0 oy
257 göst.
Diğer kategorisinde (804 puan) tarafından
Kızlar kızımda konuşma geriliği vardı kelimesi vardı ama cümlesi yoktu pedegog kreş önerdi 3 yaşına girmesine 3 ay kala krese başladı çok uyum sağladı dilide açıldı şuan 3 yaş 4 aylık kreş bize çok şeyler kattı yaptığı etkinlikler öğrendiği bir çok olumlu şeyler ve en önemlisi konuşması açısından çok mutluyum kreş evimize çok yakın şimdi son zamanlar da kafamı çok kurcalıyor seneye Allah gösterirse o günleri 4 yaşına girmiş olucak sizce seneye de krese göndereyim mi sonra 5 yaş anaokulu 6 yaş da ilkokul zaten yoksa seneye dinlensinmi yani kresi çok seviyor şuan ama 2 sene kreş 1 sene anaokulu çok mu olur bilemedim 

14 Cevaplar

+2 oy
(128 puan) tarafından
Yaz tatilinde ve haftasonlari dinlendiği yetiyordur canım bence. Eğer severek gidiyorsa hiç uzaklaşmasın evde kalınca da dinlenmek yerine sıkılıyorlar bizim zamanımızdaki gibi aksama kadar sokaklarda oynama şansları yokki çocuk istiyorlar kreşi ondan sevmistir
(804 puan) tarafından
Aynen öğretmeni de söyledi çok uyum sağlıyor her şeye adepte oluyor dedi okulun en küçüğü o yüzden korkmuştum biraz şimdi 2 sene kreş bir sene anaokulu onlar eğlenceli olucak ya ilkokul da eğitim ağır gelirse diye endişe ettim
-Reklam-
0 oy
(8,986 puan) tarafından
Benimki de terapist önerdi o zaman 2 sene anaokuluna gitmisti
(804 puan) tarafından
Peki sonradan olumsuz etkisi oldu mu şuan okulu çok seviyor erkenden uyanıyor sırf krese gitmek için ileride ne olur bilmem
(8,986 puan) tarafından
Yooo Bi fark olmadığını haliyle sabah kalkarken zorlanır ama çok severek gider hiç tatil olmasa der şuan 4.sinif
(804 puan) tarafından
Maşallah inşallah bizimde öyle olur
0 oy
(11,217 puan) tarafından

6 yasinda kizim 5 yildir gidio. Seneyede ilk okula basliyacak. 18 aylik kizimda haftaya gorusmeye cagirdilar basliyacak:) oda bir 5 sene gidecek Allahin izniyle

