarak kayınpederimi ve kayınvalidemi görüyor annesi babası da gün içinde gelir giderler hep. Neyse benim bebeğim artık büyümeye başladığından biseyleri merak edip eline aldığından beri kaynanama ne zaman gitsek o 5 yaşındaki kız çocuğu elleme o benim işte benim battaniyem benim yastığım vs . Kızım orda uyuduğunda üzerine örttüğüm battaniyeye kadar kıskanıyor öyle söyleyeyim size. Ve kayınvalidem yada görümcem oda torun sende o senn kardeşin vs hiç bir açıklama yapmıyorlar aman ağlama tamam senin deyip geçiştiriyorlar. benim çocuğa lafım yok ama bu şekilde egitmemeye devam ederlerse benim çocuğumun aklı erdiğinde aynı şekilde devam ederse tartışma çıkartırım gibi duruyor. Çok içerliyorum bu duruma. Başına benzer bur bir durum gelen var mı ne yapmalıyım kayınvalideme gitmek istemiyorum o çocuk yüzünden soğudum hepsinden 

10 Cevaplar

+1 oy
(1,321 puan) tarafından
Götürme sende sorduklarında böyle böyle böyle yaptığınız için getirmek istemiyorum dersin cingar çıkarmak yerine biraz sakin sakin dusunsekmi acaba 
(588 puan) tarafından
İşte ben gurbetteyim memlekete ayda bir gidiyoruz oda annemlere gidip onlara gitmesek olmuyor el mecbur gidiyorz. Ama artık ayaklarım hiç gitmiyor oraya her gittiğimde migrenim tutuyor
(1,321 puan) tarafından
Gitme işte olmuyor falan değil bir iki gün gitme o zaman arayıp sorar oyle bir durumdada söylersin bu kadar basit illa görecekler diye bir şey yok bir kere görmesin ikimciye akillanir kocanada anlatacak bu durumu olucak bitecek
-Reklam-
0 oy
(2,301 puan) tarafından
O çocukta seninki değil mi öyle bı yapacak olsalar cıngar çıkarırım herkes kendinw çeki düzen versin . Bu ne yaaa 
(588 puan) tarafından
Gerçekten koparmak üzereyim ipleri zaten.. bişey demedim şimdiye kadar ama el kadar çocuğun etrafında pervane hepsi oda aşırı şımarık haliyle. Bu şekilde yetiştirilmez resmen kıskanması hoşlarına gidiyor gibi davranıyorlar
0 oy
(7,273 puan) tarafından
Sende battaniyeni filan götür oyuncağını götür almaya kalkarsa aa o onun de verme kaynanan bişey derse sizin egittiginiz şekilde devam ediyoruz de o çocukta o ne bencil bir çocuk yetiştiriyorlar farkında değiller 
(588 puan) tarafından
Yani ben olsam ağlasa bile doğru olanı söylerim bir ağlar iki ağlar gelişimi için üçüncüde herşeye sahip olamayacağıni paylaşmasını öğrenir. Bunlar böyle devam ederse ilerde yetişkin olduğunda bile o çocuk bencil kiskanc bir insan olacak. Benim götürdüğüm oyuncakları da alıyor elinden
(7,273 puan) tarafından
İşte bende aynısını yapıyorum hayır dediysem hayırdır evet ağlıyor sonra bırakıyor bakıyor aglayarakta yaptiramiyor birşeyleri öğrenmesi gerek verme işte oyuncaklarini o senin değil de al elinden sen nasıl bize vermiyorsun bizde vermiyoruz de
0 oy
(444 puan) tarafından
giderken çocuğunun eşyalarını götür ne lazım olacaksa. fazla da muhatap olmam ben olsam.gitme yani eşin zorlamıyosa 
0 oy
(106 puan) tarafından
Aynısından bizdede var ve kuzeni hastalık  derecesinde  kıskançlık öyle böyle değil çocuğu tek bıraksam dövecek derecedeydi fazlası var eksiği yok neler neler yaptı akla hayatla gelmeyecek şeyler birde 10 yaşında her seferinde sabır dedim yanlız bırakmadım hiç süreklice eve gelirdi babaannesiyle  yine geldi dediki ben bunu arkadaşlarıma dovdurucem dedi kaynanam hiç sesini çıkarmadı artık dayanamadım hele öyle bisey yap bak ben neler yapıyorum dedim sonra eve gitmiş benim taklidimi  yapmış sabrım taştı kaynanam güle güle anlatiyo  dahada sınır oldum eşime dedim ya babasıyla konuşursun yada o bu eve gelmiyecek dedim eşim tamam dedi ama konuşmadı  bu dahada fazla setler yapmaya basladi en sonunda eşimle kavga ettik beni kovdu evden yeğeni yüzünden sen dedim  bana böyle yaptın madem kal yegeninle  herseyinle ilgilensin  ben oğlumu alıp gidiyorum dedim neyse sonra konuştu annesiyle ama ben hiçyuz  vermedim ne dese aynisiyla  karşılık verdim.bi zaman sonra kabullendi cocuguda  götürmedim anlattım öyle yaptığı sürece gelmem o eve çeker giderim bulamazsiniz  beni dedim kaynanama artık yapamiyo  hatta değişmeye başladı uzun oldu ama kusura bakma
