0 oy
562 göst.
Aile kategorisinde (65 puan) tarafından
Merhaba arkadaşlar bir konu açmıştım ama kapandı biraz fazla uzun anlatmışım bilmediğimden. Eşimle ben aynı şehir köydeniz aslen ancak ben Bursa daydım o Trabzon'da ben öğretmenlik okudum o da abisinin yanında pastacılık yapıyor. Eşim bana söz verdi ders çalışabilmem için elinden geleni yapacağına dair gerçi yaptı da sayılır bir yere kadar. Masa aldık düzen kurduk kitaplar filan. İlk bir ay misafir ağırladım peş peşe hemen ders çalışmaya başlayayım diye bitrdim ve başladım Kpss zorlu bir süreç bir gün bile çok önemli her neyse . Kayınvalidem aramaya başladı aynı binada onların tanıdık var gidiyo musun geliyor musun git gel iyi ol filan bende dedim anne ders çalışıyorum şuan böyle seylere vaktim yok daha sonrasında çocuk yapın filan demeye başladı yine sınavdan sonra inşallah filan dedim sonra eltim ilaç tedavisi görecekti durumları filan iyi otel de kalacak hastaneye gidecek gelecek çok önemli bir şey değil yani ameliyat filan olsa hayli hayli giderim her şeyi bırakıp (çocuk için tedavi görüyor) ben yine işte bir günün bile çok önemli olduğunu belirttim ne olur yani dedi beş on günden gidemez misin dedi iyi olmaktan iyi bı şey yoktur dedi bende dedim ki ben kötülük mu yapiyorum ki tabiki iyi olurum ama şuan çok önemli bir zamandayım ki kaldıki Rize de kızı var hani çok onemsiyorsa ona da söylebilirdi açıkcası. Ben okadar belirtmeme rağmen sonra beni köye çağırmaya başladı işte gel ev işlerini yaparsın ben dışar işlerini bende güler yüzle karşıladım tâbi anne geleceğim sınavdan sonra filan dedim ama çok anlayışsız olması beni aşırı üzdü ve sinirlendirdi sadece annesi değil hepsi bir tuhaf ilk başta çok mütevazı oldum sanırım bu yüzden öyle oldu . Bir tane hala kızı var zaten düşman başına Cat kapı gelir başkasını alır gelir bide insan önceden haber verir bak yanımda birini getiriyorum filan evi temizle gibisine . Sonra bana laf sokuyorlar ders calisiyosun diye gelemiyoruz bilesin o yine hala kızı diyor ki yok yok bu kafaya koymuş okuyacak belli filan . Bunlardan darlandım annemin yanına geldim bir iki aylığına kayınvalidem ayrı aradı ne zaman doncekmişim oğlu napacakmiş görümcem ayrı aradı ne kadar kalacak mışım kardeşi Ramazan da ne yapacakmış bende artık darlandım dedim evlenmeden önce ne yapiyoduysa onu yapacak . Onalri geçtim halası arıyor ne zaman donecen günah sen orda o arda komşuları aradı ilkte bahsettiğim  . En sonda gorumceme yazdım sen annenin yanına gidince seni dört yandan arıyorlar ve böyle yapıyorlar mı empati açısından soruyorum dedim hemen beni aradı onlardan önce ben düşünüyorum ramazanda gitmiyorum kırıldım çok sana falan filan saydırdı yani peş peşe (küfür anlamında değil gerekçeler) Sizce ben abartıyor muyum ? Bunlar normal mi ?