(804 puan) tarafından
Yurt dışında yaşıyor olmalısınız bizim kreş müdürü demişti yurt dışında 2 yaşında hemen başlıyorlar orada çok normal kızın küçük değil falan demişti kayıt esnasında :D
(11,217 puan) tarafından
Evt isvecteyim. Hayr 2 gec yili dolmamis cocuklar bile var:) ilkokula gitmek gibi birsey burda her cocuk mutlaka 3 4 yil krese gider
(804 puan) tarafından
Peki saat süreleri nasıl oluyor uzun mu
(11,217 puan) tarafından
Calisan veya okuyan anneler icin gunde 8 saat. Ev hanimi  icin gunde 5 saat:) ben okuyordum ilk kizim 8 saat gidiodu 2. Yi dogurdugumdan beri 5 saat gidio
0 oy
(302 puan) tarafından
6yasinda Bu 2.yili hatta seneye de ilkokula göndermeyeceğim gene anaokulu
(804 puan) tarafından
Neden peki yani çok bilgim yok ama ilkokul yaşı 6ya düşmüş sanırım isteğe bağlı mı bilmiyorum öyleyse zaten bende göndermem sanırım ilkokula hemen
0 oy
(4,239 puan) tarafından
Canim egitime ne kadar erken baslanirsa o kadar iyi. Bizim ulkemizde gec bile baslaniyo. Erken yasta baslanmali ve devam edilmeli. Zaten cocugunda seviyomus. Evlerde bizler yetemiyoruz ayrica sosyallesiyo. Ben gerekli egitimi vermedigi dusunuyorum uzmanlardan destek almak en mantiklisi. Ayrica cocuklar arkadas istiyo ve gunumuzde bu durum cok zor. Ben calisna bi anneyim suan dogum iznindeyim. 20 aylik olunca oyun grubuna baslayacagiz, 24-25 aylik  gibi de krese(iznim bitiyo). Ondan sonra ilkokula baslayana kadar krese devam edecek. Yaz tatillerinde dinlenirler zaten.
0 oy
(5,378 puan) tarafından
Bnm kızda iki buçuk yaşında konuşamıyor acba ücreti nedir sen de calisyirmusun 
(5,378 puan) tarafından
Bizim Burda' kires. Var ama uzak ama masllah baya konuşmayı blyormus süre falan demişsin bnm kızda 6 ay kaldı 3 yaşına basmasına hiç bişey blmiyor öğretiyorum okdr çok zorlanıyorum
(804 puan) tarafından
Evet kuran harflerini öğrendi şuan harekelere geçti mesela esre ötre onları öğreniyor krese gönderemiyorsan bile sık sık çocuklu ortamlara gir park olur akraban vs olur cidden çocukları görünce aciliyolar
(5,378 puan) tarafından
Ayy ne güzel bnm kız dışarı çıkmayı oynamayı çok seviyor önceki evimde hiç dusari çıkaramıyordum park yoktu uzaktı vala smdi hergun çıkaryorum daha açılmadı çok sklyor kires kendi imkanlarınlami gotryorsun
(804 puan) tarafından
Evet evime 4 dakika yürüme mesafesinde zaten bu yüzden tavsiye ettim en çok da orayı Bi şey olsa hemen 4 dk içinde orda oluyorum gözüm arkada kalmıyor
(5,378 puan) tarafından
Ne güzel cnm bize bir saat falan uzak araç ta yok yoksa bende isterdim kızım braz gelisseydi keşke :( hicbisey blmiyor
0 oy
(48,704 puan) tarafından
alışmış ne guzel.bozma düzenini bu sefer eve alisir
0 oy
(1,798 puan) tarafından
Çocuk gelişimi öğretmenimiz bir sorun yok sa 3 yaş öncesi hiç önermiyordu ömür boyu okula gidecekler ilerde çok sıkılıyor çocuklar diye şuan zaten baya ilerlemiş neden tekrar 2.sene kreşe göndereceksiniz ?çok çok küçük zaten yavrunuz 1 sene anaokulu yeterli çocuklar için demişti öğretmenim baya iyi bir üniversite mezunu kendiside kızını kiz kardeşi yanı teyzesi büyütmüş çalışıtigi için ileride okula başladiklarinda da surekli oyun etkinlik kreş havasında oalacagini sandıklar için çocuklar derslerde zorlanıyor demişti bana çok mantikli geldi 
(804 puan) tarafından
Ya çünkü çok güzel şeyler öğrendi yaptıkları etkinlikler olsun konseptler olsun benim yapamicagim şekilde mesela sene sonunda folklor oynucaklarmis kültür merkezinde sonra İngilizce Bi çok kelime öğrendi dini olarak şuan elif Ba harflerini bitirdi harekelere geçti sureler öğrendi matematik alanında sayıları yazmayı öğrendi seneye de iyice pekissin öğrendikleri diye
(1,798 puan) tarafından
Tabiki siz annesiniz çocuğunuz için en iyisini siz bilirsiniz ben sadece kendimce yorumumu katıp fikrimi soylerim güzel günlerde büyütün yavrunuzu inşallah
0 oy
(149 puan) tarafından
Benimkide 3 bucuk yasinda dedigin gibj hic cumle kuramiyo benim cocugumda krese yazdirdim gercekten etkili oldumu hemen canim
(804 puan) tarafından
Evet krese başladıktan 2. Hafta sonunda açılmaya başladı uzun uzun cümle kurmaya hatta ilk hafta öğretmeni anlamıyorum iletişim zor kuruyoruz dedi ikinci hafta sordugim da her söylediğini anlıyorum dedi çok etkisi oldu
(149 puan) tarafından
Insallah bizde oyle etkisini qoruruz hemen
0 oy
(2,192 puan) tarafından
Benim kızım da 3 yaşında bazı harfleri çıkaramıyor çocuk gelişimi önerdi ama maddi durumdan dolayı yolayamadim sizin ne kadar zaman da çözüldü canm 
(804 puan) tarafından
Kreşe başladı ikinci hafta konuşmaya başladı hiç cümle kuramiyodu Bi sabah durduk yere sen benim üzümlü kekim şarkısı söyledi düzgün bu şekilde mutluluktan hemen sarıldım ertesi gün de ben öğretmenimi çok seviyorum bana çok güzelsin diyor dedi hayret ettim bu kadar hızlı beklemiyodum. Valla özel kresler pahalı oluyo dini eğitim de veren bir krese gönderdim ben aylık 500 tl her hafta yaptıkları konseptler olsun öğrendikleri olsun kii sadece dini değil İngilizce ve matematik de öğreniyor çok memnjmim
(2,192 puan) tarafından
Bu camide olan kreş gibi galiba o mu canım
(804 puan) tarafından
Hayır bizim ki camide değil öğretmenleri falan MEB çalışanı üç katlı bir bina da
0 oy
(1,278 puan) tarafından
Beş yaşında ana okuluna alıyorlar mı bizim burda almadılar ya 6 yaşında ana okulu yedi yaşında ilk okula gidecek 
(804 puan) tarafından
6 yasa düştü ilkokul diye duymuştum öyleyse zaten bende ilkokula vermem hemen ya
0 oy
(7,747 puan) tarafından
Kızım 4 yaşında 4 6 yaş kuran kursuna gidiyor seneye de gönderecem inşallah hem kuranı öğreniyor hemde kuran okuyan çocuklar Türkçe okuma yazmayı kendileri söküyor 
0 oy
(2,483 puan) tarafından
Benim komsum boyle ust uste verdi malesef cocuk oyuna alistigi icin 1. Sinifta zorlandi, hatta ilk donem tekrar versem mi diye bile dusunduler anaokulu icin.

