0 oy
478 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
kızlar biliyorsunuz babamlarla yaşıyorum esimle boşanmak üzereyiz maddi olarak aileme bağlıyım babam emekli. benim iki çocuğum var eşim çocuklarıma bakmıyor bütün masrafı benim üzerinde gıda yardımı ve e devletten yardim başvurusu yaptım ama rededildi. gerçekten durumum olsa niye başvuru yapayım evet eşimin durumu çok iyi ama adam bize bir iğnemizi vermedi. geçen o kadar zorlandım ki yemin ederim gidip kaymakamlıktan bez istedim. gıda yardimi için eşimle olan boşanma davamızın evraklarına da baktılar babamla yaşadıklarımı da biliyor neden vermediler 

12 Cevaplar

0 oy
(5,305 puan) tarafından
Evet ablamada vermiyorlar oda ailemle yasyor neymiş sigorta var bnde hiç bişey anlamadım çok saçma dul olup ailesiyle yasyana vermiyorlarmis sigorta çalışan varsa vermiyorlar
(7,376 puan) tarafından
Sigortalı da alıyor canım sogortaliya vermiyorlar diye bir şey yok üstüne ev araba vb benzeri bir şey varsa verilmiyor
(5,305 puan) tarafından
Vala biz nezaman gitsek sigorta var olmuyor asgari ucretin üstünde olmayacakmış geçen gün kaymakamlik bna öyle syledu red geldi dedi asgari ücret uzerise vermiyor devlet bide üzerimize hiç bişey yok kiradayiz
(7,376 puan) tarafından
O şöyle canım sigortan asgari ücret uzarinde bir miktarda odeniyorsa vermez yani asgari ücret gözükmüyordur çünkü asgari ücretin üzerindeyse maaşı yada öyle odeniyorsa kişi başı düşen ücret fazla bu yüzden vermez
(5,305 puan) tarafından
Evet oda öyle dedi bide çalışan kişi sayısı fazlaysa verniyrimus
(7,376 puan) tarafından
Evet canım gelir düzeyi yüksek oluyir cunku
-Reklam-
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Tekrar yap.insallah çıkar yaa ramazan ayinin hürmetine 
0 oy
(3,274 puan) tarafından
Benimde tanıdığım bir ablam var garibim kocası 3 çocukla terketmiş evi kira tam zamanlı da calışamiyor çocuklar var diye yardım almiyormusun dedim sigortam var diye hiç birşey bağlanmıyor dedi. Sistemde ki hataya bak ya hem sakin sigortasız çalışmayın diyolar hem sigortasizliga teşvik ediyorlar. Sigorta olmadan bu insanlar zaten yaşayamaz ki hasta olsalar nasıl karşılarız diye korkudan doktora gidemez mecbur sigorta var busefer yardım hakkın yok saçmalık. Yardım almak için daha ne kadar yoksul olmak lazım. 
(5,575 puan) tarafından
eşimin de sigortası var ama geçen sene aldık biz
(3,274 puan) tarafından
Çok iyi sizin adınıza sevindim ama etrafımda alamayan çok kişi var genellikle yokuşa sürüyorlar
(5,575 puan) tarafından
anlamdım valla bir çocuğumuz var eşim asgari ücret ile çalışıyor ev araba hiç bir şey adımıza ki sadece adımıza değil gerçekten de hiç bir şey yok başvuru yaptım çağırdılar sosyal yardım dan kira kontratı ve bana ait bir iban ile gitmemi istediler daha sonra gelip eve baktılar ve oldu
(15,854 puan) tarafından
Sigorta ile alakasi yok ki. Biz de sigortaliyiz ama hem aile destek yardimi alıyoruz hem de elektrik yardimi
0 oy
(5,575 puan) tarafından
boşanma henüz gerçekleşmediği için olabilir bide sosyal yardım derneğine giidp başvuru yapın e devlet ten bazen onay vermiyor direk oraya gidin 
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Baban emekliyse ona yardım çıkar aile destek ödemesi ben geçen babama yaptım çıktı 
0 oy
(85 puan) tarafından
Benim bi ablam var evi arabasi 2 ayri maas sigorta herseyi var ona veriyolar cevremde boyle olup cok alan kisi var hic korkmuyolarda Allahtan cidden  hak edene deilde hak etmeyene veriyolar Rabbim yardimciniz olsn birdaha deneyin basvuruyu ikincide cikiyo genelde
0 oy
tarafından
Evin ayrı olması lazm cnm sed yardımı alabilmen için bende boşanma aşamasındayken babamlardaydim gittim vermediler sonra cimere başvurdum durumumu anlattım iki hafta sonra kaymakamlık aradı basvurumun sonuçlandığını sosyal hizmetlere gitmemi söylediler gittim boşanma dilekçemi verdim evimide ayırdım çıktı yardımım babam emekliydi diye vermiyolardi
tarafından
Canim evini nasil ayirdin. Benim imkanim malesef yok zor oldu mu
tarafından
Benim babamın bana verdiği dairem vardı kiracıyı çıkardım kendim yerlestim
0 oy
(1,824 puan) tarafından
Direkt sosyal yardımlara git durumu anlat muhtarlar fakirlik belgesi çıkarıyor onu al muhakkak. Sadece aylık ödeme değil çocuğa ek yardımlar da oluyor. Kuzenimin eşi sigortalı daha dava yeni açtı ama açılmadan önce fakirlik belgesi aldı baroya verdi hatta avukat için ekstra da kaymakamlık yardımları alıyor aylık da 1200 mü ne para alıyor. 
tarafından
Ay cok iyimis ya yani iyi dediğim yani destek cikmis ben 10aydir cok zorluk çekiyorum basvuru yaptim sosyal guvenlik kurumuna gittim ama olumsuz çıkmış
0 oy
(181 puan) tarafından
Sosyal hizmet merkezine başvur 
tarafından
Canim zaten  direk oraya gittim evede geldiler  internetten bosanma davami da baktilar ama sonuc olumsuz çıktı
0 oy
(15,854 puan) tarafından
Adresin baban gildeyse o yuzden almıyorsundur. Çünkü baban emekli 
0 oy
tarafından
Ailenle oldugunu için vermemişler
0 oy
(645 puan) tarafından
Babanin emekli maaşı var ya onu var diye vermiyorlar üzerine araba varsa da vermezler canım yardımı üvey babam vefat etti annem yardım aliyor şuan 9 yaşında kardeşimle ikisi kalıyor alttaki komşu bilememiş kaynatasiyla duruyor demiş kesildi yardımlar 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 136 göst.
2 Ekim 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Milkasu (809 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 207 göst.
27 Eylül 2022 Aile kategorisinde Mhrbndrc (87 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 252 göst.
15 Mart 2022 Diğer kategorisinde Elif.m.05 (1,541 puan) tarafından soruldu
+1 oy
2 cevap 93 göst.
6 Ağustos 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,334 soru

11,324,058 cevap

34,775 kullanıcı