13 Cevaplar

+3 oy
(346 puan) tarafından
İşte bu yüzden atanmadan evlenmedim. Seni eleştirmek için söylemiyorum ama kpss zaten çok zor bir süreç kafanın içi boş olmalı ki bilgileri alabilsin. Sen bunlarla kafanı doldurursan konuları nasıl yapıcan. Belki de bilerek yapıyorlar hani kazanıp doğu görevine fln gitme diye yada oğlu yanında eksik hissetmesin diye. Boşuna dememişler arkadaşım fazla tevazu vasat insandan nasihat dinlettirir diye. Olan olmuş bu saatten sonra sınır çizmek ve mesafe koymaktan başka çare yok öncelikle aramaları azaltacaksın her aradıklarında açmicaksın 2.3.ye arayınca aç ders çalışıyordum görmemişim de zor ulaşılabilir ol böylece bir süre sonra o açmaz zaten diye aramicaklar yada aradı diyelim ilkinde mesajla geri dön işim var denemedeyim fln de. Bi de oğulları yada kızlarından biri bu sınav sürecini yaşasaydı bi kpss atlatsaydı bu kadar hafife almazlardı. Benim annem bizden biliyor ne kadar zorlu bir süreç olduğunu şimdi gelini çalışsa dokunmaz bile hiç. Eşin yada kardeşleri sanırım hiç girmedi sınava. Allah yardımcın olsun canım 
(65 puan) tarafından
Çok sağol Allah razı olsun keşke bende öyle yapsaydım çok pişmanım benim kendi annem bile anlamıyor ki ne kadar zor bir süreç olduğunu. Görümcelerim ev hanımı. İnan hiç odaklanamadım hiç dikkatimi veremedim gitti resmen bu sene onlar yüzünden. Zaten benim okul konum açıldı mı görümcem küçümser gibi diyordu ki benim yeğenim uçak mühendisliği okudu şimdi bilmem kaç apra alacak filan . Günahlarını da almak istemiyorum ama bir yandan da cekemiyorlar gibi geliyor.
(65 puan) tarafından
Telefonda böyle tartıştık yorumlarda anlattım sanırım sizce sınavdan sonra hiç birşey olmamış gibi davet edeyim mi eve mesafe mi koruyarak . Çünkü ozaman da eşim beni kötü bilecek diye korkuyorum
(346 puan) tarafından
Yok bence etmeyin şimdilik biraz zaman geçsin belki ramazanın sonlarına doğru olabilir ama sen madem onlar anlamıyor sadece eşine anlat ne kadar zor bir süreç olduğunu eşin ne mezunu belki seni anlar? Görğmceler belki değil %95 çekemiyor seni ama ben senin yerinde olsam daha da hırslandırırdınbunlar bunlar beni daha çok çalışırdım bu arada bölümün ne? 2022de girdin mi bu sene 45bin alım olcak
(65 puan) tarafından
Eşim pastanede çalışıyor pastacı . Bazen ona bakıyorum ve diyorum ki bu aileden bu çocuk nasıl çıkmış diye o çok iyidir yine erkeklerin doğasına uyumlu tabi çoğu şeyi düşünemez ama  . Hirslaniyorum ama bu yaşadıklarım kafamda dönüp duruyor odaklanamıyorum çalışamıyorum yine de her gün az da olsa bakıyorum. Coğrafya öğretmenliği zaten onu da sürekli diyorlar ataması az filan . Sonra ilklerde kayınvalidem telefonda konuşurken hep diyordu ki ders çalışıyorum filan dediğimde atanamazsan da atanamazsın dünyanın sonu değil ya okadar da çalışma gibisine
(346 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Ya cahilliğinden de öyle diyor olabilir hani duymuştur bi yerden coğrafya ataması az diye sen üzülme diye de öyle demiş olabilir. Öyle deyince,  öyle deme atancam inşallah de. Unutma tatlı dil yılanı bile deliğinden çıkarır. Dediğim gibi şimdi hemen alttan alırsan sen suçlu durumuna düşersin eşin izin verdiyse ramazanda başının çaresine bakabileceğini düşünmüş demekki bu sizin aranızda diğerlerini ilgilendirmez. Velisi gibi ne arayıp duruyorlar. Sen oğullarının bakıcısı değil eşisin belki yemek yaptın dolabı doldurdun öyle gittin ne biliyorlar hey Allahım
Bak ne güzel eşin iyiymiş maşallah en önemlisi o. Ötekileri salla
-Reklam-
0 oy
(5,654 puan) tarafından