Ben oglumu gondermedim suan 5 yasinda, etkinlik egitim herseyi birlikte yaptik. Iyi ki de yapmisiz suan yasitlarindan onde cok sosyal ve ozguvenli hatta ilkokula giden cocuklar kadar herseyi yapiyor; toplama cikarma, harfleri tanima yazma, sayi sayma vs. Tabi bu annenin ilgi alakasi ile de dogru orantili. Kres yerine spora yazdirdim haftanin belli gunleri gidiyor, disiplin kazanmasi acisindan cok iyi oldu. Sadece bu eylul anaokuluna gonderecegim o da okula alissin diye. Evdeyseniz bence sizinle olmasi daha iyi. Zaten bir omur okuyacaklar, ben cocuklarin erken yasta biktirilmasi taraftari degilim acikcasi. Hersey dozunda guzel :)
(2,192 puan) tarafından
Neler yapıyorsun mesela canm benim kzimda dil gelişimi geride dedi doktor:(
(2,483 puan) tarafından
Dil gelisimi icin en iyi cozum kitap okumak ve okurken onu da dahil etmek. Isbankasi yayinlarinda cok guzel resimli kitaplar oluyor. Biz her aksam mutlaka 1-2 tane okuruz yatmadan. Suan bile oyle. Hem uykuya gecerken son enerjisini atip kolay okuyor, hemde ogrenip dilinide gelistiriyor. Marketlere bazen uygun fiyatli geliyor oradan da alabilirsiniz.
Onun oncesinde de 2 yasina kadar tv ve telefondan uzak tuttum (cocuklarin geri kalmasindaki en onemli etken bence) ve bebekken bile sanki karsimda biri varmis gibi konustum. Sende oyle yapabilirsin. Konusmasa da sen konus, bi zaman sonra sana katilacaktir. Tv ve telefonla hasir nesirse belli bi saat izlet. Mesela benim oglum 5 yasinda gunluk hakki 2saat bazen elzem durumlarda (misafirlige gidince cocuklar oynarsa ister veya hastalaninca) 3 saate cikariyoruz.
0 oy
(472 puan) tarafından
Tabiki gönder canım 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 97 göst.
7 Aralık 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 84 göst.
2 Eylül 2022 Diğer kategorisinde hilal02 (67 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 242 göst.