0 oy
265 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (479 puan) tarafından
Kızlar düdüklü olmadan tencerede kaç saatte lokum gibi olur kuru fasulye ve nohut iftara yapicam da pişmesini anlayamazsam diye korkuyorum püf noktalarıyla anlatır mısınız suda bekletmesi falan

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
Fasulye 2.5  3 saatte anca pişiyor canım 

Nohutu geceden islattiysan oda aynı şekilde ben hep tencerede yaparım düdüklü kullanmam anca pişiyor fasulyeyi yumuşayınca anlarsın kabuklarından ayrilir
(479 puan) tarafından
Anladım canım teşekkürler
-Reklam-
0 oy
(1,719 puan) tarafından
Hiç düdüklü olmadan yapamam .. bikere demir döküm de yapayım dedim sürekli pişsin die su ekledim 3 saati buldu hiç benlik değil.. 1 yada 2 saat suda beklettim sonra tencereye aldım 10 dk felan kaynattım fasulye yı sonra düdüklüye etiyle soğan sarımsak biber kavurup koydum biber domates salçası karışımı.. 40 dk d pişti orta ateşte .. tabi düdüklüde.. 

Eğer akşamdan ıslarsan hiç haşlama yapmana gerek olmaz direk düdüklüye koyarsın ne kısık ne çok yüksek orta ateşte 40 da olur .. aç bak olmadıysa az biraz sıcak su ekle birazdaha kaynat..yapa yapa alışırsın
(479 puan) tarafından
Teşekkür ederim yorumun için komik gelebilir belki ama düdüklü çok istiyorum aslında ama çok korkuyorum o yüzden çeyizimde de almadım düdüklüm yok yani
(1,719 puan) tarafından
Hmm yoksa dediğim gibi yine yap ama 40 dk olmaz kısık ateşte pişirmeye başla suyu bitiyor sürekli kontrol et sıcak su ekle .. nezamn özleşirse suyu taneleri dişe gelmezse ozamn pişer..
(479 puan) tarafından
Anladım canım tabi şimdi dişe gelip gelmediğine bakamicam oruçlu oluyoruz :)))
(1,719 puan) tarafından
Hee haklısın ben hamile olunca tutmuyorum:)))kendimle karıştırdım .. kaşıkla bakacan artık
0 oy
tarafından
Benim düdüklü bozuldu geçen kuru fasulyeyi akşamdan suya koydum ertesi gün saat 3 gibi kaynatılmış suda 1 buçuk saate pişirdim salçayla berber de 40 dakika falan pişti çok güzel oldu, düdüklüm varken sabah suya koyardım sonrada düdüklüde salçasıyla beraber yarım saat pişirirdim tencereyle çok uzun ve zahmetli oluyor malesef
(479 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
(163 puan) tarafından
kurufasulyeyi düdüklüde tutturamam hep erir ama nohut için mutlaka düdüklü şart. kurufasulyeyi bi gece önceden suda bekletip haşlıyorum sonra pişmeye koyuyorum kontrollü olarak 1,5-2 saatte pişiyo. nohut da aynı şekilde yapılabilir ama çok geç pişiyo düdüklüsüz. tabi biraz da markasına cinsine bağlı pişme süresi 
(479 puan) tarafından
Anladım canım teşekkür ederim
0 oy
(2,355 puan) tarafından
Önce düdüklüde kaynat güzelce yoksa geç pişer canım. Şu ekledikce ekliyorsun. Önce kaynat 1 saat sonra bak ne kadar pişmiş. Tam da pişirme az diri kalsın sonra tencerede normal soğan Salcani filan yap öyle ekle üzerine. 
(479 puan) tarafından
Düdüklüm yok malesef canım
(2,355 puan) tarafından
AA pardon canım var sandım. O zaman geceden sıcak suda bekletseydin daha çabuk piserdi
(479 puan) tarafından
Bugün yapmayacağım zaten yine de saol
0 oy
tarafından
Ben de bigun yapicam suda bekletirim hep birazda ilk defa karbonat koydum hep tencerede yaparim dudukluden korkuyorym
(479 puan) tarafından
Evet ya şaka gibi ama bende korkuyorum çeyizime de almadım ondan bakalım önümüzdeki günlerde yapicam
0 oy
(3,364 puan) tarafından
Karacanın düdüklüsü vardi bende onu kullanmaktan cok korktum kuru fasulye  2  3 saat anca pisiyor nohutu bir gun onceden islatip yaparsan o da oýle kayinvalidem dogumgunume eski tip düdüklü almis onu cok rahat kullaniyorum ama mutfagin yolunu unuyorum kapiyi da kapatiyorum korkumdan ama daha rahat kullaniyorum

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 414 göst.
0 oy
8 cevap 196 göst.
9 Şubat 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Elsa (281 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 2,970 göst.
0 oy
2 cevap 65 göst.
23 Kasım 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,371 soru