Abartmıyorsun fakat aile yapısını zihniyetlerini bilmiyormuydun? Birde keşke en başta bir tavrın olsaydı bu kadar yüz vermeseydin illa kötü olmak zorunda değilsin ama bir otoriten olsaydı her kes haddini bilseydi

Başta her şeye ılımlı yaklaşmış sın her şeye karışma hakkını buluyorlar kendilerinde o yüzden 
(5,654 puan) tarafından
Ama bak sitem ederken bile yine onların fikrini sorarak yapıyor sun yapmsanız mı değil yapmayın diyecek sin
Annenin çok etkisi var üzerinde ama
(65 puan) tarafından
Akıllanacağım bundan sonra artık inşallah inan 5 ayda burnumdan getirdiler buraya geldim yine burnumdan getirdiler
(5,654 puan) tarafından
Sen izin verdiğin için oluyor bunlar unutma sen izin vermediğin sürece kimse sıkamaz canını

Hayırlsı olsun inşallah hakkında ☺️
(65 puan) tarafından
Amin teşekkür ederim hepimizin inşallah. Rabbim iyi insanlar ile karşılaştırsın hepimizi
(5,654 puan) tarafından
Amin inşallah
0 oy
(4,216 puan) tarafından
Bence tepkin normal esin bu durumda ne diyor ailesi seni zırt pırt arayip rahatsiz ederken hiç tepki vermiyor mu herseyi tek başına goğusleme eşinle paylaş ve rahatsız olduğunu dile getir annesiyle bacisiyla konuşsun
(65 puan) tarafından
İlk başta konusacakti araları bozulsun istemedim. Ama bunlar ailecek darlamaya başladı iyice mesela düğün oldu Rize de diğer ablası orda yaşıyor. Eşim dedi ki benim çıkma saatime uyumuyor gidemeyiz hani düğüne gidecektim beş on dakika durursun çünkü misafirlik gibi değil paranı takar çıkarsın dugunden sonra ablası beni arıyor hesap sorar gibi niye gelmediniz . Hani bence kardeşine sorabilir ben mi fesatlık yapıyorum yoksa ? Annesiyle konuştuk sonra kapatmadan diyor ki düğüne niye gitmesinin çok üzüldüm filan
(4,216 puan) tarafından
Hiç sevmediğim isler iki kisi evlenir bir hayat kurar bı rahat birakin etlisi sutlusu herşeye de karisilmaz ki insanlar kendilerine göre bir düzen oturtsun bence çok yüz verme hayatiniza çok fazla müdahale etmesinler sonra önünü alamzsin sana tavsiyem
0 oy
(240 puan) tarafından
Her şeyde haklısın.Kimse aylık cebine 10-15 birakmayacak o yüzden kimseyi takma. Ama evini bırakıp o kadar uzun süre gitme bir yere. 
(65 puan) tarafından
Haklısın daha yeni bir ay oldu ama orda bir tane hala kızı var hadsiz Cat kapı geliyor laf sokuyor filan birde ders çalıştığımı bildikleri halde sürekli davet ediyorlar halbuki demistim bir ay çağırıp bir ay geleceğim sonra ders çalışmaya başlayacağım diye o yzuden burda iyi oldu aslında
(733 puan) tarafından
Peki mesafe koysan veya sert çıksan bi kez haddini bildirsen. Açma telefonunu veya geldi mi kapıya telefonu sessize al çıt çıkarma sonra yazarsın ya uyuyodum ya dışardaydım niye haber vermeden geliyorsun bı kaç kez yap bakalım yüz bulmasın boşver. Aha ben öz hala kızlarından ne gördüm ki eşimin kuzenini hoşnut ediyim amann ne kadar mesafe o kadar kafa rahatlığı
0 oy
(3,046 puan) tarafından
Bence abartmıyorsun. Eşinle konuşup anlaştıktan sonra onlara ne laf düşüyor ki. Benim tam olarak anlamadığım bu kadar haddi kendilerinde nasıl buluyorlar. Senden mi çok yüz buldular yokda eşinden mi. Eger senden kaynaklıysa mesafeni koy eşini arayıp güzelce anlat senden duysun önce. Biz bu kadar ayrı kalıyoruz ben ders çalışayım diye ama burda da arayıp böyle diyip darlıyorlar. Kafamı meşgul ediyorlar. Resmen ayrı kalmamıza değmeyecek bunlar yuzunden atanamazsam seneye tekrar bu ayrılıklari mi yaşayacaz biz de. Ailene kızman yada tavır alman için demiyorm ama benden duymanı istedim bu süreçte ben biraz mesafeli olmak istiyorum sen beni anlayışla karşılarsin diye düşünüyorum de. Sınavdan sonra istersen arayı yumuşatmak adına davet ederiz o da sadece senin hatrın için sen mutlu ol diye de. 
