0 oy
877 göst.
Diğer kategorisinde (7,358 puan) tarafından
Emziriyom 13  aylık ben tutcem oruç dedim hayır süt veriyon diyo ama git gide oruç borcum coğalıyo geçen senede tutdurmadı

29 Cevaplar

+6 oy
(5,575 puan) tarafından
seninde işine geliyor gibi ne dmeek tutturmuyor ya zorla gelip yemek mi yediriyor 13 aylık ek gıda alıyor hangi gerekçe ile ibadetine Allah ile arana giriyor ve sende buna izin veriyor sun 
(7,358 puan) tarafından
İşine geliyo nedemek ki ben tutmak istiyom Allah'a şükür kücüklüğümden beri hepsını tutmuşum dur
(5,575 puan) tarafından
şimdide tut o zaman eşine ne
(7,358 puan) tarafından
Tutcem işallah
(1,763 puan) tarafından
Memleket neresi tutcem ege mi

Arkadaş doğru soyluyor eşin senin sahibin sen de onun kolesiysen tutma tabi
-Reklam-
0 oy
(4,933 puan) tarafından
Eşin farz olan ibadetine karışamaz.  Senin yerinde olsan tutardim bebeğim  3 aylıkken  tuttum ben. Dedigin gibi bir de o çoğalan borçları tutmak var
(7,358 puan) tarafından
Diyom ama anlamıyo yetmez sütün diyo ek gıda alıyo aslında tutcem
(7,358 puan) tarafından
Naparsa yapsın tutcem işallah
(1,715 puan) tarafından
Zaten sütün yetmiyor ki bu ayda tek senle doymuyor 13 aylık maşallah ver herşeyi yer .. eşin saçmalamış artık
0 oy
(6,516 puan) tarafından

Bende emziryorum kızım 13 aylık ve 2 ay önceden tutmaya başladım şükür hiç bir sıkıntı olmadı zaten yemek yiyor artık tatlı niyetine meme veriyoruz:D