(588 puan) tarafından
Haklısın. Ev içi huzuru bozmaya kadar gidiyor bu durumlar. Hep kayınvalidenin fiseklemesinden kaynaklı
(106 puan) tarafından
Doğru soyluyosun canım aynen inşallah bir an önce cozersiniz  sorunu
0 oy
tarafından
Götürmem olur biter. Aman ağlama tamam senin diye birşey mi var. Aşılamakla alakalı bu. Kızım doğduğu günden itibaren anlamlar yeğenime öyle aşıladılar ki bunu. Kimseyle oyuncak paylaşmayan çocuk biz gidince cemre lütfen herşeyi dağıtsın istediğini alsın diyor. Kızım 1.5 yeğenim erkek 4 yaşında. Hep siz kardeşsiniz dedik. Ve birine ne alırsa diğerine alınmadı mesela. Hep biraz sen biraz cemre oynasın dendi. Valla bana yapılsa ben çok netim gitmem. O torun yeter onlara. 
0 oy
(5,904 puan) tarafından
Sen konuşabilirsin o çocukla senin olabilir ama o bebek bence paylaşmalısın hem bak oda seninle oyuncak paylaşacak gibi yada bikaç çikolata alıp bak benim kızım seninle çikolatasını paylaşıyor demekki paylaşmak çok güzel diye konuşabilirsin oyuncakları kıracak bir çocuk değilse kızının oyuncağını verip bak bunu biz seninle paylaşıyoruz sende battaniyeni vs diyebilirsin kız siz gidene kadar sürekli göz bebeği olduğu için siz gidince bebek ilgi gördüğü için kıskançlık yapıyor muhtemelen bunu kimseyle tartışmadan anaç ruhunla kendin çöz.. Biz öyle yaptık eşimin büyük yeğeni oğlumu biraz kıskanınca eşim hemen bi paket çubuk kraker verip bak kuzenin sana ne aldı vs dedi bikaçkere böyle yapınca artık kıskançlığı kesti bize gelirken oğluma kek falan aldırıyor görümceme onunla paylaşalım diye :) 
(588 puan) tarafından
Canım ben bunu yaptım ama kayınvalidem inat bana herşeyi yanlış anlıyor benim yaptığımin tersini yapmaya yeminli kadın. Geçen ay orda kaldık bebeğimi yan odada uyutup geldim gece lambasını taktım ama o benim lambamdi diye ağlamaya başladı bende o çok küçük ve karanlıktan korkuyor bu gecelik ona verebilir misin dedim ve ağlamayı kesti tamam dedi. Sonra kaynanam gitti çekti onu başka varmış al bu seninki ben ona başka taktım dedi getirdi. Halbuki susmuştu çocuk. Benim bebek diye nerde ilgi bizde kayınpederim ve kayınvalidem onun yanında kucaklarına bile almaya korkuyorlar kızımı
(5,904 puan) tarafından
Allah Allah ya çok yanlış bi tavır sergiliyorlar olmadı eşin konuşsun böyle çocuğada zarar veriyorsunuz herşeye olur diyerek desin
0 oy
(404 puan) tarafından
Bizim büyük elti evleri Birlik kaynanamla Birlikler. çocukları babaaneleriyle dedeleriyle büyüdükleri için benim çocuklara az biraz ilgi gosterseler hepsi bı köşeede tepiniyor  . ama onların annesi de 3v büyükleri de onlar da torun sizde diyip arayı duzeltiyorlar da işte onlar daha ağır basıyor onlar a daha düşkünler sürekli de gitmediğim için çok ta takmıyorum gereken yerde kndim müdahale ediyorum zaten.
0 oy
tarafından
Aynısı ablamin başına geldi herseyi kıskanıyordu yattığı yatağı bile ablam da mesafe koydu 
0 oy
(1,121 puan) tarafından
Aaa aynı benim gorumcemin kızı oda 8 yaşında aklıda gayet yetiyor. Evinde asla kendi oyuncağını vermez. Biz geçen  balon aldık kızıma diye onu eve götürmeye kalkti.  Benim olsn diye. Sen vermiyosn bizde vermiyorz dedik. Her istediğini yapmışlar ve yapmayada devam ediyorlar.  Bana da balon alın diye oturdu ağladı koca kiz. Evde bir sürü oyuncağı var kaynanam dio ki siz oyuncak almayn onda çok. Bende dedm o kız günahını vermez oyuncak mı verecek. Malına çok sahip aynı babaannesi dio  :) o
(588 puan) tarafından
Bizim en büyük sorunumuz zaten kendi evinde kendi oyuncağını vs kiskansa yine tamam. Ama ananesinin evini sahipleniyor. Yapılan yanlış ama birde kendi evinde yapmaması hepten yanlış. Kendi evinde yapıyo olsa neyse der onlara gitmem bidaha ama kayınvalide evine mecbur gidiliyor ve o çocuk hep orda

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 159 göst.
9 Haziran 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 297 göst.
15 Mayıs 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 1,242 göst.
7 Şubat 2021 Aile kategorisinde AKREP1992 (386 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 488 göst.