(65 puan) tarafından
Benden buldular maalesef çünkü ilk başlar da da boyleydiler hiç haddi olmadıkları şeylere karıstilar hep alttan aldım güldüm geçtim şimdi hepten kafama bindiler
0 oy
(580 puan) tarafından
Haklısın kesinlikle 

Umarım bu olanlar sizi yıldırmaz hemen atanirsiniz.

Bölümünüz nedir acaba?
(65 puan) tarafından
Ataması az maalesef Coğrafya öğretmenliği ama yinede çok azimliydim diyordum ki bir kişi bile olsa o ben olacagım okadar hevesli çalışıyordum ki insanda heves bırakmadılar burnumdan geldi her şey
(580 puan) tarafından
Yaa ben de felsefe grubu öğretmenliği.
Ayanamayinca 10 senedir saldım artık ama siz daha yolun başındasınizutfen pes etmeyin
(65 puan) tarafından
Etmeyeceğim ama sizde lütfen tekrar deneyin gerćekten çok önemliymiş bu aileyle tanışınca daha iyi anladım . CBA diye bir kurs var online hiç duydunuz mu inanılmaz iyi bı bakın isterseniz felsefe grubu var mı bilmiyorum ama çok iyi çok detaylı işliyorlar
(580 puan) tarafından
Ben elimden geldiğince 2 yılda bir giriyorum sınavlara ve her zaman da şansımı deneyeceğim ama artık bilgilerim ve yaşım gereği eskisi gibi değilim.
8 yaşındaki kızımi bırakıp formasyon mu almadım,kurslara mi gitmedim.
Sonra 2.kizim oldu yine denedim,deniyorum
Şimdi yine hamileyim sürpriz oldu bu
Tabiki bırakmayacağım sınavları ama o ilk günkü heves yok.
Her şey zamanında olmalıymış.