(7,358 puan) tarafından
Orası öyle eşime gelde anlat taktımı takıyo
(914 puan) tarafından
Uu 3ayları mi tuttun yoksa maşaAllâh:) ben de ömrümde bir senesi üç ayları tuttum elhamdülillâh
(6,516 puan) tarafından
Evet kuzu 3 aylarının başında tutmya başladım geçen sene yeni doğum yapmıştım tutamamistim şükür ramazan girmeden bitirdim ☺️
0 oy
(85 puan) tarafından
Ek gida verebilirsin geceleri emzirirsin sadece 13 aylik cokta kucuk deil sonucta 
(7,358 puan) tarafından
Diyil tabi çok emiyo onun için diyo birazda işallah tutcem
0 oy
(1,170 puan) tarafından
kesinlikle tut bende oyle bir hata yaptim gecen sene bak simdj nasil borçlarımi halledecegim diye dusunuyorum bebege de birsey olmaz aksama kadar da emse zaten sahurda yedigin ictigin sut olacak yani sanki 3 gun ac kalmiycaz ya alt tarafi birkac saat onda da hicbirsey olmuyir kuzum
(7,358 puan) tarafından
Memeye çok düşkün ondan diyo tutcem kesinlikle
(1,170 puan) tarafından
kuzum hicbirsey olmaz duskun olsun benimki de oyleydi ben yasadigim icin soyluyorum gecen sene cevre baskisiyla bende tutmadim bak boynumun borcu oldu kii simdi de emen bir cocuk zaten cogu zaman ekgida ve uykuyla geciyor kalan 5 saat diyelim o zamn da bir suru sutun olur korkma sen icin rehat olsim
(1,170 puan) tarafından
kuzum hicbirsey olmaz duskun olsun benimki de oyleydi ben yasadigim icin soyluyorum gecen sene cevre baskisiyla bende tutmadim bak boynumun borcu oldu kii simdi de emen bir cocuk zaten cogu zaman ekgida ve uykuyla geciyor kalan 5 saat diyelim o zamn da bir suru sutun olur korkma sen icin rehat olsun
(7,358 puan) tarafından
Tmm çanım çok sağol
0 oy
(7,604 puan) tarafından
Eşlere kalırsa tutma derler sanki borçları onlar mı tutacak benim oğlum 18 aylık eşim tutma dedi çocuğa yazık diyo dedim asıl yazık olacak biri varsa oda benim çocuk herşeyi yiyor Artik ben çabuk açılacam dedim 
(7,604 puan) tarafından
Tutuyorum da çok güzel gidiyor hiç anlamıyorum valla
(7,358 puan) tarafından
Bende kücüklüğümden beri tutarım tutcem bugün
0 oy
(7,926 puan) tarafından
İyide bebeğin yeni doğmamış herşeyi yiyebiliyor yaşını geçmiş sakin onu dinleme ben gebelikte bir Ramazan yeni doğum yaptım bebeğim hastaydı doktor anne sütü şart demişti ordanda bir Ramazan ama benim ki yeni doğmuştu neyse oldu 2 ramazan sonraki ramazanda 7 tane adet oldum diye fln derken 74 tane kaza orucu birikti bu kış sürekli oruçla geçti bitirdim sadece 3 tane kaldı yine ramazan geldi 71 tane tuttum ama var ya geberdim bitirene kdr 
(7,358 puan) tarafından
Çok düşkün memeye ondan diyo birazda ama tutmak istıyom
(7,926 puan) tarafından
Valla bence dinleme düşkün olsada sadece memeyle beslenmiyo yemek yiyo oda onun çerezi çayı kahvesi gibi
(7,358 puan) tarafından
Aynen haklısın çanım tutcem
0 oy
(4,146 puan) tarafından
Benimki de 12 aylık bana de tutma dediler hep ben başladım tutuyorum zaten ek gıda alıyor çok memeye düşkün de değil benimki kimse benim borcumu ödemeyecek sonuçta çoğaldıkça zor oluyor 
(7,358 puan) tarafından
Benimki çok emiyo baya düşkün
0 oy
(1,351 puan) tarafından
Bu konuda eşin karışamaz sana cocugun zaten büyümüş bende tut orucunu 
(7,358 puan) tarafından
Tutcem işallah yeter sütümfr
0 oy
(397 puan) tarafından
Valla benim ki de bna tutma diyor bebeğim 9 buçuk aylık ama tutacam.dedim k.bakmasin o kadar da değl orucumdan da bı el çeksin 
(7,358 puan) tarafından
Tutcem bende işallah
0 oy
(245 puan) tarafından
13 aylık çokta küçük değil ki herseyi yiyebilir sonuçta  ve farzdır ben kim ne derse desin tutardım herkes kendi hesabından sorumlu olacak 
0 oy
tarafından
Çocuğun üzerinde eşinin de hakkı olduğu için bu kararı vermende onun da söz sahibi olmasının mantıklı olacağını düşünüyorum. Ama konu hakkında profesyonel görüşüm yok tabiki. Tamamen öznel
0 oy
(636 puan) tarafından
13 aylık herşeyi yiyebilen çocuk o benimki 5 aylık ve emiyor tutuyorum 
0 oy
(1,271 puan) tarafından
Benimkide 12 aylik ben tutuyorum ya zaten 6 aylik degilki buyumus artik hhersey yer benimkide cok suskun memeye gunduz az verecem gece cok emzirecem eslere bakarsak evin yolunu sasiririz ilerde tutmasi daha zor olur
0 oy
(580 puan) tarafından
Eğer benim gibi bu konuları kafaya takıyorsaniz tutun

Sonradan tutması çok zor

Şuan hamileyim çok tutmak istedim ama maalesef tutamıyorum içim hiç rahat değil

Emzirirken hep tuttum ben çok şükür bir sey olmadı bol su almalısınız 
0 oy
(221 puan) tarafından
Bebegim henüz daha dun 8 aylik oldu tutuyorum senin 13 aylık canim ek gıdasını aliyor tut derim eşine guz bi sekilde anlat 
0 oy
(2,565 puan) tarafından
Artık ek gıda alan bir bebeğin var ek gıda ile idare eder sende orucunu tutarsın sütün yeter aç kalmaz bebiş :) eşine öyle söyle 1 gün deneyim de zorlanmazsam devam ederim zorlanırsam bırakırım de öyle devam edersin 
0 oy
(330 puan) tarafından
Gecen seneki borcunuzu gecens kiz ara ara tutdsydiniz . Ve bebeginiz kucuk degil artik yeterince buyuk ve ek gida yiyebilir durumda ben cocugumu bir bucuk yasinda zaten normalde sutten kestim mesela bence tutmalisiniz
0 oy
(1,980 puan) tarafından
Tutturmuyor ne demek ya 13 aylik olms artk sen Allah icin tutuyorsun esin icin deil seninde isine gelyor demek yoksa bi insan istese her türlü tutar
0 oy
(15,853 puan) tarafından
Farz olduğu icin esinin burda sana karışma hakki yok sen de onu dinlemek zorunda değilsin. Bebegin büyükmüş zaten tut orucunu 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 106 göst.
13 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Selda41 (435 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 103 göst.
10 Mart 2024 Diğer kategorisinde kubra38 (113 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 42 göst.
11 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Kirazim (257 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 527 göst.
4 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Fatmayaren (876 puan) tarafından soruldu

378,321 soru

11,323,397 cevap

34,775 kullanıcı