0 oy
408 göst.
Aile kategorisinde (471 puan) tarafından
İlk bebek 

1muslin bataniye 1 kundak 1yazlik 1 kişlik bataniye 

1 tane 10 lu hastane çıkışı

2 alt üst takim

1 tulum 

6 adet agiz mendili 

3 adet ter havlusu bebek için 

6 çorap 

5 adet çit çitli zibin 

10 lu hastane çikisinda yelek alt ust takim bir zibin bir iclik  mendil eldiven ve bir adet önluk  var ayriyeten 1 adet önluk te ben aldim yazlik bataniyede hastane cikisindakini saydim 

Allah nasip ederse 75 gunum kaldi uygulama öyle yaziyor  eksik var mi fazla da almak istemiyorum ama eksik gibi geliyor bayramdan sonra beşik falan almak icin ve son alişverisi tamamlamak için aliş veriş yapacam  ne alayim ne gerekir 

14 Cevaplar

0 oy
(7,621 puan) tarafından
Çok iyi zaten hemen büyüyorlar Burda bazen okuyorum o kadar abartıyorlar ki 5 takım hastane çıkışı alıyorlar ayrıca alt üst 3 4 takım 
(471 puan) tarafından
Bende dedigin gibi cok alanlari görünce acaba az mi aldim gibi geliyor benim yazdiklarimi hastane çantasina sadece koyanlar var o yüzden az mi diye merak ettim
(7,621 puan) tarafından
Dur tekrar bı bakayım
(7,621 puan) tarafından
Tekrar baktım gayet iyi bence yeterli allah kavuştursun inşallah hayırlı doğumlar
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben hiç almadım ablam çünkü kızı 1 buçuk yaşında hepsini o verdi şakasız söylüyorum 15 tane hastane çıkışı almış çok gereksiz inan ki 2 2 3 tane yetiyor yarısını giydiremedim bile kendinden eldivenli kolları olanlar çok rahat canım 
(1,667 puan) tarafından
Kesinlikle kendiliğinden eldiven liler çok iyi
tarafından
Evet ben çok rahat ettim yaz bebeğiydi zaten 10 gün durdu açtım tinaklari kesilecek kadar uzayinca
0 oy
(3,324 puan) tarafından
Ben çorap dışında sizin söylediğiniz herseyi  aldim alt değiştime bezi de aldim cnm
(471 puan) tarafından
Alt degiştirme bezi benimde aklimda alişverişe cikinca bakacam bulursan akima yatan alacam bir tane
0 oy
(672 puan) tarafından
Bebeğin 4 takım mı kıyafeti var yani 
(471 puan) tarafından
Evet canim az mi
(672 puan) tarafından
Ben büyüklü küçüklü 7 aldım çok kusuyorlar kaka çıkıyor bide iki cinsiyete uyacak al Bi daha bebeğin olursa giydirir sin birine verirsin bişey olmaz
(216 puan) tarafından
Evet az bencede en az 10 tane kiyafeti olmasi gerekiyor eger tabi alabiliyorsan
(672 puan) tarafından
10 da olabilir ama değişik bedenler benim o 7 bile yetmiyordu neredeyse
0 oy
(3,458 puan) tarafından
Bir iki tane daha tulum veya takim alabilirsin onu da bir beden buyuk almani tavsiye ederim cok cabuk buyuyolar onun disinda yeterli
0 oy
(11,166 puan) tarafından
Canim.bence yeterli tabi bu bebege göre de değişiyor kimi bebek her beze kaka yapıyor taşıyor kimi bebek hep kusuyor ben bunları hiç yaşamadım yetti bana 1 ay giyebiliyor zaten
0 oy
(3,365 puan) tarafından
Kusan bebek olursa yetmez canim kiyafet cünkü ya kakasi cikiyor ya cisi yada kusuyor bir iki tane daha al takim canım sadece hastanede 3 takim kullandik biz birinde topuk kanı oldu birinde altini alirken isedi oyle gitti ucuncusuyle ciktik bebislerin isi belli olmuyor cünku 
0 oy
(1,667 puan) tarafından
Alt değiştirme bezi çok işime yaradı bazen o olmasa yer batardı bazen yatağımda açtım dedim bu bez olmasa yatağım batmıştı trendyolda naylon şeklinde bıtane var mükemmel
0 oy
(15 puan) tarafından
Bende 35 haftalık hamileyim canım hastane çantası hazırlarken aldığım kıyafet az geldi tekrar aldım, hastanede 2 gece kalınıyor aldıklarından yanına aldan eve geldiğinde de yedeğinin olması lazım hastanedekileri yıkayıp kurutana kadar biraz daha alabilirsin bence 
0 oy
(11,089 puan) tarafından
Benim bebekler hem küçük doğdu hem de çok kusuyorlardı. Yetmedi kışın doğum yaptığım için yıka kurut yetişmedi. Küçük doğdukları için de uzun süre giydiler ilk kıyafetleri. Herkeste böyle olmuyor yetiyor az olunca ama bana yetişmedi. Yerinde olsam eklerdim 2 takım daha en azından
0 oy
tarafından
Müslin örtüyüden bı kaç tane daha alabilirsin çok kullanılıyor yazın ben 5 tane aldım ben pamuklu heryere serebilir çok amaçlı olur terletmez diye
0 oy
(7,232 puan) tarafından
Ben 2 3 daha eklerdim canım kıyafeti az yeni doğan değilde 3 ay olanlardan al hem bir tık büyük olur zorda kalırsan onu kullanırsın 
0 oy
(415 puan) tarafından
Benim ikinci bebe hemen kilo alıyorlar 30 gün zor giydirdim 5 li seti ama çok kustigu için kirlettigi için gelip gittikçe aldım doktor muayenesine çok çabuk büyüyorlar hemen ufak geliyor 
0 oy
(216 puan) tarafından
Alisveris yapmaya vaktin kalir mi bilemem ama bence biraz daha al ama buyuk al 3-6 mesela ve agiz mendili 10 Lu almalisin bana cok lazim olmustu 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 76 göst.
19 Mart 2023 Diğer kategorisinde Belinay esila (34 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 881 göst.
29 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Selma66anne (780 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 457 göst.
30 Aralık 2019 Diğer kategorisinde Aminenin annesi (12 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 393 göst.