O kursu duymadım bir araştırayım.tesekkur ederim
(65 puan) tarafından
CBA akademi kesinlikle bakın bir çok Öabt de derecelerle atandırmıs ben ordan çalışıyorum kesinlikle vazgeçmeyin ne kadar geçerse geçsin benimde hiç alt yapım yok aynı sayılırız covit zamanına geldi iki yıl uzaktan hiç birşey anlamadım bunlar önemli değil bence
0 oy
(5,344 puan) tarafından
Ah sende kendimi gördüm. Benim okul kpss meselesi değilde aynı sokakta oturduk herseye karışırlar Di. Zavallı ben saygılı olcam derken ipin ucunu kaçırdık. Kaynana herseye karıştı laf soktu eşimle çok tartıştık ailesi yüzünden. Sürekli gidiyorduk genede gelmediniz aramadiniz bizi ara filan darlandikca darlandım. Yok herkese mütevazilik ise yaramıyor illa insana tırnaklarını cikarttiriyolar. Saygıyı bozmadan mesafe koya koya 6 yılın sonunda rahatladım. İlk yıllar erkek ailesi bir garip oluyo sanki yedik oğullarını. Sınir koy eşinle asla ailesi yüzünden tartışma bir zaman sonra bırakıyorlar yakanı mesafe koydukça. Her çağırdığında gtme her aradığında açma biraz gizemli ol ve herseyi alttan alma kesin tavrını koy 
(65 puan) tarafından
Eşeklik ettim sanırım aşırı yüz verdim aşırı alttan aldım şimdi istedikleri gibi yönetip istedikleri gibi hesap sorabiliriz sanıyorlar. En başta istedim ki iyi olalım böyle tatlı tatlı davranayım her şeye karışmaya başladılar
(65 puan) tarafından
Zaten karışma potansiyelleri çok yüksekti ama bide ben öyle olunca abarttilar
0 oy
(186 puan) tarafından
Evliyken maalesef kpss ye hazırlanmak çok zor oluyor ben de evlendikten sonra hazırlandım eş dost akraba ziyaretleri bir türlü bitmiyor. Benim çevremdekiler çok anlayışlı olmasına rağmen yine de görüşmek istiyorlardı ve tamamen derslere kapanamıyorsun bir de benim gebeliğim de vardı epey zorlayıcı olmuştu. Yapmanız gereken sınavım herkesten ve her şeyden önemli beni mazur görün diyip telefonları kapatmak hatta hiç açmamak. Ben eşime söylemiştim bu süreçte kimsenin nazına oynamam eve kapanacağım diye yeri geldi eşimle bile iletişimimi azalttım. Sınava girdiniz mi girecek misiniz tam anlayamadım ama inşallah Rabbim gönlünüze göre versin
(65 puan) tarafından
Bu ikinci yılım ilk ilk zaten girmedim sınava evlilik işleri koşuşturma sınava gireceğim bu yıl ki 4 ay filan kaldı işte zaten ilk bir ayı gitti misafir ağırlamaktan sonrasında bunların aramalarını demelerini dert etmekten gitti sonra deprem olayları malum amin sağolun cümlemizin inşallah
(186 puan) tarafından
O zaman bir sonraki sınav için oldukça güzel vakit var sistemli bir şekilde çalışmayla başarı elde edebilirsiniz inşallah
(65 puan) tarafından
Amin inşallah çok sağolun içime atmaktan dert sahibi olmuştum biraz da olsa rahatladim
0 oy
(48,690 puan) tarafından
okurken darlandim mesafe koymaya calistikcabma aile rahat vermemişler
(48,690 puan) tarafından
esinin tavrı onemli olan o ne diyor peki
(65 puan) tarafından
O ilk baş konuşacaktı arası açılmasın diye izin vermedim . Bende hep alttan aldım ama artık benim bile dayanamayacagım seviyeye geldi bende güzel bir dille telefonda belirttim darladıklarını varya ozaman da nasıl ateş puskurduler kabul etmediler asla dedim kötü olcaksam da ben olayım ama hala üzülüyorum biliyor musunuz böyle olmasaydı diye bundan sonrasını düşünüyorum ne olacak gitseler gelseler iyi olur kocamla kötü olmak istemem ne yapmam lazım hata mı ettim bilemiyorum
(48,690 puan) tarafından
yani kocan uzulecek diyede cok takma varsın üzülsün senden yana olduktan sonra sıkıntı yok o gidip gelsin sen acma telefonlarini cevap dahi verme seni ellerinde oynatmak istiyorlar meslegin çok güzel inşallah atanirsin onun ev islerini yapmak icin okumadin sonucta atanamadanda ucretli ogretmenlik yaparsin herkes kendi evinden sorumludur calismasabda gidip is falan yapip alistirma
(65 puan) tarafından
Ya gercekten öyle hissediyorum biliyo musun ellerinde oynatmak istiyorlar tam anlamıyla bu gerçekten . Ama kocama ima ettiğimde olanları dediğimde iyi netli bakıyor hep onlara karşı sadece bı kere konuşmak istedi ilk de onuda ben engelledim
(48,690 puan) tarafından
karıştırma esini kendin tavrını koy o zaman gorumcene halasina ne arayıp karisabiliyorlar
0 oy
(590 puan) tarafından
Bnce onlar senin atanmani istemiyor olabilir hatta birçoğu istemiyordur kıskanıyordu.ztb eğitim seviyesi biraz düşük yada nasıl desem bayanların pek azmi ve mesleği olmayan bir aile bunlar sanki...

İstemiyorlar bnce atanmani sürekli rahatsız ediyorlar.bnce odun vermeyin kimseye.helede atanmadan çocuk yapmayın.iyi yapmışsınız ailenize gitmekle gerekirse tlflarada cvp vermeyin.bunlar çok yüz bulmuşlar.

Atanmak ekonomik özgürlük çok güzel helede çoluk çocuğun olunca dahada önemli oluyor.rabbim isteyen herkese hayırlı ise nasip etsin .
(65 puan) tarafından
Gerçekten öyle bunun önemini bir kez daha anladım bu aileyle tanışınca açıkcası bende bazen öyle düşünüyorum sonra diyorum değildir günah alma ama çok darladılar .  Zaten görümcem çocuğunu göndermişti bize altınca sınıfa gidiyor daha kitaplarımı gördü dedi yenge ne için calisiyosun dedim atanmak için ögrencilerime kavuşmak gitmek için dediki dayımın düzenini bozcaksın yani açıkcasi bu kelime bana tuhaf geldi hani düzen filan sizce evde konuşulmuş olabilir mi ?
(590 puan) tarafından
Aynen küçücük çocuk ne bilsin .onlar konuşmuştuk çocuğun aklında kalmıştır.istemiyorlar bnce hatta bi kismida kıskanıyor bnce.
Bn atandım kuzenim ortada bisey yokken tawir küstü neden bnce kıskandı çoğu insan kıskanıyor.kendisinden üstün olmanı istemiyor. Ekonomik özgürlük çocuk olunca dahada onemli
(65 puan) tarafından
Yani öyle insanları Allah ıslah etsin ne diyeyim ki
0 oy
tarafından
Ayy su yeni evlilerin yakasına niye bu kadar yapisiyorlar anlamıyorum bırakın da karı koca birlikte zaman geçirsin birbirini tanısin ısınsın ki insan gibi de diyorsun beyinleri yok bunların Allah yardımcın olsun ama eşinin halletmesi lazım sen güzel dille diyorsun anlamıyorlar o desin ders çalışacak müsait değil diye 
(65 puan) tarafından
Sağol Allah razı olsun artık kendimden şüphe eder olmuştum acaba ben mi fesatlik yapıyorum diye
0 oy
(1,271 puan) tarafından
Araya mesafe koy herzamn musait olmak zorunda degilsin cok yuz vermissin ondan herseye karismaya calisiyorlar 
0 oy
(392 puan) tarafından
Diğer konularda haklı olabilirsin ama eş hakkı diye birşey var heleki eşin oruç tutuyosa eve geldiğinde sıcak bi yemek her erkeğin hakkı ve hayali okumak güzel bişey ama bence biraz abartmışsın gibi 
(65 puan) tarafından
Beni kendisi gönderdi ama git kafanı dağıt diye zaten dükkanda işcilere yemek yapılıyor evlenmeden önce de hep dükkanda yerdi sonuçta akşam saatlerine kadar calişanlar var zaten
(392 puan) tarafından
Ha orasını bilmiyodum haklısın hakkında hayırlısı olsun inşallah
(65 puan) tarafından
Amin sağol cümlemizin inşallah

İlgili sorular

+1 oy
10 cevap 353 göst.
28 Nisan 2024 Aile kategorisinde Unalgll (58 puan) tarafından soruldu
0 oy
52 cevap 1,292 göst.
23 Nisan 2024 Aile kategorisinde nurr001 (1,469 puan) tarafından soruldu
0 oy